ДОМАШНА /...БЪРКАНА.../ ПИЦА

  • 187 456
  • 843
# 315

На мойта 10 мин., максимум 15  Shocked даже на 15 се припича - гледай пицата по-скоро  Rolling Eyes
  Да.Най-добре!
  че фурните са толкова различни.

Най-добре си гледайте пицата!
При мен са нужни поне 30 мин., но може и да е въпрос на вкус!
Важното е да не е сурова Laughing, и да се изяде! Peace
Виж целия пост
# 316
и аз я напрвих в4ера стана много вкусна,благодаря за рецептата.ето снимката-бях купила и царевица но забравих да я сложа:))
http://kachi-snimka.info/viewer.php?id=bfi1254062526c.JPG
и на моя мъж много му хареса.
Виж целия пост
# 317
Много лесна, бърза и сполучлива рецепта. И аз правих пицата в тавата на фурната. Тамън си стана тестото на дебелина. А и с хартията за печене нямаше излишно търкане на тавата. И понеже правих тотално "почистване на хладилника", спретнах и сос, който според мъжа ми бил най-хубавият, който е опитвал. Моя измишльотина, да не хвърлям нищо: Пасирах 2-3 с.л. кисело мляко, 2-3 скилидки чесън и 3 топени кози сиренца Kiri. Получи се профирен бял сос. Напоследък недолюбвам майонезата, а и нямах.

Благодаря за хубавата рецепта за тесто  bouquet
Виж целия пост
# 318
Снощи направих пицата за пореден път, но за пръв път ми се получава глетаво тестото  Confused! Бързах и не изчаках маята да направи "шапчица", мисля че това ми беше грешката.  Вие какво ще кажете по въпроса?
Виж целия пост
# 319
Аз съм я правила само един път, стана ми глетава и от тогава само чета темата и не се престрашавам пак да я пробвам.
И аз бързах като я правих и сигурно затова не ми се получи. Т.е. някъде нещо сбърках в приготвянето.

...Бързах и не изчаках маята да направи "шапчица", мисля че това ми беше грешката... 


Ще поясниш ли какво имаш предвид?
Виж целия пост
# 320
По идея на Люсито, снощи правих хлебче от тестото за пицата, само че разбърках маята в мляко - стана превъзходно  Crazy.
Виж целия пост
# 321
Аз съм я правила само един път, стана ми глетава и от тогава само чета темата и не се престрашавам пак да я пробвам.
И аз бързах като я правих и сигурно затова не ми се получи. Т.е. някъде нещо сбърках в приготвянето.

...Бързах и не изчаках маята да направи "шапчица", мисля че това ми беше грешката... 


Ще поясниш ли какво имаш предвид?
Когато маята втаса прави "шапчица". За жива мая става въпрос. Като я разбъркам с вода/прясно мляко, аз слагам вътре и малко брашно да стане като боза и отгоре ръсвам брашно. Тя започва да се надига и прави "шапчица", както се изразява Marieta  Peace
Виж целия пост
# 322
Тази седмица пак ще я направя тази пица. Напоследък ми поомръзна тесто Верди. Първия път като я правих май трябваше предварително леко да си запека тестото преди да сложа продуктите. Вие така ли я правите?
Виж целия пост
# 323
Тази седмица пак ще я направя тази пица. Напоследък ми поомръзна тесто Верди. Първия път като я правих май трябваше предварително леко да си запека тестото преди да сложа продуктите. Вие така ли я правите?
аз правя точно така. Просто в предишните страници прочетох, че така се разнася по-лесно доматеното пюре и наистина е супер удобно. Peace
Виж целия пост
# 324
Според мен дали пицата става глетава или не зависи абсолютно и само от фурните - ако фурната пече добре, на вентилатор - няма как да стане глетава  Peace
Виж целия пост
# 325
Благодаря ти.   bouquetТака ще я напрвя.  chef
Виж целия пост
# 326
Когато маята втаса прави "шапчица". За жива мая става въпрос. Като я разбъркам с вода/прясно мляко, аз слагам вътре и малко брашно да стане като боза и отгоре ръсвам брашно. Тя започва да се надига и прави "шапчица", както се изразява Marieta  Peace

Предполагах, че е това, но реших все пак да питам. Аз казвам "маята да шупне"  Laughing.

Според мен дали пицата става глетава или не зависи абсолютно и само от фурните - ако фурната пече добре, на вентилатор - няма как да стане глетава  Peace
Ами не, не е във фурната причината. Ако беше така, нищо друго свястно нямаше да мога да изпеча.


... Първия път като я правих май трябваше предварително леко да си запека тестото преди да сложа продуктите. Вие така ли я правите?
Обикновено правя така с всички пици.
Виж целия пост
# 327
Със сигурност проблема не е във фурната, защото аз тази пица я правя често и досега такова нещо не ми се е случвало. Явно проблемът е в това, че не изчаках да шупне маята. За друг път ще знам.
Виж целия пост
# 328
пицата е жестока и елементарна,аз я пробвах с някакво уж специално брашно за пици от елемаг,няма разллика .
Виж целия пост
# 329
Днес пак пица. Mr. Green

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия