Идеи за Бизнес 4

  • 126 476
  • 898
# 330
За цветарския бизнес - преди години бях секретарка в такава фирма. често правехме сметки за купения на едро рязан цвят и продаден после. Всяка година в кофата за боклук отиваше по 1 прличен мерцедес 2 употреба. Вярно, че цветята се продават с голяма надценка, но първо си връщаш парите от покупката и после каквото остане за печалба. Имаха 2 магазина на възлови кръстовища. Много трудно се намираше обучен персонал. Постоянно трябваше да се грижат и за клиенти и за саксиените цветя, чистенето отделно. По мои наблюдения  след като се обучат започваха да си правят сметка как да открият собствен малък магазин. За целта се пробваха да крадат, да измъкват дребни предмети.
Собственичката и сина и бяха почти постоянно в магазините. Позволяваха си само по 1 седмица почивка лятото.
Отделно трябва да имаш под ръка ландшафтен архитект - ако правиш озеленяване на обекти.
Също и 2 - 3 млади пъргави пенсионери за работа на обекта. Тия хора не са на постоянна заплата, но трябва да им се дава нещо за да се явят при първо повикване.
Ясно е, че лесно никъде няма.
Виж целия пост
# 331
Всичко е въпрос на баланс и периодичност на зареждането. Аз имам позната с 3 магазина за цветя- зарежда се рязан цвят всяка вечер в по-малки количества,но по-разнообразни. Например гербер се купува на 0.60 ст. а се продава на 2.50- огромна надценнка, която естествено компенсира фирите. Това за продавачките е абсолютно вярно, текучеството е голямо. Оборота на ден може да варира в добре зареден магазин от 300 до 3000 лева,особенно по празниците, ако обаче е зареден не само с рязан цвят.
Виж целия пост
# 332
Преди доста време работех с цветя - да гинат много, но най-вече когато не се осигуряват подходящи грижи.
Преди около 2 години проследих и началото на магазин за цветя и подаръци. Не беше върха мястото, но т.н комунилативен тип Simple Smile И тръгна много добре.
Виж целия пост
# 333
Аз наблюдавам едно тукашно магазинче за цветя, малко като загубят свежест и се продават вече на драстично ниски цени от което народа буквално граби. Аз мисля че тези нямат загуба поради фира.
Хората не купуват цветя само за поводи и подаръци. Имаш нужда да си купиш ей така за себе си, да сложиш красив букет на масата. А за тази цел нямам нужда от двуметрови дръжки и хипер-луксозен вид на цветето.
Ако магазинът има правилна плаваща политика с цените за различното качество цвят, ще прави по-малко загуби и ще има повече клиенти. Така мисля аз. Доста добро място за магазин за цветя е около болници.
Виж целия пост
# 334
Покрай църкви и училища също.
Виж целия пост
# 335
За съжаление в София си държат цената до последно и след това - в кофата.
Виж целия пост
# 336
В цялата страна е така, за съжаление.
Това е единствената разумна политика, както и отстъпките, но няма как да ги има тук защото може да ги набият... Слушала съм подобни разкази за магазини за дрехи и книжарници - отваряш и ти идват съседите конкуренти на сгляда да ти дадат съвет кое за колко да продаваш.... И ако не ги послушаш... се молиш да са възпитани...
Виж целия пост
# 337
Здравейте момичета,чета ви от известно време страхотна тема сте направили и искам да ви попитам начинанията си с кредити ли почвате или с лични средства?Аз мисля върху няколко варианта и все още не съм избрала дали да отварям скара за дома,магазин за бельо,магазин за 2-ра употреба,магазин за дрехи и(или обувки) ,или да купувам камион и да почвам с транспорт(естествено ще го кара любимия- не аз).Ще бъда благодарна ако споделите мнения кое е най-добро.Става дума за Бургас.
Виж целия пост
# 338
И между другото ДНЕС са обнародвали вече в ДВ тъй дълго чаканото решение за капитал от 2 лева!!!
Виж целия пост
# 339
За цветарските магазини - зависи какъв тип иска да прави авторката. Aisha, вероятно имаш предвид големи и лъскави магазини. Те освен другото работят от 8 до 8, че и до 10 часа някои, което не знам дали жена с такова малко дете (предполагам ще се роди, докато отвори) може да си позволи (а не става просто да го отвориш и да вземеш някой да ти работи).
В нашия квартал обаче има две малки магазинчета, които идея нямам какъв оборот реализират. По празници се пръскат от опашки, удрят кепенците в 6-7 часа, в неделя също не работят. Имат малко, но различни цветя, така че и надали хвърлят особено.
Виж целия пост
# 340
За цветарските магазини - зависи какъв тип иска да прави авторката. Aisha, вероятно имаш предвид големи и лъскави магазини. Те освен другото работят от 8 до 8, че и до 10 часа някои, което не знам дали жена с такова малко дете може да си позволи (а не става просто да го отвориш и да вземеш някой да ти работи).
В нашия квартал обаче има две малки магазинчета, които идея нямам какъв оборот реализират. По празници се пръскат от опашки, удрят кепенците в 6-7 часа, в неделя също не работят. Имат малко, но различни цветя, така че и надали хвърлят особено.
може да се комбинира освен с цветя,и с малки сувенири.Дребосъчковци(така им казвам),картички,торбички за подаръци.Т.е. всичко,което може да ти докара допълнителен доход.
Виж целия пост
# 341
За 2-та лева действа ли вече?

От предложенията, ми хареса скара за дома. Каква ти е идеята точно? Само скара ли искаш да предлагаш? Към кой район си се насочила?
Виж целия пост
# 342
Здравейте момичета,чета ви от известно време страхотна тема сте направили и искам да ви попитам начинанията си с кредити ли почвате или с лични средства?Аз мисля върху няколко варианта и все още не съм избрала дали да отварям скара за дома,магазин за бельо,магазин за 2-ра употреба,магазин за дрехи и(или обувки) ,или да купувам камион и да почвам с транспорт(естествено ще го кара любимия- не аз).Ще бъда благодарна ако споделите мнения кое е най-добро.Става дума за Бургас.
Скара ми звучи добре. Все ми се е искало някой да отвори скари (като в Сърбия) - предлагат се различни мариновани меса, който иска си ги купува така, а може и да кажеш от кое колко искаш и да си ги прибереш опечени след 30-40мин.  Peace
Виж целия пост
# 343
В цялата страна е така, за съжаление.
Това е единствената разумна политика, както и отстъпките, но няма как да ги има тук защото може да ги набият... Слушала съм подобни разкази за магазини за дрехи и книжарници - отваряш и ти идват съседите конкуренти на сгляда да ти дадат съвет кое за колко да продаваш.... И ако не ги послушаш... се молиш да са възпитани...

Рекета според мен се наказва от закона. Мисля че времето на ненаказуем рекет в България отмина. Никой не може да ти казва какво и за колко ще продаваш.
Виж целия пост
# 344
За 2-та лева действа ли вече?

От предложенията, ми хареса скара за дома. Каква ти е идеята точно? Само скара ли искаш да предлагаш? Към кой район си се насочила?
Още се колебая дали да е по към центъра или в някой от комплексите.Помещението ще е под наем..само се ядосвам,че докато мисля от 5-6 месеца гледам как никнат като гъби на страхотни места.По принцип може би ще е + хамбургери,хот дог,странджанки(това по Бургаски),принцеси  ги наричат другаде..,безалкохолно,бира ,сокове,а може и детско меню,за което съм обмислила опаковка,съдържание,играчка..А за  това,което остава след края на вечерта мисля да опаковам с етикет в тарелки и да се продава в хранителните магазини на наш приятел..
Относно 2-та лева днес излезе в ДВ,но не можах да намеря откога влиза в сила
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия