Идеи за Бизнес 4

  • 126 476
  • 898
# 720
В момента никой не брандира камо ли без пари
Правят ти проекта и си го плащаш кеш,пък те после щели да ти дадат толкова стока,но ти си плащаш на рекламната компания
Не си избираш кой ще те брандира и тн простотии
За добрите доставчици също мога да поспоря
Топ дринкс са на моменти по-добри от СиД
Виж целия пост
# 721
chocha - за брандирането трябва да се обърна към рекламна агенция, така ли? Ориентировъчно колко пари струва?

А относно доставчиците - освен алкохол, трябва да се зареждат десетки изделия, попадащи в графата "захарни". Подходящо ли е да се купуват от Метро, или по-добре от някоя борса?
Виж целия пост
# 722
В момента никой не брандира камо ли без пари
Правят ти проекта и си го плащаш кеш,пък те после щели да ти дадат толкова стока,но ти си плащаш на рекламната компания
Не си избираш кой ще те брандира и тн простотии
За добрите доставчици също мога да поспоря
Топ дринкс са на моменти по-добри от СиД

Зависи, какъв клиент си, давли са  пари само и само да им държим продукта на витрина, да не говорим, че мило и драго даваха да брандират магазина.

gadamer, харесай си бранд, виж кой е вносителя и си говори директно с тях, това е моя съвет и в никъкв случай не давай пари, за да рекламираш някой, това никъде го няма !!!
Виж целия пост
# 723
Sunny9  - мерси за отговора  Grinning

Признавам си, че нямам опит в тази сфера и може би задавам наивни въпроси, но все отнякъде трябва да се тръгне. 
Виж целия пост
# 724


А относно доставчиците - освен алкохол, трябва да се зареждат десетки изделия, попадащи в графата "захарни". Подходящо ли е да се купуват от Метро, или по-добре от някоя борса?

Всяка фирма дистрибутор ще ти даде оферта, ще видиш къде са по-добрите цени и от там пазарувай, не се изненадвай ако в Метро някой цени са по-добри от тези които ти е дал дори и вносител, това се случва, защото Метро ползват нечовешки отстъпки и продават през малка надценка.
Виж целия пост
# 725
Сама казваш даваха,в момнета не дават
Незнам какво имаш в предвид под какъв клиент си,в условията на криза е това
Клиент с магазин в супер център,ако това има значение за какъв клиент си
Виж целия пост
# 726
Здравейте. Върти ми се идея да отворя магазин за алкохол, цигари и шоколадови изделия - майка ми ще се занимава с това. Обаче ми се губи нещо много важно - доставчиците. Това е съществена част от необходимото ноу-хау за такъв тип магазин - имате ли някаква информация? Също така съм виждала такъв тип магазини, чиито витрини са брандирани - изцяло са облепени с фолио (примерно на Туборг, Милка и прочие)...имате ли представа към кого трябва да се обърна за това?

 Моят съвет е, видиш ли бус или кола на някоя фирма разпространяващи стоката която ти трябва ,отиваш и говориш с търговския представител.  Или същия ще те посети или ще изпрати колега. Аз съм работила в тази сфера  и ми се е случвало няколко пъти да ме търсят нови клиенти. Другото е ,че като си отвориш магазина те сами ще те намерят. Веднага "надушват" новите обекти. За първо зареждане можеш да си пазариш от Метро или някакви складове. ако пазариш от някой дистрибутор  обаче имай предвид ,че ще се опитат да ти пробутат всякаква стока- също и такава , която не се продава добре. А и освен това почти всеки път предлагат и промоции. За определено количество закупена стока правят отстъпки или дават друга безплатно. Успех
Виж целия пост
# 727
Подходящо ли е да се купуват от Метро, или по-добре от някоя борса?
Проучи къде цените са най-изгодни. Понякога това не са вносителите.

Относно въпроса ти за доставчиците- в нета има десетки бизнес-сайтове, в които рекламират всякакви фирми. Можеш да пробваш да търсиш в Гугъла по продукт.
Виж целия пост
# 728
Здравейте, момичета-Не съм писала одавна,но поне има някакво движение при мен.Трудно но съм на път да финализирам нещата и до няколко дена ще пусна обекта.Първоначално идеята ни беше за отглеждане на охлюви.Не сме се отказали, отложихме за пролетта.Сега остава да ми закачат рекламното табло и още някой малки промени и започваме работа.
От няколко дена имам разни въпроси ,но незнам към кого да се обърна,а и незнам имам ли право да осъществя идеята си., т.е. пред закона.
1. мога ли да обява следното - при покупка на стойност   ....лв получавате подарък .....
 2. неща с изтекъл срок на годност примерно този или миналия - да речем душ гел или крем за ръце - имам ли право да преоценя и продам макар и за 1лв.
Посъветвайте ме към коя инстанция да се обърна.Искам да не нарушавам закони и разпоредби.
Виж целия пост
# 729
Здравейте момичета, не се осъществява никакъв диалог между мен и еконт. По- точно те не ми отговарят. Така че изоставям идеята. Сега попаднах на друга интересна фирма, която търси франчайзинг партньори: Мортимър- езикова школа. Какво ще кажете?
Виж целия пост
# 730
Здравейте. Върти ми се идея да отворя магазин за алкохол, цигари и шоколадови изделия - майка ми ще се занимава с това. Обаче ми се губи нещо много важно - доставчиците. Това е съществена част от необходимото ноу-хау за такъв тип магазин - имате ли някаква информация? Също така съм виждала такъв тип магазини, чиито витрини са брандирани - изцяло са облепени с фолио (примерно на Туборг, Милка и прочие)...имате ли представа към кого трябва да се обърна за това?
http://www.regal.bg/sectcard.php
Виж целия пост
# 731
nia7, първо поздравления за начинаието Hug Желая ти много успех Heart Eyes
А отговорите ми са абсолютно непрофесионални, на база наблюдения - смятам, че това дали ще даваш подарък е само по твоя преценка. А за стоките с изтекъл срок на годност - не мисля, че изобщо можеш да ги продаваш. След като е изтекъл срока, май веднага трябва да ги изтеглиш от продажба. Но можеш няколко дни преди да им изтече срока да ги пуснеш на ниски цени. Така няма да си в нарушение.
Виж целия пост
# 732
Можеш да продаваш стоки с изтекъл срок на годност ( нехранителни). Регулира се от Закона за защита на потребителите. Става с писмено разрешение на контролните органи( например „Контрол на нехранителни обекти и стоки” към МЗ).

Чл. 6. Търговецът е длъжен да определи специално обозначени места, отделени от местата на останалите стоки в търговския обект, и предварително да информира по подходящ начин потребителите, когато предлага:
1. употребявани стоки;

2. нехранителни стоки с изтекъл срок на годност, чиято продажба не създава опасност за живота и здравето на потребителите;







Виж целия пост
# 733
Титина, много ти благодаря HugОще днес отивам в отдела защита на потребителите.Дано да  улуча  мястото.
А стоката разбирасе, че е нехранителна.Става въпрос за козметика от рода на Виши например  изтичаща този месец или миналия.
Надя, мери .Ще ви държа в течение как вървят нещата Hug
Виж целия пост
# 734
Момичета, има ли някоя от вас студио за красота и/или спа студио? Имам идея за такова местенце, ще ми от полза всеки искрен съвет. Благодаря.   bouquet

Аз отварям студио за красота в момента. Какво по-точно те интересува?   bouquet

Всичко  Grinning, като започнеш от това как си избра квартала, помещението и хората, които ще работят при теб и стигнем до оборудването на салона. Може и на ЛС. Мерси.   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия