Идеи за Бизнес 4

  • 126 476
  • 898
# 705
Доколкото съм чувала от кафе се печели, така че малко повече реклама е ще привлечете клиенти. Съветвам ви обаче наистина да заложите на качествено кафе - така тези, които са ви посетили ще си останат редовни клиенти, а те ще са най-добрата ви реклама.
Успех! Peace
Аз не съм точно новобранец в сферата (имаме и друго заведение, за жалост там сме под наем). Иначе си права за кафето - "заложихме" на Лаваца, хем евтиничко го пуснахме. И разни му там мокачина, шоколади и каквото се сетите, пък да видим  Laughing Лошото при нас е, че наоколо са предимно строежи (иначе кварталът е хубав), та докато ги приключат основните клиенти ще са ми майсторите...
Vqqra, а вие какво заведение сте отворили, кафе или по-голямо? Успех, колежке!  Laughing  bouquet
Виж целия пост
# 706
Момичета, има ли някоя от вас студио за красота и/или спа студио? Имам идея за такова местенце, ще ми от полза всеки искрен съвет. Благодаря.   bouquet
Виж целия пост
# 707
Момичета, има ли някоя от вас студио за красота и/или спа студио? Имам идея за такова местенце, ще ми от полза всеки искрен съвет. Благодаря.   bouquet

Сестрата на мъжа ми работи в новооткрит салон за красота, тя прави масажите. По думите й, положението е отчайващо, вече си търси друга работа. Салона е на няколко месеца. В Плевен.
Виж целия пост
# 708

Сестрата на мъжа ми работи в новооткрит салон за красота, тя прави масажите. По думите й, положението е отчайващо, вече си търси друга работа. Салона е на няколко месеца. В Плевен.
[/quote]

Ще се надявам, че в София положението ще е по-малко отчайващо.   Simple Smile
Виж целия пост
# 709
И друг път съм казвала, от 2000 до 2006 г. имах книжарница, ако мога да ти бъда полезна - ако искаш да направиш пари - не се захващай, но ако ти е приятно да продаваш за дечица главно и да си в час с новите боклучки, за които си харчат джобните, да имаш книжки и учебни пособия ... действай смело.
За книжарницата най-важното е да е близо до училище, а в кой район - най-добре където живееш, ще ти е по-лесно.

А би ли споделила защо не е печелившо, в смисъл не е доходоносно, на загуба се работи или е повечето хамалогия, зареждане на стока, разходи, наеми, а няма възвръщаемост ли?
благодаря!

Най-вероятно е по същата причина, поради която затвориха видеотеките - не влизат (и не пазаруват) клиенти. Или са много малко за да покрият разноските... Ако имаш 500-1000 лв постоянни разходи (а в някои случаи те са дооооста по-големи!) за месец, сама прецени какъв трябва да ти е оборота... А заплата за продавач/ка - вероятно е да не можеш да бъдеш там по 12 часа...  сигурно ще искаш и печалба, нали! А оборотни средства за зареждане - не можеш да тръгнеш с празна книжарница...
Точно това е - разходите са си разходи и те си текат всеки месец - наем, ток, парно, вода, СОТ, заплати, осигуровки ... а стоките са с надценка макс. 20-30% за да може да вървят, при учебниците е 20% отстъпка и заглабяне на пари, за да си атрактивен имаш и играчки - там е по-висока надценката, но хамалогията - доста. За зареждане (ако искаш да си в час) поне веднъж седмично трябва да си на борсата, не можеш да разчиташ само на тези, които ти носят поръчките на място (фирми за канц.м-ли), ако имаш книги - още пари, заглобени, защото почти никое издателсто не дава на консигнация .... С това не искам да отказвам никого, много е важно мястото, площта, кой ще работи вътре и с какви средства разполагаш.
Виж целия пост
# 710
Ох как ми харесва да пишете за книжарници и магазини за цветя и джунджории, това са ми 2 от мечтите, но знам, че няма да ги осъщества, защото професията ми е съвсем друга. Сега ми хрумна да си направим обмен или инициатива от типа "Един ден ще бъда..." /работник в книжарница/.

А за предната посока - когато се пуска нов продук на пазара, винаги трябва да отчетеш и кои са конкурентите и как те ще реагират, че им взимаш от бизнеса. За да видят, че си сериозен от моя опит мога да кажа, че помага - ПР участия, публикации в пресата /това защитава и авторските права/, подкрепа от известни хора в бранша, подкрепа публични личности.
Виж целия пост
# 711
Аз си признавам, че дори не си и помислям да правя от хобитата си бизнес, просто не мога да обединя двете неща дори мислено. Това ми звучи като добра идея за човек, който има кой да го издържа, а той просто иска да си се занимава с нещо, което му допада, без да се вълнува и тревожи толкова от доходите. Лично аз, когато стигна до степен да не ме вълнуват приходите ми, бих си направила едно ателие за рисуване и по цял ден няма да излизам от него  Simple Smile Пък дали някой ще купи картините ми ще ми е последна грижа.
Виж целия пост
# 712
Доколкото съм чувала от кафе се печели, така че малко повече реклама е ще привлечете клиенти. Съветвам ви обаче наистина да заложите на качествено кафе - така тези, които са ви посетили ще си останат редовни клиенти, а те ще са най-добрата ви реклама.
Успех! Peace
Аз не съм точно новобранец в сферата (имаме и друго заведение, за жалост там сме под наем). Иначе си права за кафето - "заложихме" на Лаваца, хем евтиничко го пуснахме. И разни му там мокачина, шоколади и каквото се сетите, пък да видим  Laughing Лошото при нас е, че наоколо са предимно строежи (иначе кварталът е хубав), та докато ги приключат основните клиенти ще са ми майсторите...
Vqqra, а вие какво заведение сте отворили, кафе или по-голямо? Успех, колежке!  Laughing  bouquet
Кафене е.Около 70кв.,но е в центъра на града и в парк.Има възможност на пролет да се изкарат много масички навън.
 Успех и на теб.
Виж целия пост
# 713
Бих искала да попитам pomosht, а и всеки, който е компетентен следното: ако искам да регистрирам по ЗДДС току що регистрираното си дружество (знам, че има възможност за доброволна регистрация), освен Заявлението за регистрация по ЗДДС и Съдебното решение на фирмата, ще ми искат  ли от НАП да приложа други документи ? Освен това се чудя, дали тази регистрация може да стане веднага след като ми излезе съдебното решение или се изисква да мине някакъв срок. Извинете ме ако въпросите звучат глупаво, но от това което прочетох в закона не ми стана много ясна процедурата.

Най-лесно се регистрира по ДДС фирма, която е току що вписана в търговски регистър. Колкото по стара е фирмата, толкова повече документи ще ви искат. Ако е нова пак ще ви искат много неща, но вие няма да ги имате и ще минете с една декларация.
Няма проблем да подадете заявление за регистрация по ЗДДС още същия ден след като сте вписани в търговския регистър. При подаването на Заявлението за рег. по ЗДДС ще ви дадат едно искане за представяне на документи придружено със списък на това, което точно трябва да представите. Добре е да се обърнете към счетоводител за съдействие (освен ако вие не сте счетоводител), защото да работите като регистрирана по ЗДДС фирма не е елементарно и има много отговорности.
Виж целия пост
# 714
Мили мами (и татковци), има ли някой от вас, който се занимава със земеделие и е запознат със закони и наредби относно тази сфера? Въпросът ми е по-точно за изизскванията за пакетиране  на зеленчуци и плодове?
Къде по-точно трябва да погледна за такава информация?
Благодаря  bouquet
Виж целия пост
# 715
Мили мами (и татковци), има ли някой от вас, който се занимава със земеделие и е запознат със закони и наредби относно тази сфера? Въпросът ми е по-точно за изизскванията за пакетиране  на зеленчуци и плодове?
Къде по-точно трябва да погледна за такава информация?
Благодаря  bouquet
Виж Закона за храните и Наредба № 9 от 2002 г. за изискванията за качество и контрол на съответствие на пресни плодове и зеленчуци (ДВ, бр. 42 от 24.04.2002 г., изм. и доп. бр. 111/21.12.2004 г.). Може да има и някоя друга наредба, но не се сещам в момента. Успех от мен
Виж целия пост
# 716
Аз си признавам, че дори не си и помислям да правя от хобитата си бизнес, просто не мога да обединя двете неща дори мислено. Това ми звучи като добра идея за човек, който има кой да го издържа, а той просто иска да си се занимава с нещо, което му допада, без да се вълнува и тревожи толкова от доходите. Лично аз, когато стигна до степен да не ме вълнуват приходите ми, бих си направила едно ателие за рисуване и по цял ден няма да излизам от него  Simple Smile Пък дали някой ще купи картините ми ще ми е последна грижа.
                                 А аз - за грънчарство и скулптура сигурно   redecoration. Вероятно и ще рисувам там, но за съжаление подобни ателиета със свободен достъп/курсове не биха били печеливши.
Виж целия пост
# 717
Момичета, има ли някоя от вас студио за красота и/или спа студио? Имам идея за такова местенце, ще ми от полза всеки искрен съвет. Благодаря.   bouquet

Аз отварям студио за красота в момента. Какво по-точно те интересува?   bouquet
Виж целия пост
# 718
Здравейте. Върти ми се идея да отворя магазин за алкохол, цигари и шоколадови изделия - майка ми ще се занимава с това. Обаче ми се губи нещо много важно - доставчиците. Това е съществена част от необходимото ноу-хау за такъв тип магазин - имате ли някаква информация? Също така съм виждала такъв тип магазини, чиито витрини са брандирани - изцяло са облепени с фолио (примерно на Туборг, Милка и прочие)...имате ли представа към кого трябва да се обърна за това?
Виж целия пост
# 719
Здравейте. Върти ми се идея да отворя магазин за алкохол, цигари и шоколадови изделия - майка ми ще се занимава с това. Обаче ми се губи нещо много важно - доставчиците. Това е съществена част от необходимото ноу-хау за такъв тип магазин - имате ли някаква информация? Също така съм виждала такъв тип магазини, чиито витрини са брандирани - изцяло са облепени с фолио (примерно на Туборг, Милка и прочие)...имате ли представа към кого трябва да се обърна за това?

Най-добрите доставчици на алкохол са "Меик 98" и "С и Д Комерсиал" , за брандиране се обърни към Авенди, те са вносители на едни от най-добрите марки на пазара, ще ти брандитат всичко без пари, защото това си е реклама за тях, ако си добър клиент мойе и пари да им искаш за това.

Успех   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия