Идеи за Бизнес 4

  • 126 476
  • 898
# 765
Привет, купихме 2 имота на 20км от София, общо към 3дка, има покрив, на единият има вече ток, идеята е и съседния да купим (1дка) до който водата е по близо и тока минава през него, понеже наличните са залесени с 2/3 овошки (нз защо ги посадихме и каква файда ще имат) ///

Нещо плановете/идеите на нашите  със бъдещото стопанисване не ми допадат , понеже се изчерпват до - гледането на зайци, пернати и др. което едва ли ще изплати вложенията а и не знам дали си заслужава, зайците знам че боледуват често?!

Другият вариант е да се построи нещо като вила и за двама човека и дете и да се дава под наем за уикедни примерно, понеже е доста чисто и в края на селото, общо взето спокойно и достъпно през зимата.

# Нещо като малък сервиз, с два канала, но нямам идея ако се прави всичко по правилата- какво ще ни струва...

   Кажете някаква идея или съвет, че са се навили да взимат още един декар в съседството и дълговете ще се увеличат, а възвръщаемост засега не виждам каква може да е ...  Confused
Виж целия пост
# 766
А някой знае ли с колко пари се зарежда магазин за захарни и шоколадови изделия (помещението е около 15 кв.м.)
Виж целия пост
# 767
супер,не бих си помислила да влеза даже в такъв магазин,щом мога да си купувам това,което искам ново от магазина
Нищо лично към теб или друг имащ такъв магазин,това си е бизнес Peace


Знам мила   bouquet
Има огромна разлика от магазин втора употреба и магазин втора употреба Peace

Чувала ли си за крем качество?
Има хиляди качества втора употреба,има едно казва се крем,струва ужасно много пари даже и на едро,дрехите идват чисто нови и са маркови,актуални модели!
Виж целия пост
# 768
Такива са моите дрехи! Peace
Виж целия пост
# 769
не,съм Peace пак казвам нищо лошо към никой,просто ми е интересно Hug
Виж целия пост
# 770
И аз да взема да се включа тук.
От известно време ми се върти из главата идеята да отворя хранителен магазин. Малко и кокетно магазичне, а не хипермаркет. Другия ми вариант е магазинче за алксохол и цигари и разни сладки и солени пакетирани неща. Майка ми работи в Гърция и ми се иска да отворим нещо, което да разработим и да може тя да се прибере вече тук. В главата ми е пълна каша обаче и дори не знам от къде да започна. Засега разглеждам оферти за помещения със статут на хранителни стоки в нета. Наеми, обзавеждане и т.н. Ако някоя от вас има подобен бизнес ще ме осветли ли какви документи за ХЕИ ми трябват и колко горе долу ще ми струва първоначалното зареждане?
Чудя се дали ще се разработи такова нещо при наличието на толкова хипермаркети, но пък покрай нас в квартала има поне 10 малки магазинчета и всичките работят като луди при вче че живеем до била.
Та помагайте с каквото се сетите. Всяка информация ще ми е от полза.
Благодаря!
Виж целия пост
# 771
Ренци, ще работят, на кой му се влиза за една кола и цигари да речем в супермаркет със 100 човека на касата. Та си мисля, че такова нещо би имало успех.
Виж целия пост
# 772
И на мен ми е интересно. Аз не пазаря в малки магазини.
Няма ранообразие, няма нашия хлаб. Не им вярвам за сирене. Не пуша и не пия кола. Не купувам ориз подправки епизодично...

Обаче много хора го правят! Заради 50-те метра като гледам., че ходят по пантофи Wink
Трябва да има и друго обаче... Аз не обичам и Била Wink
Виж целия пост
# 773
Има и друго. Аз откакто имам бизнес, много повече си пазарувам от всякакви малки, квартални и т.н. магазинчета. Предпочитам да има полза за някое конкретно българско семейство, отколкото за огромната верига. Разбира се, случва се да пазарувам в Била, Кауфланд или някой тукашен по-голям магазин, но в Метро чак не ми се влиза. Това, за което съжалявам е, че не мога да си харесам за себе си често български дрехи, виж за децата купувам редовно дрешки на Дино, Протест и др. български производители. В тази криза просто ми е съвестно да си давам парите за чужди неща, така ми харесва и ми носи удоволствие, да купувам нещо българско. Е, има неща, които така и не успявам да намеря български и чак тогава купувам вносни, но преди това наистина съм търсила български вариант  Peace
Виж целия пост
# 774
Ние спряхме да пазаруваме от големите вериги, защото влизаме за две три неща и излизаме със 100, отделно детето иска всичко, което види, независимо колко думи сме изприказвали преди това.
Имаше две малки магазинчета около нас и двете ги разшириха, хем на близо е Фантастико.
Виж целия пост
# 775
Предпочитам да има полза за някое конкретно българско семейство, отколкото за огромната верига.
Откакто започнах да мисля за собствен бизнес, и аз почнах да разсъждавам така и ще започна да отбягвам супермаркета до нас Peace. Хората с магазинчетата са инвестирали пари и надежди в тях, а тези в супермаркетите са толкова безлични и незаинтересовани.
И на мен ще ми е полезна информация за изискванията на ХЕИ-знам само, че ако се продават насипни неща, трябва да има мивка в помещението.
Виж целия пост
# 776
Има и друго. Аз откакто имам бизнес, много повече си пазарувам от всякакви малки, квартални и т.н. магазинчета. Предпочитам да има полза за някое конкретно българско семейство, отколкото за огромната верига.

Това е така, но за мен точно с храната въпросът не стои еднозначно. Съотношението цена-качество-обслужване.. в момента не е в полза на малките магазинчета според мен. Или поне в околкостта не е. А би могло.

Иначе за дрехи, оби=увки и прочие ибирам и производителя и търговеца на подобен принцип, ако изобщо имам избор.

Виж целия пост
# 777
И аз да взема да се включа тук.
От известно време ми се върти из главата идеята да отворя хранителен магазин. Малко и кокетно магазичне, а не хипермаркет. Другия ми вариант е магазинче за алксохол и цигари и разни сладки и солени пакетирани неща. Майка ми работи в Гърция и ми се иска да отворим нещо, което да разработим и да може тя да се прибере вече тук. В главата ми е пълна каша обаче и дори не знам от къде да започна. Засега разглеждам оферти за помещения със статут на хранителни стоки в нета. Наеми, обзавеждане и т.н. Ако някоя от вас има подобен бизнес ще ме осветли ли какви документи за ХЕИ ми трябват и колко горе долу ще ми струва първоначалното зареждане?
Чудя се дали ще се разработи такова нещо при наличието на толкова хипермаркети, но пък покрай нас в квартала има поне 10 малки магазинчета и всичките работят като луди при вче че живеем до била.
Та помагайте с каквото се сетите. Всяка информация ще ми е от полза.
Благодаря!
Това ми се вижда абсолютно безпереспективно . ooooh!
Те вече са на умиране , вие сега тепърва искате да започвате този вид дейност. Shocked
По никакъв начин неможеш да избиеш наем , да покриеш всички разходи и да спечелиш все пак нещо .Разходите са твърде големи а надценки кой знае колко неможеш да сложиш .. ще се конкурираш с големите ли  , те постепенно започват да убиват малките .Това тепърва предстои.
Виж целия пост
# 778
Ренци, ще работят, на кой му се влиза за една кола и цигари да речем в супермаркет със 100 човека на касата. Та си мисля, че такова нещо би имало успех.
А с подобни покупки , как се избиват толкова много разходи .. Дуци ???
Ако чака на един вход хора от съседния блок .. дето ще слязат да си купят цигари и кола .. та този магазин живота му е точно максимум 1 година .. ако пък е под наем може и по малко.
После кофтито е , че ако рече да се откаже от този бизнес .. всичкото оборудване , стока и вкарани пари .. кво ще ги прави.Тоест оказва се трудно  затварянето на такива магазини.Освен ако просто не си започнал с идеята ей тъй на да загубиш една сума пари които си имал някога.
Само отворете едно Позвънете и погледнете колко хранителни магазини се преотстъпват , също и козметични салони, фризьорски студия и др. дейности.
Виж целия пост
# 779
Има и друго. Аз откакто имам бизнес, много повече си пазарувам от всякакви малки, квартални и т.н. магазинчета. Предпочитам да има полза за някое конкретно българско семейство, отколкото за огромната верига. Разбира се, случва се да пазарувам в Била, Кауфланд или някой тукашен по-голям магазин, но в Метро чак не ми се влиза. Това, за което съжалявам е, че не мога да си харесам за себе си често български дрехи, виж за децата купувам редовно дрешки на Дино, Протест и др. български производители. В тази криза просто ми е съвестно да си давам парите за чужди неща, така ми харесва и ми носи удоволствие, да купувам нещо българско. Е, има неща, които така и не успявам да намеря български и чак тогава купувам вносни, но преди това наистина съм търсила български вариант  Peace
Това ме втрещи .. Shocked
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия