Идеи за Бизнес 4

  • 126 476
  • 898
# 600

Привет,

Можете ли да ми препоръчате някаква книга на тема , "Какъв бизнес да започнем" , от идеята, през планиране, как да я осъществим, прогнозирене и такива неща, понеже имаме няколко декара близо до София , вече с ток, теглиха се и заеми, но нещо вече 2-3години се опитваме някакви неща ,а реално възвръщаемостт ае минимална, засега ooooh!
Учил съм инженерна специалност и не съм много наясно с тази сфера, сигурно си има някакъв алгоритъм. Какво ще ме посъветвате?
Вече и правенето на фирма не изисква капитал, лихвите падат, правят се реформи в кредитирането сега слушах по новините, които ще ни облекчат от подводни камъни, изненади и т.н. Simple Smile
Виж целия пост
# 601
Да ви кажа странно ми е отношението, което имате към българина - виждате го в доста отрицателна светлина. А това е клиента в бизнеса и ако вътрешно не го уважаваме, ценим и мислим че е стойностен човек, няма да сме успешни.

На мен пък ми е странно това отношение Simple Smile
Няма как да правиш бизнес ако не си уважаваш клиентите.
Това, че не винаги разбираш изборът им, или че твоят личен е различен от техния не значи, че не ги уважаваш. Ако не го видиш обаче - различието -  няма и да ги познаваш Wink А тогава проблемите не са малко. Освен това не е нужно всички българи да са ти клинети нали? Simple Smile И обикновено тези, които ти вярват и ти дават парите си имат нещо общо в ценостите си с теб по отношение на продукта, за който плащат.

Може би разбирането ти за толерантност е различно от моето, но това не ми пречи да те уважавам, докато не те разбирам. Ако мислим лоши неща за хората с различен избор от нашия работата отива на много зле...

Виж целия пост
# 602
Я и аз да се запиша в тази тема и да споделя. Преди време с още няколко приятелки имахме идея за детски център/плейцентър/родителски кооператив - близо сме до осъществяването й. Наехме помещение, организираме занимания, вече имаме и персонал - стартирахме всикчо с минимум начални инвестиции, с много ентусиазъм и доброволен труд. Особеното е, че не искам да е чист бизнес, а бизнес дейност на НПО, така че основното не са приходите, а мисията. Другата особеност е, че сме и сред основните клиенти на 'бизнеса' - малкият ми син посещава полудневната занималня; каката идва на курс по английски; другите също водят децата си на различни неща в центъра. Старая се да насочвам дейностите ни навътре, към членовете на сдружението, макар че приемаме и външни деца. Но наред с бизнес дейността работим и по проекти - единият ни проект е свързан с изработване на модел за алтернативни модели за грижа за децата. Организираме и месечни бизнес срещи, свързани с центрове за грижи за децата. Планираме в бъдеще проект за заетост на жени в майчинство/подкрепа за стартиране на малък бизнес.  Ще се радвам да се свържете с нас, ако проявявате интерес. 
Виж целия пост
# 603
 smile3523
Виж целия пост
# 604
Идея за бизнес "писателка"?
Виж целия пост
# 605
Я и аз да се запиша в тази тема и да споделя. Преди време с още няколко приятелки имахме идея за детски център/плейцентър/родителски кооператив - близо сме до осъществяването й. Наехме помещение, организираме занимания, вече имаме и персонал - стартирахме всикчо с минимум начални инвестиции, с много ентусиазъм и доброволен труд. Особеното е, че не искам да е чист бизнес, а бизнес дейност на НПО, така че основното не са приходите, а мисията. Другата особеност е, че сме и сред основните клиенти на 'бизнеса' - малкият ми син посещава полудневната занималня; каката идва на курс по английски; другите също водят децата си на различни неща в центъра. Старая се да насочвам дейностите ни навътре, към членовете на сдружението, макар че приемаме и външни деца. Но наред с бизнес дейността работим и по проекти - единият ни проект е свързан с изработване на модел за алтернативни модели за грижа за децата. Организираме и месечни бизнес срещи, свързани с центрове за грижи за децата. Планираме в бъдеще проект за заетост на жени в майчинство/подкрепа за стартиране на малък бизнес.  Ще се радвам да се свържете с нас, ако проявявате интерес. 

Прекрасно, браво наистина!!! къде е това?
Виж целия пост
# 606

Уви, засега само читателка.
Много полезни съвети. Връщам се да чета.
Виж целия пост
# 607
Някой има ли идея как се прави сайт,чиито услуги да ползваш срещу плащане със смс?
Услугите в сайта трябва ли да имат някакви платени права,лиценз?
Каква е регистрацияна на подобен род дейност?
Имам идея,а  нямам представа от къде да започна да търся инфо.
Виж целия пост
# 608
.........
Имам идея,а  нямам представа от къде да започна да търся инфо.
Ами може би ще ти е полезно да се запознаеш повече (ако не си) с точно този вид услуга за микроразплащания чрез смс-и, например тук: https://mobio.bg/site/ , предполагам самата фирма, ако се обърнеш към тях могат да ти дадат отговор на някои от въпросите. Успех   bouquet
Виж целия пост
# 609
.........
Имам идея,а  нямам представа от къде да започна да търся инфо.
Ами може би ще ти е полезно да се запознаеш повече (ако не си) с точно този вид услуга за микроразплащания чрез смс-и, например тук: https://mobio.bg/site/ , предполагам самата фирма, ако се обърнеш към тях могат да ти дадат отговор на някои от въпросите. Успех   bouquet
Благодаря!
Прочетох. newsm10
Продължавам да чета.  Peace
Виж целия пост
# 610

Уви, засега само читателка.
Много полезни съвети. Връщам се да чета.

Всъщност това си е идея и то за мами по майчинство.
Има жени, които пишат доста увлекателно, дори техен постинг се чете с удоволствие, пишат с чувство за хумор, с лек сарказъм, който те кара да се усмиихваш. Трябва им само сюжета, нещо м/у чиклит и сатира като стил и ....аз с удоволствие бих си купила тяхна книжка.
Виж целия пост
# 611
Сатирата не е за жени, казвам го от... професионален опит, да речем  Peace. Пишете романи, но не и сатира  Peace
Виж целия пост
# 612
Аз  днес си мислих за детски неща и мисля, че конкуренция на големите магазини трудно ще се преодолее + това всеки втори се пробва в детски стоки, но...
все пак мисля, че е интересно магазин baby decor  извън ширпотребата.
Аз бих предлагала разни Стокке неща, аксесоари, изобщо модерни и по-снобски неща за интериор на детска стая и т.н. Мисля, че маркетинга вече излиза  фазата таргета да е максимално широк кръг хора и все повече се специализира, говоря за малък бизнес.
Това по повод постинга на Дуци.

Това, че евреите на А. Кънчев затварят направо ми разби сърцето. Confused
Виж целия пост
# 613
...Аз бих предлагала разни Стокке неща, аксесоари, изобщо модерни и по-снобски неща за интериор на детска стая и т.н. Мисля, че маркетинга вече излиза  фазата таргета да е максимално широк кръг хора и все повече се специализира, говоря за малък бизнес.
Това по повод постинга на Дуци.

Никак няма да ти е лесно... Клиентите все търсят евтиното - дават си парите за боклуци, след това са недоволни, но вече са ги похарчили и нито са взели нещо свестно, нито им върши работа...
Малък е пазара, оборотите не са никак големи...
Виж целия пост
# 614

Привет,

Можете ли да ми препоръчате някаква книга на тема , "Какъв бизнес да започнем" , от идеята, през планиране, как да я осъществим, прогнозирене и такива неща, понеже имаме няколко декара близо до София , вече с ток, теглиха се и заеми, но нещо вече 2-3години се опитваме някакви неща ,а реално възвръщаемостт ае минимална, засега ooooh!
Учил съм инженерна специалност и не съм много наясно с тази сфера, сигурно си има някакъв алгоритъм. Какво ще ме посъветвате?
Вече и правенето на фирма не изисква капитал, лихвите падат, правят се реформи в кредитирането сега слушах по новините, които ще ни облекчат от подводни камъни, изненади и т.н. Simple Smile

Здравей!

Има наистина много книги, които засягат интересуващите те въпроси, но, като инженер, а не икономист, е добре да прегледаш есенцията на нещата - публикации от доказани автори / издателства. В тази връзка -
препоръчвам ти изданията на Harvard Business Review, които в България се публикуват от изд. Класика и Стил.
На този адрес http://www.book.store.bg/c/p-p/m-319/id-25821/strategia.html има книга, която би ти дала основните насоки, в които трябва да мислиш.

А ако ползваш английски, тогава възможностите са огромни - само да имаш желание да четеш Simple Smile

Успехи!!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия