Идеи за Бизнес 4

  • 126 476
  • 898
# 675
Мислите ли, че в тези бездуховни времена отварянето на не много голяма, но уютна книжарница с атмосфера и свой живот...
Така като го каза, си представих малка книжарница, с много дърво, топла, с мек килим по целия под, като от филм, където се предлага и кафе/чай и някои хора си седят и четат, а други пишат новия си роман на печатна машина или преплитат погледи за първи път между рафтовете с книги и е в Ню Йорк и е зимата на '75 -та, примерно   Crazy



Без да съм била през зимата на '75-та Ню Йорк, наистина така си представям моята книжарница.    bouquet
Благодаря ви за отговорите, момичета. Аз започвам да действам. Сега голямата ми чуденка е в кой район да реализирам тази идея.  newsm78
Желая ви хубав ден!
Виж целия пост
# 676
И друг път съм казвала, от 2000 до 2006 г. имах книжарница, ако мога да ти бъда полезна - ако искаш да направиш пари - не се захващай, но ако ти е приятно да продаваш за дечица главно и да си в час с новите боклучки, за които си харчат джобните, да имаш книжки и учебни пособия ... действай смело.
За книжарницата най-важното е да е близо до училище, а в кой район - най-добре където живееш, ще ти е по-лесно.
Виж целия пост
# 677
И друг път съм казвала, от 2000 до 2006 г. имах книжарница, ако мога да ти бъда полезна - ако искаш да направиш пари - не се захващай, но ако ти е приятно да продаваш за дечица главно и да си в час с новите боклучки, за които си харчат джобните, да имаш книжки и учебни пособия ... действай смело.
За книжарницата най-важното е да е близо до училище, а в кой район - най-добре където живееш, ще ти е по-лесно.

А би ли споделила защо не е печелившо, в смисъл не е доходоносно, на загуба се работи или е повечето хамалогия, зареждане на стока, разходи, наеми, а няма възвръщаемост ли?
благодаря!
Виж целия пост
# 678
И друг път съм казвала, от 2000 до 2006 г. имах книжарница, ако мога да ти бъда полезна - ако искаш да направиш пари - не се захващай, но ако ти е приятно да продаваш за дечица главно и да си в час с новите боклучки, за които си харчат джобните, да имаш книжки и учебни пособия ... действай смело.
За книжарницата най-важното е да е близо до училище, а в кой район - най-добре където живееш, ще ти е по-лесно.

А би ли споделила защо не е печелившо, в смисъл не е доходоносно, на загуба се работи или е повечето хамалогия, зареждане на стока, разходи, наеми, а няма възвръщаемост ли?
благодаря!

Най-вероятно е по същата причина, поради която затвориха видеотеките - не влизат (и не пазаруват) клиенти. Или са много малко за да покрият разноските... Ако имаш 500-1000 лв постоянни разходи (а в някои случаи те са дооооста по-големи!) за месец, сама прецени какъв трябва да ти е оборота... А заплата за продавач/ка - вероятно е да не можеш да бъдеш там по 12 часа...  сигурно ще искаш и печалба, нали! А оборотни средства за зареждане - не можеш да тръгнеш с празна книжарница...
Виж целия пост
# 679
Момичета, здравйте!  Hug

И ние с едни приятели имаме идейка да започнем нещо...но като за начало трябва да се ориентираме с каква сума трябва да разполагаме за реализацията на идеята на първи план. Та мислим си за нещо от рода на магазинче за дрехи, евентуално собствено производство. Приятелят ми е дизайнер (така че модели имаме  Mr. Green ), в семейството има и хора, занимаващи се професионално с плетене...та в този диапазон се въртят нещата.  Whistling Въпросът ми е за такъв вид дейност какви парички ни трябват за разрешителни, откриване на фирма и т.н.  newsm78 Не говоря за наеми, материали  и т.н., а за самото откриване на фирмата и получаване на разрешително за такава дейност.   Thinking

Благодаря предварително!   bouquet
Виж целия пост
# 680
Ако регистрираш ти самата, не много.
За ООД/ЕООД - 50 лв за запазване на име в Агенцията по вписванията, 160 лв държавна такса за регистрацията, 110 лв е ако декларацията за регистриране е подадена по и-нет с ел.подпис, около 10 лв се плаща за удостоверението за регистрация, банкови комисионни около 10ина лева. И, разбира се, капиталът. По-напред в темата се коментираше, че вече е възможна регистрацията с 2-та лева капитал, но момичетата препоръчаха старият вариант, т.е. 5 000 лв. Това е. Ако ще ползваш адвокатски услуги още, може би, към 300 лева хонорар.
Другите ти неизбежни разходи са за печат около 50 лева и касов апарат.
Виж целия пост
# 681
Благодаря!   bouquet Възникна въпрос: кой друг може да регистрира?  Blush Съжалявам, ако е глупав, но не съм много наясно  Whistling
Виж целия пост
# 682
Дами, и в духа на темата да предложа.
Ако някоя от вас иска да започне бизнес с по-малко от 5 000 лева, може да погледне тук http://www.hlebarki.biz/.
Иде реч за обработка срещу пълзящи гадини и борба с вредители. Grinning
Виж целия пост
# 683
Отговорът е освен теб, всеки друг, включително адвокат, може да регистрира фирмата ти, стига да има подходящото пълномощно. За това ли ме питаш?
Виж целия пост
# 684
Да  Mr. Green Т.е. се получава логично, че ако искаш някой да ти свърши работата си получава комисионната  Laughing Извинявай, просто не бях сигурна дали съм те разбрала правилно... А мислите ли, че магазинче за дрехи и плетиво (всякакво), собствени моделчета и възможност за изпълняване на поръчки по дадени размери има перспектива? Имам предвид, че идваш, харесваш си модел, но не е по твоите мерки и ние го правим по твой размер  Wink  Flutter
Виж целия пост
# 685
Аз лично бих станала редовен клиент на такъв магазин PeaceОсобено за плетивата,е зависи и от цената Peace
Но има и друго колкото повече угаждаш на клиента,става по капризен и по капризен Peace
Виж целия пост
# 686
Много зависи от това, къд и  срещу какви разходи ще се разположите.
Кой ще обслужва клиентите, как ще организирате изработката по поръчка и т.н също има значение. Явно моделите не са проблем, което е чудесно.

Ако решите да предлагате онлайн мога да ти предложа вариант в нашия портал. Пиши ми ЛС.
Виж целия пост
# 687
Ами като цяло всички места, на които съм работила , са били свързани с обслужване на клиенти, така че съм се научила "клиентът на първо място"  Mr. Green Мисля си, че няма каприз, който да не може да бъде задоволен. Ами като цяло за цените мисля, че ще са сносни на фона на всичко, което се продава в България, тъй като по принцип майка му (не е от Бг)  се е занимавала с продажба на такива дрехи/аксесоари на много ниски цени (поне според мен) и като видя цените тук беше  Shocked Мисля, че в това отношение може да постигнем златната среда.  Laughing Хем ние да сме доволни, хем и тя да е доволна  Wink
Виж целия пост
# 688
Отговорът е освен теб, всеки друг, включително адвокат, може да регистрира фирмата ти, стига да има подходящото пълномощно. За това ли ме питаш?

Понеже виждам, че всички тук се опитват с малко средства да започнат нещо добро и полезно, ще се опитам да помогна със съвети за регистрация на фирма. Ако някой иска да спести малко средства от хонорари за адвокат, може да получи информация за процедурите по регистрация на фирми на моя сайт - www.brrabg.com. Ако имате някакви допълнителни въпроси във връзка с регистрацията можете да пишете в тази тема или във форума на горния сайт. Ще се опитам да ви помогна съвсем безкористно.
Понеже нито аз, нито горния сайт предлага някакви платени услуги не мисля, че това е реклама, но ако модератор прецени че е, може да изтрие мнението - няма да се сърдя.
Виж целия пост
# 689
Здравейте! Искам да попитам има ли някой, който продава на сергия в Слънчев бряг и знае какъв е процеса по уреждането на документите и подробности по този въпрос? Предварително благодаря за отговорите!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия