Идеи за Бизнес 4

  • 126 476
  • 898
# 690
И с добрите идеи не е лесно... Прекарахме почти година в търсенето на добрата идея за бизнес до реализирането й. Оказа се доста успешен ход, който беше забелязан от "едрите риби", които сега искат да ни "лапнат" (нещо, което предвиждахме, но нямаше как да избегнем). Ще отидат по дяволите страшно много труд и безсънни нощи- за да се възползва някой наготово Sad Ужасно неприятен момент... Ако успеят обаче, ще им "завещаем" отвратителна репутация Twisted Evil Лошото е, че пак ще трябва да започнем от нулата, а най-трудното е търсенето на добрата идея Tired Но пък си е предизвикателство Twisted Evil
Виж целия пост
# 691
И с добрите идеи не е лесно... Прекарахме почти година в търсенето на добрата идея за бизнес до реализирането й. Оказа се доста успешен ход, който беше забелязан от "едрите риби", които сега искат да ни "лапнат" (нещо, което предвиждахме, но нямаше как да избегнем). Ще отидат по дяволите страшно много труд и безсънни нощи- за да се възползва някой наготово Sad Ужасно неприятен момент... Ако успеят обаче, ще им "завещаем" отвратителна репутация Twisted Evil Лошото е, че пак ще трябва да започнем от нулата, а най-трудното е търсенето на добрата идея Tired Но пък си е предизвикателство Twisted Evil

Рени, с какво сте се занимавали? Аз имам подобна голяма идея, над която работя в момента (освен малкото ми магазинче, на което мами се радва повече от мен). Моя приятел е скептичен и казва, че не познавам добре действителността в България - някои щял да се възползва от идеята ми, а ние ще "духаме супата".
Така ли е наистина?
Виж целия пост
# 692
Търгуваме с продукт, който практически няма аналог на нашия пазар. Приема се много добре от клиентите и продажбите растат от ден на ден- факт, който не се харесва на утвърдените компании в бранша и веднага "замириса" на неприятности.
Преди да се реализира някоя оригинална идея, трябва да се помисли и за подсигуряването Peace
Виж целия пост
# 693
Някои хора създават бизнеси само за да ги продадат на по-късен етап. Не се ядосвайте! По-добре помислете дали не може да продадете печелившо вашия бизнес. Или ако не искате да го продавате - да влезете в съдружие с някой от "по-големите" в бранша, който може да ви осигури възможности за растеж - например повече капитал, по-развита мрежа от клиенти, или някакво друго предимство...
Ако сте успяли да създадете един печеливш бизнес, почти сигурно е да можете да създадете и друг след време.  Grinning
Виж целия пост
# 694
Здравейте момичета, от известно време ви чета и много се радвам, че сте толкова солидарни и отзивчиви, а още повече ме радва, че тук чета за жени, успели в бизнеса си. Няма да изпадам в сексистки размисли, но все пак твърдя, че жените сме с много добри организаторски, управленски и какви ли не още способности.
Ако мога да ви бъда полезна и аз с нещо- насреща съм, няколко години работих в туристическа агенция.
Вдъхнови ме една от вашите идеи- франчайзинг партньорство с еконт експрес. От офиса им не ми отговарят на най- съществените ми въпроси: какъв процент от продажбите ще получавам и въобще, какви продажби да очаквам ( би трябвало да знаят, защото в нашия град има вече три офиса ). Моля, всякаква информация ще ми е много полезна. Много ми допадна работата и тяхното ноу хау и дори се спрях на помещение, но не смея да продължа на татък и да поема по- сериозен ангажимент, защото не мога да си направя и най- проста сметка. Иначе ми отговарят бързо и любезно на мейлите, като всяка от вас и аз се страхувам от провал...
Желая ви приятна неделя на всички Heart Eyes
Виж целия пост
# 695
Запис
Виж целия пост
# 696

Преди да се реализира някоя оригинална идея, трябва да се помисли и за подсигуряването Peace
Ето тук наистина много куцам - свикнала съм да приемам нещата като "чиста монета" и нещо ми е трудно да разбера откъде трябва да тръгна, за да се подсигуря...Явно не е само от сертификати и документации.
А то и аз смятам да реализирам на пазара продукт, който го няма все още.
Виж целия пост
# 697

Преди да се реализира някоя оригинална идея, трябва да се помисли и за подсигуряването Peace
Ето тук наистина много куцам - свикнала съм да приемам нещата като "чиста монета" и нещо ми е трудно да разбера откъде трябва да тръгна, за да се подсигуря...Явно не е само от сертификати и документации.
А то и аз смятам да реализирам на пазара продукт, който го няма все още.
Сертификатите са задължителни (или поне пожелателни). Аз имам предвид нелоялната конкуренция.
За човек без опит е много трудно, няма как да разбереш. А опитът се трупа чрез грешките. Просто трябва да стъпваш бавно и внимателно, обмисляйки всяка крачка. Да се хвърлиш с главата напред в тези условия е почти сигурна смърт.

Здравейте момичета, от известно време ви чета и много се радвам, че сте толкова солидарни и отзивчиви, а още повече ме радва, че тук чета за жени, успели в бизнеса си. Няма да изпадам в сексистки размисли, но все пак твърдя, че жените сме с много добри организаторски, управленски и какви ли не още способности.
Ако мога да ви бъда полезна и аз с нещо- насреща съм, няколко години работих в туристическа агенция.
Вдъхнови ме една от вашите идеи- франчайзинг партньорство с еконт експрес. От офиса им не ми отговарят на най- съществените ми въпроси: какъв процент от продажбите ще получавам и въобще, какви продажби да очаквам ( би трябвало да знаят, защото в нашия град има вече три офиса ). Моля, всякаква информация ще ми е много полезна. Много ми допадна работата и тяхното ноу хау и дори се спрях на помещение, но не смея да продължа на татък и да поема по- сериозен ангажимент, защото не мога да си направя и най- проста сметка. Иначе ми отговарят бързо и любезно на мейлите, като всяка от вас и аз се страхувам от провал...
Желая ви приятна неделя на всички Heart Eyes
Аз си прзнавам, че сама не бих оцеляла. Работя с мъже и много разчитам на тях. Аз съм доста ангажирана с децата, по няколко часа на ден съм вързана с тях.
Как така не ти казват какъв процент ще получаваш?! Настоявай за информация за да можеш да си направиш сметката дали да се захващаш. Ако не- търси друг вариант.
Виж целия пост
# 698
Бих искала да попитам pomosht, а и всеки, който е компетентен следното: ако искам да регистрирам по ЗДДС току що регистрираното си дружество (знам, че има възможност за доброволна регистрация), освен Заявлението за регистрация по ЗДДС и Съдебното решение на фирмата, ще ми искат  ли от НАП да приложа други документи ? Освен това се чудя, дали тази регистрация може да стане веднага след като ми излезе съдебното решение или се изисква да мине някакъв срок. Извинете ме ако въпросите звучат глупаво, но от това което прочетох в закона не ми стана много ясна процедурата.
Виж целия пост
# 699
Бих искала да попитам pomosht, а и всеки, който е компетентен следното: ако искам да регистрирам по ЗДДС току що регистрираното си дружество (знам, че има възможност за доброволна регистрация), освен Заявлението за регистрация по ЗДДС и Съдебното решение на фирмата, ще ми искат  ли от НАП да приложа други документи ? Освен това се чудя, дали тази регистрация може да стане едновременно с първоначалната данъчна регистрация на дружеството или трябва да се направи последователно. Извинете ме ако въпросите звучат глупаво, но от това което прочетох в закона не ми стана много ясна процедурата.

Аз минах по ДДС три месеца след създаването на фирмата, т.е. без оборот 50000лв, като всичко ми го движеше счетоводителката, така или иначе трябва да имаш сключен договор за счетоводното обслужване. Искаха ми договор за наем, фирмена сметка, стационарен телефон, списък на всички, закупени досега стоки - точно с коя ф-ра са закупени и още много други, но вече не помня - питай или на място в НАП, или счетоводителя си. Според мен даже е по-добре веднага с регистрацията на фирмата да минеш по ДДС.
Не съм специалист - това е само мое мнение.
Виж целия пост
# 700
Благодаря ти - коригирах си  въпроса, защото разбрах, че вече не се подава Декларация за дан.регистрация - от СВ служебно подавали информация към НАП.
Виж целия пост
# 701
Аз регистрирах фирмата си по ДДС с 0 (нула) лева оборот. Няма проблеми, но може да изискат някои документи още - къде е седалището и имате ли договор за офиса ако сет под наем, ако сте в апартамент - чия собственост е и други подобни неща...
Виж целия пост
# 702
Пак се включвам набързо и за малко. Отворихме кафето във вторник! Още ми е пълна лудница, не знам кое по-напред да захвана... Клиенти....абе, не е добре, ама да речем, че още не са го научили.  Wink Надявам се да са поразработи по-нататък. Иначе аз работя докъм 3 ч., после идва едно момиче, та сега се "борим" да изкараме нейната заплата. Ама едва ли - поне не този месец. Днес съм почивка, ама то една почивка....децата, готвене, чистене...ужас просто!
Ето няколко снимки (нали не се брои за реклама?!  Blush). Ама много си харесвам тапета на цветенцата!


Стскайте палци!  Laughing
Виж целия пост
# 703
Доколкото съм чувала от кафе се печели, така че малко повече реклама е ще привлечете клиенти. Съветвам ви обаче наистина да заложите на качествено кафе - така тези, които са ви посетили ще си останат редовни клиенти, а те ще са най-добрата ви реклама.
Успех! Peace
Виж целия пост
# 704
 И ние в петък отворихме заведение,но сега зимата залагам повече на празнуването на детски партита.В петък там празнувахме рожденния ден на мойто момиче.Ако искате ще ви пусна снимки,само че са от рожденния ден и повече са снимани децата,а не помещението,но се вижда долу-горе какво представлява.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия