Идеи за Бизнес 4

  • 126 476
  • 898
# 780
 Laughing Може да се втрещява всеки  Grinning
Виж целия пост
# 781
Според мен хубав магазин за цигари, алкохол и захарни изделия на подходящо място няма начин да не върви, но хранителен магазин е абсолютно безсмислено, освен ако не е малък и бутиков, с вносни стоки, които не могат да се намерят в БГ.
Виж целия пост
# 782
Някой може ли да ми разясни как стават нещата с договорите за консигнация. Да речем че даден човек изработва ръчно определен тип сувенири, които иска да даде на консигнация в различни цветарски магазини и разни магазинчета за подаръци и декорация. Дава им ги на определена цена, ти си слагат тяхната надценка и накрая на месеца ако нещо е продадено му се изплащат парите. Може ли от някъде да се намери примерен договор за консигнация, на какво трябва да се обърне внимание, има ли някакви уловки и подводни камъни, за които трябва да се внимава?
Виж целия пост
# 783
Договор за консигнация по закон вече не съществува
Виж целия пост
# 784
Според мен хубав магазин за цигари, алкохол и захарни изделия на подходящо място няма начин да не върви, но хранителен магазин е абсолютно безсмислено, освен ако не е малък и бутиков, с вносни стоки, които не могат да се намерят в БГ.
Peace
Виж целия пост
# 785
Има и друго. Аз откакто имам бизнес, много повече си пазарувам от всякакви малки, квартални и т.н. магазинчета. Предпочитам да има полза за някое конкретно българско семейство, отколкото за огромната верига. Разбира се, случва се да пазарувам в Била, Кауфланд или някой тукашен по-голям магазин, но в Метро чак не ми се влиза. Това, за което съжалявам е, че не мога да си харесам за себе си често български дрехи, виж за децата купувам редовно дрешки на Дино, Протест и др. български производители. В тази криза просто ми е съвестно да си давам парите за чужди неща, така ми харесва и ми носи удоволствие, да купувам нещо българско. Е, има неща, които така и не успявам да намеря български и чак тогава купувам вносни, но преди това наистина съм търсила български вариант  Peace
Това ме втрещи .. Shocked
Защо? Аз подрекпям идеята да се купуват български стоки и по този начин да се стимулира родното производство Peace

Skin, имай предвид, че ако недценката е висока, вероятно и продажбите ще са по-малко. В твой интерес е да не надуват много цените.
Виж целия пост
# 786
Договор за консигнация по закон вече не съществува
А по какъв начин тогава е защитен този който дава стоката си на консигнация?
При положение, че никой не иска да ти плати веднага, какво правим тогава?
Питам , защото и мен ме интересува.
Виж целия пост
# 787
Аз приветствам бг производителите да произвеждат качествени стоки и след това естествено ще подкрепям родното производство .
Визирам бг прозводството на хранителни продукти , щото такива лайна ядем .. че нямам думи. ooooh! Sick
Виж целия пост
# 788
Договор за консигнация по закон вече не съществува
А по какъв начин тогава е защитен този който дава стоката си на консигнация?
При положение, че никой не иска да ти плати веднага, какво правим тогава?
Питам , защото и мен ме интересува.
Тази дума консигнация не излезе ли още в началото на 90 те от употреба ???Кви договори , кви 5 лева ..  Shocked
Виж целия пост
# 789
Няма вече такава форма като консигнацията
Пише се например стокова разписка и се пише плащане по банков път,ако ти е оставена така стока,но това не може да защити нито една от двете страни
Виж целия пост
# 790
Договор за консигнация по закон вече не съществува
А по какъв начин тогава е защитен този който дава стоката си на консигнация?
При положение, че никой не иска да ти плати веднага, какво правим тогава?
Питам , защото и мен ме интересува.
Тази дума консигнация не излезе ли още в началото на 90 те от употреба ???Кви договори , кви 5 лева ..  Shocked
Не знам дали думата е излязла от употреба, но е факт, че и в момента така се работи. Каква дума да използваме тогава???
Виж целия пост
# 791
Консигнацията се практикува доста, особено в тази криза. Стоката се оставя със стокова разписка, но в последствие може да се върне, вместо да се плати.
Виж целия пост
# 792
Консигнацията се практикува доста, особено в тази криза. Стоката се оставя със стокова разписка, но в последствие може да се върне, вместо да се плати.
Предполагам , че имаш предвид за евтин вид стоки ..
Виж целия пост
# 793
http://www.bglegis.com/Contracts.html

Ето тук има типови договори.
Виж целия пост
# 794
Да, няма консигнация.
Там където се прави е някаква форма за забавено плащане с опция за връщане.

Skin,
ако ти се занимаваш с изработка на сувенири, те каня в нашия портал за занаяти!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия