Идеи за Бизнес 4

  • 126 476
  • 898
# 825
Малък град е.
Питам сериозно.
Виж целия пост
# 826
Тъй като стана дума за консигнация,в града в който живея има две две магазичета вземащи стоки на консигнация от хора(не от фирми)...простете ми идиотските обяснения,но не разбирам много от бизнес....Носиш си нещо,което искаш да продадеш,казваш цената,която му търсиш,те си слагат надценката,прави се договор за консигнация и проверяваш дали ти се е продало нещото.Та да ви питам,тези магазинчета законни ли са или не?Какви са изискванията да се отвори подобно магазинче-как стои въпроса-фирма,касов апарат,ддс?Има ли переспектива едно такова магазинче?


Струва си само ако помещението е твое и е голямо,за да можеш да сложиш много стока!
Направи си сама сметка,продаваш на 20% печалба за теб...та..колко неща днес ще продадеш примерно за по 10 лева,за да спечелиш ти 2 от всеки 10?
Това не е бизнес за под наем Peace
Виж целия пост
# 827
Ако човек има голямо собствено помещение, възможностите са кажи речи безброй, проблема е ако се стартира без нищо готово, тогава наемите и другите разходи наистина стават проблем.
Виж целия пост
# 828
Благодаря ти за отговора Маргало   bouquet.
Аз си падам и малко творец,та си мисля,освен всичко да показвам там и мои неща.Моите неща далеч не са толкова много,че да напълнят магазин,та затова ми хрумна тази идея.Наистина не знам доколко може да е успешна,затова ви питам и за вашите мнения.
Нямам удобно помещение,но ще проуча какви са наемите(в малкия град не са и много високи,но и не съм сигурна какви ще са печалбите).
Замислям се,защото много трудно ще си намеря работа,пък и искам да работя за себе си.Страх ме е точно в тази криза,не е много времето за започване на каквото и да било,но пък и да си стоя вкъщи не става.
Точно този за вид продажби няма нужда и да се влагат пари в стока, и няма да има залежала стока.
Само го обмислям и наистина много се колебая,затова съм благодарна дори и на критика(ако трябва да се откажа преди да съм почнала).
Виж целия пост
# 829
Ако човек има голямо собствено помещение, възможностите са кажи речи безброй, проблема е ако се стартира без нищо готово, тогава наемите и другите разходи наистина стават проблем.
Тес,аз наистина ще почна от нулата,нямам нищо и не знам дали ще се справя.
Виж целия пост
# 830

Аз си падам и малко творец,та си мисля,освен всичко да показвам там и мои неща.Моите неща далеч не са толкова много,че да напълнят магазин,та затова ми хрумна тази идея...

А защо не помислиш да предлагаш твоите неща не само във вашия град, а и в други градове - на същия принцип - консигнация? Ако съм на твое място, не бих подценявала и интернет. Направи си и интернет магазин - така няма да си ограничена само до хората в твоя град.
Виж целия пост
# 831

Аз си падам и малко творец,та си мисля,освен всичко да показвам там и мои неща.Моите неща далеч не са толкова много,че да напълнят магазин,та затова ми хрумна тази идея...

А защо не помислиш да предлагаш твоите неща не само във вашия град, а и в други градове - на същия принцип - консигнация? Ако съм на твое място, не бих подценявала и интернет. Направи си и интернет магазин - така няма да си ограничена само до хората в твоя град.
Ами за да ги предлагам на консигнация в други градове,това е свързано с транспортни разходи.
А интернет,имам качени в някой сайтове.Имам и няколко продажби реализирани по интернет.Транспорта също допълнително оскъпява нещата ми.
Нямам собствен интернет магазин,не знам как да си направя,ако някой има информация и за това,моля да ми сподели.
Имам картини,правя разни сувенирчета.Имам най-различни идеи за неща,които да правя,но не и идеи как да ги реализирам на пазара.
Нямам фирма,нямам нищо,само двете си ръце  bowuu
Виж целия пост
# 832
А за оказионите проблемите са по малко във връзка с ваденето на документи,не подлежат на регистрация към РИОКОЗ,така че направо работиш Peace
Виж целия пост
# 833
Момичета здравейте, до преди няколко месеца редовно ви четях, но нямах никаква идея с какво мога да се занимавам. Но в последно време и малко ви по загубих  Cry
Четох доста назад, но не попаднах на нещо подходящо някой да е питал, та реших да ви попитам за вашето мнение.
Една приятелка работи от доста години към една дъщерна фирма на мобилен оператор и ми предложи, че мога да отворя магазин на фрайчайзинг .... Става въпрос за София, но аз не съм от тук, а от година живея тук.
Какво е вашето мнение, някой да е запознат как стоят  нещата???
Другото, което много ме интересува, знае ли някой как мога да кандидатствам за щанд например в някой от новите молове, в Карфура и в някой подобен търговски център???
Безкрайно ще съм ви благодарна за инфото и идеите, които ще споделите, че съм в една главоблъсканица, а и нямам много познати в София  Sad
Виж целия пост
# 834
ще чета и аз при вас  Grinning(вместо запис)
Виж целия пост
# 835
Мамчета, имам въпрос, но той е по-скоро към татковците, но тъй като не можах да открия такъв хубав форум като нашия тук, но за мъже, реших да питам вас, а вие ако можете да питате вашите мъже (просто смятам, че е по-мъжка тази работа).
Става въпрос за предложение за бизнес
Можете ли да ми посочите някоя метало-монтажна фирма, която да е в състояние да пройзвежда метални кутии за техника, да е специализирана в компютърни неща и  да може да сглобява и поставя частите заедно. Става въпрос за солидна поръчка на известна чужда фирма, която търсят вендор-фирма в България, който разбира се трябва да е да евтин и качествен, за сгобяване на техен продукт и правенето на кутията.Благодаря предварително на мамите и татковците:  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 836
Мама Яни, не се отказвай, прочети договорите за консигнация, подготви се, рекламирай масово и действай! Не ти трябват огромни капиталовложения, а и с тая криза май започваме да се увличаме - все с нея се оправдаваме. една мацка имаше детски оказион през дев улици от нас - не е истина какъв клиентопоток имаше, а и не всички само гледаха, напротив. Лично аз съм купила 2 колела, една кошара, бънджи от нея - тя затвори, защото забременя и нямаше на кой да остави бизнеса, а си изкарваше прилична печалба - при нея заплата. Не се отказвай, а премисли нещата и посмятатай.
nelli_dor, ще потърся една визитка и ще ти пиша на лични. даваш ли процент? (шегувам се)
Хубав ден на всички ви
Виж целия пост
# 837
  Здравейте и от мен,от доста време чета темичките и съм много благодарна за информацията,която научих от вас.   bouquet Аз реших да отворя магазин за дрехи втора употреба,т.к. често пазарувам от такива магазини и смятам ,че с това бих се справила най-добре.Намерих подходящо помещение-60кв.м. в квартал на София ,наблизо няма друг такъв магазин с документите съм почти готова,но имам две питанки и моля за помощ: 1. на кг. ли да продавам стоката или с фиксирана цена и 2. ако може да ми препоръчате фирми от които да взимам стока.Аз обиколих почти всички фирми тук и съм наясно с цените на едро,но се страхувам ,че тези вносители ,които имат и магазини избират хубавата стока за тях???За сега съм се спряла на един доставчик,но ми се ще да намеря и други които предлагат крем и екстра качество и са лоялни с клиентите си.Благодаря на всички предварително,ще очаквам вашите съвети,може и на лични. Hug
Виж целия пост
# 838
Извинявай,ама за да отвориш независимо какъвто и да било магазин първо се мисли за това откъде ще зареждаш,защото това е най-важното стоката и на второ място е местоположението на магазина
Виж целия пост
# 839
 Здравейте и от мен,от доста време чета темичките и съм много благодарна за информацията,която научих от вас.   bouquet Аз реших да отворя магазин за дрехи втора употреба,т.к. често пазарувам от такива магазини и смятам ,че с това бих се справила най-добре.Намерих подходящо помещение-60кв.м. в квартал на София ,наблизо няма друг такъв магазин с документите съм почти готова,но имам две питанки и моля за помощ: 1. на кг. ли да продавам стоката или с фиксирана цена и 2. ако може да ми препоръчате фирми от които да взимам стока.Аз обиколих почти всички фирми тук и съм наясно с цените на едро,но се страхувам ,че тези вносители ,които имат и магазини избират хубавата стока за тях???За сега съм се спряла на един доставчик,но ми се ще да намеря и други които предлагат крем и екстра качество и са лоялни с клиентите си.Благодаря на всички предварително,ще очаквам вашите съвети,може и на лични. Hug

Успех, но препъни камъкът в тоя вид бизнес е именно доставчикът. В момента хубавата стока е кът, а всички доставчици имат и магазини.
Пък и дори да "отпуснат" от хубавата стока, то го правят за стари, оборотни, проверени клиенти.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия