За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 12

  • 36 420
  • 746
# 525
ами виж как ще реагира...ако не раздразни допълнително давай...без да прекаляваш.
Защото на моето дете бананите съвсем не му действат запичащо. Въпреки, че бананът се води запичащ плод. До някаква степен правило е, че плодовете разхлабват и/или регулират.  Комбинация от печена ябълка, сухар и варен ориз може да включиш в диетата, попара със сухар, чай от шипка и сирене без масло също. В повечето случаи се харесва на децата за разлика от лечебната каша/мляко. макар, че мисля лечебна храна е по-добър вариант, но ако не се приема...
Виж целия пост
# 526
без сирене попарата...млечните също ги забраняват при остро разтройство.
Виж целия пост
# 527
ОБщо взето моето дете не яде нищо от изброените, така че за нея диета = глад явно  Sad
Не можеш да я накараш да си отвори устата за нищо на света, ако е решила да не го прави и, ако все пак насила успея да й сложа нещо в устата веднага се изплюва, като за по-сигурно после се забърсва езика с ръка, да не е останало нещо  Crazy
Разтройството все още не е станало остро, но си е разстройство. Как успявате да карате децата да поемат течности, като са с разстройство и какви течности им давате?
Знам за вода с лимон и захар - било хубаво, за да не се обезводнява, засега съм само на етап чиста вода  Tired
Виж целия пост
# 528
ами давам....чай и смекта предимно.
иначе можеш компота от дренки, този сок, който даваш, хидратин алфа(той е точно да не се обезводнява детето може  в големи количества да го пие)....общо взето е хубаво на 5-10 мин по глъдка да пийва....т.е. редовно по малко. по-зле става ако почне и да повръща....

за лимона...имам някакви спомени...но е прекалено агресивен...особено на гладен стомах и надали бих дала.....
Виж целия пост
# 529
Angel  Hug
Този хидратин алфа какъв е на вкус?
Този сок, който давам имаш предвид на ХИП лечебния ли? Давам силно казано, категорично го отказва, само насилствено, да съм дала 4-5 лъжички за деня. А вместо смекта давам ентерол.
Благодаря още веднъж на всички за съветите   bouquet
Виж целия пост
# 530
не знам.
когато ни го изписаха не се стигна до него...от тогава не е имал тежки състояния...
до колкото ми обясни тогава лекаря, било прахче, което се разтваря във вода...било като това, което се включва венозно когато се обезводнят. можело да се пие по  много....т.е. за да се предозира може би трябва да изпие 3-4 литра...или повече даже беше....т.е. спокойно вместо вода може да се пие....мисля, че общо взето беше безвкусно...по спомен....

Което ми напомня, че можеш да вземеш и система глюкоза да даваш...ако  откаже и да пие и да яде....но хидратина е по-добър вариант.

а смектата не е вместо ентерол и двете се дават и са различни неща....не е едното за сметка на другото.
Виж целия пост
# 531
...
а смектата не е вместо ентерол и двете се дават и са различни неща....не е едното за сметка на другото.

И двете лекарства са противодиарични- дава се или едното или другото.
Виж целия пост
# 532
няма такова ограничение...все едно да кажеш, че щом даваш ентерол, не трябва да даваш лечебно АМ, или ащко даваш такова, няма нужда от диета.
Виж целия пост
# 533
за ехинацеята не знам какво сте опитвали, но това което имам вкъщи и му давам винаги го опитвам. ехинила е даже как да кажа отровно сладък. Rolling Eyes
за банана- не зная поради каква причина сте били в инфекциозна болница и са ви забранили сурови плодове, но конкретно за банана като плод е напълно характерно запичащо действие и не случайно се съдържа и в лечебните каши. ето няколко извадки от статии в интернет по повод на запичащия му ефект:
"Стипчивостта на зеления банан е предизвикана от наличието на дъбилна киселина. Узрелия плод няма този вкус, но дъбилната киселина все още присъства в него. Именно тя е причината за задържането на екскрементите и за появата на запек, особено характерен за децата и възрастните хора след консумирането на този екзотичен плод."
"Диетичните (му) фибри помагат срещу чревни нарушения поради своята мека текстура и гладкост. Узрелите банани са много полезни при улцерозен колит. Те също така неутрализират прекомерната киселинност и намаляват дразненето на лигавицата."

разбира се ти прецени какво да даваш, но не може да се даде общ извод от един частен случай.

когато сина ми имаше разстройство и отказа по всякакъв начин да консумира ориз и картофи варени, варен ориз, както и сока на хип който е просто отвратителен, единственото което ядеше бяха банани, пюре от картофи и моркови правено от мен (без масло, варени и с малко сол, пасирано или намачкано, и за да не е като пестил с много малко водичка), както и пиеше електролитите на хумана и чат -пат кашата лечебната и това е. и тук там някоя солетка е хапвал но това е. разстройство оттогава не е имал, да слава Богу, но с тази диета нещата се оправиха за 2-3 дни. разстройството се дължеше на тогава разпостранения летен ентеровирус и освен диетата е приемал и ентерол и хидрасек.

дано се оправи скоро детенцето Peace
Виж целия пост
# 534
причината беше обедзводняване, следствие на диария и малко повръщане.даваха му след системите само лечебна хумана, на вторият ден като прояде позволиха сухар и солета и от тези оризовите бисквити...
суров плод какъвто и да е беше последното позволено, заедно със соковерте.

а ехинацеята за сладка, сладка е...но е спиртна...малко е все едно пиеш мн сладък ром например...и дори разредена в сок, спирта се усеща, за това не малко деца я отказват....моят дори първият път като пробвах да му давам директно повръщаше....в сок портокал най-добре се убива този вкус....но пък в тази комбинация няма как да се дава ако детето има проблеми с корема.
Виж целия пост
# 535
няма такова ограничение...все едно да кажеш, че щом даваш Интерпол, не трябва да даваш лечебно АМ, или ако даваш такова, няма нужда от диета.
 
 Не е все едно- ентерол и смекта са лекарства( с различни активни вещества ), а  "лечебно АМ"  е безлактозно  мляко и е част от диетата при диария. Когато ми се е налагало, лекарят ми е изписвал или едното или другото- никога двете и диета.
Виж целия пост
# 536
е и на мен и на детето често са ни изписвали и двете. предполагам ще кажеш че са ни некадърни лекарите(и то не един и двама).

Лечебната хумана/милупа изобщо не е без лактозна и не само са част от диетата ми помагат за  спирането на диарията...дали заради нишестето, дали заради пробиоптиците или заради нещо друго от съдържанието.
Виж целия пост
# 537
 Няма да коментирам лекарите, дори  мисля, че  е най- добре да ги оставим те да изписват лекарствата- в каквито комбинации намерят за нужно. Всичко изброено до тук- смекта, ентерол, лечебни млека и диети облекчават симптомите на диарията и ако тя е предизвикана от вируси или бактерии в повечето случаи организма сам се справя с тях. С това не искам да кажа, споменатите мерки са излишни, но не са същинско лечение. След всичко казано до тук - при диария: лечебна Хумана и диета, всичко останало след лекарско предписание.
Виж целия пост
# 538
всъщност и лечебното мляко следва да е само по лекарско предписание...като изключим обаче рикса детето да прояви някоя алергия към нещо(като например лечебната хумана не се дава на деца с АБКМ) всъщност тези неща реално няма с какво да навредят... 

а и не мисля, че meggle на сляпо ще тръгне да дава каквото и да е....но не й пречи да се посъветва  дали и по колко да дава от тях с педиатъра им....защото на мен ми се е случвало да питам...а може ли еди какво си да му давам...и да ми каже - защо не, ще е от полза...а иначе да няма никакво намерение да ми го предложи като вариант....
Виж целия пост
# 539
Благодаря на всички за съветите и загрижеността.  Hug
Няколко пъти звънях на педиатърката и за всичко съм я питала, нямам навика да назначавам лечение на своя глава, но вашите съвети са ми от полза.
Тя ни изписа Ентерол, LINEX, Хидрасек, лечебно мляко или каша (които детето отказва да яде), саб симплекс или някакви други капки за колики, които имам, напитката на ХИП, която детето също отказва.
Общо взето е голяма мъка с лекарствата, неиска нищо, 2 души я държим, а тя се мята като бясна, ако нещо случайно попадне в устата се плюе #Cussing out Хубавото от цялата работа е, че е много жизнена и не се спира, но пък отказва течности. ЕДинственото, което яде са обикновени бисквити и банан.
Извинете, че толкова ви занимавах и благодаря още веднъж за всички съвети   bouquet

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия