За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 12

  • 36 420
  • 746
# 555
Ами преди малко го сложихме- май сбъркахме малко, но събрахме малко орина(май стига и малко) и сега ще ходя на лекар.Пак ви благодаря!!!  bouquet
Виж целия пост
# 556
хм и на мен в аптеката ми казаха че били едни и същи. аз така и не успях да взема от него урина с такъв колектор, но силно подозирам че си беше за момченце, не е такъв както го описа gundie. само че аз все слагах памперса и то сигурно се изпишквало детето и аз докато го махна, то се разляло вече Rolling Eyes
meggle как е детенцето? Peace и на сина ми му бяха изписали ентерол с хидрасек в комбинация, а  LINEX не съм го чувала, то за какво е? а сети ли се да попиташ за електролитите на хумана? те са под формата на прахчета с вкус на банан, но питай ако решиш да взимаш специално за тези с вкус на банан, защото има едни леко солени на вкус които са гаднички. дават се вместо вода или заедно с вода, за да се балансира загубата на течности. Peace
Виж целия пост
# 557
elpet Благодаря за инфото и за загрижеността  Hug
Откъм разстройство е значително по-добре, но има обрив, което е страничен ефект от Priorix и за съжаление и хрема вече  Sad
За елекролитите на хумана ще имам предвид, дано не ми се налага. Те какво количество са?
А всъщност хидрасек как го разтваряте - в малко вода или в повече и как успявате да го дадете на децата?
LINEX - възстановява чревната флора. Капсули са, отварям капсулата, изсипвам съдържанието и давам с водичка.
Виж целия пост
# 558
elpet,Линекс е за регулиране на чревната флора.Аз съм давала на дъщеря ми.Наистина е полезен,особено при по-силно разстройство.
gundie,и малко е достатъчно.Големи изпълнения с тези колекторчета Laughing.Когато трябваше да вземем на малкия урина,баща му изпадна в ужас,и забрани да му лепя каквото и да било LaughingПри нас обаче стана много лесно-просто го изпишках в стерилната чашка.
Писали сме заедно-Хидрасека го разтварям в малко вода-30мл приблизително,за да може да изпие.Ако не желае с чашка ,ползвам спринцовката на панадола.
Виж целия пост
# 559
Ох, то не стига че малко, ами и там докато го изсипя в чашката и съвсем намаля Embarassed Embarassed Ама ми казаха,че става. По-лошото беше,че му бяха студени ръчичките и му вземаха кръв сума време, стиска оная сестра като луда малкото пръстче- ама се извинява де....то така се ядоса детето. (Нашето парче хич не понася интервенции каквито и да било).

За зъбите, скоро ставаше дума.Една майка питаше и даваше симптоми каквито моето дете имаше преди около 2 месеца още и да се похваля изби му едно зъбче тия дни, но спряха лигите(което най- ме изуми) и да кажа най-сигурния белег...пипаш и като ти '' задере'' ръката в нещо твърдо ето това вече си е зъбче...всичко друго е плод на нашите фантазии и най-вече желания Wink Laughing
Пак ви благодаря , мног сте мили наистина!!!  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 560
мегле, аз в малко водичка, не съм мерила но да кажем около 30-30 мл, буквално колкото да се разтвори и понеже сина ми е тежък на тема лекарства, та това разтвореното го слагам в спринцовка да кажем то панадол и го давах така...
за електролитите- едно прахче на ден, разтваря се в някъде 250 мл вода мисля беше и това е. около 1 лев е прахчето ако помня добре. те не са лекарство, а един вид хранителна добавка или не знам и аз как да ги опиша Peace
мерси за инфото за линекс, не знаех Peace
Виж целия пост
# 561
Мами да ви питам за гънките на крачетата на бебето ? Моята Габи има леко разминаване в гънките на крачетата - едната гънка е по- дълока, а там дето е плитката гънка има още една малка  Rolling Eyes Педито каза, че ако следващия месец е така / ще е на 3 месеца и полувина/ ще ми даде направление за специалист. Това опасно ли е, тя не ми каза много, явно да не се плаша, аз не съм от плашещите се лесно, ама...... Някой да се сблъсквал с това ?  newsm78
Благодаря предварително   bouquet
Виж целия пост
# 562
А защо не отидеш на ортопед? Нали на 2 месеца има задължителен преглед при ортопед, независимо дали има проблем или не?
Или аз забравям вече  Thinking
Виж целия пост
# 563
Ами тя каза, че ще ме прати следващия път, сега било още рано  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 564
Педиатрите са длъжни да дават направления за ортопед независимо дали с детето има някакъв проблем според тях или не. В много случаи разминаването на гънките не е проблем, това се вижда от ехографския преглед. Независимо дали си с направление или не ехографския преглед се заплаща.
На нас ортопеда ни обясни, че направлението е само за преглед, но за ехограф той трябва да ни даде направление, ама са му свършили, така че да пробваме другия месец, а ако не ни се чака да платим 20 лв. и да ни прегледа веднага. Не сме имали проблеми, но педи сама ни каза още 1-я месец, че трябва да отидем на профилактичен преглед и ни даде направление.
Аз на твое място веднага бих отишла при ортопед без направление, за да видя дали с детето няма проблем  Hug
Виж целия пост
# 565
Ами тя каза, че ще ме прати следващия път, сега било още рано  Rolling Eyes

Изобщо не е рано. Първичният преглед при ортопед се прави, когато бебето е на 2 месеца.
Виж целия пост
# 566
еее, не нас на ортопед не са ни пращали въобще!!!!! Май ще сменяваме педито.
Виж целия пост
# 567
gundie, задължителен преглед е. Даже педиатърката на децата ми напомни за талона за Алекс. Ние така или иначе закъсняхме. Талон не взех, водих малкият на частно. Алекс беше на почти 4м.
Виж целия пост
# 568
а за този ортопед педи ли ни дава талон ? или трябва да си ходим на частно? Thinking
ние сега на 10ти правим 2 мес , а на 14сти сме на консулт. да знам ако не ми каже да си поискаме  Naughty
Виж целия пост
# 569
ами много хубаво , той нашия пед.... че не ми се иска да го довърша както ми идва сега беше споменал преди време че ще ни праща на някакъв преглед и то по повод на това,че го питахме за кривите крачета на малкото бебче(тогава новородено) и после освен да е забравил.Ама аз ще кажа след два дни като се видим- уфф бе сигурно е късно вече, ама нищо.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия