За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 12

  • 36 420
  • 746
# 495
Здравейте, имам три въпроса:

1. Моля ви, опишете ми точно как протича взимането на урина от момченце, някакви ценни съвети, ако имате, откъде да взема контейнер и т.н... Също и изпражнения трябва да дам, те трябва ли да са пресни...  Embarassed Embarassed Embarassed

2. Какви яйца купувате за дечицата?

3. Какво гелче за зъби препоръчвате и защо?
1. От аптека купуваш шишенце за пробата от изпражнения, и контейнер за урината.
Шишенцето за изпражненията има нещо като лъжичка на капачката. Мисля, че ти трябва съвсем малко проба. Алекс не съм го изследвала, но пробите на Дияна съм ги държала в хладилника. най-вероятно прясна проба ще е най-добре, но когато успееш да вземеш тогава.
Контейнера за урина. Имат кръгъл (може би по скоро овален) отвор, с лепило по краищата. Залепваш около мъжкото достойнство. Предполагам, че и тестисите ще влязат в отвора. При Алекс не се наложи да чакам дълго. Проба взимах рано сутринта, веднага след като се събуди.
Пробата от урина можеш да занесеш в лабораторията в този контейнер, аз не съм пресипвала в шишенце. Но пък мъж ми успя да излее голямо количество в дамската ми чанта. Реши, че аз ще нося Алекс в слинг, той моята чанта. Не помня в лабораторията дали пресипвах в тяхна чашка.

2. Яйца купувам от магазин.
Дияна искаше пресни домашни, но 1во не знам къде да ги търся (не, че няма села около нас) и 2ро не съм сигурна в тези яйца. Все пак купешките минават през някакъв контрол.

3. използвам Дентинокс (гел) и Дентокинд (хомеопатични таблетки).
Виж целия пост
# 496
Здравейте, имам три въпроса:

1. Моля ви, опишете ми точно как протича взимането на урина от момченце, някакви ценни съвети, ако имате, откъде да взема контейнер и т.н... Също и изпражнения трябва да дам, те трябва ли да са пресни...  Embarassed Embarassed Embarassed
Аз лично урина взех от гърнето след 2 неуспешни опита с едно чудо което прилича на пликче, забравих му името. на фирма виталис е и е около лев мисля във всяка аптека има. за изпражнения- на нас за ясла ни искаха 2 контейнерчета стерилни както и проба върху стъкло за глисти. контейнерчетата си се наричат за изпражнения, а стъклото е мисля предметно стъкло. пробата се взима със скоч лента която трябва да си имаш, най-обикновено прозрачно тиксо.
2. Какви яйца купувате за дечицата?
Домашни понякога като има, от магазина взимам каквито и за нас.
3. Какво гелче за зъби препоръчвате и защо?
генгигел при зъбе което е поне малко избило а за незибили- дентинокс гелче. генгигела е подходящ само ако е избил зъба, а в дентинокса има малко анестетик

Виж целия пост
# 497
Пробата от урина можеш да занесеш в лабораторията в този контейнер, аз не съм пресипвала в шишенце. Но пък мъж ми успя да излее голямо количество в дамската ми чанта. Реши, че аз ще нося Алекс в слинг, той моята чанта. Не помня в лабораторията дали пресипвах в тяхна чашка.

 hahaha hahaha hahaha

Много ви благодаря за отговорите! Ще пробвам с това кръглото, залепващото се, сега ще потърся в аптеката.

Елпет, защо чак пък две стерилни контейнерчета?

Ми, значи ще му купувам яйца от магазина, и на мен ми се струва по-надеждно някакси...
Виж целия пост
# 498
ми не знам искаха ми две контейнерчета с акото+стъклото. не си спомням обяснението  newsm78 и аз като поп ги давам.
за допълнение- единия път като давахме, педи ми каза че ако ще ги нося сутринта, а той се изака вечерта, по-добре да взема от акото и да го съхраня на вратата на хладилника.
не е имало проблем с пробите Peace

а урината аз я пресипвах от гърнето и им казах че не е стерилна, не е имало проблем просто като излезна на резултатите седименти ли беше какво беше не помня, те ми казаха да обясня в яслата че не е стерилна урината и е имало прашинки, а не че на детето му има нещо.
Виж целия пост
# 499
Да попитам и аз 2 неща:
1. Как успявате да дадете на малко дете стрита таблетка? Много е трудно, бута лъжичката (в която слагам или водичка или сокче), после плюе, бърка с ръка в устата да махне, каквото е останало.
2. Сок от ябълка запича ли?
Виж целия пост
# 500
Да попитам и аз 2 неща:
1. Как успявате да дадете на малко дете стрита таблетка? Много е трудно, бута лъжичката (в която слагам или водичка или сокче), после плюе, бърка с ръка в устата да махне, каквото е останало.
2. Сок от ябълка запича ли?
сока- не запича доколкото знам аз, ако е само ябълка а не е в комбинация с морков например.
стрита таблета- не съм давала, няма ли как да не е а таблета нещото? Thinking
Виж целия пост
# 501
Киселата ябълка запича . За другата , т.е сладката май не .
Виж целия пост
# 502
Благодаря  момичета за ябълката:bouquet:
Няма как да не е таблетка за съжаление - това лекарство го има само на таблетки  ooooh!
А трябва да е точно то. За имунната система е, но педи каза, че неможе с друго да го заменим.
Виж целия пост
# 503
А защо не пробваш да го пъхнеш в кремче или нещо друго което обича , но без да те вижда детето , т.е да не го разтваряш в течност .
Виж целия пост
# 504
Много е трудна и с храната напоследък, но ще пробвам с кремче някакво, това е идея.  Peace
Виж целия пост
# 505
Ами, той моят син е малък, ама просто разтварям таблетката в малко топла вода и я изливам в гърлото... Laughing
Виж целия пост
# 506
meggle - за ябълките знам, че регулират. да запичат в никой случай не съм чувала.

за таблетката - не е ли малка за имуностимуланти?
Виж целия пост
# 507
Здравейте, имам три въпроса:

1. Моля ви, опишете ми точно как протича взимането на урина от момченце, някакви ценни съвети, ако имате, откъде да взема контейнер и т.н... Също и изпражнения трябва да дам, те трябва ли да са пресни...  Embarassed Embarassed Embarassed

2. Какви яйца купувате за дечицата?

3. Какво гелче за зъби препоръчвате и защо?

1. От аптеката се купуват колектори и бурканчета за изпражнения и урина.
Преди лягане мия детето, сутрин го будя, махам пампата бързо, мия с вода, лепвам колекторчето и чакам....обикновенно не отнема много време. сега вече направо в бурканчето го карам да пишка. не го пресипвам, просто затварям пличкето и го нося. и те не го преливат обикновенно.

Изпражнения за какво са ви на тази възръст? Ясла ли?
ако да 2 бурканчета и едно стакълче ти трябват. едното бурканче трябва да е пълно, другото поне до средата. това за микробиология и паразити. Стъкло със скоч лепенка се взима от педито или лаборатория някоя, сутрин, веднага като стане я лепваш на ануса, притискащш с палец леко за няколко сек и готово...без да си мила...това за глисти. Бурканчетата с акито може най-много една нощ да престоят в хладилника...иначе ще излязат всякакви  гадинки на изследването. скоча го носиш веднага.

2. яйца купувам от магазина. давам от както беше на година и ....4-5 месеца...преди това не съм. на домашни вяра нямам. варя по 10-15 мин.

3. ползвахме дентинокс....действа за около 3 мин.... не видях файда...
Виж целия пост
# 508
Angel доки каза да й давам Изопринозин и аз питах дали не е малка, но тя каза, че не е. Всички вкъщи сме болни без малката и затова да й го давам.
Но от днес е с разтройство. Да ми кажете напитката на ХИП ORS 200 как сте я давали - сипва се цялата в шишето с биберон или на части или се дава с лъжичка  newsm78
Имало някакъв вирус с разтройство - как протича?
Виж целия пост
# 509
да, предположих, че за изопринозин става дума....
а за вируса не знам....покрай нас всички вкл и ние сме хремосани.... Simple Smile явно и друг вирус върлува...но предполагам не по-различно от всички други подобни...най-важното да не  се обезводнява.
диетка....ако кърмиш - хубаво...ако можеш да вземеш лечебно мляко.....

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия