Брекети Във Варна? Къде и колко струват?!

  • 108 555
  • 267
# 120
Може ли някой, който се е лекувал при д-р Стефанова да ми каже как се разсрочват парите, на колко вноски....всеки месец или както се уговорите с докторката!
Виж целия пост
# 121
Преди беше всеки месец или през месец, за около година и половина да се изплати цялата сума.
Виж целия пост
# 122
Да споделя и аз своя опит с ортодонтите.... преди година и половина се реших да сложа брекети най-после, защото от много малка имам криви зъби, а след като ми поникната и мъдредците положението стана катастрофално - всеки зъболекар се стряска много или малко като види подредбата на долните  Embarassed

Отидох първо при д-р Стефанова - действително много симпатична, но не ми хареса, че ми отдели има няма 5-10 минути, обясняваше как нищо не може да ми каже. Заведе ме моя приятелка - нейна пациентка, но въпреки това се чувствах все едно тя имаше доста по-важна работа. В общи линии ми каза че нищо не може да каже ,да съм си направела снимките и пак да отида. За тези 2 изречения - 25-30 лв. (не помня точно)

Реших да пробвам и при д-р Иванова - тя пък препоръчана от друг стоматолог. Пълна трагедия. Обичайните хвалебствия, какви дипломи какво чудо, другите за нищо не ставали, НО забеляза, че имам отдръпване на венците, коет според нея можело да доведе до серизни проблеми ако сложа брекетите. Не се ангажира да прогнозира какво ще стане, защото не е в нейната специалност и ме прати при пародонтолог....пародонтоложката пък заяви, че не може да каже да прогнозира дали венците ми ще се отдръпнат още повече, защото не е ортодонт. От там последва логичния въпрос - при положение, че те двете се познват няма ли някакъв начин да се чуят и да обсъдят случая ми, при положение че едно евентуално лечение гарантира посещения и при двете и съответно заплащане на не малки суми - ами не, не можело, да съм отидела в София на консултации при Мутафчиев или нещоподобно беше, който щял да инструктира Иванова какво да прави  Crazy луд да станеш малко е....

в крайна сметка теглих една на всички и си седя с кривите зъбки..  и двете не ми спечелиха доверието - стефанова с това, че не забеляза проблемът с венците, а иванова с абсолютно всяка дума, която излезе от устата й...
Виж целия пост
# 123
Аглика, напълно подкрепям написаното от теб. Стефанова се яви при нас точно за 5 минути, като някоя примадона, която ни удостоява с вниманието си, преди това една сестра 15 мин. се чудеше как да ни забавлява милата докато се яви нейна светлост. Точно със същите думи, че нищо не може да каже без снимки и модели си прибра 30 лв /не знам пък това как можа да го направи/, но там просто лъха на комерсиалност.
Иванова- няма такъв цирк, такова хвалене, такова пърхане, такова набутване на синчето си на всяка дума...отвратих се, на всичкото отгоре искаше да вади 2 зъба. Отрязах я.
Арнаутска- долу- горе стила на Стефанова, без снимки и модели и тя каза, че е най- лесно и бързо да извадим 2 или 4 зъба. Казах, че за никъде не бързаме, но за нея ваденето беше вариант № 1.

С брекети сме от 10 мес, накрая поставени в Русе. Кабинетът е под всякаква критика на фона на Стефанова, малко тип Арнаутска...но зъби не вадихме, място се оказа че има, дупките са готови чакаме само кучешките да се сетят да изникнат. Цена 2400 лв. Това от нашия скромен опит.
Виж целия пост
# 124
"...Националният дентален конкурс „Усмивка на годината” отличи постиженията на най-добрите български зъболекари и зъботехници за четвърти пореден път.
Авторитетното жури, председателствано от германския зъболекар и зъботехник д-р Гернот Мьорих се състоеше от още дванадесет видни дентални специалисти, сред които д-р Селар Франсис, д-р Нели Николова, д-р Николай Николов, д-р Иван Минчев, д-р Адриана Йосифова, д-р Красимир Недевски, доц. Лаура Андреева, д-р Донка Станчева - Забуркова, д-р Веселина Филипова, д-р Цецка Вергилова, доц. Ходор Факих, както и от зъботехниците г-н Димитър Шереметски и г-н Константин Фиалковски. Сред оценяващите както винаги бе и организаторът на събитието г-ца Уляна Винчева - издател на в-к „Дентал Трибюн"....

       ...Победителят в категория „Ортодонтски случай" и голям победител в конкурса „Усмивка на годината" 2011 г. е д-р Светослава Стефанова, специалист ортодонт от гр. Варна.
В качеството си на носител на голямата награда на в-к „Дентал Трибюн", д-р Стефанова печели и автоматична номинация в Международния конкурс Dental Tribune Awards - награди, организирани от Dental Tribune International - фирмата по чийто лиценз се издава в-к „Дентал Трибюн" в България. ..."


Ето как изглежда и наградата:



http://www.zdrave.net/Portal/News/Default.aspx?evntid=yhgM9ZLJxqM%3D

  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 125
Здравейте,
Какво стана със canella -не е влизала да сподели резултати?
Виж целия пост
# 126
Бре, бре, голяма реклама реклама на д-р Стефанова, нямам нищо против жената, клиниката и е супер луксозна, евала. Просто аз не мога да си позволя 1000 и кусур лв отгоре.

Другото, което  ми направи лошо впечатление при нея: влизайки в кабинета ни повериха на една сестра предполагам, жената беше много любезна, надълго и нашироко обясняваше за брекетите, показваше......Д-р Стефанова връхлетя като вихър буквално за 3 мин., погледна, и започна да изброява цените. Никакво внимание, напротив- хладно и високомерно държане. Съжалявам, така обсъжданата химия между нас не се получи.
Виж целия пост
# 127
Бре, бре, голяма реклама реклама на д-р Стефанова, нямам нищо против жената, клиниката и е супер луксозна, евала. Просто аз не мога да си позволя 1000 и кусур лв отгоре.

Другото, което  ми направи лошо впечатление при нея: влизайки в кабинета ни повериха на една сестра предполагам, жената беше много любезна, надълго и нашироко обясняваше за брекетите, показваше......Д-р Стефанова връхлетя като вихър буквално за 3 мин., погледна, и започна да изброява цените. Никакво внимание, напротив- хладно и високомерно държане. Съжалявам, така обсъжданата химия между нас не се получи.

Е-е-е-е де, реклама... Факт е, че е спечелила тази награда, защото явно е кадърна и има покритие bowuu То човек да не смее да  похвали ортодонта си... Embarassed  При нас химията се получи бързо, защото ми показа документирани завършени случаи като моя. Не знам доколко е луксозна клиниката и, сигурно има и по-намазани, но това, което ми направи впечатление, че всичко е много чисто и стерилно, а на това много държа и гледам внимателно, защото според мен е важно...

А относно цените, чух наскоро един готин лаф: hahaha
Всички пациенти искат бързо, качествено и евтино лечение. Като цяло обаче, лекарите могат да изпълнят едновременно само две от тези три изисквания... Laughing Joy

Успех с лечението на всички "брекетарки"!  Hug
Виж целия пост
# 128
Фина дама, какъв е твоя случай? Аз все още не съм ходила на ортодонт, но не съм се отказала, въпреки че съм на 29... Моята захапка е сагитална с няколко криви зъба, ясно е, че ще нося брекети, но искам да попитам за актуални цени на брекетите. Преди време хубавите брекети бяха средно околко 2500лв. Сега как стоят нещата? А какви пари взима въпросната Стефанова от Варна?
Мерси и лек ден!
Виж целия пост
# 129
Проблема ми е "ръбцова захапка", ама не съм сигурна дали използвам правилния термин. При мене проблема не е толкова голям, всъщност имам две криви зъбчета в горната редица, които се виждат и ме дразнят много. Няма да се налага да вадя зъби. Първоначално се бях спряла на вътрешни лингвални брекети Blush, но ми се видяха скъпи (близо 8000 лева) ooooh!, затова реших да си сложа външни сапфирени, които ми излизат наполовина. Посочената цена е крайна за цялото лечение, като се плаща разсрочено. Свикнах с кристалните брекети и не съжалявам, от метър нищо не се забелязва. Лечението върви добре, доктор Стефанова и всички в кабинета и са много внимателни.  bouquet  Засега нямам забележки...
Виж целия пост
# 130
Моята захапка е сагитална ...

А какво означава сагитална?  newsm78
Виж целия пост
# 131
4 бона за 2 криви зъбчета  Shocked, ама пък друго си е  ортодонта ти да  е спечелил конкурс   Peace
Виж целия пост
# 132
Моята захапка е сагитална ...

А какво означава сагитална?  newsm78
Виж целия пост
# 133
Ха-ха, нали не смяташ, че ортодонтското лечение се плаща "на зъб". И 1 да беше, и 20 да бяха, все тая... Mr. Green  Joy  Mr. Green

 Stop Виж какво @raja_nikol, живеем в пазарна икономика, и смятам, че е нормално и редно, по-квалифицираните и по-титулувани ортодонти, да взимат повече пари за труда си.  newsm78 Когато съм започнала такова такова дълго и скъпо лечение, предпочитам да дам малко повече пари, но да се чувствам сигурна в избора си на специалист, защото няма по-скъпо и по-болезнено лечение от това, което се налага да правиш повторно. ooooh! Между другото, знаеш ли колко много от тези дето се пишат ортодонти и лепят брекети, щото така са си повярвали, че могат, нямат изобщо даже придобита специалност по ортодонтия? Thinking Outta Joint

Колкото до въпросния конкурс, никога не е бил водещ при избора ми на ортодонт, но все пак е по-положително един специалист да е печелил конкурс, отколкото да не е спечелил нищо в живота си, нали?  Wink Факта, че един ортодонт не се притеснява да представи работата си за подобна оценка пред колеги, би трябвало да говори нещо все пак за качествата и самочувствието и на специалист.  newsm78Между другото, случаят е публикуван и онлайн, та всеки може да го разгледа тук

Виж целия пост
# 134
@ratsa82, между другото при Стефанова съм засичала други пациенти с някакви такива силиконови шинички, ама не знам дали е същотото това, което си пуснала... newsm78 Винаги досега съм се чудила за какво точно служат...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия