Клуб "полицейска съпруга" - 3

  • 59 464
  • 755
# 555
Честито! Да сте живи и здрави да се радвате на пенсионни радости в най-хубавия смисъл!
На колегата - успешно ново начало!

Благодаря! Той е доста млад и пенсионер не звучи сериозно, но... ние си знаем що за работа е и каква е цената на това ранно пенсиониране / което за съжаление е на път да бъде премахнато /. Аз се надявам да си намери ново начало в друга област, но май пак към нещо такова го влече... Пожелавам на всички весели празници / дано не сте за пореден път сами / и да са ви живи и здрави половинките!
Виж целия пост
# 556
Включвам се да разкажа, че има развитие по въпроса за онези пари от изборите. Май ще им ги платят най-накрая , ама чак догодина с януарската заплата.

Пожелавам Весели празници на всички! При нас тази година се падна на Коледа да сме заедно, а за Нова Година ще съм сама с децата.
Виж целия пост
# 557
Че на моя мъж парите за изборите му ги дадоха вече? newsm78
Виж целия пост
# 558
Честита Коледа, момичета на вас и вашите семейства!!!

Виж целия пост
# 559
.˛.°★。˛ °.★** *★* *˛.
˛``°_██_*。*./ \ .˛* .˛.*.★*MARRY CHRISTMAS*★ 。*
  ˛. (´• ̮•)*˛°*/.♫.♫\*˛.* ˛_Π_____. * ˛*
  .°( . • . ) ˛°./• '♫ ' •\.˛*./______/~\*. ˛*.。˛* ˛. *。
  *(...'•'.. ) *˛╬╬╬╬╬˛°.|田田 |門|╬╬╬╬ .
  ¯˜"*°••°*"˜¯`´¯˜"*°••°*"˜¯
`¬´¯˜"*°´¯˜"*°••°*"˜¯`´¯˜"*°•~´¯˜"*°´¯˜"*°••°*"˜¯`´¯˜"*°•~ ***
Виж целия пост
# 560
Честито Рождество!Много здраве в семействата ви, много любов и разбирателство и много сбъднати мечти!
Виж целия пост
# 561
Честита Коледа на всички!
Имам питане относно смените за летните почивки в станциите на МВР - малко рано, но ей сега ще дойде лятото...  Wink
Та има ли някой представа кога са началните дати примерно юни-юли?

 Hug
Виж целия пост
# 562
Това е за нас, мили момичета. Написах го в една дъждовна нощ, когато мъжът ми беше на работа...


Полицейската жена

Нощта преваля. Дъждът се лее.
Плющи във локви. Тече в улук.
Детето спи. А тя копнее
мъжът любим да си е тук.

Самотна нощ. Поредна вече.
Заспива. Буди се. И пак така.
Години тежки. Живот облечен
във дълги нощи и самота.

Далечни мисли за миг пробягват.
И тежки спомени валят сега.
Но тя е длъжна като с тояга
да гони мъката , а и страха.

В нощта дъждовна във униформа,
на улицата сред ветрове...
Понесъл кръста на гръб - оловен.
Мъжът не трябва сега да спре.

И тя разбира. Това го знае.
И моли Бога -" Да е добре!
Със здраве леко нощта да мине!"
А утре може дъждът да спре.

Полека става. На пръсти стъпва.
Синът наглежда. Отдавна спи.
За сетен път навън поглежда...
Дъждът не спира. И си вали...



Виж целия пост
# 563
И още едно...


      Човешки неволи

Тъмна нощ. Два неясни силуета.
Една кола. Проблясва светлина.
Във дъното на улицата слизат две момчета.
Когато всички спят, те пазят ни сънят...

Убийци, наркомани, педофили...
Безкраен, все един и същи кръговрат.
Живеят в напрежение, в немилост.
Живеят във опасности и много смрад.

Нощта преваля. А пристига нов сигнал.
Жестока катастрофа там до МОЛ - а.
Отново някой със живота свой си е играл.
Патрулната кола потегля. Някой е в неволя.

И пак: Сигнал за нощна тишина. Семейна драма.
На две пресечки в подлеза се друса наркоман.
Та как да си отдъхнат? И минутка няма.
На всеки час тук някъде се пише нов роман.

Звъни мобилният. Обаждат се от вкъщи.
Но няма време. Има нов сигнал.
Навярно е съпругата и утре ще се мръщи.
Но полицаят е на служба. Ще понесе един скандал.

А всъщност позвъняването е защото
детенцето е с вирус. Болничко е то.
Изгаря от температура. С кърпа на челото.
Джипито пак не отговаря. Спи отдавна той.

Така поели грижите на плещи
и двамата се борят с две злини.
Мъжът - там в работата с нещо.
Жената в къщи с малки болести...

Ще дойде нов ден и ще грейне слънце...
И двама от умора смазани.
За тях не ще остане сила даже зрънце,
но любовта ще пазят както и преди.


  bowuu:М.Г.
Виж целия пост
# 564
Мари   bouquet  прекрасни стихотворения!Твои ли са?
Виж целия пост
# 565
Благодаря.

Мои са.

От миналата година. Flutter
Виж целия пост
# 566
   Мари, моите почитания - страхотни са всичките ти стихове! Влизам редовно тайничко в литературния, за да прочета нещо ново от таланти като теб  EmbarassedМоите поздравления още веднъж - имаш невероятен стил и всеки твой стих е някакси изстрадан...
    А към всички вас, момичета - нека да си пожелаем Новата година да бъде по-спокойна за мъжете ни, нека им донесе много здраве и нека най-сетне някой забележи, че тези хора дават всичко от себе си и пренебрегват семействата си и е редно да бъдат оценени по-достойно! Успешна Нова година на всички ви!
Виж целия пост
# 567
Безкрайно съм изненадана приятно, че жена със съдба подобна на моята/имам предвид професията на мъжете ни/ чете моите стихове и ги харесва... Hug Heart Eyes

Мога само да бъда благодарна, че ме приехте сред вас и да ви пожелая на всички вас и мъжете и децата ви...

Една спокойна, и здрава година. Няма по-важно от здравето. Когато го има него идва и спокойствието.

А когато и мъжете ни са подобаващо оценени от своите началници... Е, какво по-добро от това в домовете ни да има спокойствие и радост. Да се обичаме и щадим едни други... Защото животът е един, момичета. Втори няма. Hug Hug Hug




Виж целия пост
# 568
Да вдигнем чаши.

От сега...



Виж целия пост
# 569
Наздраве! За всички полицейски съпруги и техните семейства ! Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия