ЕКО БЕБЕ II

  • 42 568
  • 752
# 525
норчи, аз имам електрически обезвлажнител.
простираме само вътре, и обира цялата влага- работи по цяла нощ и събира около 2 л. вода.
денем проветрявам 2-3 пъти за кратко и само ако се наложи го включвам .
няма консумативи, работи на принципа на хладилника- кондензира.
купихме го за 200 лв от практиткер и не съжалявам за нито 1 стотинка!проблемът при нас беше огромен, сега всичко е в границите на нормалното.
теззи малкте първо не събират нищо като количество / реално около 1 литър за седмица /, и второ имат таблетки които се сменят.
само ги рекламират!
иначе аз съм пръскала с белина, просто мисля че е като саво-то по състав Simple Smile

Здравей, може ли да кажеш какво точно представлява, че и аз си търся нещо подобно, а в практикер освен онези с таблетките (които не вършат работа) други не съм виждала!
Предварително благодаря за инфото!   bouquet
Виж целия пост
# 526
относно влагоуловителя-
първо, да ви предупредя, че е доста голям, освен това е доста шумен.
ние го ползваме в стая, в която не спим, но е невъзможно в спалня през нощта да се пуска- много шуми.
размерите му са височина около 50 см, и ширина и дълбочина- около 20 см.

ако отидеш практикер и питаш за електричиски обезвлажнител ще ти го покажат.
на марката бъджет е.
понякога там ги намаляват на 170 лв, ам аз като се наканих да купя нямаше намаление и беше 200- това е редовната цена.

Виж целия пост
# 527
Момичета, мисля че тук ще ми помогнете - търся рецепта за правене на бяло саламурено сирене в домашни условия. Засега успешно се справям с правенот на "кисело мляко" и "сметана" от ядки, но вече имам и закваска за сирене и искам да се пробвам и това да направя от ядки (после ще споделя опит във веганската тема).
Виж целия пост
# 528
С още по-голямо извинение, нароих  това известие във всичките "си" теми. Мег, все след  теб... Въпросът е спешен! след броени дни хлопва вратата за промени  в закона! Ако не успеем, ще отворим широко портите си за ГМО в България...


Заповядайте на гражданска демонстрация под надслов:

"ЗА ЧИСТА ХРАНА, ЗА ЗДРАВА ЗЕМЯ ! БЪЛГАРИЯ - СВОБОДНА ОТ ГМО!"
На  31 януари 2010 г., в неделя, 12.00 – 14.00 ч. .

Събиране на участниците между 12.00 и 12.30 ч. в градинката пред Народната библиотека „Св. Св. Кирил и Методий”, демонстрация-шествие между 12.30 и 13.10 ч. по описания маршрут и митинг на крайната точка, градинката до Народното събрание, между 13.10 и 14.00 ч.[/b]

Организатори: Коалиция „За Да Остане Природа в България” (www.forthenature.org) и Инициативен комитет на родители от форум „BG-MAMMA”

Маршрут:  Начална точка на шествието: градинката пред Народната библиотека „Св. Св. Кирил и Методий”. Оттам шествието тръгва наляво по ул. „Шипка” и се придвижва направо до края на Докторската градина, където завива надясно по ул. „Сан Стефано”. Шествието продължава надолу по ул. „Сан Стефано” до сградата на Българската национална телевизия, където ще има кратък престой. След това шествието продължава до края на ул. „Сан Стефано” и оттам надясно по локалното платно на бул. „Цар Освободител”. Придвижва се по тротоара покрай сградата на Софийския университет до пешеходната пътека на кръстовището на бул. „Васил Левски” и ул. „Шипка”. Оттам шествието пресича пешеходната пътека и завършва в градинката между Ректората на СУ „Св. Климент Охридски”, Националната художествена академия и Народното събрание. На крайната точка ще се състои кратък митинг и информационна среща за генно-модифицираните организми.



Виж целия пост
# 529
относно влагоуловителя-
първо, да ви предупредя, че е доста голям, освен това е доста шумен.
ние го ползваме в стая, в която не спим, но е невъзможно в спалня през нощта да се пуска- много шуми.
размерите му са височина около 50 см, и ширина и дълбочина- около 20 см.

ако отидеш практикер и питаш за електричиски обезвлажнител ще ти го покажат.
на марката бъджет е.
понякога там ги намаляват на 170 лв, ам аз като се наканих да купя нямаше намаление и беше 200- това е редовната цена.


Благодаря!   bouquet
Виж целия пост
# 530
Момичета, мисля че тук ще ми помогнете - търся рецепта за правене на бяло саламурено сирене в домашни условия. Засега успешно се справям с правенот на "кисело мляко" и "сметана" от ядки, но вече имам и закваска за сирене и искам да се пробвам и това да направя от ядки (после ще споделя опит във веганската тема).
  Хм откъдето ти е закваската няма ли и упътване. Аз преди време правих, но незнам къде ми е описанието. Слагаха се определен брой капки от закваската в млякото, след като са закваси се разрезваше, после се слага в нещо като тензух и се натиска да се изцеди, след което вече го слагаш в разствор от саламура за да зрее. Моето го прецаках на последния етап обаче защото почти не бях сложила сол. Лично аз повече обичам и прясно сирене дори. Това ми напомни че мога пак да си направя  Simple Smile
Виж целия пост
# 531
Айла, благодаря! Simple Smile На закваската няма инструкции, но открих това: http://pkv-cheese.blogspot.com/2008/06/blog-post.html Идеално описание за мен Simple Smile
Виж целия пост
# 532
Здравейте,

Отдавна не съм се включвала, наскоро преглеждах постовете на тема ЕКО БЕБЕ и не попаднах на такъв въпрос.

Открих в един еко-сайт менструална чашка. ( www.ecolina-bg.com). Имат всякакви еко-неща. Някой знае ли как се използва това нещо? Не вреди ли на жената?
За първи път виждам такова нещо. ...

Виж целия пост
# 533
Лиска, в алтернативния име вече втора тема за чашките! "Алтернативни продукти за дамска хигиена - 2" - на първа страница е цяло съкровище линкове. На въпросът ти съвсем кратко - не, не вреди, дори напротив - помага Wink
Виж целия пост
# 534
Здравейте,

Отдавна не съм се включвала, наскоро преглеждах постовете на тема ЕКО БЕБЕ и не попаднах на такъв въпрос.

Открих в един еко-сайт менструална чашка. ( www.ecolina-bg.com). Имат всякакви еко-неща. Някой знае ли как се използва това нещо? Не вреди ли на жената?
За първи път виждам такова нещо. ...
Аз ползвам чашка от няколко месеца и е супер, едва ли повече ще се върна към тампоните или дамските превръзки!
Съжелявам за отклонението от темата!   bouquet
Виж целия пост
# 535
Maмчета има ли тема за ЕБХ активна мисля, дребосъчка твърдо отказва да пишка и т-ка в пелените и търся идеи как да стане номера без да я държа над легенче... за сега слагам лигнин върху пулта за преобличане, но не ми се вижда много еко, защото отива по една 500 гр бала за седмица. Нощем дори се буди и мрънка и докато не й отворя пеленките си суха... и после..  Mr. Green не питайте.

Гласувах за...  Peace

Благодаря ..  bouquet
Виж целия пост
# 536
Ива, ето я активанта в момента тема за ЕБХ:
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=424945.0
Браво на детенцето ти! Явно си знае интереса Simple Smile
Виж целия пост
# 537
  Върху плота за преповиване в началото когато не я издържах над тоалетната слагах бархетни или тензухени пелени. Продават се комплект от по 2-3 бархетни и 2-3 тензухени. После си ги перях с пелените. Това е другия вариант, който може да използваш вместо лигнин.
Виж целия пост
# 538
Здравейте,

Отдавна не съм се включвала, наскоро преглеждах постовете на тема ЕКО БЕБЕ и не попаднах на такъв въпрос.

Открих в един еко-сайт менструална чашка. ( www.ecolina-bg.com). Имат всякакви еко-неща. Някой знае ли как се използва това нещо? Не вреди ли на жената?
За първи път виждам такова нещо. ...
Аз ползвам чашка от няколко месеца и е супер, едва ли повече ще се върна към тампоните или дамските превръзки!
Съжелявам за отклонението от темата!   bouquet

Здравей и благодаря за отговора. Може и да хвана да си поръчам една, чашка... звучи ми многообещаващо. Всъщност една достатъчна ли е или да си поръчам повече? Още веднъж- извинения за отклоняването от темата- все пак став дума за естествена хигиена на жената Simple Smile
Виж целия пост
# 539
Здравейте,

Отдавна не съм се включвала, наскоро преглеждах постовете на тема ЕКО БЕБЕ и не попаднах на такъв въпрос.

Открих в един еко-сайт менструална чашка. ( www.ecolina-bg.com). Имат всякакви еко-неща. Някой знае ли как се използва това нещо? Не вреди ли на жената?
За първи път виждам такова нещо. ...
Аз ползвам чашка от няколко месеца и е супер, едва ли повече ще се върна към тампоните или дамските превръзки!
Съжелявам за отклонението от темата!   bouquet

Здравей и благодаря за отговора. Може и да хвана да си поръчам една, чашка... звучи ми многообещаващо. Всъщност една достатъчна ли е или да си поръчам повече? Още веднъж- извинения за отклоняването от темата- все пак став дума за естествена хигиена на жената Simple Smile
Една е абсолютно достатъчна, защото срокът  й на годност е около 10г. , а когато си с нея само трябва да я извадиш, измиеш и пак я поставяш. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия