ЕКО БЕБЕ II

  • 42 569
  • 752
# 510
Норчи, Меги е права Peace Не ти трябват други препарати и химии, давай с оцет и сол. Трябва да отдалечите от стената всичко, което е по-близо от 10 см и да проветрявате много тази стая. Мухъла ви се е появил от много влага и конденз между стената и мебелите. Ако може да си намерите и един изсушител, ще ви свърши много добра работа. Имаше едни такива малки и по-евтинки на Хенкел, продаваха ги в Мр Бриколаж, виж това: http://www.camping-heinz.de/shop/Media/Shop/452020_06_lr2.jpg
Ние имахме такъв проблем в спалнята като живеехме в София. Тапета не можахме да спасим, но с проветрение и отдалечаване на мебелите пресякохме развитието му. Тогава с Николче се преместихме да спим в друга стая.
После имахме проблем с мухъла и в дрогерията, на долното ниво. Там пак не можахме да спасим мазилката, боядисвахме на ново и нямахме начин за проветрение, знаеш. Тогава купихме обезвлажнител за въздух, той работеше нон-стоп 2 седмици и така спряхме мухъла. Обезвлажнителя го продадохме, иначе щях да ти го дам да ти помогна Confused
Виж целия пост
# 511
Влизам само да кажа, че има по-сериозно зареждане на зеленчуци в Биомаг. Миналата семдица купувах картофи, тиква, а вчера моркови. Имаше още цвекло, лук, зеле.. и още неща мисля.. Аз пазарувам от този на Дойран.
В събота ще захранвам Влади с моркови, дано наистина са ок.
Виж целия пост
# 512
Мег кажи как се чисти този с оцет?Бенджи ми каза с вода и оцет или само с оцет,така пише и в горичката,но никъде не пише какъв е метода?Ти казваш оцет и цол.Оцета пръскаш ли го,или търкаш,как с какво?На мъжа ми му препоръчвали все препарати вчера и му казвали в никакъв случай да не стържем и търкаме,че да не се разнасяли из въздуха,а да се напръска и после да се избърше newsm78Пробвахме с оцет,който купувам от пазара от една баба,нищо не стана.Накапахме малко в/у един малък участък.....Да не би да трябва да купим от магазина оцет,че е по-силен....
А  да сте чували за препарат на Фрош(или някакви други еко препарати),мъжа ми вчера се утрепа да търси няма никъде?Накрая ще се пръска май със Саво...само не знам какво ще правим после с голата стена посред зима...
Kabiv до стената няма нищо поне на 30см. сигурно от повечеч от година,редовно проветрявам за по 5 мин.,а като излизаме оставям отворено за час-два,но не широко.Този церезит го видяхме-първо е някаква таблетка калциев хлорид,не разбирам от химия и не знам дали не е вредно и второ казват,че бил буклук.Препоръчват ни електроуреди.Вие какъв сте имали и от къде?
Виж целия пост
# 513
В някакъв съд сипвам чаша оцет и слагам сол на око, може би една лъжичка или лъжица, зависи от чашата Wink Топя парцал и омтривам засегнатите от мухала части - но ни сме на латекс, затова беше лесно, с тапети не го виждам триененето, според мен трябва да се изреже и махне засегната част от тапета и да се обтрие стената отдолу. Ако е малко, може да се напръса със оцета. Не се получава обаче такъв избелващ ефект като със Саво, но и саво може всичко да избели и ибозцвети, благодарение на химията вътре...
Виж целия пост
# 514
Не знам как се качват снимки за да покажа,но според мен е адски много.Цялата стена е леш.Довечера се изнасяме и ще видим.Баща ми ни съветва да пръскаме с Аче(така били правели те преди време в/у тапети) или с някакъв препарат директно в/у тапета,тъй като е зима и няма как да оправим после ooooh!

А някоя от вас да е ползвала някакъв обезвлажнител,какъвто и да е-от малките с калциевия хлорид или от големите електроуреди?
Виж целия пост
# 515
nor4y, трябва да извикаш специалист. Да се види каква точно е причината за влагата. Защото дори сега да я премахнеш, ако не се отстрани причината, после пак ще се появи.
Виж целия пост
# 516
с белина не се маха мухъл!

само се разнася!
(както и с  ариел,оцет, сол, сода.... сори, но съм живяла в квартира със северна стена в кухнята и съм видяла какво ли не!)

мухъл се трепе със SAVO - за деликатни повърхности разреждам (моя измислица)
обезвреждам бебето, екипирам се, пръскам бързо  и най-слабо засегнатия участък , на широко отворени прозорци, но затворена врата към другите помещения и БЯГАМ!
 Връщаме се след 2-3 часа и ако е топло времето всичко е изсъхнало и не се усеща миризма. Ако е студено, трае цял ден проветряването!


много е токсично! но нали затова  не използвам никаква друга битова химия (например нямам стнадартна белина...), за да си позволя такива прегрешения....

подкрепям Грейс! (при нас причината беше, че готвехме  в тази стая с ледени стени и влагата  моментално кондензира върху тях....)

Виж целия пост
# 517
Грейсеабсолютно права, причината трябва да се знае. При нас също е северна стена, слънце не стига до нея, няма изолация, и с влагата тук по принцип, есенно време става трагично. А у нас, в София, имаше мухъл, защото стройтеля не си беше свършил работата по оплътненията от горната тераса, и се просмукваше вода в стената, и слизаше при нас. Накрая си оправи изплацията на горната тераса, та май и на нашата не беше направил нещо, и съседите от долу пострадаха. Сега няма спомен от този мухъл.
Виж целия пост
# 518
Момичета, може би въпросът ми не е за тази тема, но само от вас очаквам правилен отговор, а и съм много притеснена. Наложи си днес да правят рентгенова снимка на сина ми, който е на 1год и 6мес., тъй като падна лошо на главата си. Много ме притеснява, че са го снимали заради радиацията. Моля ви напишете ми дали е толкова вреден рентгена за такова малко дете? Ще се побъркам от притеснение, а пък съм бременна.
Виж целия пост
# 519
Петле, не се притеснявай! Hug Наложило се, ако е имало как да го избегнат, нямаше да го правят. Но проблемът не е с еднократна снимка или няколко снимки за повечко години. Проблем става когато се натрупват много снимки, особено за кратък период от време. Така че, не се притеснявай излишно в този момент; по-скоро си го имай предвид за вбъдеще, да се правят колкото се може по-малко снимки и само когато наистина се налага.
Виж целия пост
# 520
Петлето  ,когато се налага, е добре да се направи снимка, твоето майчино сърце се притеснява, зная, и аз изпитах нещо подобно, защото по време на бременността ми се наложи. Но травмите на главата не са никак безобидни и понякога родителите трябва да изберем по-малкото зло. И аз съм напълно съгласна с Мег. Не бива да се натрупват за малък период облъчвания. PeaceБъди спокойна!
Виж целия пост
# 521
Ех, момичета, обичам ви.  newsm51
Amy81, и моето момченце се казва Петър и е такъв светлоок и светлокос красавец като твоя.
Виж целия пост
# 522
норчи, аз имам електрически обезвлажнител.
простираме само вътре, и обира цялата влага- работи по цяла нощ и събира около 2 л. вода.
денем проветрявам 2-3 пъти за кратко и само ако се наложи го включвам .
няма консумативи, работи на принципа на хладилника- кондензира.
купихме го за 200 лв от практиткер и не съжалявам за нито 1 стотинка!проблемът при нас беше огромен, сега всичко е в границите на нормалното.
теззи малкте първо не събират нищо като количество / реално около 1 литър за седмица /, и второ имат таблетки които се сменят.
само ги рекламират!
иначе аз съм пръскала с белина, просто мисля че е като саво-то по състав Simple Smile
Виж целия пост
# 523
nor4y, какво стана с влагата? Попаднах на тази тема и се сетих за теб.
Виж целия пост
# 524
 Laughing Петлето ,прощавам ти за неволната грешка! Това на снимката не е Петър, ами кака му, но ти откъде да знаеш... JoyТя не понася никакви фибички и ластички, сега има и повече косичка, трябва да кача по-актуална снимка.
Иначе ще включваме в редичката на еко-патиланците и нашите деца, и двамата. Мотивирах се от прочетеното за памперсите и от днес Ейми е само по гащички и едно парченце в тях. Идеята ми е да започне да усеща мокро и да придобие навик да не върши всичко в гащите. Предстои ни много работа...
А Петьо - освен кърмата, му даваме всеки ден от домашните ябълки, които му купихме, настъргани на кашичка, а днес опита и сокче от сладка домашна тиква. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия