ЕКО БЕБЕ II

  • 42 568
  • 752
# 120
Малко офф, но си струва да се похваля. От месец два ползвам шампоан за коса на Бентли Органикс от Слънце и Луна, който дори не е над 90 процента органик а само 70. Въпреки това спря да ме сърби главата - преди много ме сърбеше и на два дни си миех косата, не толкова защото ми е мръсна, а защото ме сърби - е това изчезна и съм много щастлива Simple Smile
Виж целия пост
# 121
И последно да ви питам според вас как е по-добре не био,но домашно приготвена храна или био,но купешка?Няма значение дали за бебчета(говоря за каши,пюрета...),малки деца или големи хора.Няма значение как сте,ще или  захранвате(макар че при ПЗ няма какво готово  да купиш...но все пак).Просто ми е интересно да разбера вашето мнение....
nor4y, извинявай за късното включване, отсъствахме. Щом нямате биозеленчуци в Пловдив, можеш да потърсиш домашни плодове и зеленчуци от разни баби и дядовци, но имай предвид че те също са пръскани и торени. Изкисването не е нужно да е кой знае колко дълго-5-6 часа също са добре мисля.Така или иначе основното количество нитрати изчезват при варенето.
В началото давах повече био-пюрета (готовите де), сега само готвя, дори и с непроверени зеленчуци. Въпрос на твой избор е. Не-био пюрета не виждам смисъл да се купуват-нямат предимство пред домашната храна, имай предвид, че ги правят от всякакви зеленчуци и е някакъв мит, че са специално подбрани и под строг контрол (както се опитваха да ме убедят в началото на захранването).Ако ще ползваш готови пюрета, най-добре да са био.Аз купувам тези на Сънвал, цената е по-поносима от Hip-ската.Малко трудно се откриват, но пък са с много чист състав.
Не разбрах на какво си се спряла за начало на захранването. Има смисъл да се притесняваш за желязо само ако резултатите ви са зле.
Да ви кажа, че смятам да премина на едновремешните платнени кърпички вместо сухите кърпички за еднократна употреба-сещате се, тия от комунистическата ера  Wink. Даже се чудя как не съм се сетила досега Simple Smile
Виж целия пост
# 122
И последно да ви питам според вас как е по-добре не био,но домашно приготвена храна или био,но купешка?Няма значение дали за бебчета(говоря за каши,пюрета...),малки деца или големи хора.Няма значение как сте,ще или  захранвате(макар че при ПЗ няма какво готово  да купиш...но все пак).Просто ми е интересно да разбера вашето мнение....
nor4y, извинявай за късното включване, отсъствахме. Щом нямате биозеленчуци в Пловдив, можеш да потърсиш домашни плодове и зеленчуци от разни баби и дядовци, но имай предвид че те също са пръскани и торени. Изкисването не е нужно да е кой знае колко дълго-5-6 часа също са добре мисля.Така или иначе основното количество нитрати изчезват при варенето.
В началото давах повече био-пюрета (готовите де), сега само готвя, дори и с непроверени зеленчуци. Въпрос на твой избор е. Не-био пюрета не виждам смисъл да се купуват-нямат предимство пред домашната храна, имай предвид, че ги правят от всякакви зеленчуци и е някакъв мит, че са специално подбрани и под строг контрол (както се опитваха да ме убедят в началото на захранването).Ако ще ползваш готови пюрета, най-добре да са био.Аз купувам тези на Сънвал, цената е по-поносима от Hip-ската.Малко трудно се откриват, но пък са с много чист състав.
Не разбрах на какво си се спряла за начало на захранването. Има смисъл да се притесняваш за желязо само ако резултатите ви са зле.
Да ви кажа, че смятам да премина на едновремешните платнени кърпички вместо сухите кърпички за еднократна употреба-сещате се, тия от комунистическата ера  Wink. Даже се чудя как не съм се сетила досега Simple Smile
А ако не варя,а готвя на пара,тогава какво става с нитратите???А използвате  ли водата ,в която варите(освен при супички и манджи...говоря,ако ползваме само зеленчуците поотделно,а не на манджа)?
А за какви кърпи говориш?И заместител на какви сухи кърпички,тези носните ли?
Виж целия пост
# 123
Норчи, още ли не си захранила? Simple Smile
Виж целия пост
# 124
Ааа започнахме Simple Smile,бебо се справя добре.
Да ви питам понеже гледам,че си правите домашно кисело мляко и извара,какво мляко купувате.Ние вкъщи не ползваме прясно мляко и не купувам,но знам,че имаше на Хармоника.А сега няма.
И какво ядете зимата(смисъл плодове,зеленчуци...всички ли си отглеждате сами).И някой случайно да знае марка сушени плодове,на които изрично да пише че са без серен диоксид или да се знае на 100%,че са без такъв
Виж целия пост
# 125
nor4y, разчисти си личните Wink
Виж целия пост
# 126
Някой от Пловдив смята ли да пазарува от Слънце и Луна,че искам да си купя сапуна на Алма Вин,а не ми се иска само заради него да плащам доставка,а не мога другаде да го намеря.
Виж целия пост
# 127
няколко свежи идеи за менюто на децата ни
Виж целия пост
# 128


 newsm10 newsm10 newsm10
Виж целия пост
# 129
Някой от Пловдив смята ли да пазарува от Слънце и Луна,че искам да си купя сапуна на Алма Вин,а не ми се иска само заради него да плащам доставка,а не мога другаде да го намеря.
Никой ли не иска,Жени?
А някой знае ли каква е разликата м/уСапун AlmaWin – Био и Галсапун против петна AlmaWin – Био?
А намирате ли био яйца и прясно мляко на Хармоника....аз не мога.Но пък намерих био прясно мляко в Т маркет.Забравих каква марка е,но като се сетя ще пиша.
Виж целия пост
# 130
Аз мисля, че от Слънце и Луна доставката зависи от грамажа. Така, че дали сама или с някой друг, май няма значение.
Виж целия пост
# 131
Аз мисля, че от Слънце и Луна доставката зависи от грамажа. Така, че дали сама или с някой друг, май няма значение.
JeniB,права си на грамаж е,но до 1 кг все си е 7.8лв.,а сапунчето е само 100гр,не си заслужава да го платя почти тройно.
Пък и колкото по-тежък е колета толкова по-евтино излиза Peace

Да ви питам имате ли някакви отзиви за дървени играчки кроки и  дървени играчки  goki,в едно магазинче до на с ги продават.
Търся играчка за момиченце на 1 год.,ама май няма подходящи..
Виж целия пост
# 132
Да ви питам имате ли някакви отзиви за дървени играчки кроки и  дървени играчки  goki,в едно магазинче до на с ги продават.
Търся играчка за момиченце на 1 год.,ама май няма подходящи..
Много са хубави, Норчи. Ние имаме в къщи една количка и разни други дреболии. Формите им са подходящи за деца и са леки, но боите им не са растителни. Тоест за дете, което все още слага всичко в устата си не са много подходящи. Защо не подариш книжка?
Виж целия пост
# 133
Да ви питам имате ли някакви отзиви за дървени играчки кроки и  дървени играчки  goki,в едно магазинче до на с ги продават.
Търся играчка за момиченце на 1 год.,ама май няма подходящи..
Много са хубави, Норчи. Ние имаме в къщи една количка и разни други дреболии. Формите им са подходящи за деца и са леки, но боите им не са растителни. Тоест за дете, което все още слага всичко в устата си не са много подходящи. Защо не подариш книжка?

Аз знам за Гоки, че са хубави.
Кроки не са ли български ? Там не знам как стоят нещата с боите, безвредни ли са или не.
Виж целия пост
# 134
Малко офф, но си струва да се похваля. От месец два ползвам шампоан за коса на Бентли Органикс от Слънце и Луна, който дори не е над 90 процента органик а само 70. Въпреки това спря да ме сърби главата - преди много ме сърбеше и на два дни си миех косата, не толкова защото ми е мръсна, а защото ме сърби - е това изчезна и съм много щастлива Simple Smile


Знаеш ли, сега като си го написала това се сетих, че преди и мен така ме сърбеше жестоко главата. Имам предвид преди да започна да ползвам натурални и био шампоани и балсами. Дори след като съм си измила яко главата с нокти и съм търкала като луда, после пак ме сърбеше, а на 2-рия ден вече не се търпеше.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия