ЕКО БЕБЕ II

  • 42 568
  • 752
# 555
Норчи, аз имам малко по-различно мнение за обувките. Доколкото мога, смятам да го държа бос, дори без чорапи, дори и сега вкъщи пълзо без чорапи. Две неща основно ми оформиха мнението за това. Преди години водих дъщеря си на ортопед заради крачето. Той беше доктор от старата школа и каза следното: "Навремето, когато децата ходеха без обувки, нямаше и помен от дюстабан. Хубаво е да се ходи бос по всякакви повърхности и с всякаква температура, защото това стимулира ходилото и свода." Според него няма нищо лошо детето да ходи босо по студен теракот. Естествено много ще кажат, че детето ще изстине така. Аз вярвам, че е въпрос на свикване. Ако си чела постингите на Деси в маймунската тема, тя споделя, че синовете й са се научили да ходят боси като останалите деца в Южна Африка и така си ходели дори и през зимата (е, при тях сняг не вали). Другият ми пример е един мой колега, който като дете е ходел на училище в Лондон. Имали са задължителна униформа панталони до коленете и чорапи до коленете, зиме, лете - все същата. През зимата този колега ходеше по риза и кожено яке директно отгоре, когато аз ходех с пуловер и палто.
Виж целия пост
# 556
Момичета, моля, препоръчайте ми йонизатор за стаята.
Виж целия пост
# 557
И аз съм на мнението на Milush за ходенето предимно с боси крачета, чорапки, дъщеря ми така я гледах. Сега и Влади смятам така, но и аз поръчах вчера от пантофките Ненито, да имаме, добре звучат. Ето и директния сайт, цените са същите, но има по-голямо разнообразие на модели - http://pantofki-magazin.com/conditions.php

За Тумба-тан пицарията и аз скоро научих и бях скептична, но сега като поразгледах сайта звучи добре, и май не са лепнали просто био.. Но ще я посетим за лични впечатления или ще поръчаме да видим.
Виж целия пост
# 558
Така ,аз говорих за изцяло  меки подметки за навън,когато прохожда детето трябва да е с меки подметки навън и босо или с чорапки вкъщи,ние вкъщи ходим с чорапки/пантофки/терлици и т.н. все меки.Обувки е слагат чак към 1,5-2 години.Не се купуват ортопедични обувки,а такива с мека и гъвкава подметка и твърд форт.Но мен ме притеснява  момента,че вече не намирам изцяло меки подметки,а има още доста докато станем на ,5 година или проходим добре.

За прането,да не се притеснявам и да отделям на сумати тогава...,а за бельото той спи при нас все още,така че пера всички дрехи ти .н. с едно и също.а вие гладите ли?Аз нашите почти не глада,но неговите всички,навик...И после как подреждате в гардероб/шкафове?Мъжа ми казва ,че съм луда,все си мисля,че се събира много прах дори и често да бърша и все пъхам всичко в разни найлони,което никак не е еко Blush,ама какво да правя
Виж целия пост
# 559
Норчи, извинявай, не съм ти разбрала правилно питането. За навън най-меките подметки, които съм срещала, и тук и в БГ, са на Колев и Колев, беличките буйки с ципчето отстрани. За Борис ползвахме за навън, някакви домашни пантовки с 'бобчета' отдолу, нещо като чорапките, които не се пързалят, но по плътна подметка и с дебели чорапи, защото беше март месец. Така че и това е вариант, но после не стават за ползване.
Виж целия пост
# 560
Цитат
И аз съм на мнението на Milush за ходенето предимно с боси крачета, чорапки, дъщеря ми така я гледах. Сега и Влади смятам така, но и аз поръчах вчера от пантофките Ненито, да имаме, добре звучат. Ето и директния сайт, цените са същите, но има по-голямо разнообразие на модели - http://pantofki-magazin.com/conditions.php


Сиси,  ти поръчвала ли си от тези пантофки? Не видях цени за доставката.
Виж целия пост
# 561
Ние имахме подобни пантовки, но от БейбиКайнд - към 30 лв. ни излязоха. Наистина са много меки и удобни, но и крачетата му бяха студени отдолу (кухнята и коридорите са ни теракот и въпреки солидната изолация под плочките, пак са си студени) - за пълзящо дете обаче са в пъти по-добри и от най-меките обувки с подметки. Не се пързалят по паркет, но лесно събират праха и трябва често да се почистват отдолу.
Виж целия пост
# 562
rhea, точно днес ми дойдоха. Доставката беше почти 7 лв. със Спиди , т.е. излизат към 24 лв. В първият имейл ми предложиха среща на НДК, но нямах възможност, но сигурно винаги предлагат и тази алтернатива и е възможно да се спестят.
Виж целия пост
# 563
Трудничко е с избора на обувки. Моят син проходи на 10 м., а на 1 г. вече ховеше стабилно. На всичко отгоре крачето му порасна от номер 20 на 10 м. до номер 23 на 14 м.  ooooh! Сменях обувки всеки месец  ooooh! Никакъв шанс да ходи с меки подметки след номер 22, просто не се продават такива обувки...

Сиси, каква е позметката на пантофките? На нашите от бейбикайнд е от същата напа, от която е и останалата част на пантофката...
Виж целия пост
# 564
Мерси момичета,с 300 зора намерихме обувчици от Барт,но пак са най-големия номер,така че скоро ще се минава на твърда подметка,няма как....
Искам да ви питам кога заведохте за пръв път децата си на зъболекар?Прави ми впечатление,че малчо има жълто по зъбките...а хич не ми се иска да го водя да му бъркат в устата(много мрази ,а и не искам да го стресират...).
Помня ,че преди време четох в една тема за дете с подобни проблеми,което се оправило с ежедневна консумация на салата от определен вид кълнове,но не помня какви-имаше май люцерна,слънчоглед..ама не помня какво друго.Помня,че в тази тема имаше и една майка от вас,но не помня коя,моля ако се сетите да кажете...
Виж целия пост
# 565
nor4y  да ти кажа за моя опит с обувките = аз направих компромис с материала, тъй като се налагаше да избирам. Прецених, че е по-важно подметката да е мека, затова купих такива обучвки, но китайски за 16лв (едните бяха от изкуствена, другите от естествена кожа) - не съжалявам изобщо, а и той ги носеше само час-два дневно, иначе бос Peace Още повече, че за зимата взех хубави ботушки от естествена кожа, избирахме от всички модели в завода (а в Добрич са много!), но имаше само с твърда подметка - ами за дете, свикнало да ходи босо, беше  Sick караше ме да му ги субувам, а и сега все още ходи като в паници  Crazy Марката беше Денди на обувките, които бях взела, и сега пак ще купувам за пролетта такива  Peace
Виж целия пост
# 566
Момичета, имате ли представа дали тези еко топки могат да заместят прането със стандартен перилен препарат? http://www.wellcultivated.co.uk/laundry-cleaning/laundry-wash-balls
Виж целия пост
# 567
Петле, струва ми се чези топки са на принципа на сребърните йони. Пише, че имат същата почистваща сила като биопрепаратите. Аз ползвам биопрепарати и някои по-упорити замърсители като лютеница, боровики, морков, трева, не се изпират ако предварително не са обработени стараталено. Т.е. със сигурност вършат някаква работа за стандартно замърсяване, но при упорити петна трябва да се ползва и нещо друго.
Виж целия пост
# 568
Петле имам приятелка в САЩ,която ползва такава топка и казва,че е доволна,но както и Мег е казала,за по-упорити петна се изисква предварително третиране.
Аз голям зор виждам с петната от портокал ,например.Много обича да яде,усмуква го,а като му писне го стиска здраво докато не му изтече целия сок hahaha и това с високо вдигната ръка.Познайте къде отива сокът Joy

Момичета да ви попитам как процедирате с TV-то и gsm-ите.Вкъщи обичаме да гледаме телевизия,аз през деня слушам само радио,но вечер като си дойде баща му не може без телевизор,понякога(почти винаги дори) иска да работи,макар че не го гледа.А малчо все повече се впечетлява от него,не му давам да гледа,гася го и т.н.,но не може да трае вечно newsm78.А телефони,не давам в никакъв случай,но ни гледа че говорим и често се разхожда с някоя играчка в ръка,слага я на ухото и вика ало и обикаля насам-натам Laughing.А всички близки му дават телефони,виж кой е на снимката,чуй тази песничка,кажи здрасти на баба....особено мразя като кажат дай да го чуя,вуйна редовно кара братовчед ми да му даде телефона #Cussing out
Виж целия пост
# 569
Аз ползвам този препарат и съм доволна - http://www.simplywashing.com/laundry/simply_pure/, Еко е, хипоалергенен, без аромат, изпира добре.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия