Целулит

  • 136 922
  • 742
# 705
Благодаря Момичета   bouquet

Това не е дар божи, ни най-малко, а много, много постоянен и системен труд .....

Като дете бях пълна .... (и това ме е потискало  Sad ) ... към 6 клас ...започнах да влизам в релси ...и да търся формулата

от доста години спортувам активно - фитнес, плуване, кардио ....

след като родих - пообзаведохме мини фитнес у дома (за анаеробни и аеробни натоварвания) и се справям у дома ....с дете на лице, семейство ... работа .... къде ти време и за фитнес в зала  Sad но в къщи ми е идеално - мога да приспя малкия, да готвя, да тренирам, да направя масаж, маска .....

сега се връщам на работа и ще е по-сложно, но ще намеря удобен ритъм  Peace

иначе тренирам всеки ден - рядко пропускам, но се случва  Peace което не е драма, а Божа работа  Hug както се изказвам за обстоятелства извън властта и волята ми  Hug

по време на бременността и кърменето не тренирах - доста време ....но нямах сили .... силата ми се върна - след като ми дойде цикъла - след, като спрях да кърмя и ... понаваксах Wink))

за мен спортът е станал начин нa живот, не се насилвам, ако няма сили - по някаква причина (рядко) - пропускам, не тренирам и ако усещам, че се разболявам, но иначе - тялото си го търси 0- сутрин "оправям малкия" и сме в "залата" - за него това е любима стая - толкова се забавлява и се опитва да ми помага  Joy hahaha ще стане спортист и от него  Hug

тренирала съм в различни режими, сега опипвам нова схема с идея – по-нисък кортизол или по-скоро – да не се провокира – отделяне от НбЖ Hug



за вендузите - категорично дренират и отвеждат ненужности (задържана лимфа, течности .... основно от междуклетъчното пространство)

биха спомогнали и за стягане - най-вече защото провокират кръвообращение

добре е обаче за целта да се ползват и хубави мазила  Peace с вендузите идеално ще проникват

за кожата е важно да се подкрепя и съединителната тъкан - АК, колаген 1 и 3 тип, омеги (3-6-9), масло от пореч ....

аз ползвам и виждам изключително благодатната полза  Peace
Виж целия пост
# 706
Радвам се на Алена и я подкрепям, за това, че е толкова напориста и полага грижи за себе си. Peace
Но като чета тези форуми тук, се замислям... колко много е притиснат българина и как е принуден сам да се справя. На мнение съм, че целулита ще се премахва по-успешно от специалист, отколкото сама в домашни условия. Това, което момичетата постигат самостоятелно в къщи, ще бъде удвоено при специалист. Не зная каква е причината. Може би недоверие, страх от шарлатани, финансов недоимък или манталитета на българите (хайде бе, ще давам на някой пари, като мога сама да си го свърша). Но дали можем да си го свършим качествено? Дали няма, поради неинформираност да си увредим нещо по тялото? Аз лично не желая сама да го правя. Има си хора за тази работа - с опит и знания. Със съпруга ми често спорим, защо трябва сам да оправя инсталацията у дома и да му гърми под пръстите ( много пъти се е случвало), вместо да извикаме квалифициран елетротехник, който да направи нещата както трябва и да си поеме отговорността и гаранциите за тази работа. Не го разбирам и не мога да се съглася с лозунга "направи си сам". Вярно е, че сме доста обигран народ, но съгласете се, че щом един човек разбира и умее много неща, то е от всичко по малко и в нито една сфера не е добър. Peace
Виж целия пост
# 707
при професионалист е по-добре  Peace аз съм опитала почти всичко, за което съм разбрала  Peace обаче от към време и пари не мога да се поддържам постоянно така и намирам "спасение" в регулярна грижа у дома  Peace
Виж целия пост
# 708
може ли да се ползват и на лицето вендузите? или трябва да е по-мека вендуза?
Виж целия пост
# 709
правили са ми LPG на лице и  newsm78 под очите ми излязога сини кръгове .... които оправих, но ... за тънка и фина кожа, като моята  newsm78

аз лично не бих  Peace

можеш да видиш в сайта с вендузите (не самоздрав, а онзи специализирания  Peace ) - дали има и какви са указанията  Peace
Виж целия пост
# 710
ето клипче но не знам дали това не е специална вендуза
алена, ти няма какво да сваляш, но други момичета, които сте ползвали - намаляват ли се обиколки?  Simple Smile
Виж целия пост
# 711
изглежда ми съвсем, като моите  Peace
Виж целия пост
# 712
изглежда ми съвсем, като моите  Peace
Същите са ,но аз не бих  рискувала на лицето  да не стане така  ,че  да не мога от вкъщи да изляза  Mr. Green
Виж целия пост
# 713
момичета, сега си направих 2-3 минути масаж на бедрото, но само толкова издържах, много ме болеше, нормално ли е? всичко съм спазила, сложих много масло да  е лесно движенето, дали е защото бедрата са ми проблемна зона - с много задържана течност, целулит и тн? или защото е за първи път  Thinking
Виж целия пост
# 714
В началото е нормално да боли, особено ако целулита е повечко  Peace Ще свикнеш, но трябва редовно да го правиш - в началото по-кратко щом те боли и лека -полека ще увеличиш времето  Peace
Виж целия пост
# 715
В началото е нормално да боли, особено ако целулита е повечко  Peace Ще свикнеш, но трябва редовно да го правиш - в началото по-кратко щом те боли и лека -полека ще увеличиш времето  Peace
добре  Peace сега гледам че имам като кръвонасядания-точки и синини по крака . сигурно е нормално  Shocked
Виж целия пост
# 716
И аз бях здравата насинена след първите 2 масажа  Crazy Не знам колко е нормално, но е факт  Mr. Green Вече не посинявам така, само тук-таме ако без да искам "засмуча" по-здраво някое по-меко място  Peace
Виж целия пост
# 717
Blondie_  Hug  bouquet поздравления за смелостта  Party

да, боли в началото - най-вече, защото опр. натрупвания притискат нервчета и докато се освободят .... има болка, но минава  Peace

и аз имах синки - най-вече докато гледах - как захапват - вендузите и ги задържах без да движа ....

затова, често казвам, че докато "им хвана чалъма" се поозорих, но сега пък е голям кеф и с резулати  Party мисля да продължавам ...  Peace

ти с кое масло маза  newsm78

за посиняването - вземи подходящо мазило от аптека - лиотон 1000, хепарин .... ще минат бързо (за 2-3 дни)

и ако имаш пвъзможност - помисли за добавки за съед. тъкан, кожата  Peace (колаген 1 и 3 тип, омеги, масло от пореч, ХК ....)  Peace
Виж целия пост
# 718
Алена, какви са тези добавки за съединителната тъкан?Ако може и снимки Embarassed, че за първи път чувам за такова нещо.
Аз за целулита съм доволна от масажите с мед с етерични масла. При мен забелзах и намаляване на обиколки.
Нещо в момента ме мързи да се клепотя с мед, но си заслужава търпението.
Виж целия пост
# 719
разбира се  Hug ..с тях цяло лято изкарах с безупречни пети - не ми се вярваше  Hug

ето омегите 3-6-9 с масло от пореч  Peace http://www.iherb.com/Now-Foods-Super-Omega-3-6-9-1200-mg-180-Softgels/325?at=0

а ето и омега 7 - идеално и за кожа и за коса  Peace http://www.iherb.com/New-Chapter-Supercritical-Omega-7-60-Softge … psules/16876?at=0

ето ХК (за кожа) http://www.iherb.com/Source-Naturals-Injuv-Hyaluronic-Acid-70-mg … oftgels/1468?at=0

ето й колаген 1 и 3 тип (втория те за стави, хрущяли ..) http://www.iherb.com/Neocell-Super-Collagen-C-Type-1-3-120-Tablets/5978?at=0

май за това се сещам в момента  newsm78

сега има безплатна доставка за поръчки над 40$, а при първа поръчка и отстъпка 5$ с код (драсни ми, ако решиш)  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия