Целулит

  • 136 962
  • 742
# 105
Аз съм напълно съгласна с това, че не едно нещо ще помогне, а комплекс от действия, само че не е никак лесно да се правят всички неща. Има много хора, които не могат да отделят средства за процедури, други пък нямат възможност през деня да спазват диета и да внимават винаги какво ядат. Аз например като съм цял ден на лекции с почивки по 15 мин. да си нося от вкъщи салата в кутийка ли? Просто понякога не става да се приложи всичко за съжаление, а и прилагането на всички методи в комплекс изисква много време. Първо време за тренировки поне 3 пъти в седмицата, съответно и пари за това, после поне час, че и повече време за масаж, защото трябва да броим и отиването и връщането, после пари за процедури, пари за мазила и внимаване в храненето. Повечето хора биха го направили, но нямат възможност. Затова някой са наблегнали на едно, други на друго и така..Въпроса тук не опира само и единствено до упоритост.

Не съм съвсем съгласен с това. Въпрос е на желание и добра организация. Така както си ги изброила тези неща, наистина звучат отчайващо, но не е така.
Трябва да седнеш и на спокойствие да си направиш нещо като график на действия. Ако не разполагаш в момента със средства за процедури, ще разполагаш с тях
по-късно. Засега можеш да не ги правиш. Така или иначе първо трябва да си изградиш хранителни и двигателни навици. Наблегни само на това.
Това най-малкото ще предотврати поява на нови отложения. АЦ гелове не са скъпи и няма да ти отнеме много време да се мажеш с тях едно 20-30 мин преди лягане.
Само те не махат целулита, но са добра профилактика срещу появата на нов.
За салатките в кутийките - идеята не е лоша. Най-малкото ще си оригинална. Като знам какво се яде по такива места... Simple Smile
За тренировките - е, само за тях трябва да се намери време. Но ако ги направиш по някакъв начин забавни, няма да ти е трудно да намираш време за тях.
Важно е да търсите във всички тези "задължения" нещо забавно за да ви се отдават по-лесно.
Тогава няма да го усещате като някакво бреме.
Виж целия пост
# 106
... други пък нямат възможност през деня да спазват диета и да внимават винаги какво ядат. Аз например като съм цял ден на лекции с почивки по 15 мин. да си нося от вкъщи салата в кутийка ли? ...Първо време за тренировки поне 3 пъти в седмицата, съответно и пари за това, после поне час...

Не съм съвсем съгласен с това. Въпрос е на желание и добра организация. Така както си ги изброила тези неща, наистина звучат отчайващо, но не е така.
Трябва да седнеш и на спокойствие да си направиш нещо като график на действия. ...

зна4и аз оби4ам един лаф: "извиненията са като задниците, всеки си има"

в момента, в който решиш, 4е искаш да промениш стила си на живот, просто по4ваш и толкова
какъв е проблемът да си носиш храна, вместо да се храниш с боклуци като колегите си
уважавай тялото си, защото всяка злоупотреба с него е като бумеранг
отмъщението после е страшно

за тренировки пари не ти трябват
ето този комплекс можеш всеки ден да си го правиш у вас, когато имаш време, с подръ4ни материали
а когато имаш средства, може да си вземеш и тежести
http://spidersport.com/home-workout.php

щом аз с моето свръхтегло и мързел успях да се преборя със себе си и ве4е тренирам редовно от години и се  храня здравословно, зна4и всеки може

ти си млада и сега за теб е на-доброто време да си създадеш такива навици
те стават бързо ежедневие
аз запо4нах на 35 и ми беше доста трудно
отне ми едно 2 години

успех и не си измисляй при4ини, а планирай времето си
Виж целия пост
# 107
Значи аз причини не си измислям, казвам в общи линии как стоят нещата според мен и честно казано не мисля, че с кутийка салата ще съм оригинална, като си я ям на чина, просто това е смешно. Да си купя ябълка или набанн ок, но със салата в кутия .. в случая проблема ми не е с парите, просто казвам, че има хора на които изпълнението на всички тези неща им идва нанагорнище. Аз съм ходила на масажи и честно казано голям ефект нямаше, дори на местата където имах повече целулит нямаше промяна, а ходих на повече от 10 процедурни ударно в началото, само дето търпях зверски болки. Може би наистина както казват премахване на целулита с Vela-Shape има резултат, но аз 600-800 лв. не мога да отделя за това, пък и има и хора на които не е повлияло добре. Имам приятелка, която тренира постоянно и се храни здравословно от доста време, но целулита не се е махнал, дори не е намалял видимо, само се е стегнала. Може би определящо тук е отделният организъм, може двама души да прилагат едни и същи неща и на единия да се изчисти, на другия не. Преди прекалено много тренирах и то постоянно и изведнъж спрях и тогава стана плачевно състоянието. Премахването на целулита сигурно е по-трудно и от отслабването. Също така ще ми е интересно хора които са се преборили с този проблем, да кажат как точно са го направили, защото съвети има много и то всички неща, които чувам са абсолютно правилни, но ще ми е полезно да знам, човек, който се е справил с проблема, как точно го е направил. Мазане по два пъти на ден, тренировки по три пъти, по два литра вода на ден, избягване на еди каква си храна и така..
Виж целия пост
# 108
Значи аз причини не си измислям, казвам в общи линии как стоят нещата според мен и честно казано не мисля, че с кутийка салата ще съм оригинална, като си я ям на чина, просто това е смешно. Да си купя ябълка или набанн ок, но със салата в кутия .. в случая проблема ми не е с парите, просто казвам, че има хора на които изпълнението на всички тези неща им идва нанагорнище. Аз съм ходила на масажи и честно казано голям ефект нямаше, дори на местата където имах повече целулит нямаше промяна, а ходих на повече от 10 процедурни ударно в началото, само дето търпях зверски болки. Може би наистина както казват премахване на целулита с Vela-Shape има резултат, но аз 600-800 лв. не мога да отделя за това, пък и има и хора на които не е повлияло добре. Имам приятелка, която тренира постоянно и се храни здравословно от доста време, но целулита не се е махнал, дори не е намалял видимо, само се е стегнала. Може би определящо тук е отделният организъм, може двама души да прилагат едни и същи неща и на единия да се изчисти, на другия не. Преди прекалено много тренирах и то постоянно и изведнъж спрях и тогава стана плачевно състоянието. Премахването на целулита сигурно е по-трудно и от отслабването. Също така ще ми е интересно хора които са се преборили с този проблем, да кажат как точно са го направили, защото съвети има много и то всички неща, които чувам са абсолютно правилни, но ще ми е полезно да знам, човек, който се е справил с проблема, как точно го е направил. Мазане по два пъти на ден, тренировки по три пъти, по два литра вода на ден, избягване на еди каква си храна и така..

Ако правилно хранене, тренировки, масажи и тн не помагат може би е добра идея една консутация с ендокринолог, въпреки че мисля че не се отнасят особено сериозно към тези козметични проблеми.  Confused

Не знам дали е обсъждано по-напред в тази тема, но за мезотерапията съм чела добри отзиви във форума, но пак е доста скъпа.
Виж целия пост
# 109
Значи аз причини не си измислям, казвам в общи линии как стоят нещата според мен и честно казано не мисля, че с кутийка салата ще съм оригинална, като си я ям на чина, просто това е смешно. Да си купя ябълка или набанн ок, но със салата в кутия .. в случая проблема ми не е с парите, просто казвам, че има хора на които изпълнението на всички тези неща им идва нанагорнище. Аз съм ходила на масажи и честно казано голям ефект нямаше, дори на местата където имах повече целулит нямаше промяна, а ходих на повече от 10 процедурни ударно в началото, само дето търпях зверски болки. Може би наистина както казват премахване на целулита с Vela-Shape има резултат, но аз 600-800 лв. не мога да отделя за това, пък и има и хора на които не е повлияло добре. Имам приятелка, която тренира постоянно и се храни здравословно от доста време, но целулита не се е махнал, дори не е намалял видимо, само се е стегнала. Може би определящо тук е отделният организъм, може двама души да прилагат едни и същи неща и на единия да се изчисти, на другия не. Преди прекалено много тренирах и то постоянно и изведнъж спрях и тогава стана плачевно състоянието. Премахването на целулита сигурно е по-трудно и от отслабването. Също така ще ми е интересно хора които са се преборили с този проблем, да кажат как точно са го направили, защото съвети има много и то всички неща, които чувам са абсолютно правилни, но ще ми е полезно да знам, човек, който се е справил с проблема, как точно го е направил. Мазане по два пъти на ден, тренировки по три пъти, по два литра вода на ден, избягване на еди каква си храна и така..

Ако правилно хранене, тренировки, масажи и тн не помагат може би е добра идея една консутация с ендокринолог, въпреки че мисля че не се отнасят особено сериозно към тези козметични проблеми.  Confused

Не знам дали е обсъждано по-напред в тази тема, но за мезотерапията съм чела добри отзиви във форума, но пак е доста скъпа.
Благодаря ти, ще помисля дали и кога е подходящо да потърся специализирана помощ, за да арзбера, ако може от какво се причинява при мен.
Виж целия пост
# 110
Аз от моя опит мога да кажа, че със здравословно хранене, редовни тренировки, мазане и т.н. за 10 години целулита не ми се е махнал, нито намалял....стягам се, отслабвам и изглеждам добре, НО с дънки  Crazy Поли, клинчета и разни ефирни материи от кръста надолу са табу и явно така ще си остана, но не спирам да полагам усилия, поне с дънки да продължавам да съм добре, че скоро започва стареенето  Close
Виж целия пост
# 111
Аз от моя опит мога да кажа, че със здравословно хранене, редовни тренировки, мазане и т.н. за 10 години целулита не ми се е махнал, нито намалял....стягам се, отслабвам и изглеждам добре, НО с дънки  Crazy Поли, клинчета и разни ефирни материи от кръста надолу са табу и явно така ще си остана, но не спирам да полагам усилия, поне с дънки да продължавам да съм добре, че скоро започва стареенето  Close
Това имах предвид, че и при упоритост даже и всички полагани усилия, може да не се махне целулита. Строго индивидуално е!
Виж целия пост
# 112
Индивидуалното в цялата работа е в кой стадий ви е целулита. За всяко нещо си има причина.
Първо, целулита има 4 стадия. Ако целулита ви е в 3-ти стадий, не очаквайте веднага да се отървете от него.
Второ, ако сте правили всички тези неща (хранене, тренировки, процедури) и целулита не намаля, не се отчайвайте и не си мислете,
че всичко е било напразно. Вие най-малкото сте предотвратили появата на нови отложения.
Друг момент е, че за съжаление има много фактори, които могат да попречат на процеса на отстраняването на целулита.
Освен самодисциплината в храненето и тренировките, пречка могат да бъдат и проблеми с вътрешни органи, хормонални растройства.
Не става дума само за ендокринолог, може да е и уролог, и гинеколог, и флеболог. Но в такъв случай проблема не е само козметичен, а и здравословен.
Таке че лекарите нямат причина да се отнасят към проблема несериозно.
Важно е също, разбира се, какви процедури ще правите (защото и те може да са пречка).
Може да съм пристрастен, но за мен масажите са най-естествен, най-безвреден и най-ефикасен (ако разбира се спазват останалите препоръки) начин за справянето с целулита,
и, разбира се, ако се правят както трябва.
Лошото е, че много от колегите или не са достатъчно компетентни как трябва да се правят процедурите или не са достатъчно добросъвестни в работата си (меко казано).
Това със "зверските болки" лично аз не го разбирам как помага... Напротив само вреди. Но за съжаление много от колегите все още ги изпълняват по този начин - с насилие.
Затова като казваме АЦ масажи - всички си представят някакъв терор.
От друга страна пък не ги разбирам, например, процедурите, които отнемат 30-40 минути - какво ли успяват да направят за това време?
Някои пък правят само вакум масаж с вендузи и това ми било АЦ масаж... Така че от масаж до масаж има голяма разлика.
Но при положение, че не познаваме добър масажист, то тогава по-разумно е да се избере нещо по-скъпо и нещо, което не изисква чак толкова
добра квалификация, като Вела Шейп, например. Има добри отзиви от тези процедури. (Но пак, ако сте в 3-ти стадий, не очаквайте да изчезне съвсем)
За мезотерапия, по-принцип, нищо не може да ме убеди да съм за тази "терапия". Първо, защото пак опираме до квалификация на изпълняващия.
Второ, че това е инвазия - всяко бодене с игли има опасност от спукване на капиляри и оттам синини, а те са вредни.
Трето, че пак има нужда от масажи за да има добър ефект - коктейлите разбиват мастните капсули, но пак някой трябва да ги разкарва оттам. Въпреки това много клиники изпълняват тези процедури успешно (в комбинация с масажите, разбира се) - има добри отзиви, но има и такива, които не са имали такъв късмет.
Така че сами трябва да си прецените по кой път ще тръгнете да се борите с това.
Но най-важното да не се отказвайте. Защото проблема с възрастта наистина може да се задълбочи.
Влиза се в един порочен кръг: целулита притиска съдовете, което пък е причина за образуване на нов целулит и така нататък.
Така че ако много сте се старали досега и според вас няма резултат, то това не е съвсем така. Ако не бяхте се старали, резултата щеше да бъде далеч по лош.
Виж целия пост
# 113
Mr. Smith, я кажи нещо за тези стадии.

Аз намерих това:

http://zdrave.org/%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%B8-%D0%BD%D0 … 0%B8%D1%82%D0%B0/
http://krasota.rozali.com/tialo/p388.html

Според тези статии аз имам 3та и 4та степен.  Confused На едно място отзад на бедрата целулита ми е виден дори когато си седя нормално в отпуснато състояние права.  Cry На останалите се вижда като стиснеш.
Виж целия пост
# 114
Значи без да съм те виждал ти казвам, че нямаш 4-ти стадий. Повечето жени с видим целулит са във втори или максимум трети стадий.
При 4-тия има болки при натиск, целулита е на твърди плочки и т.н.
Както и да е, описанието на стадиите е малко субективно, тъй като причините за появата му са доста
разнообразни. Пък и няма ясно изразени граници между тези стадии, тъй като, например, на дупето може да е 3-ти стадий,
а на долната част на бедрата - 1-ви...
По-принцип всички, които все още се интересувате от външния си вид, сте далеч от 4-ти стадий. Просто колкото и да не обичате тялото
си, нямате достатъчна възраст за да стигнете до него.
Та борбата с целулита като цяло се заключава в това, че процедурите заедно с вашите собствени усилия, ви водят от по-голям към по-малък стадий.
Затова ви казвам, че ако сте в 3ти стадий, не очаквайте целулита да изчезне веднага след 15 дена процедури, тренировки и диети. В най-добрия
случай преминавате във втори стадий, т.е. има подобрение в елстичността на кожата, мускулите са по-стегнати и на някой места, където е имало
целулит, той изчезва (не навсякъде). Но със сигурност ще ви държи далеч от 4-тия.
След това не спирате дотук. Продължавате да подържате този здравословен начин на живот и след 2-3 месеца можете отново да повторите
процедурите и т.н. до изчезването му.
Така, че да - лесно няма, но не е невъзможно.
Виж целия пост
# 115
Четох до средата и след поста ще се върна да дочета цялата тема. Бих искала без никакви усилия тялото ми да изглежда ок, но явно това е само фантазия  Laughing. Като цяло пия много кафе, малко вода, пуша, ям каквото ми падне и основно се придвижвам с кола, не спортувам и ставам на 35. Ако до този момент първите фактори изобщо не са ми оказвали влияние, вече не е така. Позагледах се в огледалото и видях промените в тялото и кожата си  ooooh!. Като напредък отчитам, че от няколко години съм зарязала газираните напитки (случва се да пия кола, но е инцидентно) и от известно време се опитвам да си създам навик за пиене на вода. А и така наречените консерванти, избягвам ги доколкото е възможно, примерно готвя с обикновени подправки, а н с фиксове, но те са почти навсякъде. Тъй като промените трябва да настъпят в доста области (не мога всичко наведнъж, все едно да стана друг човек от единия до другия ден Joy), моля по-информираните да дадат препоръки за стъпка по стъпка, ако е възможно.   bouquet
Виж целия пост
# 116
Уау!
Доста работа има тук. И много време ще ти отнеме да го направиш както трябва.
Защото ако спреш кафето, започнеш да се наливаш с вода, спреш цигарите, преразгледаш менюто си и смениш колата с колелото, можеш да
си докараш нервен срив (стрес), което пак ще е много вредно. Затова трябва първо да осмислиш всички тези неща. И да започнеш да променяш нещата постепенно.
Като пиеш кафе, пий го задължително с една чаша вода (ако не е проблем да пиеш и повече, толкова по-добре). Да откажеш цигарите на този етап изобщо не си го представям,
но поне можеш да ги намалиш, като отсега нататък всеки път като си палиш цигара, ще си спомняш, че така ти си загрозяваш кожата (и на лицето, и на тялото).
Не знам какъв човек си по характер за да ти препоръча някакъв вид спорт. Опитай се сама да го определиш. Той трябва, обаче, да ти носи удоволствие.
Плуването е най-доброто, пък би ти помогнало и дробовете да си поизчистиш, но може да ти се стори малко скучно или досадно. Има разни водни аеробики, гимнастики, което
също е добре, а пък може и да ти бъде забавано там.
Хубаво е да има и друго "изпотяващо" натоварване, това съвсем по естествен начин би те накарало да пиеш повече вода. И пак мисли да е нещо забавно или ако можеш сама да го направиш такова. За това, кои храни да избягваш прочети цялата тема, някъде го пише, но ако неистово ти се дояде нещо от забранените неща, помни, че по-принцип можеш да ядеш всичко, но точно сега ти се иска да изглеждаш по-добре... Simple Smile
Е, дотук имаш работа поне за един месец - постепенно да си изградиш някакви навици. На този етап е загуба на пари и време да ходиш на каквито и да било процедури.
Виж целия пост
# 117
MrSmith, дали тези килим4ета са подходящи за стола в офиса с цел да се избегне образуване на нов целулит?

http://images.google.se/images?hl=sv&source=hp&q=spikmat … p;sa=N&tab=wi

http://www.netonnet.se/art/personvard/halsa/avkoppling/massage/N … qACFY0rDgod1wx6zg

    * засилват циркулацията на кръв
    * помагат за отделяне на ендорфини
    * намаляват мускулни болки
    * намаляват стреса
    * релаксират
    * общо 6936 бр "пирон4ета"

благодаря
Виж целия пост
# 118
...моля по-информираните да дадат препоръки за стъпка по стъпка, ако е възможно.  ...

мога да ти кажа аз какво направих
аз също по4нах на 35: тяло, никога не тренирало и добре оформени мастни депа (благодарение на усилията на баба и мама детенце да не е слаботелесно)

купих си карта за фитнес и плуване, като подписах договор за 2 години
първо се срещнах с инструктора, който ми направи програма и после малко по малко по4нах да се мъ4а
плувах 2-3 пъти седми4но по 30 мин, като в на4алото ми беше много трудно

спрях постепенно бързите въглехидрати

след около година запо4нах нов фитнес, в група
упражненията бяха подобни на тези от комплекса в  дадения от мен линк
тогава разбрах, 4е фитнес-машините не са за мен
те ми дадоха една горе-долу добра база, но този комплекс упражнения ми помогнаха за 2 год да развия мускулен и кондиционен тонус, благодарение на който днес мога да карам ски по цял ден без никакви проблеми

храната: минах изцяло на НВХ

имай предвид, 4е създаването на новите навици иска много време
поне няколко месеца

аз не бих препоръ4ала да замениш колата с колело в БГ
ако живееш в скандинавските стрфани, е ОК
но в БГ е доста опасно

цигарите задължително трябва да спреш
но кога и как трябва ти да решиш

ако запо4неш наведнъж вси4ки промени, може да се окаже доста стресиращо за психиката ти

аз напр от НВХ и стандартния фитнес минах изведнъж на Дюкан и другия тип фитнес, който е доста силов и натоварващ
първите 2 седмици ми бяха доста трудни
но имах 4увството, 4е комбинацията от новия хранителен режим и новия тренировъ4ен режим е добра, те сякаш взаимно си помагаха

успех ти желая
Виж целия пост
# 119
MrSmith, дали тези килим4ета са подходящи за стола в офиса с цел да се избегне образуване на нов целулит?

http://images.google.se/images?hl=sv&source=hp&q=spikmat … p;sa=N&tab=wi

http://www.netonnet.se/art/personvard/halsa/avkoppling/massage/N … qACFY0rDgod1wx6zg

    * засилват циркулацията на кръв
    * помагат за отделяне на ендорфини
    * намаляват мускулни болки
    * намаляват стреса
    * релаксират
    * общо 6936 бр "пирон4ета"

благодаря


Честно казано, малко ме плашат.
Продължителното им използване може да доведе до синини или нараняване на кожата.
Не е това целта. Работата е там, че подкожното кръвообращение е хубаво да се стимулира, но без да се стига
до наранявания, синини и болки. То ест до зачервяване, а не до посиняване. Ти специално с четката в банята си вършиш достатъчно добра работа
(че отгоре на всичко и пилинг си правиш), като се има впредвид и физическата активност, не мисля,
че имаш нужда от това.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия