На море в Гърция - 2

  • 157 485
  • 726
# 405
Важното обаче е друго-в Гърция релаксирам,плажовете са чисти и спокойни,не те притесняват викове и шум,храната е питателна и вкусна, времето тече по-бавно,харесва ми.
За себе си съм направила избор
Аз също. И се подисвам под всяка твоя дума от горния цитат.   Hug
Peace абсолютно съм съгласна с вас  Peace

И ние  (цялото семейство) също ! Peace
Абсолютно точно казано  Peace Откакто открих Гърция само там ходим на почивка, не я заменям  Heart Eyes Да не говорим, че нито веднъж не се е случило да се разболеем, да хванем някои от вирусите, така характерни за нашето черноморие.
Само като се сетя за приятните и ненатрапчиви заведения с морски изглед, узото, калмарите и октоподите и нямам търпение вече...
Аз лично в Гърция не бих отишла на Ол инклузив, не им е силна страна просто.
Виж целия пост
# 406
Имам следното питане.Задължителна ли е европейската здравна карта за Гърция?За колко време излиза и какви документи са необходими за издаването и?
Предварително благодаря!
Виж целия пост
# 407
Имам следното питане.Задължителна ли е европейската здравна карта за Гърция?За колко време излиза и какви документи са необходими за издаването и?
Предварително благодаря!
не, не е задължителна за никъде, вкл. и за Гърция  #Crazy
ние си правим застраховки за пътуване  Peace
Виж целия пост
# 408
Не е задължителна (в смисъл никой не те проверява дали я имаш), излиза за около месец, необходима е снимка, подаваш заявлението лично, до колкото помня на 2 места в София се подаваше (ДКЦ 22 и ДКЦ 29), до неотдавна имаше голям наплив, сега незнам как е  Thinking
Аз отново ще пътувам със застраховки  Peace
Виж целия пост
# 409
Да рзбирам,че медицинската застраховка е алтернатива на евр.здравна карта,така ли?
Виж целия пост
# 410
Да разбирам,че медицинската застраховка е алтернатива на евр.здравна карта,така ли?
Европейската здравна карта потвърждава, че си здравно осигурено лице и ти дава същите права, каквито и в България. При пътуване в ЕС е препоръчителна, но не и задължителна. Както са обяснили другите момичета по - нагоре, ваденето на този документ си е .... хамалогия.
Медицинската застраховка си я правиш преди заминаване, за периода на почивката и ако не дай боже нещо се случи, застрахователната компания покрива медицинските разноски.
Ние пътуваме честичко в чужбина, здравни карти нямаме и не съм си и помисляла да правя. Винаги обаче имаме застраховка!
Виж целия пост
# 411
Благодаря много InaDot   Hug
Досега като сме почивали по островите сме ходили с нашата кола, с ферибот. Тази възможност за пътуване с кораб не бях я обмислила - как мога да проверя разписанието на тези корабчета и има ли начин за купуване на билети online? Пиша тук защото тази информация може да е интересна и за други.

Под "кораб" имам предвид ферибот. Малки кораби не знам въобще дали има. Наксос е далече, така че ви трябва бързоходен ферибот.
Виж целия пост
# 412
Момичета, имам питане към вас.

Миналата година бяхме във Вурвуру и ходихме на Каради, страшно ни хареса. Но тази година искаме да пробваме друго местенце, пак някъде на Хлакидики или малко по-близо до БГ. Та въпросът ми можете ли да ми препоръчате място с плаж приличащ на Кариди - спокоен, без вълни, със ситен пясък и мнооого плитък?

Виж целия пост
# 413
.....
Миналата година бяхме във Вурвуру и ходихме на Каради, страшно ни хареса. Но тази година искаме да пробваме друго местенце, пак някъде на Хлакидики или малко по-близо до БГ. Та въпросът ми можете ли да ми препоръчате място с плаж приличащ на Кариди - спокоен, без вълни, със ситен пясък и мнооого плитък?
Eдин от хубавите плажове въпреки че на мен всички ми харесват Grinning но по тези критерии... е този, на който бяхме миналата година http://www.halkidiki.com/agios-nikolaos/livrohio.htm...той е пак в този район - преди Вурвуру и Ормос Панагиас - не е чак толкоз "бебешки" като Кариди  Wink но е дълъг/широк, със ситен пясък, плитко е ...и е много спокойно  Peace ...освен ако няма в близост голяма тумба румънци с деца  Joy но това няма застраховка никъде  hahaha
Виж целия пост
# 414
Винаги обаче имаме застраховка!

ние мин. година и това забравихме да направим  Blush
Виж целия пост
# 415
Някой пътувал ли е скоро да каже как стоят нещата с липсата на бензин? Rolling Eyes
Виж целия пост
# 416
Имам следното питане.Задължителна ли е европейската здравна карта за Гърция?За колко време излиза и какви документи са необходими за издаването и?
Предварително благодаря!
Двете имат едно и също покритие с една единствена разлика - застраховката покрива и репатрация на тялото в случай на смърт.
Иначе май застраховката е по-удачен и предпочитан вариант.
Виж целия пост
# 417
Някой пътувал ли е скоро да каже как стоят нещата с липсата на бензин? Rolling Eyes

И аз се интересувам живо от това - планираме след 2 седмици да тръгнем, винаги ходим с кола

Не мога да повярвам, че и такава стачка трябва да преживеем! Хич не ми се сменя дестинацията, ако някой може да каже нещо повече  Praynig
Виж целия пост
# 418
От време на време бензиностанциите отварят и има опашки,очаква се разрешение на проблема Peace
Виж целия пост
# 419
От време на време бензиностанциите отварят и има опашки,очаква се разрешение на проблема Peace

благодаря!  bouquet
Тъй като ние ще сме на около 100 км от границата,можем и да издържим с последно зареждане в България, но по-скоро ме интересува как стоят нещата със снабдяването по магазини, ресторанти, защото ако няма бензини това е невъзможно. Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия