На море в Гърция - 2

  • 157 485
  • 726
# 495
Ще пътувам в посока към Волос. Видях на картата, че аутобана е платен. Който е пътувал натам, може ли да ми каже каква е системата им на плащане? Мисля, че е с рампи като Италия и Сърбия, нали?
Виж целия пост
# 496
Някой да е ходил скоро на Ammolofi beach край Неа Перамос?
Привет! Точно на този плаж не сме ходили, но на централния плаж на Неа Перамос и в Неа Ираклица беше много чисто, без медузи и водорасли. Бяхме първата седмица на август.

Мерси, исках нещо наблизо.

*2K*, плажа Ammolofi beach е на около 2 км след Неа Перама, доста традиционен, дори пренаселен.
С мноого мек пясък, мноого плитко море, водата беше 31-32 градуса  Heart Eyes. Имаше малки топчести водорасли. Simple Smile
На плажа има много барове, всеки с шезлонги, чадъри, голям паркинг с тенти....
MMM много добре звучи  Peace определено ще си го "вметна" в списъка  Hug
Виж целия пост
# 497
Момичета, относно въпросния плаж (каним се да ходим в Неа Перамос в началото на другата седмица), каква е порядката там относно плащането? Паркингът таксува ли се?
Виж целия пост
# 498
Момичета, относно въпросния плаж (каним се да ходим в Неа Перамос в началото на другата седмица), каква е порядката там относно плащането? Паркингът таксува ли се?

Плажовете са зад полуострова с крепостта. Мисля, че са 3 плажа, разделени от малки скалички.
Паркинги, чадъри, шезлонги са безплатни, само трябва да си поръчаш поне 1 напитка от порядъка 3-3.50 евро.
В залива на градчето също има плажчета.

http://www.panoramio.com/map/#lt=40.816408&ln=24.309912& … amp;a=1&tab=1
Виж целия пост
# 499
Записвам се при вас и отивам да се преборя с колкото може повече страници и информация !

Не зная защо ми бе нужно толкова време да се преориентирам в правилната посока , но и аз категорично отказвам да си давам парите по нашите курорти !!! Crossing Arms Вие щедро сте описали защо !

Нашата почивка ще е в началото на септември , но засега е плаваща т. е. колебаем се между няколко варианта / места . Халкидики , Закинтос , Корфу или Тасос ?!?

Хубави летни емоции желая на всички гръко-море -фили Heart Eyes!
Виж целия пост
# 500
Препоръчайте местенце, подходящо за почивка без деца? Изискванията са да е романтично, да има заведения и хубав плаж. И да е достъпно с кола+ферибот, ако е на остров, разбира се.
Виж целия пост
# 501
Белинда, без колебание - Скиатос или Скопелос (за малко по-диво). С колата след Солун се продължава още 2-2.5 часа до Волос (200 км платена магистрала), фериботът и той пътува горе-долу толкова до островите.

За останалите на юг трябва да карате до Атина, което си става много път.


Иначе от по-близката континентална част препоръчвам Афитос, но там липсва хубавият плаж от изискванията.
Виж целия пост
# 502
Момичета, днес се зачудих..трябва ли ни зелена карта за автомобила, за пътуване в Гърция?
Виж целия пост
# 503
Хм. Гледам ги тези островчета сега. Много мъненки бе newsm78 Сигурна ли си, че няма да ни хване саклета цяла седмица? В смисъл - има къде да се разхожда човек и места, които да посети, нали? Аз не го умея много лежането на плажа и ми трябват и други развлечения, за да си почина.
А, и за ферибота да питам. Ориентировъчни цени и по цял ден ли е достъпен или трябва да си организираме програмата по неговото разписание?
Виж целия пост
# 504
Момичета, днес се зачудих..трябва ли ни зелена карта за автомобила, за пътуване в Гърция?

аз си мислех, че не трябва т.е не те проверяват на границата, но  от застрахователите ми обясниха, че може и без, ама ако стане произшествие ( да не дава Господ) си носиш последиците. един вид зелената карта е нещо като ГО за чужбина.  


п.с. Белинда, егати баровците - цяла седмица без деца . Flutter Flutter Flutter Grinning Grinning Grinning Дай Боже всекиму - муа ха ха !
Виж целия пост
# 505
Момичета, днес се зачудих..трябва ли ни зелена карта за автомобила, за пътуване в Гърция?

май за навсякъде извън Бг ви трябва. На границата ( с Гърция) може и да не ви я поискат, но е нужно да си я имате, че представи си да ви върнат поради липсата й.

Белиндичка, на о. Тасос бях за часове и самата мисъл, че съм обвързана с фери, за да се добре да континента ме подлуди. А Тасос не е малък остров. А ти искаш за цяяяяяяяяла седмица  Thinking Ще изтърпиш ли?
Виж целия пост
# 506
Не знам Rolling Eyes Търся оферта за компания от няколко души и ако ги забия на някой остров, който да е обиколен до третия ден и после скуууука, ще отнеса публично мъмрене Crazy Ами давайте и други предложения де! Аз Гърция хич не я познавам...
Виж целия пост
# 507

п.с. Белинда, егати баровците - цяла седмица без деца . Flutter Flutter Flutter Grinning Grinning Grinning Дай Боже всекиму - муа ха ха !
Ако ти кажа, че цяло лято са по гостита при баби и дядовци и хич не дават зор да се връщат, ще ме намразиш, знам, затова ще си мълча Mr. Green
Виж целия пост
# 508

п.с. Белинда, егати баровците - цяла седмица без деца . Flutter Flutter Flutter Grinning Grinning Grinning Дай Боже всекиму - муа ха ха !
Ако ти кажа, че цяло лято са по гостита при баби и дядовци и хич не дават зор да се връщат, ще ме намразиш, знам, затова ще си мълча Mr. Green
моите каки са 3 седмици на видин. обажам се:
- Как сте ?
- добре.  как е Леа ?
- добре.
- може ли да затварям ?
сори за спама  Mr. Green
Виж целия пост
# 509
на границата абсолютно никой не те пита за зелена карта вече  Peace единствено за там ако недай боже нещо стане ПТП  #Crazy

belinda, то зависи и от компанията, точно какво забавление търси и харесва....едни искат дискотеки и нощни барове, други кръчми, трети обиколки и разходки ....ако пък е и от 3те е по-лесно  Joy
Аз на друг остров освен Тасос не съм била, но там за мен е доста спокойно и някак го свързвам повече с тиха и семейна почивка, сигурно има и нощен живот   Rolling Eyes не съм се интересувала, но някак не съм и забелязала ...виж таверни бол, може всеки ден на различна да сте ....а колкото до обиколки - има няколко местенца - Теологос, Скала Панагия, манастира, фабриката и н-брой плажчета...друго  newsm78
За купон някак по ми идват на ум - Закинтос, Скиатос, Санторини тоя май по-романтичен   Wink Миконос и знам ли  Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия