Автоимунен тиреоидит на ХАШИМОТО (9)

  • 82 592
  • 751
# 375
Привет! Simple Smile Вече имам оформено петно от пред на косата- Голо,няма коса..... мислех че е небоядисана коса,а то си е косопад...Ужас...това ли ме чака. Ходих на доктор и ми даде едно ново,било номер едно за косопад...Започвам,пък-каквото такова. Някой знае ли го този препарат-neoptide?Ne znam  от хашимотото ли ,от елтирокса ли.....но неприятнооо
Виж целия пост
# 376
мм, днес го видях на витрината на една аптека, това е на Дюкре нов лосион, специално за хроничен косопад. Но не съм влизала да питам колко струва, другата седмица ще проверя. Или ти вече го купи? Ако имаш наистина петно, може би е от стрес или гъбички /поне за гнездовидния косопад така съм чела/. Може би трябва кожен лекар да погледне. Но лосиона няма да навреди така или иначе. Hug
Оле, сега четох в един френски сайт - цена около 37Е за три флакончета по 30мл. Пише, че се втрива всяка вечер в косата и се използва минимум 3 месеца. Въобще не искам да калкулирам колко ще излезе...
Виж целия пост
# 377
elidesi , референтните граници се дават в зависимост от реактивите, които съотверната лаборатория използва. В тази, в която аз ходя дават дори 5.2 за горна граница. Това е малко остаряло като стойност. В съвременната ендокринология за максимум се приема 3.5, а някои лекри дори от предпазливост дават горна граница 2.5. Твоето ТСХ в този случай е малко високо. Консултирай се с лекаря си, особено ако имаш и странични ефекти от високото ТСХ.

Надявам се да съм полезна  Hug
Виж целия пост
# 378
Момичета, благодаря за топлото посрещане.  Hug
Само да поясня, че аз се чувствам добре, да не кажа отлично. Т.е. аз нямам никакви оплаквания, даже напоследък след отпуската ми (за пръв път от няколко години успях да си взема цели 2 седмици отпуск) съм в прекрасно настроение, спя добре, не се уморявам бързо....
Мъчно ми е, като чета за вашите неразположения.  Sad
Виж целия пост
# 379
Klemy , не е гнездовидно,лекарка го видя и тя ми даде този препарат.Ами купих го 86лв.....какво да правя отпред главата ми прозира....точно по средата е уредяла...... Sick
Виж целия пост
# 380
мм,много неприятно  Confused Тъкмо разглеждах продуктите на Дюкре за косопад от една брошура-пише,че косопада е 2 вида:
-реактивен-често срещано и преходно състояние,предизвикано от смяна на сезоните,стрес,умора,небалансирана диета,раждане,медицинско лечение,емоционален шок.
При такъв косопад се използва лосиона Анастим.
-хроничен-при генетично предразположение,хормонални фактори и др. коренът атрофира и косъмът изтънява.Това води до изчезване на космения фоликул и поява на хроничен косопад.
Лосионът Неоптид е именно за хроничен косопад при жени като действа върху космения фоликул и стимулира и удължава фазата на растеж на косата.
Една опаковка с 3 дози е достатъчна за пълния курс на лечение 3 месеца и струва около 85-90 лева.
Дано ти помогне,уж хубави неща пише за него  Praynig

elidesi,при стойности на ТСХ като твоите аз започнах прием на хормон л-тироксин.
Счита се,че нормалните стойности на ТСХ са около 3,а ако се цели забременяване 1.5-2.

Виж целия пост
# 381
мм, миличка,  съжалявам. Аз знам два метода - единият е с чесън - намачкан чесън се поставя в марля и след това сгънатата на топка марля с чесъна се притиска към поразените места. По този начин сокът от чесън максимално се втрива в кожата на главата. За миризмата - след измиване косата не мирише, освен ако не се намокри.
Другият метод, за който четох в един сайт за алопецията, който за съжаление не мога да открия е, чрез натриване на люта чушчица, но трябва много да внимаваш да не попадне на очите или да не се пипнеш след третирането по лицето. Освен това като се мие след третиране косата се плакне , като накланяш глава назад, за да не попада на лицето. Жената, която ге е пробвала се кълнеше в 100% ефикасност. Трябвало да пари и казва, че се свиквало. Подобрявало кръвообращението на местата с косопада и по този начин предизвиквало растеж. Аз не съм пробвала.
Вътрешно приемане на витамини.
Намерих форума, вътре има много ценни съвети за добри специалисти  Hug Hug Hug  bouquet

http://alopecia.8.forumer.com/index.php?sid=847e3154fd90a0dc720acfc542de81e5

Намерих и рецептата с лютата чушка

http://alopecia.8.forumer.com/viewtopic.php?t=713

Виж целия пост
# 382
О,момичета...много ви благодаря- много сте мили!!! Ще пробвам лосиона и после ще прибегна и до друго,чесън....няма начин...
Та се уредихте и с плешива в редиците на хашмотките. То какво червило да слагам,,,грим...като отгоре плешит...Смешно ми е даже,то е за реване...ама...нали са ме взели вече..... 
Виж целия пост
# 383
мм, сложих ти още един линк горе
В никакъв случай няма да се предаваш, ще видиш че всичко ще се оправи. Освен това вече има всякакви начини за прикриване, но ти ще вземеш мерки веднага, така че едва ли ще се наложи да търсиш фризьорски услуги. Аз имам една позната която един месец е съвсем къса коса, един месец е с коса до кръста - има начини за всичко!   bouquet
Виж целия пост
# 384
за косопада - също с храната е хубаво да се съобрази - ориз, жито и подобни, отделно сурови ядки. Успех  Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 385
мм,  Sad
Един съвет ако мога да си позволя - парите не трябва да имат значение. Майната им, важното е ти да се чувстваш добре  Hug
Виж целия пост
# 386
Dobro utro!  Simple Smile
Хубав ден,макар и дъждовен! Simple Smile
Четох,че аминокиселините са важни за косата,само трябва да търся без добавка на други витамини,че от групата в,са ми противопоказни..
Отново ви благодаря!  bouquet
Прасунчо,едновременно сме писали.... да така е,но все си мисля,е с тези пари друго можеше да си взема...ама ще степенувам по важност,а не жадност... Laughing
Виж целия пост
# 387
Здравейте,момичета!Чета ви отдавна и ви чувствам много близки Grinning!Хашимотото ми го откриха преди 3год-покрай проблеми със забременяването.На ММ искам да кажа,че при мен косопада е постоянен-спирал е единствено,когато са ми назначавали Преднизолон(при ин витро опитите ми).Пробвала съм много препарати и от Хроностима на Дюкре(това са два флакона-ден и нощ) ми понамаля.Надявам се новият им продукт да е още по-ефикасен-и аз смятам да го пробвам.Хубав ден и от мен!
Виж целия пост
# 388
Здравейте, моля ви да ме насочите към ендокринолог, от който сте доволни. Обадих се да си запиша час при Тодорова, но тя има часове чак за края на ноември, което ми е много далече.
От няколко дни имам чуството, че някой ме е стиснал за гърлото и имам постоянна болка ниско долу в шията, трудно преглъщам и определено болката се увеличава при притеснение, също почнах да качвам килограми, а не съм си сменила начина на хранене. Имали ли се тези оплаквания?
Виж целия пост
# 389
мм, дано препарата даде резултат! Hug

Lizi, аз съм доволна от д-р Каменов, мисля че ми има ноемра за контакт при другите лекари. Ходя при него от 13 години. Е, от година и половина не съм го виждала, защото съм в чужбина, но като се прибера пак при него ще отида.

Качване на кг. съм имала и доста често ми се случва. Обикновенно щом хормона не ми е в норма. Другите оплаквания не съм имала.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия