Автоимунен тиреоидит на ХАШИМОТО (9)

  • 82 592
  • 751
# 450
Мечо Пуух а в коя лаборатория. Ако искаш повтори за сигурност. Или отиди говори с лабораторията да не би да бъркат. Да не са сбъркали десетичния знак.
Виж целия пост
# 451
 Мечо Пуух  аз миналата седмица пусках два пъти хормони - единия път в Цибалаб ТСХ ми беше 3.34, усъмних се и два дена след това ги пуснах в Бодимед - ТСХ - 2.8, непременно ги повтори.

Миналата година когато един лекар съвсем случайно ми откри Хашимотото ме изпрати на изследвания в лаб. "Кандиларов"  и резултатите ми бяха - ТСХ 4.53 ТАТ - 1100 МАТ - 550; естествено аз ги повторих, защото тогава не исках да повярвам в тази диагноза и резултатът беше ТСХ - 2.0, ТАТ - 750, МАТ - 300, а искаше веднага да ми дава Еутирокс, повече не му се обадих  Close
Виж целия пост
# 452
 Hug
Благодаря на всички. Ще видим, вероятно ще звънна тази седмица да си запиша час. Прогестерон съм изследвала 2 пъти, винаги е бил на горна граница, а и винаги гинекологът ми ми казва, че имам страхотна лигавица на матката /което се дължи на добри нива на прогестерона точно/. Така че него го изключвам като вариант.  Вероятно се дължи на висок тестостерон, нали последно беше на горна граница...Уф, писна ми вече от този косопад, искам веднъж за винаги да спре. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 453
Klemy,а какво стана с хапчетата от Гърция?Пиеш ли ги още?

Аз мислех да си взема Пантогар,но една приятелка горещо ми препоръча витамини Дорианс.Ще видим ефекта.
ето ги
Приготвила съм и тежката артилерия-маската с конските витамини  Laughing

Мечо Пуух,повтори изследванията в друга лаборатория.И не се притеснявай толкова,дори да са реални резултатите като увеличиш хормончето трябва да се оправят нещата.
А за кърменето-при доза до 100 мкг дневно л-тироксин може да се кърми без проблем.
Виж целия пост
# 454
Мечо Пух, не се притеснявай... Аз имах по-високо, правих го в три лаборатории, просто след бременността ТСХ-то ми се мята под норма и над норма при мен цяла година... Всичко ще се нареди  bouquet
Виж целия пост
# 455
Привет-мривет и от мен  bowuu

днес се боднах сутринта и тсх-то е просто чудесно - 1,14 Grinning
Обаче какъв рев му ударих в лабораторията  Cry, ама рев ви казвам! Обзе ме паника, защото правих куп изследвания (знаете как е в началото на бременността) и като видях как лекарката подреди 5 празни епруветки просто откачих  Confused МоУто преодоля страха си от лаборатории и седя плътно до мен Grinning В крайна сметка не ме източиха кой знае колко. Общо взето създадох смут и паника. Ето сега вече определено ще ме запомнят  Mr. Green
Иначе се чувствам добре. Започна се голямото ходене на ЖК, ФМ, БХС и т.н., и т.н.
Поздрави на всички и до скоро  Simple Smile
Виж целия пост
# 456
прасунчо, станала си по-чувствителна от бременността. Особено в първите месеци е така,  хормоните полудяват, аз също бях така, даже по-зле , защото започнах да ненавиждам мъжа ми. А той горкичкият само се чувеше как и с какво да ми угоди. Като минах третия месец се успокоих и спрях да го ненавиждам и да плача за най-малкото, даже и без причина. Crazy
Мечо Пух, тъкмо щях да ти пиша, че и Пипилоте беше така след като роди и виждам, че тя се е включила   bouquet Не се тревожи, сигурна съм, че постепенно ще ти се нормализира ТСХ, трябва му време  Hug
Виж целия пост
# 457
 Hugблагодаря ви момичета за подкрепата  bouquet
С доки се чухме по телефона и каза да си пусна и ФТ3, мисля да повторя ТСХ newsm78както и вие ме съветвате, обаче, в нашия град има само една лаборатория Mr. Green.Досега само в нея съм си правила изследванията, а те вече не са никак малко, та им имам доверие...пък каквото такова, ще се оправя Mr. Green

PIPILOTE, не се ли нормализира вече твоя хормон? Ти усещаш ли като се променя, или просто си правиш контролни изследвания?

прасунчо, аз като вляза да ми вземат кръв и въобще не гледам в какво, с какво и колко ми точат, просто стискам очи или въртя глава, докато приключат, че ако видя, сигурно ще припадна Crazy
Виж целия пост
# 458
Здравейте момичета, извинявам се, че нахлувам в темата, но съм доста объркана. Ще бъда максимално кратка.
Имам една безпроблемна бременност, дете на 2 години.
Преди няколко месеца еднократно имах изтичане на 2 капки коластра, което ме заведе на лекар, пуснаха ми пролактин - оказа се висок 714 при 496 горна граница.
Направих ЯМР, оказа се, че нямам аденом (който е по принцип най-вероятна причина за високие стойности на този хормон)
Но въпреки това резутатите ми растат, станаха 1356, след 1 месечно лечение са 1240 ....
Сега прочетох, че възможна причина за това, може да бъде намалена функция на щит. жлеза.
Незнам защо ендокриноложката, която посещавам, няма подобни съмнения, нямам изследвания на щитовдините хормони, нямам никакви симтпоми от тези, които описвате (освен, че съм 42 килограма, но винаги съм била толкова).....
Моля за мнение! Как ви се струва, да търся ли проблем в щитовидната?
Благодаря!
Виж целия пост
# 459
прасунчо  Hug
И аз, дето викаш, се боднах сутринта, но чак в понеделник следобед ще имам резултати.. от Бодимед... Мисля обаче да ги сменям вече, нещо ме нервят, никаква хигиена ...  Cry нищо че познавам лично шефката и тя е мноооогооо готина......  Crossing Arms  Какво ще кажете за Кандиларов?  newsm78
Виж целия пост
# 460
Добро утро момичета - кокичета
прасунчо Споко, всичко ще е Ок. Когато ти взимат кръв/от вената/ се опитвай да си максимално спокойна. На мен ми се е случвало от притеснение да не могат да ми намерят вена за взимане на кръв.
Момичета, аз ви чета редовно, но сега има едни други проблеми и затова по рядко ще пиша.
Поздрави на всички Hug















Виж целия пост
# 461
mamor ами пусни си изследвания, като личната има право да ти пусне за два хормона годишно (посочени са им по списъците), а ти си пусни допълнително МАТ и ТАТ(плаща се около 32 лв) . Кажи си съмненията на личната, би трябвало да те разбере. Тук за диагноза, няма май, кой да ти каже и какво трябва да напрвиш със сигурност. Споделяме само.   bouquet
Виж целия пост
# 462
Мечо Пух, беше се нормализирал, но т.к. аз пия 100 мг л-тироксин, заради кърменето и пак е скочил малко, но скоро ще се оправи:)) Иначе нямах представа, че не ми е в ред, просто всеки месец си правя изследване, защото след като родих, минах на ниска доза, тя се оказа в повече и той беше под нулата, после пък скочи около 60, след което постепенно се върна в граница, но не съм се чувствала зле, дори напротив. Но и лекарката ми каза, че е нормално, защото е следствие от бременността. Т.е. нормално е той да се държи така, а аз да си се чувствам добре.
Не се притеснявай, ще се оправиш:))

  bouquet

Прасунчо, спокойствие:)) Hug
Виж целия пост
# 463
Момичета , чета ви от около седмица , от толкова време и аз съм с тази диагноза  Cry Та се надявам да ме приемете в задружната си групичка  Rolling Eyes Каня се да пиша още от самото начало като ми сложиха диагнозата , но понеже все още не мога (или не искам ) да разбера за какво точно става въпрос , та се въздържах ... Историята ми е дълга , за утре ще оставя разказите .... Ше ви помоля за начало да ми погледнете изследванията и да кажете мнението си , ако може  Rolling Eyes
TSH 0.703  (0.4 - 4.25 )
fT4 16.4 (10.29 - 24.45)
TAT 20 ( до 40)
anti TRO 97.3 (до 35)
Странно ми , като гледах част от изследванията на момичетата тук , защо техните референтни стойности са различни  от моите ? Хич не го разбирам , нито ми се нрави това Хашимото  #Cussing out И като знам , че и аз се бях залетяла да правя бебе  Sad Но за това по-натам ще питам , ще продължавам съвесто да ви чета за да ми се разясни картината . И на мен нищо не ми изписаха да пия , освен Cefasel 100 mg 2 пъти дневно за 2 месеца и след 40 дни пак да ида на изледвания  Confused
Виж целия пост
# 464
Добре дошла на tonivil, тук момичетата са прекрасни и мен ме приеха от около годинка, ще имаш възможност да споделяш всичките си радости и болки и винаги ще намираш съпричастност и разбиране. Не се плаши от Хашимотото, живее се нормално с него, само трябва да се следи и както ми казаха на мен в началото " да не забравяш, че го имаш"  Simple Smile
Специални благодарности на Писанка за стискането на палците - вече съм дипломиран магистър /от събота насам/ Laughing
Пожелавам хубава седмица на всички, макар че я предвиждат като дъждовна ... нали все пак и дъжда си има своя чар Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия