Кристиан на мама Страйпър е малък МАЙски юзър!

  • 31 610
  • 736
# 255
На нас ни събраха по 50лв за учебни помагала и играчки още лятото. Днес е родителската среща и ще видим ще искат ли още пари или с тези си оставаме.
Ивко всяка сутрин като отива на детска градина е един тъжен, не е онова весело момченце дето припкаше в двора на яслата и влизаше с песен на уста. Отначало си мислех, че може да е от това, че са му измислили ново име в градината и затова да не се чувства комфортно, но днес медицинската сестра дори се обърна към него с Ивчо, та значи бързо се е разнесла мълвата, че не е Ванко и се надявам скоро да свикнат така да се обръщат към него. Но вечер като го взема е весел. Не мога да разбера защо сутрин му е тъжно. Днес като го оставих им пееха песнички преди закуска и ми се видя доста ведро и организирано в стаята. Не цареше хаус. Имат много хубав двор и преди обяд и след обяд излизат в това хубаво време. Вчера ми пя една песничка за пръстите, която не съм я чувала. Пели са я в градината. И аз демонстрирах колко съм възхитена от нея и какви интересни неща ги учат там, за да му възбудя интереса. А той беше толкова щастлив, че ме зарадва и поиска да ми я изпее поне още 10 пъти.
 
Не смея да слагам емот икони , че понякога като сложа и ми се изтрива целия текст. Случвало ли ви се е такова нещо?
Виж целия пост
# 256
Здравейте,

Нашат сума е 50лв., в нея влизат учебни помагала на изд. Булвест, пастели, бои и др., мушами и играчки.

Като адаптация сме добре, вече не реве, съвсем спокоен е. Но минахме една болест. 6 дни градина: 6 дни боледуване....
Виж целия пост
# 257
Здравейте майчета,
Ние сме почти добре-Алекс е на градина и се опитва да се разболее,а аз съм принудителна отпуска и болна у дома.Добре,че вчера ме пуснаха след обяд от работа,че ми беше много зле.
Днешният ми ден и той не започна добре-с избухнало яйце в лицето(изпекох си яйце в микровелето,но като го проверявах дали е опечено жълтъка ми избухна).Това само на олигофрен като мен може да се случи  Mr. Green
Люси,стискам палци бързо да оздравявате,и на Марто и на Жули!А на всички градинарчета да пропускат вирусите!
Аз довечера съм на родителска среща,ама май само с около 40 лв. ще ни одрусат.Страйпер,това 70 лв.са си страшно много пари за мен.Миналата година купувахме минерална вода по 20 литра и беше около 10 лв.Редувахме се родителите по азбучен ред.За цялата година не са употребили повече от 10 туби.А вашите дечица ще пият по 20 л. за 3 месеца  Thinking
Ани,щом не ти плаче Ивко и го взимаш усмихнат не трябва да се притесняваш.Повечето такива деца от начало са уплашени,а след това си реват" по навик".Скоро ще свикне и ще го изпращаш с усмивка.Това си е стрес за тях,макар че е ходил на ясла-ново място,нови учители,нови дечица.
Мешко,много сте красиви .А тези номерца и моят син ги прави и наистина е много изнервящо и досадно.Но бъди търпелива и скоро ще премине.Май всички деца имат такива настроения,но при вас е по-силно изразено.Това изнервяне беше много присъщо и за мен когато бяхме по цял ден заедно,а сега го е прихванал баща му,защото той го оправя сутрин и води на градина.Той е бързащият,отегченият,изнервеният,а аз му давам малко свобода като го баламосвам да облече блузата ,за да я видят в градината,да обуе тези обувки,за да му отиват на дрехите,да си седи в стола за кола,защото ще спрат полицайте баща му и ще го глобят,защото не се вози безопасно....
Гичо,добре завърнала се и все така позитивна-определено повдигаш духа тук  Simple Smile
Лек ден за всички!
Виж целия пост
# 258
Ох, тези градински неволи, Мариса днес и е последен ден в яслата и от утре почва и моето чудо по адаптацията.  Praynig
На госпожите им купих малки порцеланови фигурки на децича, на трите по една малко различни, тази сутринта много се трогна, но всеки вика че е важен жеста.
Много ги уважавам тези жени, те ми научиха детето на толкова много неща, чрез тях израстна и е това дете което виждам аз само за някакви си 5-6 часа на ден, дано и другите да заслужат същото уважение което изпитвам сега към тези.  Hug

Болничките да оздравяват!
Олче как върви логопеда, има ли ефект вече?
Велиса разсмя ме с това яйце... Joy
Ани нямам проблеми с поставете при поставянето но емотикони...то се вижда де....
Оставям ви с най-добри пожелания!  bouquet
Виж целия пост
# 259
велиска, не слагай яйце в микрото, чувала съм , че никак не им е мястото там точно по тая причина.

Миа е стресирана от градианта и пак е с диагноза "български градински сопол", както каза док. Вече съм убедена , че е свързано със стреса, след 2 дни ходене ги докопа пак... а отделно от това никак не иска д аизлиза сутрин за там.. пак ще се гледам е у дома докато се оправи. еми , какво да се прави, почвам да броя дните и да засичам колко ще й отнеме да спре д апровокира тази диагноза....
Виж целия пост
# 260
Ванила, много ти е готина педи! Има точно моите теории за болестите.  Peace
Виж целия пост
# 261
    
 Едно следобедно кафенце от мен.
  Ние с Бетка вчера ходихме на представлението на балет Тодес. На Бетинка и хареса издържа героиски. Между другото от петък съм я записала и на балет да видим колк още издържи.
Виж целия пост
# 262
Привет! Hug

Чета с интерес споделеното за градината. Не че е много Laughing, но все пак е нещо.
Кога точно ще тръгне моят синковец не се знае... В момента в дг са някакви сборни групи, събрали са от друга градина в околията 2 -3 групи, защото последната я ремонтирали  #Crazy, не достигали не само шкафчета, ами и легла...  Sick Директорката, която е МНОГО мой човек ме посъветва да се поуспокоят нещата и ще ни свирне кога да го пуснем. Ай да видим. Thinking
Иначе градината е много нова, миналата година я откри баТ Бойко официално, както и училището тук, всичко свети, имат си и двор, щели и ясла да откриват. Как да не му се приживее на човек тук... Laughing

Олче как върви логопеда, има ли ефект вече?

Галче, много ми станала мило, че се интересуваш от нас. Heart Eyes
В интерес на истината, Вели не беше ходил активно на терапия почти 2 месеца, защото първият логопедката му беше отпуска, вторият имаше някакви лични проблеми и така и не можахме да се уговорим за час. Видяхме се 2 пъти с психоложката в центъра им, хубавата новина е, че работа с психолог не се налага. Само дистанционно ако имаме някакви въпроси ще помага жената (ако ЗАПЕЦНЕМ нещо с озаптяването на дивака). Mr. Green
А напредъкът е видим. Още не говори, но доста повече разбира, изпълнява и комуникира. Чакаме Чудото с притаен дъх. И всеки ден се моля за него.

На всички градинарчета - лека и бърза адаптация, и дано е без болести, че мен ме "подковаха", че както не бил боледувал, нямало да ни подмине вирус, особено първите 2 - 3 месеца. #Cussing out И да съм "свиквала с идеята". То хубаво, ама като имам една капризла с никнещи зъбки и отслабен имунитет покрай тях, как може да се "примириш" с тоЗ закон градински, идея нямам. newsm78

Казвам ви засега едно ЧаЛ! Mr. Green
Виж целия пост
# 263
След родителската среща съм с много добри впечатления за детската градина и за групата ни. Организират почти всеки месец някакви мероприятия - пикник в гората с родители; имен ден на групата; открит урок и т.н. За театъра е ясно. Учебните помагала са на Моливко. Днес са имали официално откриване на детската градина. По големите групи са посрещали кмета и още разни гости. Понеже всяка група си има знаме, на нашата група знаменосеца е бил Ивко. Стана ми много мило като ги го видях на снимките. Госпожата ми обеща да ми ги прати. 
Виж целия пост
# 264
Ей браво на зетя, знаменосец вече!

Аз влизам с хубавата новина , че аз съм вече добре (пу,пу), особено след тазвечершното ми посещение на концерт на Лили Иванова - страхотен глас и голяма енергия, не спря да скача на 10см токчета 2 часа)
Тери няма да коментирам с болестта, но тя и баща й пропуснаха концерта в името на оздравяването й.

Вели душо, аз даже незнаех, че могат да се пекат яйца в микровелето, но след споделеното хич няма да пробвам  Mr. Green. Оздравявай скоро  Hug .

Олче не се връзвай на приказките със задължителните болести, той все пак не е държан в инкубатор 3 години, а е контактувал с деца. Може и да не се разболява толкова често. Дано скоро има резултатност и в говоренето след работата на логопеда  Hug . А снимки защо нямаше Simple Smile искам  Heart Eyes ?

Хайде изчезвам да отпушвам запушен нос ... лека нощ!
Виж целия пост
# 265
Не мога да стигна да ви разкажа за първото отиване в градината....
Та отиваме тримата и подминаваме входа на яслата, Мариса спирачкааааа и рев Искам там и тръгва към добре познатия й вход баща и я гушна и отиваме към новата сграда да търсиме нашия вход. Звъни ме на звънеца дето пише Калинки слиза госпожата посреща ни, обяснява за шкафчетата за обувки, аз разглеждам, вътре супер ново (мин. есен Бойко откри и тази нова сграда аха) плочките светят, диванчето за децата от жълта кожа, шкафчетата жълти с калинки на тях. Преобух я, госпожата и подаде ръка да се запознаят, Мариса се дръпна намръщена и подсмърчаща. Покани ни да се качиме горе. Леле лукс направо в сравнение с предишното 30 год. сдание. Вътре голяма стая с шкафмчетата им посредата две пейчици от жълта кожа между тях килимче с калинка и жълти цветя, намерих шкафа на мариса оставих и якето и раничката, изваждам пижамата, тя подсмърча и държи баща си за ръка. Хайде заповядайте вътре да разгледате - ни подкани г-жата, вътре 3-4 дечица и ооо радост приятелката на Мариса от яслата Деси седи там кротка...леле как се зарадвах на това дете няма да ви казвам, като я знам Мариса как трудно приема нови хора, обстановки и т.н. се надявах да са заедно поне с Деси. Деси много и се зарадва и я поздрави Здравей Мариска, а нашата само се усмихна видимо се зарадва и спря да хленчи. Обяснихме им че са приятелки "Хайде Деси да покажеш къде ти е креватчето на Мариса" заведе ни детето сложих пижамката на леглото до нейното. Мариса държи баща си за ръка, върнахме се в стаята за игра там кът за момичета с кухня, фризьорски салон, от другата страна за момчетата, кът с инструнти, писта и т.н., кръг със столчета върху голям пухкав килим и сложени два коша с плюшки. Деси хвана Мариса за ръка  и я поведе към кухнята - аз започнах да говоря на г-жата, че тя не яде това и това от менюто им Стефан взе лека полека да се изнася, звъна звънеци и г-жата слезна надолу ние се изнесохме. Като по пътя разгледахме и другите стаи (вратите бяха отворени). Докато слизах не я чух да реве, нямам търпение довечера да я взема и да се запозная и с другата г-жа и да чуя какво ще каже.

Рапорт даден!  bouquet
Виж целия пост
# 266
Чакайте, да сипя по едно кафе, че нещо в темичката ни е пълна скука   Sad  днес!

Само аз ли работя на смени и имама време за комп   Mr. Green
Люсил, радвам се, че сте по-добре и че си разпуснала Hug
Олче, извинявай за въпросът, но нали съм пропуснала доста, та защо ходите на логопед? Пусни някоя снимка, че да се порадвам и на двамата. Вели, пиши как сте, че  и при вас сто перипети  ooooh!
Галюша, като те чета и леко завидях  Embarassed Ние в каква ретро градина сме! Добре, че госпожите си работят работата с голямо желание и правят и невъзможното да е хубава за децата. Радвам се, че Мариска си е намерила  стара приятелка, така е по-лесно за децата
.
Хубав ден ви желая момичета, че трябва и нещо да посвърша!
Виж целия пост
# 267
Момичета, искам само да ви поздравя с една песен  Hug Heart Eyes
http://vbox7.com/play:09c9839f
Виж целия пост
# 268
Добър вечер,дами! И аз към отбора на Люси с Т,главоболие и отпадналост.Но поне Миа е при свекърва ми и си почивам /оставих Елла в Англия да се гледат с баща й и се върнах за 10 дни,че ще ставам уж,евентуално,някога си шофьор-вече ходя с нежелание,след една седмица ми е изпитът,сънувам го всяка нощ и инструкторът ми казва,че карам ужасно бързо SadПетър беше много очарован от идеята,докато не го озари съмнение:  "Ти искаш да караш МОЙТА кола?МОЙТА кола?" И изпадна в шок.Аз не съм луда обаче да се кача на този грамаден змей-като гледам на което и да ППС/.
Смятам да използвам деня за пълен релакс-леглото,книгата и евентуално тв,дано утре съм в кондиция.
Та след цялото обяснение да се включа в градинската тема-и Елфка е вече в отбора.Само че при нас са с униформи и само за 2.5 часа на ден.Както някои от вас знаят,Елла не говори английски,но твърди,че се разбира с децата,защото тя им говорела на английски.Били чернички,ама имало и бели.Разказите са от Петър,аз заминах в деня,в който тя тръгна.Но имам снимки на ученичката.
Олче,явно имаш малко професорче,което само попива и съзерцава,а после ще надмине всички с акъл.Обикновено така става с мълчаливите деца.Елла заяви,че ако продължавам да й се карам,ще се махне от къщи.Така че се наслаждавай на тишината докато я има,после започват тийнейджърските проблеми Mr. Green.
Мимозка,пак ли Жулката?Милото хайванче,тези ДГ колкото и да са забавни,ги стресират.
Ели,стана ми мъчно за Криси,ще ти пиша в скайп.

Това е,дами,от мен за днес.Ако се сетите да сипете по едно,може и да се завърна Mr. Green
Виж целия пост
# 269
irka, как ще те е страх от грамадната кола бре WinkLaughing хич и не мисли, те са сигурни и удобни, особено ако е висока. при вашите хуабви пътища хич и не се чуди.
аз съм на стела артоа
, черпя ви преди да ви изоставя за новия ми любим сериал: /the good wife/
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия