AКНЕ -има ли излекуване и как?

  • 19 013
  • 76
# 30
Благодаря ви много за бързите отзиви   bouquet
Лулу Лу ще потърся този крем. Виждам, че е на Ален Мак предполагам ще го има и по магазините Simple Smile Дано да има ефект  Hug
Виж целия пост
# 31
Здравейте! Ето моя случей: на 21г. съм и да чукна на дърво не мога да се оплача от пъпки и акне през пубертета си, от известно време обаче по брадата ми се появиха ужасни пъпки...чудя се как да ги опиша...някои са като огроми топчета, които след 2-3 дни стават на голяма гнойна пъпка, други са малки и като си изпъна брадата леко белят и като се стиснат излиза малко беличко пак като гной...по определени причини вече 3ти месец пия витамин B6 и още едно лекарство, чудя се да не би да са се получили от превитаминизиране, възможно ли е това ?  newsm78 До сега подобно чудо не съм имала и тъй като имах късен пубертет вече се опасявам да не са и късни пъпки  #Cussing out Още по- лошото е че когато минават остават тъмни петна    Cry  За сега се мажа с Далцин Т, и един мехлем, малко са се поуспокоили, но петната си стоят, надявам се когато спра витамина да изчезнат, но заете ли как да се справя с петната ?

Аз знам,че в зависимост къде излизат пъпките може да се намери причината,т.е. ако излизат както ти казваш само по брадата се дължи на едно нещо,ако са на челото на второ,на бузките трето... това и един добър козметик може да ти каже. За съжаление не се сещам кое на какво се дължеше ,защото аз имах по цялото лице и не се заслушвах много какво ми казваха Embarassed
Ако имаш възможност посети кожен ,ако е добър веднага Ще ти каже на какво се дължат твой те пъпки и Ще е по/лесно лекуването им,отколко в къщи с кремчета и мазила  Peace

estrella-bg , добре че спомена  Hug  и аз го бях чела това и много хора ми бяха казвали че ако имам на брадичката може е да е проблем с яйчниците и наистина имах малка киста по едно време. Само че и след като се махна пак имах пъпки  Mr. Green и затова не съм съвсем уверена  Blush А иначе интересно че основно под ъгълчетата на устните до края на брадичката ми се появяват, все на едни и същи места  newsm78
Виж целия пост
# 32
Цитат
А иначе интересно че основно под ъгълчетата на устните до края на брадичката ми се появяват, все на едни и същи места  newsm78

Ами явно там имаш пори, които се замърсяват, или пък масни жлези, които се активират. На мен пък, преди цикъл, ми излизат от двете страни на носа, точно на едни и същи места и по един и същи начин - първо като топчета под кожата и после като червени възвишения Mr. Green За щастие от акнето се излекувах, но кожата си ми е проблемна, особено покрай цикъл. Истината е, че за тежките непубертетски акнета си трябва кожен специалист, който да предпише освен мазило за конкретния случай и тип кожа, но и антибиотик. Без антибиотик не става.
Виж целия пост
# 33
Да ми кажете каква е цената на Зинерит -кремчето? newsm78
Виж целия пост
# 34
От известно време имам много чиста кожа, гладка, мека без комедони, пъпки и неравности. Ползвам крем Кларина на Хималая, пия също и таблетките Пурим и Септилин - добавки за изчистване на кожата, пак на Хималая. Единствено тези неща ми действат добре на кожата, а съм ползвала много и най-различни кремове, мазила, антибиотикът Зениак също и или ефекта беше само докато се мажех или нямаше изобщо ефект. Съветвам всички, които имат акне или проблемна кожа с комедони и т.н да не се хвърлят на антибиотици, Роакутани, хормони, противозачатъчни, лазерни пилинги и други неща от тежката артилерия- опасни, скъпи, агреесивни, като нож с две остриета - колкото помагат, толкова и вредят. Всяко едно такова силно лекарство ти оправя настоящия проблем, но води до още поне 2 други нови проблема. Анти акне маската на Талодерма също я ползвам веднъж седмично след напарване и много добре ми действа. Правя си маски с хума няколко пъти в седмицата когато се сетя. Маската с аспирин също действа чудесно. Коректорът на Амрита против пъпки изсушава бързо пъпките без да оставя белези и него винаги го имам вкъщи за спешни случай ако се наложи.  Розовата вода е много хубав тоник за мазна и проблемна кожа. Тези неща ползвам аз и ми действат чудесно. Мога да кажа, че преди ми беше много лошо състоянието на кожата с много комедони и пъпки, но вече нищо общо няма с предишното положение.
Виж целия пост
# 35
Запис да ви следя че тези пъпки вече Weary
Виж целия пост
# 36
Здравейте днес бях на дерматолог и тя ми изписа антибиотик Azax ?.Някой ползвал ли го е А също и акне аут лосион .
Виж целия пост
# 37
Здравейте днес бях на дерматолог и тя ми изписа антибиотик Azax ?.Някой ползвал ли го е А също и акне аут лосион .

Здравей Simple Smile В момента използвам Акне аут с бяла капачка, действа ми много добре- нямам никакви възпаления, нито забележки  Mr. Green
Виж целия пост
# 38
От Акне аут само кремът ми действа, не знам какъв е тоя 'бяла капачка', моят е с червена... За лосиона не знам какво да кажа, при мен не забелязах никакъв ефект, познати също са го ползвали и хич не са доволни. Всичко си е индивидуално, де. Трябва си вътрешно и външно лечение, но само лекар може да определи за всеки индивидуално какво е конкретното решение.
Виж целия пост
# 39
От Акне аут само кремът ми действа, не знам какъв е тоя 'бяла капачка', моят е с червена...
NaLu, твоят с "червена капачка" е почистващ и съдържа в по- малка концентрация активната съставка, той е само за профилактика. А крема е по- скоро за кожа без възпаления. Този с "бялата капачка" се води активен лосион и е с най- висока концентрация на там каквото са сложили. За повече инфо http://www.biotrade-bg.com/index.php?p=8&l=1&c=1
Поздрави   bouquet
Виж целия пост
# 40
Ох, аз направо със сълзи на очите ще пиша...писна ми от тия пъпки  #Cussing out 
Какво ли не съм опитала и аз. Сега пия дермабион по 3 на ден, взех си пурим и септилин. Редовно си почиствам лицето. Мия го със специален сапун или ген на Авене. Имам 100 маски на Амрита (много съм доволна от тях, особено за дълбоко почистване и маската с активен въглен). Взех си  кремчето Кларина. Обаче днес вече от нерви така хубаво си подредих лицето, че не знам как ще изляза сега  Cry Понеже съм в отпуска от сутринта си правих маски и накрая прецаках всичко. Иначе мисля, че от дермабиона се опъпчих много стабилно. Дано по-скоро да премине този ефект. Аз вече 2 седмици го пия. Появиха ми се едни червени, болезнени петна. Не много големи, но някои с бях връх Sad Лятото от слънцето, разбира се лъжливо, лицето ми беше добре...но пък имах и все още имам доста бели, като точици, запушени пори. Това ме влудява Sad Някой има ли идея с какво да се мажа против тях, че аз вече не знам. Козметичката ми каза, че сами ще се разнесат. Има видимо намаляване на броят им, но пак са там. Много се сдухвам от тия пъпки. Какво да правя като точно, когато се изнервя ми иде да си изстискам всичко, което видя...А,да...разбира се и по раменете имам, за да ми е по-весело  Mr. Green
Ще следя и аз... :peace
П.С. От както почнах да си правя редовно маските на Амрита видимо кожата ми се подобри. Обаче с тоя дермабион май се върнах назад. Четох, че така действа в началото, ама вече е страшно. Преди да почна с него положението беше по 1-2 пъпки само преди цикъл и то не големи Sad Сега е ужас !
Виж целия пост
# 41
Аз точно като почнах Дермабиона преди имах големи проблеми по лицето - пъпка до пъпка Laughing Но не издържах да видя дали ще се оправи положението след като се понатрупа доза след известно време и го спрях. Положението беше нетърпимо тогава.
Виж целия пост
# 42
Аз стискам зъби. Май ми се успокои кожата вече, но аз съм в цикъл сега и всичко се натрупа  Mr. Green...дано да не ми се получава такова възпаление отново, защото и аз ще спра да пия Дермабион  Crazy
Обаче то е едно мазане с кремове, маски...и успокоителни, хидратиращи. Добре, че съм в отпуска тази седмица, та лицето ми да не се мърси много много. Аз пия и Пурим и Септилин - за успокояване на това състояние. Иначе с подходящ ФДТ несъвършенствата се прикриват.
Обмислям да си направя хормонални изследвания. Но не бих пила противозачатъчни  Naughty
Някой ползвал ли е крема на Акне-аут?
Виж целия пост
# 43
Аз стискам зъби. Май ми се успокои кожата вече, но аз съм в цикъл сега и всичко се натрупа  Mr. Green...дано да не ми се получава такова възпаление отново, защото и аз ще спра да пия Дермабион  Crazy
Обаче то е едно мазане с кремове, маски...и успокоителни, хидратиращи. Добре, че съм в отпуска тази седмица, та лицето ми да не се мърси много много. Аз пия и Пурим и Септилин - за успокояване на това състояние. Иначе с подходящ ФДТ несъвършенствата се прикриват.
Обмислям да си направя хормонални изследвания. Но не бих пила противозачатъчни  Naughty
Някой ползвал ли е крема на Акне-аут?

Хормоналните изследвания първо са много скъпи - около 20-30 лв на хормон (а хормоните са много), второ - нищо не ти откриват, въпреки, че се знае, че проблемът ти е от тях. Пък и за такива неща точно противозачатъчни се изписват (дето не ги искаш), от типа с два женски хормона - няма нищо страшно, защото не са като тези от едно време с многото химии и мъжки хормони. Аз лично съм много доволна от Диане 35, пия ги от доста време, спирала съм ги и не съм имала странични ефекти, нито влошаване на състоянието. Лекарите гледат на него като на панацея (в семейството ми имам много лекари, както и почти всички приятели и познати са такива по тази линия), ако съдя по себе си - сигурно са прави - намали ми видимо окосмяването, оправи ми проблемната кожа, цикълът ми стана редовен, една приятелка си излекува киста на яйчниците без оперативна намеса и т.н и т.н. Една колежка успя да зачене след лечение с Диане, бяха й казали, че е много малко вероятно да успее да забременее, сега вече се радва на здраво детенце. Противозачатъчните изобщо не са това, което бяха, стига сте се стряскали, медицината е на светлинни години напред вече. Просто трябва лична консултация със специалист, който да прецени индивидуално какво и как.

Акне аут всички ползват, прочети по-нагоре.
Виж целия пост
# 44
Мерси, NaLu ! Моят проблем с пъпките не е чак толкова сериозен. Мисля, че от Дермабиона доста се влошиха нещата и от днес вече няма да го пия. Аз съм на 24 години и все още нямам деца, затова не ми се иска да пия противозачатъчни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия