Re: Примерна схема на захранване (18)

  • 54 899
  • 799
# 225
Имам и още един въпрос искам да въведа попара, но не знам първо със сухари ли трябва да я правя и мога ли да и слагам  мляко, а не  вода. Не ми се иска да измествам АМ от още едно хранене....
Просто мое предложение- защо не й правиш по- малка доза попара и след това да й даваш АМ. Аз лично не съм изместила АМ от никое хранене, макар че яде пюре 2 пъти дневно. А предполагам, че може и с АМ да се прави попарата...
А за 4-ри кратното хранене- направо завиждам. Моята бебка, която е на 7 месеца, се храни на 3и1/2 часа ooooh! И аз не знам нормално ли е това, малко ли й давам - какво е! Може би, да вкарам сокчетата, че малко да я позасищат между храненията...
СЗА, мерси за инфото за кашата - взех я от там. Мерси и на всички други, които ми отговориха( в Пикадили и в Ремедиум няма).
Виж целия пост
# 226
Хм, ние вече сме по-добре - на закуска давам мляко с каша, на обяд хапва към 100 гр зеленчуково пюре със или без месо, после към 190 гр. плодово пюре или каша и на вечеря към 125 гр. зеленчуково. Помежду милион и сто пъти се кърмим обаче...
Виж целия пост
# 227
Мами, я и аз да попитам пак... Embarassed
Сутринта към 9:30 Рая изяде почти 100-тина грама оризова каша с малко круша. Стана си стандартно в 7 и мислих, че хич няма да и се яде каша, като беше сукала буквално до 7 без 10, но тя ме изненада с това количество. ooooh! Най-интересното е, че после заспа в 10 ч и без да промрънка, или да се върти и буди, както и се случва друг път/дори и през нощта/, спа до 12 и 20?!?! Shocked И се чудя дали не и давам малко от твърдите храни, ама и тя не иска да яде по повече от 100-тина грама пюрета, та и аз не я насилвам? Rolling Eyes Има ли и други бойкотиращи количествата храна на нашата възраст?
После на обед си изяде заешкото с тиква и кортоф - пак около 100-110 гр., а в 5 и малко изяде половин круша на пюре.
Виж целия пост
# 228
Тони, Ники също не яде повече от 100-120 гр най-много. Не мисля, че е малко. На Гого на тази възраст съм му давала не повече от 30-40-50 мл на хранене.
Виж целия пост
# 229
Аз също не давам по много,даже не знам по колко е,не меря newsm78

Дайте пример какви други зеленчуци да дам(давала съм морков,тиква,картоф,тиквичка).А какво ще кажете за праз newsm78,карфиол,зелен фасул,зеленолистни(чета,че е по-хубаво по-нататък,защото съдържат много нитрати),това виждам в момента на пазара(аз му приготвям всичко вкъщи на пара).А и в тази ред на мисли питам и в други теми,да попитам и тук-какво според вас се случва с нитратите,отровите и химикалите по време на готвенето на пара?

Значи последно не е проблем да се въведат 3-4 зеленчука,после да се включат и плодове.А да ви попитам аз като започнах с зеленчуци,сега като искам да давам плодове и каша как да постъпя.Нали по принцип сутришното(даваното до сега) отива след обед,а сутрин се дава новото(за да се следи за проблеми).Е да,ама ми е малко странно-нали не е проблем ,че зеленчуците отиват след обед,а сутрин/по обед ще са плодове,каша и т.н.

А как се разбира,че на детето не му понася дадена храна...на бебо напоследък често му се зачервява околопишлието...
А днес беше доста червеничък(давах за пръв път тиква,уж не я водят алерген ooooh!)
Виж целия пост
# 230
Моята пък с охота си изяжда и малко над 100 мл по мерене на око и за още пита, ама не давам  Mr. Green

Норчи, карфиол (поне има такова купешко, което мирише ужасно, а по принцип обичам карфиол на салата  #Crazy) моята си го яде без проблем и друго, което казваха мамите май е броколи след 7ми месец  newsm78 така ли беше? По нашите пазари такова няма, защото ще купувам готово, но не съм видяла.
Фасулът не е ли тежко за коремчетата им?  Rolling Eyes питам, не знам дали е така.
Аз също въртя изброените от Норчето+ябълка като допълнение понякога. Не давам чисто все да има 2 зеленчука.

Оризовата каша в чист вид пак ми я отказаха  baby_neutral крайно време е и аз да се откажада я давам така

Варена и пасирана чушка ка ще е или е налудничево?  newsm78 поне чушки бол по пазарите
Виж целия пост
# 231
Варена и пасирана чушка ка ще е или е налудничево?  newsm78 поне чушки бол по пазарите
В една рецепта за пюре гледах, че чушката е печена, за разлика от другите зеленчуци, които се варят. Има ли някой който прави пюре с чушка и как я обработва?
nor4y , зеленчуците си остават на обед, а новите храни би трябвало да ги въвеждаш преди обед. Аз сега давам каша преди обед и като я въведа на 5-6ти ден, ще я изместя следобед.
Виж целия пост
# 232
Радвайте се, моят син изяжда около 170 гр храна плюс 70 мл мляко- по 2 пъти на ден и по 4 пъти мноооооооооооооооооооогооооооооооооооооооооооо АМ(околло литър на ден)-много мляко и много храна, а не е дебел
Виж целия пост
# 233
SZA, мерси за отговорът Hug

Гледам количествата коментирате – моят лакомник по 190-200 грама омита и то след сукане или пък суче след това. Напоследък през деня яде максимум на 3 часа, обикновенно на 2 и половина Crossing Arms. И нощем се буди и суче– но от зъби това. Миналият месец качи 1 кг ooooh!, за този не ми се мисли, направо почвам да се притеснявам и май ще му огранича твърдата храна малко – не изглежда дебел ама си е почти 10 кила

nor4y, може и броколи и зелена чушка да включиш според мен
от Косе Босе
Цитат
Праз - след 7 м.
Друг подходящ зеленчук в началото – за разлика от лука, който е по-трудносмилаем и се въвежда след 8 м.
Карфиолът – след 6 м.
Подходящ като пети/шести зеленчук; може да предизвика подуване на коремчето.
Зелен фасул
6 м. (почти винаги се препоръчва сред първите зеленчуци)
- 7-8 м. или по-късно, по преценка (не е съвсем лек зеленчук)
- слаб алерген (основно предимство при захранването)
- мека консистенция и неутрален вкус (подходящи за захранване)
- доста фибри и регулиращ ефект (би могъл да натовари стомахчето)
- важни витамини и минерали (особено  калций), някои незаменими аминокиселини
- подходящи са крехките сортове зелен и жълт фасул

Чушка
•   Точно зелена чушка е подходяща за захранване.
Червената чушка се предлага след 8 м., би могла да бъде алерген.

Замразената сурова чушка се вари на пара или в малко вода както всеки друг зеленчук. Слага се директно към останалите зеленчуци, без размразяване, за да запази в максимална степен хранителната си стойност. После се бели внимателно и се пасира заедно с другите зеленчуци. Може да се ползва и замразена печена чушка, няма значение.
Чушка
- Зелена: 6-7 м. (сред първите храни, но след захранване с 2-3 вида други зеленчуци)
- Червена: 8-10 м. (алерген - заради червения пигмент)
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=215137.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=216076.0

Броколи - след 6 м.
Подходящ зеленчук и за алергични деца; предлага се като добавка, не като основа на пюрето; може да предизвика подуване на коремчето.

Виж целия пост
# 234
Еспа, ама все едно за моето дете става дума- и за твърдото и за другото хранене и при нас е така и зъби тъкмо никнат ..... абсолютно същата история
Виж целия пост
# 235
Зелена чушка давам от преди 10-тина дни и много добре я према - яде я също толкова добре като тиквата - явно ще са и любими. Аз я варя заедно с другите зеленчуци и като е готова я беля преди да я пасирам. Кожицата и се отделя много лесно. Peace

nor4y , зеленчуците си остават на обед, а новите храни би трябвало да ги въвеждаш преди обед. Аз сега давам каша преди обед и като я въведа на 5-6ти ден, ще я изместя следобед.

oki4, и аз мислих за този вариант с кашата - да е следобед, като видях от какво количество Рая спа като заклана 2 часа и 20 минути... Значи от средата на другата седмица ще я давам следобяд. Hug Нали сме си проблемни със спането. Tired

Espa, благодая за цитата - също ще ми е от полза. Peace
Виж целия пост
# 236
Eспа, благодарско и от мен и аз щи си копна цитата.  Hug

Ама то имало и сепц теми за чушката, по тая логика, ако се разровя и за копъра сигурно ще намеря  Laughing

Аз моята ще я пробвам тогава тези дни със зелена и май е време да въведа малко плодови пюрета или поне да ги бъркам с онази оризова каша.

Кисел давате ли, мами?
Виж целия пост
# 237
Много ви благодаря момичета  bouquet
Днес едни приятели ни донесоха грозде(и бяло и червено, и едно пак червеникаво ама по-светло със страхотен аромат и дебела люспа) и понеже се сетих,че може да се дава(бяхте ми пратили цитат от Косе Босе),реших да му дам малко.Ама се чудя от кое?Някой някакви идеи Thinking
Виж целия пост
# 238
Е да,ама ми е малко странно-нали не е проблем ,че зеленчуците отиват след обед,а сутрин/по обед ще са плодове,каша и т.н.

И мен живо ме интересува този въпрос  newsm78

Ето как е при нас и питането ми. Тъкмо реших да въведа второ за деня хранене, тъй като ще започна по малко да въвеждам и плодове. Бях си наместила схемата така - сутрин като се събуди от първия дневен сън (който беше между 9 и 10 ч.), тамън към 10.15-10.30 ще давам кашата, а ще изместя зеленчуково-месното към 14 ч. Да, ама моят юнак точно сега реши, че ще си удължи сутрешния сън и вече няколко дни спи вместо обичайните 40 мин, по час и половина. Така първото му за деня хранене с твърда храна отива към 11.15-11.30, а зеленчуково-месното трябва да го изместя към 15.30.16.30. Другият вариант е да изместя кашата следобяд, но пък като захранвам сега с плодови предпочитам да ги давам преди обяд... И на мен ми е малко странно така, та ако имате идеи, казвайте.

Сетих се и още един въпрос - да знаете бисквити, безглутенови, но и безмлечни, които мога да давам на Ники вече? Тези на Плазмон, които са без глутен, са със сухо мляко вътре...
Виж целия пост
# 239
Я, да питам и тук.
Не съм въвела още плодовите пюрета но мисля тия дни да го пробвам. Искам да му направя домашно от ябълка и круша ( ябълка е пробвал вече), обаче се чудя как да ги приготвя. В "Рецептите" не е указано че се варят, пекат и т.н. а се дават сурови  newsm78 Странно. Да ги бланширам ли? Да ги сваря или задуша? А не е ли по-добре за първо да му дам купешко?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия