Re: Примерна схема на захранване (18)

  • 54 899
  • 799
# 315
Здравейте момичета, отдавна не съм писала  Peace

Катинче, заповядай ... http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=332067.0 ... на 1 стр. има изчерпателен отговор на Косе Босе  Simple Smile

Днес купих дюли, малкия още не е опитвал. Та се чудя как да му ги предложа. Сещам се за печени или варени с ябълки, че малко киселеят. Дайте идеи за други варианти  Praynig

Shada, мерси мила  bouquet

Относно дюлите, разрежи ги на две, без да ги белиш, махни семките и сложи малко масло в дупките от издълбаното. Сложи ги в тавичка с малко вода. Като се изпекат ги намачкай, като махнеш кората. Стават мнооого вкусни Heart Eyes
Аз още не съм давала, добре, че ме подсети. Може да ги изпечеш с круши, стака ще станат много по-сладки.

А, чушките май нема дете, което да ги харесва  Sunglasses
Виж целия пост
# 316
 Rolling Eyes НорчИ, не си ли въвела моркова?
Това беше второто, което въведох и сега на всичко го слагам, защото е сладичък и бебка яде все, което има моркови. 4 дни давах също зелената чушка, ама я белих старателно, първият ден дадох само чиста лъжичка да опита и после в общо пюре (аз все някакви общи ги бъркотя с морков), моето пу-пу яде, за утре купих карфиол и ще го сваря аз, че онзи от купешкото пюре мн бозав беше, пък и морковче или картоф ще добавя.

П.П. Жълтите чушки не са ли по-добре от зелените, като казвате, че червени по-нататък трябва, по-сладки са като че ли?  newsm78
Виж целия пост
# 317
Червена леща дадох на 10 месеца и половина.
При въвеждането на чушката - първо зелена, после е червената, понеже от нея са възможни алергични реакции и е по-добре да се изчака с даването й след 8мия месец (от мненията на Косе Босе съм записала периода 6ти-7ми месец за зелената и 8ми-10ти месец за червената чушка).  Обича чушката, така или иначе тя е част от пюре или ядене и вкуса й допълва, а не е основен за храната, която предлагам.

Норчи, давай моркова, няма проблем.
Виж целия пост
# 318
Норчи, не се притеснявай за зелената чушка и моят син не я хареса , а хич не е претенциозен. Продължи с нея,че е рано да я сменяш-дай я с нещо сладко утре-ако си въвела тиква най-добре (че е сладичка и ще я неотрализира)..
За студено пресованото олио да, изпусна коментирахме, че е рано-най-рано към 8м. се дава..почакай малко.

...bdw и аз имам проблеми с краката и ходя при съдов. Wink
Виж целия пост
# 319
Момичета, какво ще кажете за пъдпъдъчените яйца?  newsm78
То яйце като яйце, ама знам ли?

Нашата лекарка още от 5ти месец ми разправяше да ги въвеждам, аз преди седмица-две съм и давала по 1/8-1/6 на око   Laughing от кокоше яйце няколко дни и н п. ДжиПито рече по 3-4 пъти в седмица, ама до толкова не стигам. Сега за нас си варя едни от пъдпъдък
, та се чудя да и дам ли да опита на малката или не.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 320
anny, за пъдпъдъчите яйца знам, че са по-силни и калорични от кокошите и не знам до колко е удачно да ги даваш на бебче. Peace
Виж целия пост
# 321
Здравейте,
Бих искала да споделя с вас мойта Педи какво захранване ни прпоръча:
2 седмици се дава само кароф и морков. Започва се лека полека до достигане мах на 200 гр. Първата седмица се дава пюрето и след това се кърми. Дава се около 130 гр. последните дни от 1 седмица. 2та седмица количеството се увеличава и се спира кърменето. Количеството е мах 200гр. Следващите 2-3 едмици от месеца започват да се дават и другите заленчуци, като винаги новият се дава в смес с някой от старите, като количеството си остава мах 200 гр. Въвеждането на 1 нов зеленчук е 2 дни. След като се изредят повечето зеленчуци или след 1 месец започват да се дават плодовете. Те не заместват кърмене Дават се сурови и пресни. 2 пъти по 100гр между храненията. Може да се пасират или на сокче.
 
Вижда ли ви се правилна схемата??? Утре става 1 седмица от първото захранване и моето момче си хапва доста добре, вече цели 120гр.

П.С. Днес ставаме на 6 месеца!!!!! Черпя ви с каквото пожелаете!  bigdance2
Виж целия пост
# 322
Здравейте,
Бих искала да споделя с вас мойта Педи какво захранване ни прпоръча:
2 седмици се дава само кароф и морков. Започва се лека полека до достигане мах на 200 гр. Първата седмица се дава пюрето и след това се кърми. Дава се около 130 гр. последните дни от 1 седмица. 2та седмица количеството се увеличава и се спира кърменето. Количеството е мах 200гр. Следващите 2-3 едмици от месеца започват да се дават и другите заленчуци, като винаги новият се дава в смес с някой от старите, като количеството си остава мах 200 гр. Въвеждането на 1 нов зеленчук е 2 дни. След като се изредят повечето зеленчуци или след 1 месец започват да се дават плодовете. Те не заместват кърмене Дават се сурови и пресни. 2 пъти по 100гр между храненията. Може да се пасират или на сокче.
 
Вижда ли ви се правилна схемата??? Утре става 1 седмица от първото захранване и моето момче си хапва доста добре, вече цели 120гр.

П.С. Днес ставаме на 6 месеца!!!!! Черпя ви с каквото пожелаете!  bigdance2
Извинявай, ама къде отива обедното млечно хранене при това положение, и ти искаш ли да спираш да кърмиш, нали знаеш, че до годинката на детето основната храна ТРЯБВА да е мляко   Rolling Eyes .  Карофа и моркова не могат да го заместят, ама никак. Лично мнение.
П.П. Честита ви половин годинка, да сте живи и здрави и много палави.
Виж целия пост
# 323
Аз също не бих заместила все още кърмене, а за плодовете си спомням, че не е лошо отначало да са сварени и пасирани, а не сурови.
Виж целия пост
# 324
Благодаря за пожеланията!! Simple Smile

Аз мисля да продължавам да си го кърмя. Посто се чудя дали с тези около 200 гр пюре + кърма няма да му идва в повече? А и съм решила колкото може по-дълго да си го кърмя.
Виж целия пост
# 325
Благодаря за пожеланията!! Simple Smile

Аз мисля да продължавам да си го кърмя. Посто се чудя дали с тези около 200 гр пюре + кърма няма да му идва в повече? А и съм решила колкото може по-дълго да си го кърмя.
За целта обръщаш режима наопаки, първо кърмиш и после предлагаш пюре, може примерно след половин, един час, така детенце ще изяжда това количество, което му трябва за да се засити и то определено ще е по-малко, отколкото при обратния вариант. Освен това кърменето ще остане. За плодовете, наистина в началото трябва да са топлинно обработени, защото са много агресияни към нежното стомахче на детето, към 8 месеца можеш да започнеш да предлагаш пресни, все пак сте в самото начало на захранването.
Успешно кърмене и още по-успешно захранване ви желая.
Виж целия пост
# 326
Благодаря! Наисина май ще обърна режима. Днес напимер изяде 120 гр пюре и си хапна и кърма и то доста, изпразни ми гърдата. Много трудно с това захранване. А добре ли е да се отделя само 2 дни за нов зеленчук?
Виж целия пост
# 327
Благодаря! Наисина май ще обърна режима. Днес напимер изяде 120 гр пюре и си хапна и кърма и то доста, изпразни ми гърдата. Много трудно с това захранване. А добре ли е да се отделя само 2 дни за нов зеленчук?
Аз отделях по пет  Embarassed , но от три до седем е нормалната граница, всеки сам преценява, но ми се струва че два е малко, пък и за никаде не бързате, щом детето си има кърмичка, повярвай, само отначалото низглежда сложно и объркано, лека полека нещата се нареждат.
Виж целия пост
# 328
Съвсем в началото на захранването аз отделях по 5 дена за нова храна. Тиквата ми беше първата храна и на нея отделих 6-7 дена, защото е съвсем ново нещо за бебето. След това с напредването на захранването, въвеждах за по 2-3 дена. На мен лично ми се вижда много количеството от 200 гр. Не знам  Rolling Eyes Води се по детето, не се опитвай да следваш някакви определени количества примерно, колко иска - толкова Simple Smile
Виж целия пост
# 329
Педиатърката ни каза, че това е максималното количество което може да хапва, повече не трябва да му се дава. Ние сега сме на 120 и мисля да напавя точно така както казвате. Колкото иска той толкова да му давам. А за плодовете и аз съм решила да ги задушавам. Вижда ми се малко опасничко да му ги давам сурови! Много ви благодаря за отзивчувостта.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия