Re: Примерна схема на захранване (18)

  • 54 899
  • 799
# 345
Норчи, от всички каши,които са ми трябвали до сега-те са малко де: ориз, елда и с царевица (от утре) само на Милупа и на Хип са без захар и др.подобни. Освен това съм чела че и глутеновите са така.Май др. не струват. Като цени повечето са долу горе на едно ниво- само Слънчо са по-ефтини.
Виж целия пост
# 346
Ползвала съм основно на Milupa и Humana.
Виж целия пост
# 347
Относно ориза, сметаната, маслото и изварата моята педиатърка ми каза, че мога да му ги давам още от сега без да се налага специално въвеждане. Аз му слагам в пюретата малко масло и съм решила когато му дам броколи да сложа и сметана, за да е по-вкусно.
Виж целия пост
# 348
може и сол,захар и др. за да му е още по-вкусно. За завеждане не знам,ама да се дават толкова рано май не е редно.....но ти си знаеш.Педиатрите обаче хич не знаят и това сме го писали не веднъж тук. В тая тема сме все майки, които искат по-бавно и по-умерено и според по-новите тенденции да си захранват бебетата...така че тоя пост ще раздразни малко .
Виж целия пост
# 349
emanuela88, разбира се че ти си знаеш най-добре какво да даваш на твоето дете, но според мен твърдението на педиатърката ти, относно маслото, сметаната и изварата, не е логично. И трите съдържат краве белтък и лактоза, макар и преработен. Доста деца са алергични към кравия белтък или са чувствителни към лактозата като моят син. Определено, ако не ги въведа отделно, моето дете би имало проблем и няма да знам от какво е. Така че няма продукт, който да не въведа отделно, освен растителните масла, тъй като съм чела от Косе Босе, че в масленият екстракт не преминават алергени

actress, за съжаление не мога да ти отговоря на твоите питания от собствен опит.
Ето извадка от мнение на Косе Босе.

Цитат
Възраст за млечни храни, различни от кърма:
* Млечни продукти (стандартни или бебешки с необработен краве белтък) = 8 м. най-рано
* Млечна каша (за разнообразие или за допълване на кърмене) = на всяка възраст
* АМ (за допълване на кърмене) = на всяка възраст

Ред за въвеждане на млечни продукти:
сирене - (извара) - масло - кисело мляко - прясно мляко
масло - сирене - извара - кисело мляко - прясно мляко
масло - извара - сирене - кисело мляко - прясно мляко

Масло = 8 м.
Сирене = 8-10 м.
Извара = 8-10 м.
Сметана, сухо мляко в пюре = 8-10 м.
Кисело мляко, йогурт = 8-12 м.
Прясно мляко (това е смисълът на 'краве мляко' в преводните статии) = 12 м.

Млечните продукти преди 1 год.:
- допълват кърменето или АМ
- не изместват кърменето или АМ (напр. да са не повече от 1/3 или 1/4 от всичкото мляко)
Защо не пробваш да даваш/въведеш намачкано авокадо с банан примерно на малчо? Особенно авокадото знам, че е много калорично и се препоръчва за злояди деца за допълнителни калории в малък обем храна

И един въпрос, някой знае ли колко е максималното количество храна /твърда+кърма/ за 9 месеца. Моят лакомник суче + след това изяжда буркан от 220 грама на обяд. На мен ми се струва адски много, но ако се водя по него, би изял и още.

И още един въпрос. Доколкото съм чела бързите захари са много нужни за развитието на мозъка. При положение, че захар не е добре да се дава до 1 годинка, а мед дори до по-късно, в тази възраст от какво е добре да се набавят бързи захари?

Благодаря предварително за отговорите  bouquet
Виж целия пост
# 350
Аз не твърдя, че това което ми е казала е правилно. Просто ви споделям и очаквам да видя вашите реакции и мнения! На мен също ми се видя много странно, ама.... няма как, аз да я уча!

А между другото днес моя син също първо сука, а след това изяде около 120 гр пюре...и на мен ми се вижда много!
Виж целия пост
# 351
Май кашите ще са Милупа и домашни Peace
Момичета никоя ли няма идея какво се случва с нитратите и пестицидите по време на готвене на пара???
Да ви питам плодовете се дават м/у храненията,нали така?Защото зеленчуците аз ги давам преди хранене(давам ги до 30 мин се кърмим-винаги предлагам)?А кашите как се дават,ако не се заместил хранене?И според вас по кое време на деня е най-подходящо да се дават?
Виж целия пост
# 352
Норчи, давай кашата и плодовете като зеленчука...даваш и после кърмиш.Иначе трябва да разреждаш с кърма, но съм забелявала,че майките които още кърмят правят така.Може кашите да ги смесваш с плодове-по кое време на деня е хубаво сама да прецениш,че всеки от нас си има свое мнение за това.Аз отначало давах на обед зеленчук полсе каша, но смених системата и сега давам сутрин(т.е. между 10-11) каша с плод. пюре, наобед (т.е. 1-2 ) зеленчук...и месо евентоално.
Виж целия пост
# 353
Espa, благодаря! той почти само това яде-авокадо с банан, и понеже не може 3 пъти на ден да яде авокадо Crazy на другите 2 хранения с твърда храна гледам да е нещо друго. може би ще изчакам още 2 седмици да стане на 7.5 м.
Виж целия пост
# 354
И аз тук. Срам не срам ще питам. Обърках още в началото и от няколко дни давам сок на лъжички Embarassed Сега от днес мога ли да спра и да се коригирам като започна с каша /взех една на Нестле /:roll: И евентуално ако да, по колко да давам /предполагам за начало ще е между храненията/.
Много благодаря!
Виж целия пост
# 355
Black_rose, благодаря за подробния отговор. Аз се стремя да не ползвам продукти на Нестле поради бойкота и съм минимизирала всичко тяхно в домакинството ни (е, обичам фрапе, а по заведенията с друго кафе не предлагат, та правя изключения, де, не съм баш от най-фанатичките). В този смисъл техни бебешки продукти дори не гледам, досега не съм чула да имат нещо си само те единствени...
Виж целия пост
# 356
И аз тук. Срам не срам ще питам. Обърках още в началото и от няколко дни давам сок на лъжички Embarassed Сега от днес мога ли да спра и да се коригирам като започна с каша /взех една на Нестле /:roll: И евентуално ако да, по колко да давам /предполагам за начало ще е между храненията/.
Много благодаря!
Лично аз,като ти гледам лентичката ,бих те посъветвала да изчакаш поне още месец,а най-добре два Simple Smile.Но това е лично мое мнение.
А сокчето го спри.Не смятам,че си сгафила много за няколко дни(ако са 2-3 и е било по лъжичка).
Но нека и другите да кажат.

Цитат
Норчи, давай кашата и плодовете като зеленчука...даваш и после кърмиш.Иначе трябва да разреждаш с кърма, но съм забелявала,че майките които още кърмят правят така.Може кашите да ги смесваш с плодове-по кое време на деня е хубаво сама да прецениш,че всеки от нас си има свое мнение за това.Аз отначало давах на обед зеленчук полсе каша, но смених системата и сега давам сутрин(т.е. между 10-11) каша с плод. пюре, наобед (т.е. 1-2 ) зеленчук...и месо евентоално.
gundie,може би така ще постъпя.А защо по принцип се препоръчва плодовете да са м/у храненията newsm78-заради ферментацията ли?
Виж целия пост
# 357
Какво да променя или да направя в схемата ми на захранване?
Докога така ?
Кърмя сутрин  веднъж към 7 ,ако се събуди към 4 пак ,но вече е рядко .
Давам зеленчуково пюре /аз го приготвям около 200гр/ в 9 часа,кърмя в 12 плодово в 15 часа и кърмя отново  в 18 и към 20.30 часа.
Виж целия пост
# 358
И аз тук. Срам не срам ще питам. Обърках още в началото и от няколко дни давам сок на лъжички Embarassed Сега от днес мога ли да спра и да се коригирам като започна с каша /взех една на Нестле /:roll: И евентуално ако да, по колко да давам /предполагам за начало ще е между храненията/.
Много благодаря!

И аз не съм от най-вещите в захранването... и аз още се уча и питам... но ще ти кажа и моето мнение. Може да изчакаш още месец, месец и половина преди да дадеш каквато и да било твърда храна. Хубаво е да започнеш с оризова безмлечна каша без други добавени плодове в нея или зеленчуци. Аз лично дадох картоф като начало. Peace

Vali, доколкото разбирам имате 2 заместени хранения на 4 месеца и 15 дни Shocked ? Не е ли малко раничко за заместено хранене?
Виж целия пост
# 359

Vali, доколкото разбирам имате 2 заместени хранения на 4 месеца и 15 дни Shocked ? Не е ли малко раничко за заместено хранене?

дааааааа, не е малко, а много раничко!!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия