Re: Примерна схема на захранване (18)

  • 54 899
  • 799
# 480
А моето чаве предпочита елдата пред ориза  Grinning .

Момичета преди няколко страници обсъждахте чушката. Изчаках няколко хранения за да се уверя, че не е случайно и затова сега се включвам. Малкия също не я обича, но печена в комбинация с тиквичка, морков и най-вече броколи направо ръмжи от кеф докато си хапва  Mr. Green .

И сега да попитам за месото, че захраних  и вече трябва да давам през ден. Това което не ми стана ясно е дозата от 15 грама за всекидневен прием ли е или за през ден  newsm78 ?

малко не му е мястото тук ама как я правите тая оризова каша все на топчета ми става   newsm78

Сипвам топла вода в купичка, след това слагам кашата и бъркам. Нито Хип, нито Милупа са ми ставали на топчета
Виж целия пост
# 481
Дозата от 15 гр. била за ден, аз давам и повече понякога,че нали чистите местни пюренца са за 2 дни само и няма как .

За кашата аз я разтварям с вода със стайна темп,т.е. хладка или студена(е не ледена) и пак не става на бучки-слагам вода,после каша и бъркам.
Виж целия пост
# 482
малко не му е мястото тук ама как я правите тая оризова каша все на топчета ми става   newsm78
На коя марка е, ако смея да попитам? Моята е на Милупа и никога не ми е ставала на топчета, нито с топла, нито със студена вода.
Виж целия пост
# 483
на нестле ама аз бъркам  Mr. Green слагам първо каша и затова сигурно   ooooh!
Виж целия пост
# 484
Дозата от 15 гр. била за ден, аз давам и повече понякога,че нали чистите местни пюренца са за 2 дни само и няма как .

Мерси   bouquet .
Ние купихме заек и съм му спретнала 15 грамови кубченца.
Сега му купихме пилета, ама май ще ги ползваме за жълтъка, като му дойде реда  Simple Smile .
Виж целия пост
# 485
на нестле ама аз бъркам  Mr. Green слагам първо каша и затова сигурно   ooooh!
Не, не бъркаш, просто на Нестле стават на бучки  Crazy .
Виж целия пост
# 486
яснооо каде бил ключа  Laughing
Виж целия пост
# 487
На мен и тази от просо ми допада Crazy
Виж целия пост
# 488
Тази от просото си я купих вчера от вис виталис-тук е с 4 ст. по-скъпа от Пловдив Laughing
Но м-на не ми допадна....всичко др е скъпичко и тъпичко spam2
Виж целия пост
# 489
Кашата и аз като я правя първо слагам каша, после вода и доливам, докато се получи консистенцията, която искам. Единствените каши, които не са ми ставали на бучки, са Милупа и Хумана, Хип още не съм купувала, та не мога да кажа.

Я да питам пак за месото - значи, вече достигнах паузата от 20 дни между пуешкото, с което захраних и следващото - мисля да е заешко. Сега докато въвеждам заешкото - 5-7 дни, давам всеки ден заешко, така ли? А после мога ли да редувам 2 по 2 дни пуешко и заешко - имам предвид давам два дни пуешко, почивам един ден, давам после два дни заешко и така... (Да кажа, че давам месо два поредни дни, а пасувам един, заради годността на пюретата и защото така достигам препоръчителните 5 дни месо на седмица).
Виж целия пост
# 490
SZA, мисля, че можеш. Peace Аз поне правя точно както си описала, само че редувам пилешко и пуешко.
Виж целия пост
# 491
Момичета, а какви са тези изцяло месни пюрета? Аз такива не съм срещала. Между другото моят син почити нищо не харесва, яде само морков, тиква, броколи /малко/ и пуйка, ако е с тези зеленчуци. Най-много от всичко досега му е харесала елдата на Хип. Оризовата въобще не я преглъщаше, само плюеше. Голям особняк излезе тоз моя син. Основно е на кърма, а вече е голям, но какво да направя?!
Виж целия пост
# 492
slance, има чисто пуешко на Сънвал (едни малки пюренца), а също и на Хип. Мисля, че имат и чисто пилешко, чисто телешко... За другите не знам. Заешко чисто няма със сигурност, че проверявах наскоро.
Виж целия пост
# 493
Момичета, а какви са тези изцяло месни пюрета? Аз такива не съм срещала. Между другото моят син почити нищо не харесва, яде само морков, тиква, броколи /малко/ и пуйка, ако е с тези зеленчуци. Най-много от всичко досега му е харесала елдата на Хип. Оризовата въобще не я преглъщаше, само плюеше. Голям особняк излезе тоз моя син. Основно е на кърма, а вече е голям, но какво да направя?!
Чисто месо имат Хип. Взимала съм пиле, пуйка, телешко , май че и заешко имат, но не съм сигурна.
Използва се за сгъстител ориз в минимални количества и имат мазнина от рапица.
Детето ми само от тях е яло досега.
Виж целия пост
# 494
Я да питам пак за месото - значи, вече достигнах паузата от 20 дни между пуешкото, с което захраних и следващото - мисля да е заешко. Сега докато въвеждам заешкото - 5-7 дни, давам всеки ден заешко, така ли? А после мога ли да редувам 2 по 2 дни пуешко и заешко - имам предвид давам два дни пуешко, почивам един ден, давам после два дни заешко и така... (Да кажа, че давам месо два поредни дни, а пасувам един, заради годността на пюретата и защото така достигам препоръчителните 5 дни месо на седмица).

До годинка се дава месо през ден  :peace
След 10-12 м. месото се дава поне 5-6 пъти седмично, това са препоръките и на СЗО
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия