51 ОУ в София, моля за мнения

  • 126 299
  • 490
# 330
Здравейте,моят племенник в момента е в класа на госпожа Румяна Коларова.Изключително доволни сме-строга,но справедлива,обичаща децата и стараеща се да ги направи ХОРА!Не се колебайте-тя е невероятен човек и страхотен преподавател!!!
Виж целия пост
# 331
И моята е в класа на Коларова.
Подкрепям горното мнение. Но имайте предвид, че се учи много и се пишат много домашни. Летвата е вдигната много нависоко. Между капките не се минава. Но пък постига впечатляващи резултати.
Ако разчитате, че децата ще учат лежерно и няма да си дават много зор - не е вашият учител.
Виж целия пост
# 332
Много благодаря!
А знаете ли отзиви и за другите 3 учителки? Praynig
Виж целия пост
# 333
Аз много харесвам и Милушева. Наистина е много мила и симпатична. От майки на деца от съседни класове знам, че умее да ги мотивира. Всъщност, и четирите учителки, които взимат първи клас са чудесни. При която и да ви се падне детенцето - няма да съжалявате.
Директорът г-н Александров е събрал чудесни преподаватели, държи много на дисциплината. Всъщност от много време насам усещам истински дух в едно училище.
Виж целия пост
# 334
Някой има ли информация от кога започват да приемат документи за 1 клас. На сайта все още нищо не е качено, а миналата година по това време имаше информация. Благодаря!
Виж целия пост
# 335
Винаги са започвали 1-вия работен ден на новата година. Тази година се пада на 5-ти януари. Сигурно и тази година ще е така.
Виж целия пост
# 336
Писах на мейла на училището и ми отговориха, че прием на документи ще започне след 17 април 2015 и  да следя за информация на сайта на училището.
Виж целия пост
# 337
Може ли някой да сподели информация относно учителите, които ще поемат първите класове през учебната 2015/2016 година:
З. Делиева, Р. Коларова, Н. Христова и Д.Милушева

Предварително благодаря!

моят син беше при Делиева в първите си години (сега вече е осмокласник), много приятна жена, впечатленията ни са отлични, спомня си я с добро и се радват взаимно, когато се срещат случайно

въобще бих казала, че седемте години в 51-во минаха чудесно, училището се развива към все по-добро, класовете си бяха сплотени, и дори сега, когато са пръснати из различни гимназии, продължават да се събират редовно и да поддържат връзка, включително любимото им занимание момчешко да ритат футбол в двора през уикендите Simple Smile
Виж целия пост
# 338
Antea, благодаря ти за отговора.
Можеш ли да споделиш повече подробности за обучението 5-7 клас? В темата почти няма информация.
Сериозно ли се учи? Добра ли е подготовката за матурите? Каква е успеваемостта на децата при кандидатстване след 7ми клас?
Виж целия пост
# 339
моят беше в математическата паралелка в периода 5-7 клас, другите две възможности тогава бяха рисуване и руски език; и от това обучение сме доволни, практически изобщо не сме му помагали за нищо, така си минаха годините без да чуем за някакъв проблем

в 7 клас почти всички ходят на школи или уроци за кандидатстване, синът ми също, просто при такава конкуренция за софийските училища всеки залага на допълнителна подготовка, няма начин... та като цяло резултатите им на матурите бяха много добри, почти всички са по езикови гимназии в момента, има и съученици в НГДЕК и специализирани по изобразителни изкуства, конкретно моето момче е сред първите десетина приети момчета в 91 НЕГ, така че определено поне в нашето семейство отчитаме етапа 1-7 клас в 51-во като абсолютно успешен за нас, а не сме го избирали специално, просто ни беше кварталното училище Simple Smile

друго хубаво на училището е, че са много активни по различни проекти - за нашия випуск например имаше една програма Коменски за сътрудничество с други държави за опознаване, и доста деца ходиха по чужбина за няколко дни, после пък дойде ред ние да сме домакини и техните деца идваха при нас
Виж целия пост
# 340
Здравйте,
Знаете ли колко паралелки 1ви клас приема училището и има ли критерий за местожителство/месторабота в района?
Благодаря
Виж целия пост
# 341
Има критерий местожителство. Има и месторабота.
Обикновено приемат 4 паралелки по 24 деца.
Виж целия пост
# 342
Мерси, а знаете ли колко деца приблизително кандидатстват годишно?
А дали има предварителни изпити или събеседване с родители/деца? Дали има ден на отворените врати? Мерси
Виж целия пост
# 343
Миналата година, доколкото помня, бяха подадени над 500 молби. Няма предварителни изпити. Ден на отворените врати имаше през ноемри, може пак да има.
Виж целия пост
# 344
Миналата година последното влязло дете беше с 13т. Всъщност всички деца от други квартали с родител, учил в 51во или брат/сестра в 51во, имаха повече точки от децата в квартала и ги приеха.

До септември  децата от вх. номер 1 нататък си останаха в резервите, все деца, живеещи наоколо.
След това обаче малко по малко класовете започнаха да се учеличават с връзкарчета.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия