Машина за хляб - 19 част

  • 52 925
  • 833
# 615
addicted™,чудесно хлебче,много апетитно изглежда. Peace
Да взема и аз да се оплача в централата на Мулинекс.И моята бъркалка се е изтъркала,пък и от време на време и моята машинка пуска масло по тестото,да вземат и на мен да изпратят модел 6000 Mr. Green.

Макс, дай да вземем ноу-хауто от addicted™. Хлебчето вярно е разкошно! Аз ще им подаря счупената и неработещата Аляска - пък те да ми дадат Мулинекс Mr. Green

В Техномаркет има някаква промоция - връщаш стара Мулинекс, получаваш нова срещу 15% отстъпка - нещо такова беше.......

Винаги предпочитам по-големите хлебопекарни - с 2 бъркалки и поне 1,200кг. хляб. Другото не е за мен.
Виж целия пост
# 616

Винаги предпочитам по-големите хлебопекарни - с 2 бъркалки и поне 1,200кг. хляб. Другото не е за мен.

Това е защото знаеш какво и как да го направиш  Grinning За начинаещи като мен предполагам едната бъркалка е достатъчна  Rolling Eyes или се лъжа  newsm78
Виж целия пост
# 617
Еееее Адиктид, страхотия си показала ти тук. Няма как да ти се размине даването на рецептата, струва ми се Laughing еееее ако може де.

И ти кога го рязваш моля сподели. Аз лично, се пробвах да я правя тази работа след последното разбъркване, ама нещо не ми се получава. Crossing Arms А и брашно просто ръсвам, а то вече нали се е понадуло малко тестото и е сухо и хлъзгаво, та не фаща брашното. Та мокриш ли го преди това и след това брашното и после резките, или ти е друга технологията. Аз и понеже се страхувам да не взема да я одера тая машина отвътре, та едвам ги боря тия резки, а твойте като ги гледам просто очите ми останаха в тях. Моля те, ако не те затруднява кажи кога точно ги правиш. Предварително ти благодаря  bouquet
Виж целия пост
# 618
Момичета, аз пак правя козунак  Blush
Снимах го докато го правех и утре ще кача снимки и ще ви покажа тестото  Grinning
Сега се пече - половината във фурната, половина в хлебопекарната. Мисля, че пак не улучих тестото. Сложих повечко брашно, но пак с втасването имах проблем. Не се увеличи два пъти  Tired Този във фурната става по-бързо от този в машинката  Flutter
Пак ми се струва, че няма да има конци  Tired
Може ли да ми кажете при козунаците пропорцията течности/брашно каква е горе-долу?
А ако случайно знаете линк с обяснение в снимки за правене на козунак, ще ми е много полезно. Не мога да преценя дали тестото трябва да изглежда така  newsm78 Утре ще ви го покажа  Flutter
Виж целия пост
# 619
peiota ето ти рецептата на Пина:

Козунак

150мл прясно мляко
2 яйца
50мл олио
40гр краве масло (предварително разстопено)
150гр захар
11-12гр жива мая
450 - 500гр брашно (на око ако трябва се добавя да стане тестото на топче; по-меко от хлебно, но да може да се плете, да не е каша)
настъргана кора на 1 лимон
1 ванилия


по желание може да се добавят стафиди при звуковия сигнал (аз не добавих,защото нямах) и бадеми за отгоре
Пуснах на програма за 3.13h.Като извадих бъркалките след последното премесване,извадих тестото и го оплетох,после върнах в машината да втасва и пече!Докато плетох,капака на машината беше затворен- да не изстива.Наду се страшно много,а дозата е малка,както виждате,но се напълни машината.Стана просто идеален! Mr. Green


преди печенето се ръси обилно със захар

*****
а тук има разяснения за това как се прави козунак: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=358581.msg9879950#msg9879950
Виж целия пост
# 620
Krische , благодаря ти. и на мен не винаги ми се получават толкова красиви. и друг път съм ги срязвала отгоре с ножчето, но резултата не винаги е за показване  hahaha
"рецептата" е:

тук сложих 200г кисело мляко и 200 мл вода
2,5 с.л. захар,/аз слагам кафява/
2,5 ч.л. сол,
олио /не меря, но примерно 2 с.л. горе-долу/
250 г пълнозърнесто брашно,
и не знам колко типово  Embarassed например още 300 на този етап,
половин пакетче натрошена прясна мая,
около 1/2 каф. л. сода /аз така ръся/
слагам слънчоглед, тиквено семе, сусам, натрошен лен
и бърза програма /на тази машина 1:35, на предишната беше 1:20/
добавям от типовото брашно, колкото е необходимо

в този хляб ръснах шарена сол - 1 1/2 с.л. примерно. понякога добавям босилек и 1-2 рендосани чесънчета - мммм...

ползвам типово на СофияМел
и пълнозърнесто Универсал /във Фантастико го има/

значи след последното месене, вадя тестото, махам бъркалките и го връщам обратно в казанчето. аз по-късно реших, че ще го пудря, но сега се замислям, че може и отвън да се свърши тази работа, наистина за да не се одраска казанчето. и аз много внимавах  ooooh!
ми как - сложих си брашно в ръката /няколко пъти/, изсипах го върху хляба и го загладих, все едно го галя и така докато побеля. после с ножчето от машината този път го нарязах. но явно не трябва да са надълбоко цепките  Thinking този път съвсем лекичко го нацепих /3-4 мм примерно дълбочина/ и наистина стана добре. после си го оставих да си втасва и да се пече.
извинявам се за дългия пост, но дано пък да си ме разбрала. ако има нещо, пак ще казвам  Hug

Мах-мама, ми за бъркалките и маслото - в сервиза казаха, че съм първата с такива проблеми и да има масло в казавчето е абсурд! много ми помогнахте и ти, и момичетата  Heart Eyes Hug  bouquet
Виж целия пост
# 621
Адиктид, благодаря ти Hug Много хубаво си го обяснила, копнах си го и ще се тества Wink За красотата не е сигурно дали ще я докарам, но явно няма проблем да си извади човек тестото и да си го оформи и после да го върне.
Виж целия пост
# 622
Kiara, благодаря   bouquet
Моята рецепта е:
3 яйца /1 от жълтъците за намазване/
200гр захар
250мл прясно мляко
75мл мазнина /половината се слага в началото, другата половина когато се оформи топка - на малки струйки.
660гр брашно
20гр мая - сложих половин кубче прясна мая.
кората на един лимон.

отново стана твърдичък и на шупли...нещо средно между погача и кекс. Плетката се личеше отново само отгоре  Tired А уж стана хубава топка този път  smile3515 Няма и помен от конци  #Cussing out
Според моето лаишко мнение проблема ми е във втасването  Thinking Не се наду два пъти. Дали може да стане така ако маята ми е стара. Преди 2-3 седмици мъж ми от силна еуфория от машината купи промишлено количество мая...още я ползвам и се чудя може ли да е от нея  newsm78
Виж целия пост
# 623
addicted™ ,по скоро само веднъж имах масло в тестото,но преди ми се е случвало няколко пъти.Стои като тъмни нишки в самото тесто,отделно там,където се допира около оста на бъркалката си имаше доволно количество.След измиване на контейнерчето,отдолу винаги има по малко масло и аз го обирам със салфетка.Може би заради това вече няма толкова масло по тестото.
peiota,какво брашно ползваш?Да не би да е от там?
Виж целия пост
# 624
Аро - най-евтиното възможно. Но хляба с него си става чудесен  Thinking Или пропорциите не са ми ок или маята е кофти...
Според мен проблема е във втасването  Thinking Следващия път ще пробвам с рецептата на Пина  Peace
max-mama, сега тестото беше по-еластично, но пак трудно се връщаше в старата си форма. Довечера ще кача снимки да го видите и да си кажете мнението  baby_neutral
Виж целия пост
# 625
Addicted - и аз пазарувам във Фантастико, но пълнозърнесто брашно Универсал не съм срещала - дали не е на Унипек? Пак ще потърся, но ми се струва че в нашия магазин няма точно такова...А точно тук май бях споделила, че типовото на Унипек си е направо бяло според мен, на София мел наистина е по-добро.
Виж целия пост
# 626
dima76, в момента има промоция в Метро на Аляска - две за 180 лв. Всички са доволни от нея.
От Мулинекс 2000 много не са доволни. Моята е такава и аз съм доволна, но по-някога ми се налага да допичам от горе нещата във фурната.
Виж целия пост
# 627
eli6 аз ползвам пълнозърнестото брашно на Панино и съм много доволна. Правих хляб само от него без добавка на бяло и стана много хубав.
Виж целия пост
# 628
eli6 аз ползвам пълнозърнестото брашно на Панино и съм много доволна. Правих хляб само от него без добавка на бяло и стана много хубав.
То за хубаво е хубаво, ама не зная колко е диетично, защото доста бухва и се притеснявам да не е с примеси на бяло. Ще пробвам да го смесвам с някои по-тъмни брашна и ще слагам и трици, защото и на мен ми допада
Виж целия пост
# 629
Аз добавям по 3 с.л. пшеничени и овесени трици, и ленено семе и се чуствам много добре. Да ти кажа, че от м. август 2009 от както имам машината си редувам хляба - веднъж пълнозърнест, веднъж царевичен и съм отслабнала с 5 кг.  То и за състава на другите брашна не можеш да си сигурна. най-добре са хората които си носят зърно и получават брашното от него. Купуваш ли го никога не можеш да си сигурен какво има вътре.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия