Машина за хляб - 19 част

  • 52 923
  • 833
# 720
Здравейте мацки,искам да си купя хлебопекарна.Преди време неуспешно се наредих за редутски ама не ме огря.Понеже нямам много възможност та намерих такава http://tcm.dir.bg/_wm/catalog/item.php?did=143490&df=644779&dflid=3 Дали ще си струва парите или да търся нещо друго?
Виж целия пост
# 721
Здравейте мацки,искам да си купя хлебопекарна.Преди време неуспешно се наредих за редутски ама не ме огря.Понеже нямам много възможност та намерих такава http://tcm.dir.bg/_wm/catalog/item.php?did=143490&df=644779&dflid=3 Дали ще си струва парите или да търся нещо друго?


Преди всичко разбери за какъв грамаж е.
Аз досега не съм видяла разлика в различните марки, но всички, които съм виждала са с основна програма за печене около 3 часа, а на тази машина е само 1 час и 40 мин. Струва ми се странно - не виждам време за месене, втасване и печене. Дано да се включи някой, който я има.
Виж целия пост
# 722
Да и на мен ми се стори странно че е само 1.40минути  newsm78 А може да е за 500г хляб newsm78 Айде няма ли някой такава да каже дали си струва парите.
Виж целия пост
# 723
запис
Виж целия пост
# 724
Здравейте мацки,искам да си купя хлебопекарна.Преди време неуспешно се наредих за редутски ама не ме огря.Понеже нямам много възможност та намерих такава http://tcm.dir.bg/_wm/catalog/item.php?did=143490&df=644779&dflid=3 Дали ще си струва парите или да търся нещо друго?
Ако, добре виждам картинката, тази машина е Клатроник. Моята предишната беше Клатроник, но белия модел и бях много доволна, смених я само заради грамажа, Клатроника беше до 1 кг (или 900 гр. не съм много сигурна), аз си взех до 1500 гр. Машината все още си работи и не е имало проблем (за разлика от сегашната ми, която ходи няколко пъти на ремонт Sad)
Има си основна програма, която е около 3 часа и малко, това, което е описано са бързата и ултра бързата и програма. Има си всичко, което имат и другите машини, само програмата и за кекс е доста дълга и ако не се лъжа е за кексове с мая.
Виж целия пост
# 725
запис Peace
Виж целия пост
# 726
момичета, продават ли мая в големи разфасофки newsm78
Виж целия пост
# 727

Обикновен бял хляб

за 2 паунда
1-1/2 чаши хладка вода
2 с.л. олио
1-1/2 ч.л сол
4 чаши брашно
2-1/2 ч.л. суха мая

Съотношението вода/брашно е ок.  Чашите са 240мл, нали? Добави и една супена лъжица захар. Добре е да пресееш брашното.

Благодаря ти  Hug Hug
да, предполагам чашите са толкова понеже аз ги гледам в озове - пълна водна чаша.
Пресяването по принцип ли го казваш или специално за тази рецепта?
За сега няма да слагам захар, искам да направя рецептата 1:1 за да изпробвам машината, но за по-нататък ще го имам в предвид  Wink
Виж целия пост
# 728
мая06, на нашата машина бързата програма е 1:35 мин за 1 кг хляб. основната е друга работа  Peace
Виж целия пост
# 729
мая06, бързата програма на моята машина е 59 мин  Wink
Виж целия пост
# 730
Звучиш мнмого компетентно  Mr. Green
Може ли да те помоля да отговориш на моя въпрос за бушона или превключвача (незнам какво е точно но на английски е fuse) който изгорял и сега ми го смениха.  Blush
Машината е за 2 паунда и при опит да направя хляб с рецепта за точно 2 паунда от самата книжка на машината, тази част е издала багажа. Въпроса ми е, дали е възможно да е единичен случай или просто описанието не отговаря на реалността - т.е. не мога да правя нещо по-тежко от 1.5 паунда?

 smile3525

това бушона е нещо като застраховка за ел.мотор, ако е в липса ще ти изгори направо моторчето, ето за това всички производители се осигуряват с подобно нещо, даже при някои производители може да е и автоматично.
не вярвам изгарянето на бушона(фусе) да е заради количеството до и 2 паунда тесто, според мене проблема е в мощността на ел. мотор, при малко затрудняване(особено при по твърда консистенция на тесто или повече от 2паунда тесто) ти включва осигурителната система, т.е. в случая ти изгаря бушона.
Ето за това не требе да надвишаваш количеството 2паунда, с 2 паунда или под 2 паунда требе да внимаваш особено за консистенцията на тестото, не трябва да е много твърдо, а малко към по мокра консистенция трябва да е тестото ти.

погледни в долните снимки, за да нямаш проблем-чета занапред препоръчвам ти междинна, т.е. консистенция между прекалено мокро и към ОК тесто, или по просто казано не трябва да ти скърца нищо при месенето(в многото случаи това е сигнал за мн. твърдо тесто и в последствие по после сочи и за хлабаво в казанчето или в гнездото за казанчето ).

-упътване за по добро тесто:  
прекалено сухо       прекалено мокро                  OK
                   

 Hug поздрави
Виж целия пост
# 731
Ердинч  леле как хубаво си го обяснил newsm10 чак всичко разбрах   Blush

Хиляди благодарности, кажи какво пиеш или ядеш че сме в готварски форум  Grinning 
Виж целия пост
# 732
момичета, продават ли мая в големи разфасофки newsm78
  самоцитирам се Rolling Eyes
Виж целия пост
# 733
D_e_s_i_t_o,купувам суха мая в опаковка от 500гр.Големите опаковки със жива мая може да намериш в склад за сладкарски изделия.Купували сме по 10кг.
Виж целия пост
# 734
може ли снимка на тази по 500 гр.  Blush
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия