Машина за хляб - 19 част

  • 52 925
  • 833
# 750
А на мен лимоновият кейк ми стана като павенце - десет сантима на височина, иначе е много вкусен. Дали има някаква тънкост - предварително да разбия яйцата? Или защото слагам и малко пълнозърнесто брашно (около една трета от количеството)?

Освен да е от брашното. Хляба с него не бухва както с бяло. Тъй че важи и за кекса.

Mirama, много дълга тая програма за кекс Rolling Eyes. Аз веднъж само правих на нея и то голямо бъркане беше. Струва ми се, че може да се ползва някоя по-къса, но коя Thinking?
Виж целия пост
# 751
Откъде купувате пълнозърнесто брашно. Искам да си направя хляб тип Бонус, но незнам как  и какво да сложа. Някакви идеи  Thinking
Виж целия пост
# 752
Откъде купувате пълнозърнесто брашно. Искам да си направя хляб тип Бонукс, но незнам как  и какво да сложа. Някакви идеи  Thinking

По принцип се продава, където има и други брашна. А хляба е Бонус. Бонукс е праха за пране Laughing.
Виж целия пост
# 753
Откъде купувате пълнозърнесто брашно. Искам да си направя хляб тип Бонукс, но незнам как  и какво да сложа. Някакви идеи  Thinking

По принцип се продава, където има и други брашна. А хляба е Бонус. Бонукс е праха за пране Laughing.


 Joy Joy Да де ей сега се поправям. Бях онзи ден във фантастико и не видях някякви по разлинчи прашна от тип 500 и типовия , затова реших да ви питам  newsm78
Виж целия пост
# 754
Откъде купувате пълнозърнесто брашно. Искам да си направя хляб тип Бонукс, но незнам как  и какво да сложа. Някакви идеи  Thinking

По принцип се продава, където има и други брашна. А хляба е Бонус. Бонукс е праха за пране Laughing.

 Joy Joy Да де ей сега се поправям. Бях онзи ден във фантастико и не видях някякви по разлинчи прашна от тип 500 и типовия , затова реших да ви питам  newsm78


Във хранителните магазини има, напр.  в 345, също и в някои квартални... И в диетичните магазини има, но е на двойни цени.
Виж целия пост
# 755
Момичета първо ме извинете но наистина нямам никаква възможност да изчета всички теми а в темата за рецептите няма разяснение.
Днес си купих хлебопекарна и първият опит беше ужас.
Правих пълнозърнест хляб.Рецептата беше:
290ml вода
200 гр.бяло брашно
300 гр. пълнозърнесто брашно
2 ч.л захар
1,5 ч.л сол
1 ч. л мая
2 ч.л олио.
Моля Ви кажете каква точно мая използвате и как я дозирате PraynigРазтваряте ли я с вода,смесвате ли я с брашното .Защото аз използвах суха мая и я сложих директно най-накрая.
Не ми бухна въобще хлебчето и си мисля че мие малко маята или нея сложих правилно ,
Благодаря предварително  bouquet
Виж целия пост
# 756
Ванила, а тестото добре ли се беше оформило на топка? Следи ли го отначало? Иначе рецептата ми се струва Ок. Маята се слага върху брашното. Аз дозирам /когато дозирам/ с лъжичката, която е към машината. Ползвам суха на Йоткер.
Виж целия пост
# 757
Маята слагам заедно с останалите продукти, като водата е хладка. Меря на око - купувам едни и същи пакетчета суха мая, та ми е лесно да отсипвам горе-долу-точно.



ПП - не съм правила горната рецепта, но на пръв поглед захарта и солта ми се струват множко.
Виж целия пост
# 758
...ПП - не съм правила горната рецепта, но на пръв поглед захарта и солта ми се струват множко.

Според мен са си ОК. Най-често като реша да правя хляб на око, слагам по 2 ч.л. сол и захар.
Виж целия пост
# 759
Във Фантастико понякога има - това в Студентски град ми е най-близо. В някоя по-голяма Била, също проверете.
Има също и в диетичния на Екзарх Йосиф, не е много скъпо - 1.30 последно взех от там.
Най-скъпо съм намирала в Пикадили, ама те са смеси някакви, направо готови, та не купих.
Виж целия пост
# 760
"Бонус''-а не се ли прави от натрошено зърно,без брашно?
Виж целия пост
# 761
...ПП - не съм правила горната рецепта, но на пръв поглед захарта и солта ми се струват множко.

Според мен са си ОК. Най-често като реша да правя хляб на око, слагам по 2 ч.л. сол и захар.


 Peace
Виж ти, аз слагам доста по-малко, понеже гледам да намаляме солта. Забравила съм значи.
Виж целия пост
# 762
...ПП - не съм правила горната рецепта, но на пръв поглед захарта и солта ми се струват множко.
Според мен са си ОК. Най-често като реша да правя хляб на око, слагам по 2 ч.л. сол и захар.
Peace
Виж ти, аз слагам доста по-малко, понеже гледам да намаляме солта. Забравила съм значи.

Ами то лошо няма. Сол и захар се слагат, за да се овкуси тестото. Пък диетичното и здравословното не винаги е вкусно Peace.
Виж целия пост
# 763

Ердинч  леле как хубаво си го обяснил  чак всичко разбрах   

Ердинч   кажи какво пиеш или ядеш че сме в готварски форум 

благодаря,

sory но не разбрах въпроса, това на сериозно или на шега  newsm12


На сериозно, но за сега виртуално че сме много далеч един от друг и няма как да се почерпим подобаващо. Иначе Анкара... не съм била там... а ако искаш ти ела на гости да те черпя пинаколада в кокосов орех или каквото друго тропическо си избереш  Grinning


Виж целия пост
# 764
Рецептата на първия ми хляб е почти същата, пък виж каква тухла стана. Наблюдавах ,обаче по съвет на момичетата и добавих малко водичка, че имаше много неусвоено брашно, после пък се наложи да поръся брашънце. Embarassed
Извинявам се, но докато публикувам отговора си, 6 вече са ме изпреварили!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия