Когато детето иска да опита храни или напитки за *възрастни* ...

  • 2 995
  • 50
# 30
И аз пия кола от 8-9 год,кафе пия редовно от 14 год.,какво от това,до сега не съм видяла да ми навредят тези неща.
Алкохол не пия,нито бира ,нито вино.Не пуша.Вредни храни не консумирам  и не купувам.Детето не иска гризки,боядисани бонбонки,близалки и много други боклуци.Обича зеленчуци,дом десерти и сокове и чайове.Но давам когато си поиска кола/разреждам с вода./
До онзи ден де й давах гъби,но наготвих гъбена каша и то милото искаше,е как да й откажа като много й хареса.
Виж целия пост
# 31
Аз примерно не съм се сблъсквала особено често с този проблем. Когато дъщеря ми иска от моето кафе, казвам че това е напитката за възрастни и не може, но ако иска ще и направя какао... Харесва и, че пием и двете нещо с подобен цвят и спира да иска, но на две години децата бързо се оставят да ги залисат с нещо друго:)

И моята дъщеря често иска да пие от кафето ми. 2-3 пъти мина номера с какаото, но сега ако й предложа какао ми казва "нее, кафе, кафеее"  Mr. Green и много добре прави разлика във вкуса на какаото и кафето. И дума не може стане да я "излъжа"  Grinning И за това й давам 1-2 глътки кафе, тя иска още естествено, но не й давам повече. Разбираме се, че 1-2 глътки е детската доза. И така до следващия път.
Виж целия пост
# 32
Козльо Дааа, и ние трудно можем да я излъжем, че това е кафе. Скоро каза, че не мирише така  Laughing Сега обяснявам, че това е за големи (възрастни) и че детският вариант е какао. Почти същото е  Wink От два/три месеца има мир по темата, но предполагам, че скоро пак ще трябва да мисля обяснения... Не ми се иска да спирам с кафенцето, защото след многото безсънни нощи, то ме крепи сутрин  Embarassed

Да допълня, че през уикенда имахме гости късния следобед и се пиеше вино. Сипахме на децата сок от ябълка, казахме си наздраве, но моята дъщеря почака да си отпием, идва при баща си и казва: Тате, дай да си пийна от твоята чаша, деее  Joy (съпругът ми е твърдо против и не даде, а оттам тръгна дискусията с да или не)
Виж целия пост
# 33
Не е проявявала интерес към алкохола и газираните напитки. То всъщност в къщи много рядко се пие твърд алкохол, пием вино и бира, а газираните са веднъж-два пъти месечно, ако много ни се допие. Беше изумена това лято, когато видя по-малко момиченце на наши познати да пие от бирата на баща си. Предложих и да опита, но ми отказа твърдо. По едно време проявяваше интерес към кафето, правех и мляко с какао (аз пия мляко с нес, цветът е подобен). Моя колежка беше взела на сина си Инка, кафе от цикория, но при нас периодът бързо отмина, та не се наложи да замествам. Баща и пуши рядко и не пред децата, аз отказах цигарите преди повече от 2 години, тя няма спомен, че съм пушила. Внушавам и че мацките не пушат, ама баба и пуши и малко ми разваля настройките. Отскоро и Калина се прави, че пуши със солета или сламка. У нас за съжаление влизат джанкове- предимно вафлички и десерти, колбаси, рядко чипс, пуканки и т.н. Иначе гледам да не купувам полуфабрикати, да не готвя солено, пържено, не употребяваме готови подправки, подсладители, маргарин. Аз ям доста плодове, отскоро и тя опитва (и аз да благодаря на Мързелград  Mr. Green ).
Виж целия пост
# 34
Аз на малката и давам да пие бира, ама по малко CrazyИначе това лято на плажа гледах как две мами от този форум даваха на децата си да пият мента със спрайт  Mr. Green

От онова "зеленото" ли Mr. Green
От същото  Laughing, радвам се да те видя Hug
Виж целия пост
# 35
Да допълня, че през уикенда имахме гости късния следобед и се пиеше вино. Сипахме на децата сок от ябълка, казахме си наздраве, но моята дъщеря почака да си отпием, идва при баща си и казва: Тате, дай да си пийна от твоята чаша, деее  Joy (съпругът ми е твърдо против и не даде, а оттам тръгна дискусията с да или не)

При нас се получава същото когато си отворим по бира със съпруга ми. Тя идва и започва да иска да си пийне. Често казано й даваме по 1-2 глътки, но в никой случай повече  Grinning
Виж целия пост
# 36
Да допълня, че през уикенда имахме гости късния следобед и се пиеше вино. Сипахме на децата сок от ябълка, казахме си наздраве, но моята дъщеря почака да си отпием, идва при баща си и казва:

Toва със сока от ябълка може да изиграе лоша шега на родителите, защото на цвят въобще не се различава от бирата. Така на един рожден ден се бяха смесили пластмасовите чашки на възрастните (с бира) с тези на децата (със сок от ябълки) и детето ми, тогава на 3 години, изпи цяла чашка бира. Усетих чак като помирисах чашата.
Виж целия пост
# 37
На тема храна и напитки не се лъжем с детето.
Намирам за безсмислено да лъжа, че сок от ябълка е бира Crazy
Бирата е бира и не е за деца. Така е с чипс, шоколад, алкохол и други.
Не бих си позволила да давам обяснения, които нямат нищо общо с истината, като например, че всеки който пие е алкохолик...Това не е вярно, но не означава, че ще дам на детето си да пие вино, ракия или друго алкохолно питие
Вярно детето ми  е още малък, но въпреки това ако прояви интерес към чашата ми с кафе му обеднявам, че не е за деца кафето и не му давам да опита.
Не вярвам в мита, че ако като малък пробва алкохол, като порасне няма да пие.
Виж целия пост
# 38
Никога не е проявявал желание да пробва билото то бира ,кола или кафе.Пробвала съм го с кола ,казва ,че само големите пиели газирано,а децата не.На 4 години е вече и все още не е опитвал безалкохолно(което и ме радва много)
Виж целия пост
# 39
Не консумираме алкохол, бира, газирано, кола -  тъй че няма от къде да види тези неща.
Кафе пием на терасата в негово отсъствие, но по пейките виждайки други майки - казвам му че кафето е за възрастни и много горчи.

не одобрявам даването на алкохол под каквато и да е форма на деца до 18 години.
Виж целия пост
# 40
Давам им да опитат от почти всичко - в къщи никой не пуши примерно, но като излезем навън 90% от хората го правят. Малката имитира пушене със сламка, солета или  нещо друго, което и е под ръка. Това е единственото нещо, което мисля че е твърде малка да опита. И двете ми деца обичат бира и когато сме  в компания, рокерският клуб, на събор или други мероприятие от сорта - бирата им е позволена в умерени количества. Газирано безалкохолно давам рядко - дпоред мен е далеч по-вредно от бирата. Полага им се максимум по 1 чаша и то в много, много редки случаи. Кафе - ами баткото не е искал да опитва, малката обаче изявява такива желания. Правя какао, но задължително измолва и една глътчица от кафето - напоследък това и желание изчезна и си мина само на какао. Вино са пробвали, но не са очаровани - съответно не пият. На принципа съм, че колкото повече забранявам, или се опитвам да ги излъжа, толкова по-силно става тяхното желание. Когато повечето неща са им разрешени, не изпитват толкова силно желание да ги имат/пият/вкусят.
Виж целия пост
# 41
а аз понякога давам на децата си да си близнат от пяната на бирата, или им слагам няколко капки вино във водата... не виждам какво може да им навреди.  Виж, да си дръпнат от цигара, не бих им разрешила.
Виж целия пост
# 42
това с пробването може би върши работа да ви кажа.
Аз от личен опит си спомням - като бях малка на към 5-6 на вилата обядвахме и мен ми се допи вода, видях едно шише с безцветна течност и го наддигнах. Чак на 3тата глътка някъде се усетих, че това не е вода, а ракия. И оттогава миризмата на ракия ме отвръщава.
За цигарите, понеже всички в нас пушеха, една вечер на гости ли бяхме някъде не помня и те явно вече леко подпийнали и ние децата само - дайте да пробваме, дайте да пробваме. Даде ни майка ми да видим че няма да ни хареса - всички деца се отвратихме, толкова гадно беше. Та аз много късно пропуших, защото този спомен ми беше много неприятен, а и по много малко пуша - 2-3 цигари на седмица.. та така
Виж целия пост
# 43
Към алкохол не е проявявала интерес, но ако много държи бих й дала да опита_ като й zнам вкуса и каква е каприzна със сигурност няма да й хареса и ефектът Ще е по_скоро положителен, т.е. няма да си помисли да повтори.
За кафето_ веднъж пита дали може да опита и тя. Не съм правила драми, не мисля, че от една глътка Ще й стане неЩо или пък Ще се пристрасти, даже напротив_ аz го пия много черно и беz zахар  Mr. Green дадох й, опита... оЩе ме пита от време на време как може да пия такова ужасно неЩо  Wink втори път не пожела. Ако й бях откаzала тогава можеШе оЩе да си мисли, че пия най_вкусната напитка на света, след като я консумирам с литри Laughing
Виж целия пост
# 44
Казвам и че може да пробва, но съм сигурна, че няма да и хареса  Wink. Има ефект. Кафе, алкохол, кола, въобще газирани напитки не е вкусвала дори . Понякога вижда децата да пият и ги пита - Това не е ли гадно  Rolling Eyes ?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия