Витамин D, децата, майките, възрастните и зимата...

  • 185 733
  • 921
# 375
  bouquet
Лека и здрава зима на всички Hug
Виж целия пост
# 376
Здравейте, да се запиша и тук.
Най-накрая ми дойде поръчката от ихерб, и исках да попитам,
този витамин Д http://www.iherb.com/Natural-Factors-Vitamin-D3-Drops-1000-IU-0- … -15-ml/22439?at=0
по колко да давам на децата едното е на една, другото на 4, а и ние възрастните по колко да взимаме  newsm78
Сигурно сте го обсъждали, ама ние пак сме болни за н-ти път, и нямам възможност да ровя много назад. Благодаря.
Виж целия пост
# 377
На децата -  по 3 капки на два дни (общо 3000 М.Е./ два дни), а за възрастните по 3 капки всеки ден.
Виж целия пост
# 378
Здравейте,
моята педиатъка ми каза,че след 4-тия месец се дава деавит, бебчо сега е на 3 месеца и досега не съм му давала вит.Д,а много ми се иска.
Какво бихте ме посъветвали?
Виж целия пост
# 379
anince, ако е на адаптирано мляко и поема достатъчно или повече от дозата за кг , няма особена нужда. Ако кърмиш, започни ти да приемаш и готово. Най-добре рибено масло с витамин Д и А вътре, защото е богато на омега 3 и полезно за мозъка на бебето.
Виж целия пост
# 380
anince , даването на витамин Д зависи от много фактори и би трябвало личният ви лекар да може да прецени това. По инструкции профилактиката на рахит трябва да започне от 20-ия ден при доносени деца и от 7 ден при недоносени. Значение има доколко бебето се излага на слънчева светлина, колко бързо наддава на тегло/ по-бързо растящите деца имат по-големи нужди от вит.Д/, индивидуални особености и т.н. Млякото , било кърма, или адаптирани млека често не са достатъчен източник на вит.Д. Деавит може да се дава, ако става въпрос за малки дози- 1-2 капки. При по-големи дози, особено при такива за лечение на рахит, Деавита не е подходящ, поради опасност от предозиране на вит.А
Виж целия пост
# 381
Много благодаря за бързите отговори.Реших да поръчам да ми изпрарят от Англия вит.Д
Виж целия пост
# 382
На мен днес ми дойде поръчката от www.iherb.com   

Поръчах си за мен този  вит Д3, много съм доволна http://www.iherb.com/Now-Foods-Vitamin-D-3-Highest-Potency-5-000 … ftgels/22335?at=0
Капсулите са малки, прозрачни. Преди съм взимала от 2000IU по 2-3 бройя на друга фирма и бяха с доста големи размери. Това сега е 5000IU и е много малка капсулка, браво.

Код за 5 $ отстъпка от първа поръчка в   www.iherb.com    -     OKO591   

Виж целия пост
# 383
ve4e ima vigantol   Hug
Виж целия пост
# 384
Днес си направих лабораторно изследване на нивото на 25ОН Витамин D. Бързо проучване в Интернет показа, че от по-известните лаборатории се прави в:

Лаборатория Бодимед - 35 лв.
Лаборатория на болница Токуда - 30 лв.

В цената е включено вземането на кръв.

Моето изследване беше в Токуда - посочени са референтни стойности:

долна граница: 11,0 ng/ml
горна граница: 43,0 ng/ml

Резултатът ми е 16,03 и привидно е в нормата. Обаче, прочитайки материалите в темата, както и тази статия
си мисля, че има какво да се желае.

Проблемът е, че преди 2 години при ехографско изследване (за друго) ми откриха 2 камъчета в единия бъбрек. Не съм имал проблеми в тази насока до ден днешен.
При последната поръчка в iherb се снабдих с Витамин Д – 2 400 М.Е., но изчаках да видя резултата. Въпросът ми е – следва ли да започна да го пия (без лекарска консултация), предвид на горното?
Виж целия пост
# 385

В София има ли вече?
Искам да попитам, тъй като не мога да намея Вигантол все още, какво рибено масло бих могла да давам заради витамин Д. Благодаря!
Виж целия пост
# 386
turist - въпросът иска разяснение. Вит. D засилва усвояването на калций и магнезий. Ако тези елементи не се задържат в организма, попадат в урината и образуват камъни.

Задържането на калций и магнезий от бъбреците се регулира от елемента бор. Ако се приема 2-3 мг бор, калция и магнезия не попадат в урината и камъни не се образуват.

denizara - хубаво е да се дава рибено масло, но вит. D вътре е малко, а вит. А - повече. Говоря за рибено масло от черен дроб.
Виж целия пост
# 387
  В кои храни се съдържа бор?
Виж целия пост
# 388
turist - въпросът иска разяснение. Вит. D засилва усвояването на калций и магнезий. Ако тези елементи не се задържат в организма, попадат в урината и образуват камъни.

Задържането на калций и магнезий от бъбреците се регулира от елемента бор. Ако се приема 2-3 мг бор, калция и магнезия не попадат в урината и камъни не се образуват.

denizara - хубаво е да се дава рибено масло, но вит. D вътре е малко, а вит. А - повече. Говоря за рибено масло от черен дроб.

Благодаря!
Виж целия пост
# 389
  В кои храни се съдържа бор?

Бор

Борът е необходим в микроколичества за здравето на костите и растежа на мускули­те, защото способства за образуването на естествени стероидни съединения в орга­низма, както и за метаболизма на калция, фосфора и магнезия. Той стимулира функци­ята на мозъка, повишава неговата пъргавина и способства за оползотворяването на енер­гията от мазнините и захарите от организ­ма. При повечето хора не се наблюдава не­достиг на бор. Въпреки това възрастните хора обикновено се повлияват благоприятно от вземането на добавка от 2 до 3 милиграма дневно, тъй като имат голям проблем с абсорбцията на калция. Недости­гът на бор засилва недостига на витамин Б.

Борът подпомага профилактиката на остеопорозата, която се развива в периода на менопаузата, и за изграждането на муску­лите. В изследване, проведено от Амери­канското министерство на земеделието, се отбелязва, че по време на 8-дневното до­бавяне на 3 милиграма бор дневно към храна­та на тестова група жени в менопауза, се наблюдава намаляване на загубата на калций в урината с 40%, намаляване на загубата на магнезий с една трета и слабо намаление на загубата на фосфор, в сравнение със стой­ностите, отчетени преди приема на до­бавката.

 

Източници

Бор се съдържа в следните храни: ябълки, моркови, грозде, листни зеленчуци, ядки, круши и зърнени култури.

 

Предупреждение

Не вземайте повече от 3 милиграма бор дневно!
от тук
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия