За Бога майки! Спрете сополивите си деца от ясла/градина!

  • 15 295
  • 266
# 90
himalomi , абе аз те разбрах, ама не ми стана ясно защо обиждаш децата на зверове и пращаш твоето при тях в зверилника?
Виж целия пост
# 91
И да, има го и моментът, че май работещите родители подхождат по-отговорно към болните си деца, докато свободните такива явно не желаят да се лишат от свободното си време, за да си гледат болните деца в къщи.

 smile3521
Виж целия пост
# 92
Ити, аз работя в София, а от както голямата ходи на ясла/детска съм сменила вече трета телевизия.
Ок, няма какво да се направи - битката е предварително загубена! (освен да се пускат теми по форумите)

До този извод стигнах: хората са безотговорни, сестрите и лекарите подкупни и неразбиращи от работата си, РИОКОЗ не съдейства веднага, телевизиите не смятат, че е проблемите в градините в Сф си заслужават отразяването, а съдът изобщо не го споменава по общоизвестни причини.

Виж целия пост
# 93
"Зверилник"  Shocked #Crazy Shocked И вие оставяте детето си там? В качеството си на отговорен родител?
А казвате ли му "Хайде, маме, да тръгваме за зверилника!" ???
Виж целия пост
# 94
Моите впечатления са, че в последно време стана изключително модерно децата да страдат от алергии. Притежаването на алергия граничи, едва ли не, с някакъв особен престиж.
Не е модерно, а е факт, за съжаление.
Не искам да задълбавам в темата и, макар и леко встрани, бих искала да дам един пример с моя син. Взимам го от ясла и сестрата казва, че му тече нослето. Прибирам го - няма и следа от сопол, и така го водя на другия ден. Следобед пак го взимам с обяснението, че му тече нослето и, респективно, вечерта пак няма нищо такова. Категорично изключвам вероятността сестрата да ме лъже.
Така се случи, че тогава трябваше да правим ваксина. Аз отивам при лекарката с резерви и й обяснявам ситуацията. Според нея, вероятно става дума за алергия, за нещо, което му дразни в самата ясла - например, препарат, с който почистват.
Виж целия пост
# 95
"Искам да те попитам във Швеция имаше ли забрана да се водят болни деца?"

"Не се сърди човече" в Швеция има правила за всичко. Това е с цел да не се оставят различните директори и учителки сами да си въвеждат най-различни правила.
Относно забрана за водене на болни деца, няма такава. Там кашлиците и сополите ги нямат за болест. там сополите на  децата са брадичката и пак са на градина, но сериозни вируси просто няма, това е следствие от добрата хигиена. Има само изтинки. Температура над 38.5 градуса това вече е сериозно болно дете.  

Виж целия пост
# 96
Само едно ще кажа и спирам да пиша в тази тема- тук сме много активни, викаме, караме се, раздаваме правосъдие, стреляме с емотикони, а къде сме в детските градини? Поне 1/3 от родителите да бяха активни така и там, защото масово децата просто се оставят и вземат без и дума да е обелена с персонала и преподавателите. Ясно че, това е друвстранен процес и трябва да има взаимен диалог, но нека бъде на място.
В ДГ всеки си трайка от страх, че ако се оплачеш видиш ли ще нарочат отрочето му и няма да полагат достатъчно грижи за него.
Колко от възмутените се оплакаха дори на госпожите за това, че идват болни деца?
Виж целия пост
# 97
Е, нали същото попитах и аз преди 3 страници:)
В крайна сметка се оказва, че сополите не са проблем, а всеки го гложди нещо си там, негово, и иска просто да си го изкара на някой  ooooh!
Виж целия пост
# 98
Само едно ще кажа и спирам да пиша в тази тема- тук сме много активни, викаме, караме се, раздаваме правосъдие, стреляме с емотикони, а къде сме в детските градини? Поне 1/3 от родителите да бяха активни така и там, защото масово децата просто се оставят и вземат без и дума да е обелена с персонала и преподавателите. Ясно че, това е друвстранен процес и трябва да има взаимен диалог, но нека бъде на място.
В ДГ всеки си трайка от страх, че ако се оплачеш видиш ли ще нарочат отрочето му и няма да полагат достатъчно грижи за него.
Колко от възмутените се оплакаха дори на госпожите за това, че идват болни деца?
Много точно казано. Браво!! това се мъчех и аз преди това да кажа но бях съсипан от филоложките.
Отново едно голямо БРАВО!!!!!!!
БРАВО
Виж целия пост
# 99
Само едно ще кажа и спирам да пиша в тази тема- тук сме много активни, викаме, караме се, раздаваме правосъдие, стреляме с емотикони, а къде сме в детските градини? Поне 1/3 от родителите да бяха активни така и там, защото масово децата просто се оставят и вземат без и дума да е обелена с персонала и преподавателите. Ясно че, това е друвстранен процес и трябва да има взаимен диалог, но нека бъде на място.
В ДГ всеки си трайка от страх, че ако се оплачеш видиш ли ще нарочат отрочето му и няма да полагат достатъчно грижи за него.
Колко от възмутените се оплакаха дори на госпожите за това, че идват болни деца?

Аз, Франчи. Всеки божи път. И на учителка и на директорка. Вкючително вчера - моето е вкъщи, ама самата учителка ми се оплака, че има две кашлящи деца в групата и им чака родителите. Ми няма оправия. И затова казах неколкократно тук, че докато има родители - айде да не споменавам думата с "о", че ще ядосам модератора, такова ще е положението.
Виж целия пост
# 100
Хей, защо се обиждате, не разбрах?!?! Нищо лошо не влагам в думата "зверче", напротив - аз обичам животинките, както и не изключвам моето от тази категория!

Между другото, по-миналата седмица, в групата имаше едно дете, което дни наред бухаше /както някой правилно отбеляза, оставаш с чувството, че всеки момент ще повърне/ и, тъй като, родителите на другите деца един по един започнаха да повдигат въпроса пред лелките, една сутрин заварих майката, която убеждаваше една от тях, как тази кашлица била алергия и й даваше шишенцето с лекарство. Най-интересното в цялата тази история беше, че през следващата седмица, детето не идваше на ясла. Може пък алергията да се е оказала с екстри - ангина или нещо друго, а?
Така че, не е вярно, че хората мълчат и неглижират проблемите.
Виж целия пост
# 101
Хей, защо се обиждате, не разбрах?!?! Нищо лошо не влагам в думата "зверче", напротив - аз обичам животинките, както и не изключвам моето от тази категория!

Между другото, по-миналата седмица, в групата имаше едно дете, което дни наред бухаше /както някой правилно отбеляза, оставаш с чувството, че всеки момент ще повърне/ и, тъй като, родителите на другите деца един по един започнаха да повдигат въпроса пред лелките, една сутрин заварих майката, която убеждаваше една от тях, как тази кашлица била алергия и й даваше шишенцето с лекарство. Най-интересното в цялата тази история беше, че през следващата седмица, детето не идваше на ясла. Може пък алергията да се е оказала с екстри - ангина или нещо друго, а?
Така че, не е вярно, че хората мълчат и неглижират проблемите.

ДРУГИЯТ ПЪТ ВИЖ ТО4НО КАКВО ЛЕКАРСТВО ПОДАВАТ НА ЛЕЛКАТА И АКО ТИ Е НЕПОЗНАТО ПИТАЙ 4И4О ГУГЪЛ ЗА КАКВО СЕ ИЗПИСВА...и ги СЛОЖИ В МИША ДУПКА АКО ИМАТ КЪСМЕТА ДА НЕ Е ЗА АЛЕРГИИ...! Blush Peace
Виж целия пост
# 102
Относно забрана за водене на болни деца, няма такава. Там кашлиците и сополите ги нямат за болест. там сополите на  децата са брадичката и пак са на градина ...

Това рано или късно ще стане и тук. Просто ви го казвам, за да се подготвите психически.

но сериозни вируси просто няма, това е следствие от добрата хигиена. Има само изтинки. Температура над 38.5 градуса това вече е сериозно болно дете. 

Много бактериални инфекции са с поддържане на 37-37.5, а повечето вирусни - 39-40. Високата Т е знак, че тялото се бори, но не определя по никакъв начин това колко сериозно е заболяването.
Що сеотнася до настинка и вирус, разлика няма, питай който лекар искаш  Peace

"обикновената настинка се причинява от повече от 200 различни вируса"
http://www.biberonbg.com/info/nastinki.htm
Виж целия пост
# 103
Няма да се включвам в спора,знам че каузата е загубена....Сега на тези майки ,чиито деца не се разболяват давам следният казус.Двамата родители са болни от хепатит в инфекциозна болница, а детето ?Сега ще Ви отговоря-  в детската градина къде другаде...Сега аз ли съм истерична или ...
Виж целия пост
# 104
Хей, защо се обиждате, не разбрах?!?! Нищо лошо не влагам в думата "зверче", напротив - аз обичам животинките, както и не изключвам моето от тази категория!

Между другото, по-миналата седмица, в групата имаше едно дете, което дни наред бухаше /както някой правилно отбеляза, оставаш с чувството, че всеки момент ще повърне/ и, тъй като, родителите на другите деца един по един започнаха да повдигат въпроса пред лелките, една сутрин заварих майката, която убеждаваше една от тях, как тази кашлица била алергия и й даваше шишенцето с лекарство. Най-интересното в цялата тази история беше, че през следващата седмица, детето не идваше на ясла. Може пък алергията да се е оказала с екстри - ангина или нещо друго, а?
Така че, не е вярно, че хората мълчат и неглижират проблемите.

ДРУГИЯТ ПЪТ ВИЖ ТО4НО КАКВО ЛЕКАРСТВО ПОДАВАТ НА ЛЕЛКАТА И АКО ТИ Е НЕПОЗНАТО ПИТАЙ 4И4О ГУГЪЛ ЗА КАКВО СЕ ИЗПИСВА...и ги СЛОЖИ В МИША ДУПКА АКО ИМАТ КЪСМЕТА ДА НЕ Е ЗА АЛЕРГИИ...! Blush Peace

Май не те разбирам.
Въпросното лекарство бяха "Фенистил" капки. Дават ги на децата като противоалергично средство. Не съм провеждала разследване в яслата, но, ако детето е страдало от алергия, нямаше впоследствие да го спрат, нали?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия