За Бога майки! Спрете сополивите си деца от ясла/градина!

  • 15 295
  • 266
# 105
Няма да се включвам в спора,знам че каузата е загубена....Сега на тези майки ,чиито деца не се разболяват давам следният казус.Двамата родители са болни от хепатит в инфекциозна болница, а детето ?Сега ще Ви отговоря-  в детската градина къде другаде...Сега аз ли съм истерична или ...
Кой точно хепатит знаеш ли?
Виж целия пост
# 106
Хей, защо се обиждате, не разбрах?!?! Нищо лошо не влагам в думата "зверче", напротив - аз обичам животинките, както и не изключвам моето от тази категория!

Между другото, по-миналата седмица, в групата имаше едно дете, което дни наред бухаше /както някой правилно отбеляза, оставаш с чувството, че всеки момент ще повърне/ и, тъй като, родителите на другите деца един по един започнаха да повдигат въпроса пред лелките, една сутрин заварих майката, която убеждаваше една от тях, как тази кашлица била алергия и й даваше шишенцето с лекарство. Най-интересното в цялата тази история беше, че през следващата седмица, детето не идваше на ясла. Може пък алергията да се е оказала с екстри - ангина или нещо друго, а?
Така че, не е вярно, че хората мълчат и неглижират проблемите.

ДРУГИЯТ ПЪТ ВИЖ ТО4НО КАКВО ЛЕКАРСТВО ПОДАВАТ НА ЛЕЛКАТА И АКО ТИ Е НЕПОЗНАТО ПИТАЙ 4И4О ГУГЪЛ ЗА КАКВО СЕ ИЗПИСВА...и ги СЛОЖИ В МИША ДУПКА АКО ИМАТ КЪСМЕТА ДА НЕ Е ЗА АЛЕРГИИ...! Blush Peace

Май не те разбирам.
Въпросното лекарство бяха "Фенистил" капки. Дават ги на децата като противоалергично средство. Не съм провеждала разследване в яслата, но, ако детето е страдало от алергия, нямаше впоследствие да го спрат, нали?

Може обострена алергия да е довела до друго заболяване впоследствие. Нали?
Виж целия пост
# 107
"Фенистил" наистина е антихистаминов медикамент. Но се изписва и при сополи и кашлица в комбинация с други лекарства - например, сироп за кашлица.
Виж целия пост
# 108
Разбира се,че знам хепатит А, ама това го научаваме чак след като и детето влезе в болница.
Виж целия пост
# 109
Разбира се,че знам хепатит А, ама това го научаваме чак след като и детето влезе в болница.
Е, сега, на час по лъжичка информация.
Какво предприехте?
Виж целия пост
# 110
Вече ми става смешно:) Много чудно ако двамата родители са в инфекциозна болница, детето кой го води и взима от градина? То по тая логика дай да мислим и всички моряци, на които жените могат да се рабозлеят, заминат в командировка или влязат да раждат. Всеки си решава сам проблемите, това какво общо има с болестите.
Виж целия пост
# 111
Подадох ме жалба до РИОКОЗ,казаха, че освен да отстранят детето от градина няма какво друго да направят.
Виж целия пост
# 112
Не ме интересува,кой го взима и кой го връща,може да е Петкан, Драган и прочие.Но след като и двамата родители са болни е редно поне инкубационният период детето да си стои у дома или не съм права?
Не иде реч за сополи или кашлица,въпрос на отговорност към околните е.
Виж целия пост
# 113
Подадох ме жалба до РИОКОЗ,казаха, че освен да отстранят детето от градина няма какво друго да направят.
А ти какво друго очакваш да направят?
Виж целия пост
# 114
Хей, защо се обиждате, не разбрах?!?! Нищо лошо не влагам в думата "зверче", напротив - аз обичам животинките, както и не изключвам моето от тази категория!

Между другото, по-миналата седмица, в групата имаше едно дете, което дни наред бухаше /както някой правилно отбеляза, оставаш с чувството, че всеки момент ще повърне/ и, тъй като, родителите на другите деца един по един започнаха да повдигат въпроса пред лелките, една сутрин заварих майката, която убеждаваше една от тях, как тази кашлица била алергия и й даваше шишенцето с лекарство. Най-интересното в цялата тази история беше, че през следващата седмица, детето не идваше на ясла. Може пък алергията да се е оказала с екстри - ангина или нещо друго, а?
Така че, не е вярно, че хората мълчат и неглижират проблемите.

ДРУГИЯТ ПЪТ ВИЖ ТО4НО КАКВО ЛЕКАРСТВО ПОДАВАТ НА ЛЕЛКАТА И АКО ТИ Е НЕПОЗНАТО ПИТАЙ 4И4О ГУГЪЛ ЗА КАКВО СЕ ИЗПИСВА...и ги СЛОЖИ В МИША ДУПКА АКО ИМАТ КЪСМЕТА ДА НЕ Е ЗА АЛЕРГИИ...! Blush Peace

Май не те разбирам.
Въпросното лекарство бяха "Фенистил" капки. Дават ги на децата като противоалергично средство. Не съм провеждала разследване в яслата, но, ако детето е страдало от алергия, нямаше впоследствие да го спрат, нали?

Може обострена алергия да е довела до друго заболяване впоследствие. Нали?
Или пък на майката да и е писнало да я гледат накриво и да я коментират, въпреки че детето реално не е заразно. newsm78
Виж целия пост
# 115
Подадох ме жалба до РИОКОЗ,казаха, че освен да отстранят детето от градина няма какво друго да направят.
А ти какво друго очакваш да направят?
Детето в изолатор, как какво  Stop? Ако може и то в инфекциозна. Там ако влезнеш болен от 1, излизаш заразен с още 2. ooooh!
Виж целия пост
# 116
Няма да се включвам в спора,знам че каузата е загубена....Сега на тези майки ,чиито деца не се разболяват давам следният казус.Двамата родители са болни от хепатит в инфекциозна болница, а детето ?Сега ще Ви отговоря-  в детската градина къде другаде...Сега аз ли съм истерична или ...

Аз пък си мислех, че говорим за сополивите деца.
Разбира се, че има изключения, никой не спори за тях. За конкретния случай не знам какъв е рада, признавам си. Но това, че детето е контактно, не значи, че е болно. Контакт може да имаш и с болен от Хепатит в магазина или да седи до теб в трамвая, даже няма и да разбереш.

П.П. Когато свекърва ми е родила третото си дете, мъжът ми и сестра му на по 15 и 16 г. са били болни от Хепатит. Но все пак са й деца, не ги е изхвърлила на улицата.
Виж целия пост
# 117
Така ,детето беше отстранено,чак след като влезе в болница...В резултата на това 120 майки се чудеха какво да си правят 45 дена децата,защото им беше казано,че няма гаранция други деца вече дане са заразени.Спирам до тук.А и още нещо никой не е казал детето в изолатор,ама все още не съм чула хепатит да се лекува вкъщи.Може в столицата да е така,но при нас се лежи в БОЛНИЦА.
Виж целия пост
# 118
Има изследвания за всички видове Хепатит. (проверих - не за всички, но за най-разпространените, т.е. А, В и С) Не е нужно да се чака 45 дена.
Колежката ми, с която работя от 5 години, беше болна от Хепатит С, освен за лечението с Интерферон (за три или пет дни), за друго в болница не е влизала.
Виж целия пост
# 119
Подадох ме жалба до РИОКОЗ,казаха, че освен да отстранят детето от градина няма какво друго да направят.
А ти какво друго очакваш да направят?

+ Да СЪСТАВЯТ СОЛЕНИ АКТОВЕ/глобяват този ПЕРСОНАЛ ,който приема болни деца в дз! Peace

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия