В калейдоскопът на живота погледнете ,за 125 арабски приказки при нас се спрете

  • 39 984
  • 739
# 495
Невенка ти си мойта муза  Laughing  То в нашата скромна тема, все таланти сме се събрали, за жалост непризнати  Mr. Green
Импровизирам си аз, не разчитам да обера овациите с  wikipedia и google   Wink
Защо ми е да издавам книги , както ми препоръчваш, мойта целева група не са средностатистическите практични  домакини и блондинките, само да си хабя автентичния стил за тоя дето духа  Mr. Green


Ми то аз съм блондинка, затова явно ми е толкова трудно да разбирам какво става в темата вече....Кой бил бременен, аз ли  #Crazy?  Уж не съм баш платинено руса, но излиза, че съм тъпа точно колкото трябва....бременна без да съм подозирала...Но пък интриги обичам, ще взема пак да си върна тайтъла 'интригантка'.



Гузно ми екато знам как ме прегръщат и целуват госпожите , когато се видим по улиците  Embarassed  а аз съм писала за кривите им носове,дебели бутове и дребнав характер   Embarassed

Споко, на мен ми е още по-гузно като се сетя, че във втори клас пишех стихотворения възхваляващи комунистическата партия....

Виж целия пост
# 496
ясно за филма. аз упорито си разглеждах линковете, за да разбера за какво става въпрос  Laughing. благодаря за уточнението НСЕ.
Виж целия пост
# 497
Тес, ако наистина си имала предвид мен, свалих епизодите от тук. Те са всъщност цели 16 зип–файла. Файловете се свалят един по един – сайтът не позволява едновременно сваляне на два файла, а и след всеки файл се чака 15 мин за право да сваляне на следващия. Малко е играчка, но ако имаш работа на компа (например случайно пишеш пейпър този следобед  Whistling Heart Eyes), не се усеща. След като си свалила всички 16 файла, ънзипваш първия и директно ще се ънзипнат всички епизоди.
Самото пътуване проследява пътя на тамяна от Оман до Витлеем. Аз почнах отзад напред  Whistling, и тъкмо изгледах 4–ия епизод с Петра, Уади рум, йерусалим и Витлеем. И мога само да го препоръчам – красота и интересни разкази, история и любопитни факти, а аз дори почуствах Коледната топлина и настроени само от видеото на празнуването във Витлеем, представям си какво е чуството, ако имаш възможността да си там по това време.  Peace
Имаше и едно не особено толерантно изказване на един уж духовник, но иначе нямам оплаквания  Peace
Виж целия пост
# 498
Невена, радвам се , че пак си с нас   bouquet

Монда, до сега не съм те поздравявала за прекрасните снимки и разкази, страхотни са  Hug Hug Hug. На мен мечтата ми е да видя един единствен ливански кедър, та ако ще да е по-млад-само на около 100-ина годинки. И на това ще съм доволна. Но едва ли...

Като сме се заприказвали за стихове, да си призная и аз. Пописвах едно време. Но в по-ранните години- за родината, а в по-късните- за любовта. Даже си имах една тетрадка, която сега е в голямата дъщеря. И не ми вярва, че аз може да съм писала такива стихове. Кой знае за каква сухарка ме е мислила  Laughing

Виж целия пост
# 499
ааа Алвера, що пък да те взема за сухарка, може би си мисли "и мама е била млада и романтична"  Laughing

Аз се мия с халебски сапун, като от снимките на Монда. от 1г не позлвам измислени шампоани от нашумелите реклами. Знам, че свекър ми  ходи веднъж на година до някакъв човек, който произвежда и купува цял чувал  Laughing  обаче не знаех, това , че зависи от колко години е, се използва з алице,  коса или пране.  Пробвала съм да пера с него и според мен не става добре.


Правете дуа за един пътник  Praynig Praynig Praynig

Виж целия пост
# 500
като се заговорихме за лични стихове... съвсем приятелски ви завиждам, че си спомняте с добро чувство за детско-юношеските си поетични излияния. аз лично не храня добри чувства и спомени към ранния си поетичен период, нито дори към редките си настоящи римувани изцепки.. проблемът е, че поезията винаги се появява в живота ми в момент на безкрайна мъка... не я обичам... предпочитам да чета чужди стихове, а иначе от собствените си писания понасям само прозата, дори и тъжна - смилам я по-лесно, пиша я по-леко... разбират ме по-добре... иначе римите ми са мрачни. може би това е една от причините още като дете да обичах бягството в чуждите писания - изчетох сума книги и все още продължавам, чета всякаква и разнообразна информация, която незнайно защо запомням, макар да не ми е нужна и в никакъв случай не е за да "обера овации". ясно ми е, че всичко се открива в google / wikipedia или въобще в нет пространството. просто понякога имам чувството, че е някаква мания (казвам го абсолютно професионално) - това желание да знам за почти всичко, да знам произхода на някоя дума или обичай (и не само да го прочета и да се задоволя, ами и да търся втори и трети източник, а като капак и да го запомня, без да влагам старание...) не е здравословно. май не е това мястото, но не знам къде другаде да си споделя... принципно съм бъбрив човек, но за себе си някак не ми се говори.. свива ми се нещо в гърлото... колко пъти ходих на психолог, заради тази щуротия със запомнянето  Laughing гледат ме като ударени - един вид "хората се чудят как да запомнят, ти се чудиш как да не помниш"... ами като всички ми казват, че ще ми се пръсне главата от информация... или пък по едно време си мислеха, че преписвам на писмени изпити, заради количеството изписана информация. и сега като някоя майка ми се оплаква, че детето е книжен червей и знае неща, които не са му нужни в живота...   Confused става ми жал за мъничето. понякога се улавям, че помня неща свързани с историята, литературата, религията и всяка друга област, много по-лесно от неща свързани с медицината, просто защото си казвам
"само ще го прочета, няма да го помня, няма да се натоварвам с излишна информация". макар и в професионално отношение да съм странен човек... в смисъл специализирам детски болести, а непрекъснато чета новите неща в общата медицина и вътрешните болести и други базисни специалности... все повтарям, че не може да се огрее навсякъде и все упорствам да съм на максимума... сигурно ще ме сметнете за луда.  Embarassed ето сега като чета за детска неврология (ужасна специалност - една от най-изпълнените с нещастие, дано никога не се наложи да я работя като основна специалност) какво ми трябва да се ровя да чета за разните места, на които пускате снимки ? както и да е. ще гледам да няма повече лични отклонения. благодаря, че ме търпите. Ето нещо за разведряване:
Новобранец се жалва на началството:
- Господин старшина, вижте каква униформа са ми дали - панталоните до колене, шубата до земята, ръкавите на ризата къси, кубинките 8 номера по-големи, направо ужас...
- Всичко е наред, войнът е длъжен да внушава страх!

Дано пътникът пристигне жив и здрав и Господ да го пази от беди.
Виж целия пост
# 501
Хадил, звучиш, сякаш страдаш от този неограничен капацитет за запомняне  Simple Smile  все едно е някакъв непосилен товар, под който изнемеогваш, но не знаеш как да се отървеш от него.


Аз пък помня хиляди глупави неща, които никога няма да  ми потрябват, като всичките ми досегашни телефоони номера, номера на предишната ни кола, вучилище помнех кой какво е направил и казал, обаче същественото влиза през едното ухо и излиза през другото  Laughing

Даваха навремето за някаква жена, която спала само по 2-3 часа на денонощие и се чувствала отлично.
Така, че щом не излиза пушек от мозъка ти, значи всичко си е наред  Simple Smile



Абе днеска било Хелоин, или както там му казват  Sick  Като излизахме навън и срещнахме сума ти баби яги и кжи ли не същества. А тази ве4ер тока спира на 7 пъти   досега #Crazy
Виж целия пост
# 502
Здравейте арабелки, Heart Eyes
Гледам сте се разписали по нощите! Wink
Да ви похваля още една дама, справила се блестящо със загадката.Поздравления за Айа! Heart Eyes  bouquet
Заговорили сте за стиховете..Аз пък, обратно на Хадил, обичам изразяването в стихотворна форма.Не твърдя ,че последното ми се отдава кой знае колко, но  поне стиховете ми не са мрачни...И по отношение на тематика - варират от стихотворения за животинки, мама и тати в ранна детска възраст, преминат през описания от шилан вид, осмиващ някои минуси на даскалята и стигнат до такива за любовта ...А, сори, през последните години си драскам често и осмиващи самата мен стихове... Mr. GreenВ този ред на мисли се присещам за Шехи Hug, която беше сортирала  преди време в окончателния им вид всички написани от нас стихове в темата,а после аз ги бях пуснала като пост...Ама в коя тема беше, не ги намирам..... SadКато заговорихте ми се прииска да ги прочета, имаше разни шедьоври там.  hahaha Joy
Хадил, споко!Съвсем нормална си си.Виж аз не съм. PeaceНе веднъж хората са ми правили забележка, че съм ненужно, да не кажем даже болестно критична към себе си и близките си.И ако за мен е вече късно да се променям, то трябва да се постарая това ми поведение да не попречи на децата.Дано да се справя. PraynigВъпреки, че бера вече "плодовете"- неуверени във възможностите си деца.Ама пусто такъв ми е характерът, не ми се обръща езикът за похвала! Rolling Eyes За 4-и километър ли съм, я кажи! Wink
Ало, блондинката, знаех си аз, че няма да ни пропуснеш в уведомяването, ако си бременна! Hug
Виж целия пост
# 503
да ти кажа Шилан, наистина ми пречи... в смисъл понякога се притеснявам, че отговарям на всякакви въпроси - гледат ме странно като някоя "всезнайка, дето парадира със знанията си" или "грешка на природата". и имам чувството, че част от проблемите ми със съня са заради това. иначе проблемът ми в социализацията си е само заради лошия ми характер  Laughing . и аз като теб мога да кажа за определена случка още от училище кой какво и как е казал. все още не виждам пушек... ама да видим де.
С този Хелоуин да видиш смях у дома - мъничките се правят на малки вещички (не че им е трудно !), а големите ги учат да се смеят "зловещо" - излиза като смях на анимационна вещица  Joy  иначе се опитали да си направят тиквени фенери - резултат: мръсна кухня, 4 изтърбушени тикви и доста материал за тиквеник, ама не го ядат термитчетата.
НСЕ - аз пък толкова поощрявам мъниците, че са толкова уверени в себе си чак дразнят. Вчера едната вещичка ми казва по повод някакъв отговор, който й дадох: "Нещо не ми се струва точно, така че почети по въпроса леличко и пак ела да ми отговориш."  Crazy
Виж целия пост
# 504
Хадил,какви празници празнувате във вашия дом? За рамадана помня, че не се изложи , бая нарастна готварската тема тогава  Simple Smile  Български празници чествате ли, там разните баби марти, Гергьовден и т.н? А шиитските? А Нова година?  Ти беше казвала, че майка ти  твърдо отстоява традициите и не позволява бг реч в дома си, ама щом дава на малките да й цапат кухнята с хелоунски тикви, значи не е чак толкоз неотстъпчива  Simple Smile

НСЕ, мн сме говпорили с теб за тази товя самокритичност. Може би това ти е насадено от родителите. Татко също беше много критичен към нас. Аз не вземам критиките много присърце, ама брат ми се дразнеше.  Често пъти родителите прекаляват в амбициите си за грандизоното бъдеще на отрочетата си.

Виж целия пост
# 505
Като ми влезе нещо в дървената кратуна, сиреч като си наумя нещо, не кротвам докато не го открия.Та в този ред на мисли, след усилено търсене в темите, намерих въпросния пост на Шехи, съдържащ всички стихотворения.Прочетох си ги с кеф и ми стана много мило.. Heart Eyes
За желаещите да си ги припомнят или пък за по-новите момичета : едно линкче към тях
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=341971.msg9083782#msg9083782
Шилан, права си, но донякъде. PeaceБаща ми беше изключително всискателен и амбициозен  nо отношение на мен, но успоредно с това беше и щедър на похвали, в случай, че такива бяха заслужени.Тук е разликата между мен и него.Аз не мога да си изкривя езика да ги похваля, дори в случаите, когато напълно са го заслужили.За сметка на това, ако са сгафили нещо, съм първа жичка за водичка в критиките и  меленето.. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 506
На нас татко не ни е натяквал гафовете, ако примерно 5ца по математика или история се смята за гаф  Laughing  Въпреки , че за него си беше голяма болка де. Още помня как ме хвана да решим всички задачи след уроците от учебника, сигурно до полунощ съм седяла  Laughing  и никак не ми беше весело  даже  Close

Обаче аз и майка сме царици по натякването, в главите си имаме сканирани всевъзможни случки и ако влезнем в пререкание си ги изреждаме всички една по една  Laughing 
Виж целия пост
# 507
НСЕ - ето тук са стихчетата http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=338889.0

а, сега видях че си ги намерила  Simple Smile и на мен ми стана много мило като ги прочетох отново ... Heart Eyes
Виж целия пост
# 508
Майка ми е изключително критична по отношение на езика и там въобще няма място за компромиси. За племенниците (те са деца на мои братовчеди) там тя не се меси много. Християнски празници не празнуваме, но аз разрешавам на малките да си имат елха на Нова Година (още от Коледа всъщност, но уважението към Иисус при нас не се изразява с толкова внимание като при християните) и им правя яйца за Великден и козунак и курабийки, за да не се чувстват изолирани, като си ходят при приятелчетата, иначе са напълно наясно кое е наш и кое не е наш празник (говорим за религиозните). Иначе Новата година си я празнуваме. Ислямските празници са на почит у дома, напълно разбираемо и в частност Ид ал фитр, Ид ал адха, Маулед ал набауи (рождеството на Пророка Мохамед /сааас/) и Закария (един много весел и цветен празник). Честваме ислямската нова година много кротичко и то вечерта преди настъпването й, защото след това започва Мухаррам и в първите 10 дни от този месец няма хубаво нещо да се празнува - това няма нищо общо с шиитското течение  Wink (интересно ми е защо реши да питаш за шиитските празници?). Ашура (първите 10 дни на Мухаррам) имат мястото си в исляма още преди зараждането му като религия, като част от арабските традиции, а по-късно придобива мрачната слава на битката при Кербала, която е една от най-срамните в ислямската история - нещо признавано от всички течения на исляма. От нерелигизоните празници свързани с Ирак винаги се отбелязва 14 юли - провъзгласяването на Ирак за независима република и още 2 спорни дати  Laughing. У дома винаги са се уважавали (с наистина странно изглеждащо преклонение, отстрани погледнато) националният празник на България (3-ти март), денят на Априлското въстание, денят на Ботев (2-юни има предвид). Майка ми е от хората, които при зазвучаване на сирената на втори юни, винаги се просълзява (братята й са загинали за подобна кауза, така че нещата са комплексни). С особена почит е и девети май. Празници като Хелоуин нямат място в празничния ни календар с изключение на това, че са забавление за малките - не ги подготвям, сами си правят мазалото с по-големите. Сигурно съм пропуснала един или два повода, но засега това се сещам.
Стиховете ви са наистина забавни и свежи !
Виж целия пост
# 509
Близначкова, мерси! Hug Как са двамата сладури?Рядко се включваш и  напоследък не споделяш с нас иначе толкова свежите им лафчета... Sad
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия