Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са някои от признаците на речевото развитие по месеци?
Какви дейности могат да помогнат за развитието на речта при децата?
Какви са някои от признаците на речеви затруднения при деца?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са някои от признаците на речевото развитие по месеци?
Признаците на речевото развитие по месеци включват различни етапи като гласни звуци, гърлени звуци, първи вериги от срички, различни гласни и съгласни, използване на прости изречения, различаване между малко и много, формулиране на въпроси и други. Тези етапи представляват нормалното развитие на речта при децата.
-
Какви дейности могат да помогнат за развитието на речта при децата?
-
Какви са някои от признаците на речеви затруднения при деца?
Признаците на речеви затруднения при децата могат да варират, но могат да включват непрекъснато говорене, липса на интерес към книгите, трудности при образуването на изречения и невъзможност да се състави изречение от поне две думи до 2-годишна възраст. Други подобни симптоми също могат да бъдат показателни.
-
Кои са някои от препоръките за намиране на добър логопед за дете?
-
Можете ли да препоръчате добър логопед и психолог в София?
.Моятаако не иска да си обуе сама чорапите дава ми ги и казва"аз не мога".Аз обаче знам,че може.Или пък ако не иска да спи започва да плаче и да казва"боли ме корема"само за да стане.
Аз съм бил много обслужвано дете, двете деца-момичета на брат ми също. Аз реших, че ни е семейна черта, но към 2-ри клас децата започват сами. Миналата година се опитах да я подтиквам по общият начин, ама тя ходеше много стресирана. А тази съм по-мека и тя ми се струва по-добре. Не знам дали има връзка едното с другото, но преди около 1 месец, дъщеря ми успя да полее с лейка всички цветя на балкона и започна да вика "Аз съм гении, аз полях цветята". А днес в парка едно дете и показа по-особен начин на провиране в катерушка и тя успя да го повтори и започна да си вика "Аз успях, Аз съм герой". Ей това са нещата, които чаках от толкова време. И все си мисля, че подкрепата в нещата, които са им трудни и самочувствието имат общо. Другото е, че трябва да я мотивирам 5 мин., че всичките й роднини и приятели правят това, или ядат онова и да вземе да пробва и тя. Това също помага. Е, да си пожелаем да намерим подход към децата, за да израснат хора със самоуважение и желание да успяват.
Тогава беше на 2, но сега е на 3 и пак казва "мама" и още две нови думички - много е научил за това време, няма що. Мисълта ми беше, че ако не се направи този тест съмнения винаги има, особено при наличието на чести отити.
,КУПИХ МУ КНИЖКА РАЗКАЗВАщА ЗА КЪщИ4КА НА КОЛЕЛА (ВСИ4КО КОЕТО Е НА КОЛЕЛА МУ Е СТРАСТ),ТА МАЛКО МИ ОБЪРНА ВНИМАНИЕ ,КАТО МУ 4ЕТА
и там ако не ми поставят диагноза невролога каза че ще ми пише хиперактивност с дефицит на вниманието за да ми отпуснат ресурсен учител в градината и така при нас
. Казвам това, понеже видяхме двама такива и техните приказки толкова ме разбунтуваха вътрешно, че няма да потретя. В резюме - големият ми син не виждал, понеже в семейството имало неща, които не трябвало да види, а малкият бил с ГРР заради майка си