107 книги и филми,храна за дуШата.Нова средиземноморско италианска диета

  • 31 644
  • 740
# 525
Според мен е крайно време вече да се спре да се говори за интернет като за нещо по-различно, особено и по-отделно от целия останал свят.
Виж целия пост
# 526
специално за Льоли ( нали ти имаше 400 контакта във ФБ:)) Flutter

http://www.capital.bg/showblog.php?storyid=811720
  bouquet

Знаех си аз! Както се казва- I couldn't agree more  Mr. Green
Виж целия пост
# 527
Волен Сидеров, Слави Трифонов ...... ? Mr. Green

Маргарита Михнева ?  Mr. Green

Ааа не, моля, озна4ава забележително непознаване на Беппе Грилло, сравняването му с който и да било от изброените бг персонажи Mr. Green информирайте се Peace
....
Ленски,да хвърлила съм око на тези серии..ма няма време, ех Confused


лека
  bouquet
Виж целия пост
# 528
Здравейте момичета . Hug
Не съм ви навестявала от дълго време , но все по задачи съм и време почти никакво не ми остава .
Освен това сега покрай тия ваксини са се поболели половината персонал в работата ми , а и две колежки излязоха в майчинство  и замествам та даже и почивен ден нямам . Но не се оплаквам все така да е за мен е добре .
По въпроса за събуването у дома няма такъв филм , всички първо обикалят с обувките на всякъде и чак тогава се събуват . Та по тази причина на ден мия поне по 2 пъти . А за метенето не зная до колко пъти стигам на ден , но при наличието на толкова деца поне 3 пъти .
Ние сме добре , малките са на градина и на ясла , а ние по задачи .
Сега се опитвам да направя документи на сестра ми , но ми искат акта и за раждане преведен и легализиран , само дето имената на майка в моя акт са различни от това при сестра ми . Та се чудя как да се преборя с това .
Оставям ви , че след малко ще трябва да се оправям и да изчезвам та междувременно ще дремна за около 2 часа .
Лек ден от мен .  bouquet
Виж целия пост
# 529

Сега се опитвам да направя документи на сестра ми , но ми искат акта и за раждане преведен и легализиран , само дето имената на майка в моя акт са различни от това при сестра ми . Та се чудя как да се преборя с това .

Ако са различни,защото сте от различни бракове не мисля,че има проблем   Peace ако са объркани е друго   Peace

Виж целия пост
# 530
Ааа не, моля, озна4ава забележително непознаване на Беппе Грилло, сравняването му с който и да било от изброените бг персонажи Mr. Green информирайте се Peace

Хехе, точно така, Дюн. Бях сигурна, че точно ти четеш блога му като евангелие. Пък все ние сме дезинформирани. Виж, че се сещаме. Wink
Виж целия пост
# 531
Кала , здравей душко . Hug
Явно е станало объркване и сега ще има разправии големи .
Виж целия пост
# 532
Nawel, така или иначе сестра ти трябва да се информира....нали е пълнолетна  newsm78 тя ще се присъединява към теб ли!?какво общо има това?не сме ли в свободен режим вече  newsm78
Виж целия пост
# 533
Здравейте, днес цял ден бях на планина с курса по фото. Направо не мога да мръдна. Плюс това тази вечер съм сама у нас и от вратата се отправих направо към леглото.
Виж целия пост
# 534
Хейй, Дани, привет и от мен Hug

Деска, планинарка Simple Smile ние днес разходки пък покрай морето..и аз искам в леглото, но ни 4акат оЩе много весели игри с госпожицата, преди сън Crazy

Ааа не, моля, озна4ава забележително непознаване на Беппе Грилло, сравняването му с който и да било от изброените бг персонажи Mr. Green информирайте се Peace

Хехе, точно така, Дюн. Бях сигурна, че точно ти четеш блога му като евангелие. Пък все ние сме дезинформирани. Виж, че се сещаме. Wink

А?! ок, каквото и да озна4ава това Rolling Eyes Радвам се, 4е намираШ неЩо забавно в слу4ая... то е по- скоро жалко...


Лека
  bouquet
Виж целия пост
# 535
breibrei, честито на патерица! Много здраве, щастие и любов! newsm59

Гледам, че сте обсъждали хигиенните навици на италианците. Аз да ви кажа, много изстрадах първата година. Все пак постигнах някои победи. Примерно след като лятото изпрах всички килими и скъпия се осмели пак да се разходи с обувки по най-близкия до вратата, демостртативно напъхах килима във ваната и го покрих с вода и препарат - да си го изпере, след като не уважава труда ми (цяла седмица ме лъга, че ще помага, докато свърших цялата работа сама). Той твърдо остояваше, че няма да го изпере, но след цяла седмица без вана, не само го изпра, но и вече си събува обувките. С роднините и приятелите ми е по-трудно. На някои ми е неудобно да кажа, други се обиждат и не искат да ни гостуват, ама проблема е техен. Най-хубавото е, че скъпия започна да ме защитава и да обяснява, че освен, че на изток така се прави, според него също е по-правилно и хигиенично  coolcool Иначе в моменти на яростни семейни разправи съм мятала обувките му от прозореца на спалнята, но нямаше възпитателен ефект - прибираше си ги и пак търчеше из цялата къща с тях (то да няма само с един чифт, я?!).... Но с терасите нямах успех - не смогвам всеки ден да ги мия, и пантофите се цапат, като ходи да си полива цветята... Не вярвам да успея да лансирам специални чехли за излизане на балкон... Май ще му се изчерпи търпението към мен... Иначе чехли за гостите купи с ентусиазъм, но за калцари не се съгласи...

Имах и голяма борба да го накарам да си мие ръцете - било нормално мръсно всичко, дето цял ден е опипал - като се почне от скутера, всичките врати и бюра в работата му (работи мрежов администратор, т.е. кой където по офисите на фирмата му има проблем с компютъра, моя човек е на линия), изхвърляне на боклука, опипване на всички неща, които евентуално е огледал по магазините и каквото още се сетите. Та затова нямало нужда да си измие ръцете преди да почне да готви или да пипа чиниите в къщи. Много дълго се карахме дали съм "психично болна на тема хигиена", или имам нормални изисквания, докато не ми хрумна да му кажа, че е неаполетанец и за тях "прекаленото чисто" е опасно за здравето. Та така "нормалното чисто" за мен, победи неговото "нормално мръсно" - "неаполетанец" се оказа голяма обида за него  newsm18 Е, редовно ми обяснява, че плодовете и зеленчуците, дето ги ям, ги берат мароканци, дето първо са пикали и са си пипали оная работа, пък после моите храни, аз сега на него му правя забележки, ама аз да не съм се оженила за тях?! Което зависи от мен по въпроса за хигиената в къщи, държа да бъде направено... Все още се налага да му напомня, че трябва да измие и ръцете, след като чуя само звука от измиване на тоалетна, но не и от чешмата, но вече се ядва. Той и само като го погледна, се сеща...

Иначе бях потресена веднъж в една местна поликлиника/болница ми се наложи да си правя изследвания. И докато чаках, посетих тоалетната. Докато ми дойде реда, поне петнайсетина италианци излязоха от кабинките, без нито един мъж/жена да си измие ръцете  Shocked

dune , тази седмица няма да ходим към Чивитавекия. Имаме други планове за утре.
Виж целия пост
# 536
x-x-x  много ме разсмя. Аз обаче не си представям да следя някой колко пъти си е мил ръцете, особено пък голям човек  Laughing Аз също не винаги си мия ръцете в обществените тоалетни, ако няма фотоклетка, ползвам си антибактериални къпички, иначе ме е гнус да пипам и кранчетата.
Виж целия пост
# 537
Деси, аз не го следя. Ама покрай малката, ми е станало навик да слушам дали пуска водата в тоалетната и дали си мие ръцете след това. Тя пък мрази пускането на водата в тоалетната, защото става с един много неприятен и труден за натискане бутон. Апартамента не е толкова голям, а аз имам силен слух и способността да следя какво става около мен, независимо с какво се занимавам... Не го правя нарочно, просто така се получава.... По-важното е, че "домашните любимци" започват да придобиват хигиенни навици...

А пък обществените тоалетни тук са приспособени с начини за пускане на водата, без да пипаш кранчета или с еднократно натискане преди да започнеш да се миеш - може с педали с крак да се пуска или с фотоклетка... Виждала съм в Интернет инструкции и видео (на английски) как правилно да се мият ръцете - едно от последните правила беше - със салфетката, с която си подсушаваш ръцете, да спреш кранчетата (явно в Амирика все още са на кранчета)... За България вече ми се губи как изглеждат тоалетните, но имам хубави спомени от разни ресторанти с много луксозни такива....
Виж целия пост
# 538
Аз пък си мия кранчетата в обществените тоалетни, пускам си водата, насапунисвам си шепите и ги пълня с вода- и хоп върху кранчето. Все е някаква дезинфекция.

По повод миенето на ръцете след тоалетната- не че българите много си ги мият де, да не говорим че и други работи не си мият. Хора с лоши хигиенни навици има навсякъде.
Виж целия пост
# 539
Льоли какви са тея лачени тоалетни дето има сапун в тях  Laughing Знам за фотоклетките и за падалите за пускане на водата и тук има и там има, има и кранчета някъде. Аз не говоря толкова за ресторанти, а по-скоро за университета, защото прекарвам доста време там.

Ето малко снимки от днес
http://picasaweb.google.bg/dnvfoto/VitoshaPraktika2?authkey=Gv1sRgCMrH4oLC8K7rdA#
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия