107 книги и филми,храна за дуШата.Нова средиземноморско италианска диета

  • 31 646
  • 740
# 435
Овчева и аз се радвам да те видя  Peace
Моите съчувствия за главоболията с компютъра и аз скоро сменях мишка по същите причини. За пострадали и напълно извадени от употреба микрофони, слушалки и камери, не ми се говори Simple Smile
Дано настинката ти е поотминала.

Льоли, радвам се за теб! Спомням си, че ти завърши Политология, нали? Предполагам, че учихте и Международно публично право, ще бъде интересно да го видиш на практика, въпреки че понякога е много по-различно Simple Smile

За отглеждането на деца всички, общо взето, сме на едно мнение: подходът е индивидуален, но във всички случаи, нужно е безкрайно търпение: един от многото уроци на това да бъдеш родител.

Лени, приятен и ползотворен престой в Милано  Peace  Да не забравиш да се завъртиш на онова място в Галерията Wink
Виж целия пост
# 436
Благодаря за съветите и за по нататъшните размишления.Преди 10 минути взех решение да постегна малко нещата,но си знам ,че това ми решение ще важи до утре сутринта.Лени аз слагам на първо място дъщеря ми във всяко едно отношение.Давам си сметка,че се провалям леко във възпитането и все се заричам да променя нещо,но никога не постигам резултат.Заемам всякакви сериозни пози до дето и казвам не,не,не но след като и видя тъжната муцунка...клякам.Възможно е и да не съм права и всичко да идва от по.критичният начин да възприемам самата себе си.Хората ми казват,че всъщност освен това атакаменто морбозо(че малко ли е?)Франчито е много културно и напреднало дете.Аз всъщност не знам как едно дете на само 22 месеца може да бъде вече определено.Напреднала -да защото знае една трета от азбуката,знае да брой до 10 ,говори свободно,повтаря всички глупости който чуе,познава всичките животни и други подробности от книжките,но за мен това не значи нищо,т.като и без това рано или късно ще научи и буквите и числата и изобщо съм против да затормозявам детето с наука за сега.Да брои знае т.като се качваме по стълбите имаме 10 картини и броим :една картина,една целувка,3 картини цуни муни и така.Част от азбуката я научи от един робот,които се клати като луд и казва буквите и форми и дърабъра.Предпочитам да прекарваме,при хубаво време в парка,оф пардон в парковите,защото гусойцата сутрин предпочита парка с животните,където храним зайченцата,пауните има и две кокошки с с петел и други такива.След което гледаме патките как плуват и понякога когато са на свобода(патките)ги гоним.След обяд сме в друг парк,пазачът на който като ни види му става лошо,защото го чакаме да отвори и той ни чака да затвори.Този типко прилича на герой от латиноамериканси класически роман,но на него мисля да отделя голяма част от времето си за да ви го разкажа.
За памперсите и аз мисля към третата година да ги заменя с гърне,по причина която Милих е написала по нагоре.Въпреки,че гърне имаме,т.като Енка(сега така се е кръстиле щерката,което е по добре от нескромната мооолто белла,след това беше картоф)видя комшийското дете и искаше и тя.В момента в които я сложихме веднага се изпика(вероятно беше настинала или от кеф),но тъй като дори и да няма нищо генетично от мен,все пак инстинктивно наследява мои особености,а именно есаджерационето,та като се изпишка,се обърна и си потопи ръцете в гърнето и с кеф ръкопляскаше вътре.Самосъжалих се и сама поради липса на публика,не монологирах ситуацията.

мисля,че първо  дете в по късна възраст е по различно не само заради приоритетите,а като по зрял начин на възприемане и натрупан житейски опит.Не говоря за смяна на памперси и т.нататък,а за смисъла на нещата които искаш да предадеш.Ето за пример Шуркабарба,на тези млади годинки колко здраворъко държи ситуацията,
Виж целия пост
# 437
Тсигуми,понякога в парка в присъствието на по горе споменатия пазач,се сещам за теб.Знам ,че си фен на ориенталската литература,но този е такъв описаем герой,че си мисля колко добре би му подхождало едно кимоно прикриващо оронжавата риза,кафявият колан,синята риза и зелената грейка.в този парк се запознах с една българка която ми разказа,че тя самата на 10 месеца вече пишкала в гърне.След поровин часов разговор с нея реших,че това толкова и навредило,че ако трябва моята ще я сложа на 10 години.Абе аз всъщност не съм толкова изкукала,че да и позволявам всякакви волности.Ето днес например много искаше да влезе в миялната машина,дори си подготви почвата като издърпа долното честино,но аз имам твърди позиции по въпроса къде да се къпе и не и разреших.Внимавам да не и казвам ,не пипай това е ако,да не си помисли все пак ,че в нас всичко е лайна.И някои твърдо изградени мои навици отстоявам.В събота например излязох сама на покупки и реших за по бързо да вляза в магазина от който пазарувам понякога и понеже нещата са подредени винаги по един същи начин,се забих в рафта с дънките,изпробвах няколко  чифта,но в последният момент грабнах едни други,изпробвах,платих и се прибрах в къщи на спокойствие да преценя колко хубаво ми стоят.По физиономията на замразено пиле на мъжа ми разбрах,че нещо не е в ред."Амо как можа,ужас ти си изперкала"Ква била работа,аз през цялото време си мислех,че си купувам дънки Армани,т.като такива пробвах,а  се оказа ,че съм вземала дънки Парис Хилтън.Двоен ужас изживях.Първо от Парис и второ от факта ,че мъжа ми знае коя е тя.Вероятно съм споделяла незначителната подробност,че мъжа ми в някои отношения е много тъп,като едно от тези е светската хроника.Познанията си черпи от списаниицата при фризьора или в чакалнята на доктора.Последно ме попита нали онази велина била женена за Бриаторе,а сега щяла да се жени за Джордж Клуни.За него Каналис и Грегорачи са един и същ човек,а Алба е онази с надутите устни.Както и да дънките няма да ги сменя,защото са хубави,съвсем изчистени и добре,че тази само си е дала името ,а не вкуса.Лени щом приключиш с леката историческа книга,ще ти препоръчам още няколко такива.Този тип литература както и класиката са ми шен.Въпреки,че в карантинния си период ,попитах една комшийка,дали няма някоя книга да ми даде да прочета."о естествено,току що приключих една.прочети я да видиш каква силна жена е Вероника"Брех викам си коя е тази гладиаторка за която не съм ччувала нищо.За на Берлускони жената става въпрос моля.Замислих се дали комшийката ще иска да обсъдим книгата  ;
Виж целия пост
# 438
Овчева, безспорно, впечатлена съм от това, как скромният ми, тих и не прозападно ориентиран интерес междувременно е изиграл ролята на мощен асоциативен стимулатор на километри от физическото ми тяло Simple Smile
Виж целия пост
# 439
Добро утро, дами!

Отбивам се за малко, за да ви поканя да се по4ерпите, макар и само виртуално, за мое здраве - днес навлизам в "Христовата възраст"  Laughing  Та, по4ерпете се, моля!







Виж целия пост
# 440
4естито!!!! вси4ко най_хубаво ти желая

Виж целия пост
# 441
4рд на Бреибреи и от мен  bouquet Бъди ведра и усмихната Simple Smile

Аууу детските градини бистрите Twisted Evil  Аз съм бясна ве4е, всяка седмица сме болни.. ами няма как вси4ки деца каШлят зверски и сипят гадни сополи Sick
И при нас ниЩо не връЩат при отсъствие, от таксата...Ама поне плаЩаме малко...100 евро ол инклузив..
В някои градини не приемат болни деца : като го видят, 4е не е ок, каШля, смърка, настинал, звънят на родителите да си го приберат..Е, при нас няма такъв филм..Нямали на кой да ги оставят : и аз нямам на кой да я оставя, имам уговорки за интерв. за работа, изследвания, документи, работа да върШа...вси4ки отива по дяволите, като трябва да си остана вкъЩи. Никой няма излиШни пари за гледа4ка, затова нека децата се разболяват цяла зима  НЕПРЕКЪСНАТО (то разболянването ина4е си е в реда на неЩата) #Crazy А и с какъв акъл хорат ги праЩат на градина болни, детето трябва да по4ива, да е на топло, да не се уморява...Дете с каШлиЩа и сополи, НЕ е здраво дете, аман ве4е....И топо Джиджо казва с настинка и грип у дома...Педиатрите съЩо, ма кой ги пита...4рез каШлица и кихане се отделя секрет, най добрият на4ин веднага да се заразиШ Close Спирам си излиянието..

Ов4и, радвам се да те видя Hug Дано се оправите скоро.
Както и вси4ки други де4ица: Габи; МАрги и вси4ки подсмър4аЩи другари Grinning Ники, привет и на теб Simple Smile

Лени, аз пък да ти кажа, 4е ние с Вал. си представяхме детето като вас....кротко, занимаваЩо се само, спокойно и спяЩо....Така и стана Peace ОТ дистанцията на 3 години гледане на дете, мога 4естно да заявя, 4е не съм прекарала НИТО 1 безсънна ноЩ, за мен проработи вариантът "гледане по книга", който майките по принцип не харесват. Моята настолна "библия", книгата на док. Спок (сори, 4 за енти път я споменавам) ми е била винаги много, много полезна...

Хайде, до после  bouquet
Виж целия пост
# 442
Ето за пример Шуркабарба,на тези млади годинки колко здраворъко държи ситуацията,


Напротив Laughing Аз съм всичко друго, но не и строга майка. Нямам нерви да съм строга, но пък и нямам нерви да тичам залудо и да задоволявам капризи. Twisted Evil
При мен нито един метод с дресировка и хиляди повторения не важи, понеже ми се струва досадно (лично за мен). Аз, освен че мъжът ми белва очи като кажа "да поговорим" Mr. Green, действам с разговори и с детето. И памперс махнахме с разговори. Питах "искаш ли да го махаме?" и го махнахме от днес за утре, когато каза "да". В самото начало имаше няколко инцидента с опикани гащи (и накиснати ръце в собственото производство, Овчи), но много бързо се разбрахме без излишен стрес за никой.

Дюн, Андреа сега е в София и ходи на ДГ, а там се канят другата седмица да обявят грипна епидемия и да затворят всички ДГ и училища масово. Rolling Eyes Притеснено ми е. Всеки ден получавам отчет колко е кихнал и полкашлял, но до сега не се е разболял, пу пу! Те много стоят навън с майка ми, имаме до нас много хубава градинка с бебешки люлки и катерушки и стоят там по студовете и тъмниците до 8/8.30 вечерта. Но аз одобрявам. По-добре да е на въздух и да се калява. Аз бях същата и все разправях как зимата ми е любимият сезон. Дано и Андреа да е наследил това от мен.
Виж целия пост
# 443
Брейбрей, Честито   bouquet   bouquet   bouquet
Здраве и Много Положителни Емоции   bouquet   bouquet   bouquet


Дюн, от любопитство само...налагало ли ти се е да я оставиш да реве нощем,докато се 'научи' сама,че нощем се спи, а не се правят други неща?!

Наоколо съм май  Crazy

Виж целия пост
# 444
Дюн, от любопитство само...налагало ли ти се е да я оставиш да реве нощем,докато се 'научи' сама,че нощем се спи, а не се правят други неща?!

Наоколо съм май  Crazy



Това заради д-р Спок ли? Joy И аз съм чувала ужасяващи неща за този доктор и даже мислех, че са го отрекли не, ами направо зачеркнали и вече не го издават.
Но, честна пионерска, всъщност никога не съм го чела, така че изобщо не знам какво проповядва.
Виж целия пост
# 445
Дюн, от любопитство само...налагало ли ти се е да я оставиш да реве нощем,докато се 'научи' сама,че нощем се спи, а не се правят други неща?!Наоколо съм май  Crazy



Това заради д-р Спок ли? Joy И аз съм чувала ужасяващи неща за този доктор и даже мислех, че са го отрекли не, ами направо зачеркнали и вече не го издават.
Но, честна пионерска, всъщност никога не съм го чела, така че изобщо не знам какво проповядва.

Ми не Калка, ние си имахме биба, та и да е помрънквала ноЩем, с бибката се успокояваШе веднага. бебета НЕ се оставят да пла4ат, това и според док. Спок.

Ами Ани, той ниЩо не "проповядва", 4овекът е/бил много добър педиатър, обективно насо4ва родителите към едно оптимално реШение за спокойно отглеждане на децата. А и не е отре4ен, оЩе пове4е отдавна не е сред живите, та рецензентите му са актуализирали и обновили книгата, придържайки се към основната линия. Едва ли има книжарница по света, която да не продава въпросната книга Simple Smile Камо ли да не го издават. А и всъЩност хорат не са го 4ели, затова не им е ясно за какво става въпрос.. Peace
Виж целия пост
# 446
Според мен Спок има доста добри идеи,но не при всички деца приложими  Peace

Просто попитах,защото в София няколко познати ме посъветваха най-добронамерено да го оставя да се дере,те техните деца така ги били научили за 2-3 седмици нощен рев да не се събуждат  Peace трябвало да го оставям да реве, докато се успокои сам и щял да 'разбере',че нощта е за спане и се спи  Rolling Eyes за мен това беше неприемливо при  положение,че доста плачеше и не беше само,за да е на ръце  ooooh! лягах си и си играехме, без нужда да го галя гушкам и прочие....знам ли...то всеки си сам си преценява, защото си зависи и от родителите и подхода им!

Пак философствам много....бягам за дечко  Mr. Green
Виж целия пост
# 447
breibrei, каква прекрасна възраст! Честит рожден ден!   bouquetВсичко най-най...пък ако правиш и такива сладкиши като на снимките, следващия рожден ден викам да го отпразнуваме на живо!  Mr. Green

оv4eva, смея се с глас на разказите ти! Ех, как искам и аз едно бебенце, ама май не е най-подходящият момент сега, но пък, както каза milix, ако дойде, няма да го изхвърлим де Simple Smile

Тsugumi, да, политология завърших, а този стаж ми се вижда направо като мечта, аз която въобще не си представях, че някога ще ми се отвори възможност да работя нещо по специалността си. Още не съм решила дали ще приема, защото чакам и от друго място, но като краен вариант бива и то доста.
Виж целия пост
# 448
breibrei Честито и от мен! Пожелавам ти най-вече здраве и много щастие   bouquet
Виж целия пост
# 449
Според мен Спок има доста добри идеи,но не при всички деца приложими  Peace

Просто попитах,защото в София няколко познати ме посъветваха най-добронамерено да го оставя да се дере,те техните деца така ги били научили за 2-3 седмици нощен рев да не се събуждат  Peace трябвало да го оставям да реве, докато се успокои сам и щял да 'разбере',че нощта е за спане и се спи  Rolling Eyes за мен това беше неприемливо при  положение,че доста плачеше и не беше само,за да е на ръце  ooooh! лягах си и си играехме, без нужда да го галя гушкам и прочие....знам ли...то всеки си сам си преценява, защото си зависи и от родителите и подхода им!

Пак философствам много....бягам за дечко  Mr. Green

това е методът Естевил, много на мода и тук, и в България през последните години.
ли4но го смятам за садисти4ен и бих препоръ4ала психолог, ако не психиатър на дофтора, ама нейсе  #Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия