107 книги и филми,храна за дуШата.Нова средиземноморско италианска диета

  • 31 639
  • 740
# 570
Много кофти,Феиам,дано не е този грип.На зълва ми по телефона,и сложили същата диагноза и понеже през нощта вече едвам дишала отишли в бърза помощ и след прегледа се оказа,че е бронхит.Лекарите били много притеснени от началото заради кашлицата,която била характерен признак за свинския,но се оказа че н е.Преди 2 седмици дъщеря ми целият ден правеше силна темп. ,която вдигаше рязко на  всеки два часа.Педито каза свински е ,аз не повярвах,но през нощата се озовахме в бърза помощ.Оказа се ,че не ,и след седмица на антибиотици се оправи.Симптомите са еднакви с нормалния грип,така,че по телефона "прегледа "не е достоверен.Дано всичко се оправи бързо.

Хигиенни навици тип "Братчетата на Гаврош"никой в къщи не прилага.Който когато му скимне се събува,за да му е по леко на краката,който иска си джътка цял ден с обувките.Безсмислен,утежняваш живота ред,не спазвам.Ако трябва да си събувам обувките,само защото домакинята,после трябвало да измие ееееее,втори път няма да и отида на гости.

Гледам(при наличие на време) аннодзеро,Флорис с баларото и филми.

Брейбрей,че съм пропуснала рождения ден на брейбрей.Да си жива ,здрава,красива и богата,абее каквото си искаш да се сбъдва.
Деси благодаря,не си забравила
Виж целия пост
# 571
Ники,по назад питаше за ваксината.Отначало(т.като съм с патология)мислех да се ваксинирам и покрай мен и малката,но след като прочетох тук таме ,се отказах.Въпреки,че Франческа е направила всички ваксини и задължителни и факултативни,тази ще я пропусна.въпреки,че очаквам все някой да ме убеди в прото на тази ваксина
Виж целия пост
# 572
Здравейте дами,

не се разписвам 4есто, но пък ви хвърлям по едно око  Wink

Ние сме добре. Алето не ходи на детска ве4е от 3 седмици. Бе6е болна, на антибиотик. Сега е добре, но ре6ихме да се гледаме в нас поне за месец, 4е миналата година изкарахме пневмония и много ме е страх от разните там вируси (свински и тем подобни  Mr. Green).

За хигиената.....и нисе се събуваме до врата. Държа да ми е 4исто и подредено, но не се вманиа4авам.

За италианската ТВ....ужасна е. Тези реалита не ога да ги понасям. Само "Amici" .

Гледам предимно БГ телевизия, не 4е тя е цвете за мирисане  Tired

п.с. Моят доктор е против ваксината, та 6те се въздаржим  Peace
Виж целия пост
# 573
Много кофти,Феиам,дано не е този грип.На зълва ми по телефона,и сложили същата диагноза и понеже през нощта вече едвам дишала отишли в бърза помощ и след прегледа се оказа,че е бронхит.Лекарите били много притеснени от началото заради кашлицата,която била характерен признак за свинския,но се оказа че н е.Преди 2 седмици дъщеря ми целият ден правеше силна темп. ,която вдигаше рязко на  всеки два часа.Педито каза свински е ,аз не повярвах,но през нощата се озовахме в бърза помощ.Оказа се ,че не ,и след седмица на антибиотици се оправи.Симптомите са еднакви с нормалния грип,така,че по телефона "прегледа "не е достоверен.Дано всичко се оправи бързо.

Хигиенни навици тип "Братчетата на Гаврош"никой в къщи не прилага.Който когато му скимне се събува,за да му е по леко на краката,който иска си джътка цял ден с обувките.Безсмислен,утежняваш живота ред,не спазвам.Ако трябва да си събувам обувките,само защото домакинята,после трябвало да измие ееееее,втори път няма да и отида на гости.

Гледам(при наличие на време) аннодзеро,Флорис с баларото и филми.

Брейбрей,че съм пропуснала рождения ден на брейбрей.Да си жива ,здрава,красива и богата,абее каквото си искаш да се сбъдва.
Деси благодаря,не си забравила


само да кажа, 4е телефонната диагноза е моя, не лекарска  Laughing
и май прибързана  Embarassed и аз така заради каШлицата. от друга страна мъж ми е с ужасна каШлица от 2 седмици ве4е и без никакви други оплаквания, тъй 4е май разни вируси бродят из страната в момента  Rolling Eyes

както и да е, надявам се да минем без ходене в ПС, не ми се мисли каква концентрация на вируси Ще да е там  #Crazy
Виж целия пост
# 574
Привет дами т.е хигиенистки Wink

Феиамски, дано скоро да е ок детенце. Моята племенница изкара свинския грип преди 3 месеца, висока температура и гърлобол за 3/4 дена и толкоз. Сигурна съм, 4е при вас не е това Hug ... Да ти кажа, 4е от минала седмица мислих много по разисквания детскоградински въпрос и стигнах до твоето мнение, т.е съгласна съм... тежко е сега, но се примирявам. Еееех, жалко веднъж да поспорим малко, ама не_ то пак няма разногласия ве4е  Crazy:

Не гледам НИЩО по ит тв , (а и по която и да било друга), филми на двд, новините в нета и толкоз...Аннодзеро и аз престанах да гледам и Парла кон ме съЩо... Друго ниЩо.

По темата за парцала_  2 дена в седмицата по сериозно 4истене, през другото забърсвам...а и през уикендите оставям семейството да сее хаос и трохи на воля, игра4ки се търкалят, нека, по4ивка е все пак, не се разправям... е, в понеделник ми се разказва играта, ма карай.

Бягам, до после
  bouquet
Виж целия пост
# 575
Добър ви ден! От нощес тук вали проливен дъжд. Много, ама много гадно време е! Прибрахме се в 3 часа като мокри кокошки, въпреки импермеабиле-то, и не успях да се навия пак да изляза, за да заведа Бобо на джудо, пак ще пропусне милото, ама наистина е невъзможно да си подаде човек носа навън.
Ние така и не си направихме изследвания дали сме минали свинския, или нормалния грип, ама не ме и интересува много. Ваксини нямам намерение да правя. Уили след 6 дни температура вече е добре, само носа тече още, та от утре е пак на ясла.
Това с обувките вкъщи вече го обяснявах (чак сега ми стана ясно що Овчева вече не ми идва на гости - уплашила се е, че ще я събуя на вратата  Joy), не ми стана само ясно как така някои мъже не си мият ръцете, като се приберат в къщи или след тоалетната?!? У нас това е първото нещо, което правим всички (след като си събуем обувките де  Laughing), е да си измием ръцете, и е нещо съвсем нормално, не съм си и помисляла, че някой може да дискутира подобно нещо.
Телевизия не гледам, мъжо от време на време следи Стриша, или Колорадо. А, и документариите на Скай, нищо друго. Колкото до българската телевизия, майка следи няколко турски сериала, където между другото никой от протагонистите не се събува, като се прибере в къщи, мнооооого нетипично за турците  Laughing, и онова шоу, дето танцуват звезди с проф. танцьори, забравих как се казва. Скоро нямах какво да правя една вечер, и докато чаках Валтер да се прибере от басейна, се "поразходих" из българските канали, и се потресох. След като попаднах на интервю на някаква силно гримирана, много напомпана със силикон и много лежерно облечена личност (така и не разбрах каква беше, на фолк певица обаче мязаше), която на въпроса кога ще я видят с мъжко присъстие наоколо заяви, че в дискотеките имало много по-хубави жени, отколкото мъже, та обмисляла да "мине на другия бряг", направо изключих декодера......
Дани, добре завърнала се! Пусни някои нови снимки на принцесите ти, сигурно много са пораснали.
Деска, привет, целувки на Алето!
Овчи, явно не ме е хвалала още склерозата...... Добър знак, разкажи какви подаръци получи по случая де!
Виж целия пост
# 576
Упс, пропуснах, Холи, добре завърнала се и на теб! Радвам се, че си с нова работа!
Виж целия пост
# 577

Феиам, миналата седмица имахме повод да изкараме един пълен работен ден в пронто соккорсо и си поговорихме с куп лекари. Говорихме и за свинския грип. Казаха, че всички лоши случаи са при хора, които предварително са си имали други хронични заболявания. При нормално здравите хора протича като обикновен грип и толкоз. Сигурна съм, че вече си наясно с това, но ей така за кураж... Hug



абе наясно съм, но предпо4итам аз да съм с нея и да не я извеждам сутрин и ве4ер, за да я водя в свекърва ми.
проти4ането като гледам при разли4ни хора, съвсем разли4но. кой кара горе_долу леко, кой се вла4и по 2 седмици с температура (една от характеристиките е, 4е температурата може да се върне 3/4 след като уж е свърШила)
всъЩност в момента е без температура, което ме кара да се запитам и сутринта дали е имала такава, Щото таткото реШил, 4е е топла, аз ве4е бях излязла.

какво правихте цял ден в ПС?  Shocked
Свекър ми...

Свинският грип не може да се отличи от друг грип само по симптоми дори и от специалист. Правят 'гърлен тампон' (или как там се нарича) и се изследва. Това пак по данни от пронто соккорсо. Simple Smile


Льоли, горещо препоръчвам Будапеща като дестинация за една мини ваканция! Вие с твоя Паоло все още сте джовани, белли, абброндзати Laughing, така че за вас препоръчвам и нощния живот на града. Simple Smile Страхотна атмосфера, много интересни хора.
Виж целия пост
# 578
Моят мъж вчера се престара. Ходи на медзамаратона в Локарно и изтичал цялото разстояние от 21 км. Днес, като сяда или слиза по стълби, вика "ох ох ох" Laughing Аз пък откарах половин час върху един масажиращ фотьойл в един магазин в Лугано, размазах се от кеф и си мечтая да си го купим за вкъщи... Точно като някакви старчета сме. Crazy
Виж целия пост
# 579
Льоли, горещо препоръчвам Будапеща като дестинация за една мини ваканция! Вие с твоя Паоло все още сте джовани, белли, абброндзати Laughing, така че за вас препоръчвам и нощния живот на града. Simple Smile Страхотна атмосфера, много интересни хора.

Абе само аброндзати не сме, Паоло е като тебешир, нали е скаран със слънцето, а пък от моя летен тен нищо не остана. Ние сме си мислили да отидем веднъж до България с колата и да минем и през Будапеща, ама тази година, че и в началото на следващата хич няма да ни огрее да пътуваме. Той работи, аз безработна и от януари сигурно ще съм и в Страсбург, така че се отлага за по-добри времена.

Аз досега бях навън и доста ме наваля дъжда, но ми се отрази добре- сестра ми буквално ме изрита от вкъщи, защото цял ден не бях мърдала и яко се бях вкиснала. За довечера ще се съберем 4 души на винце и това е.

Вие откъде теглите филми и такива работи? На мен днес Замунда не ми се отваря, а вчера теглих филм оттам. Да не са ми ограничили достъпа от Фастуеб, много ще се ядосам!
Виж целия пост
# 580
не, май има проблем самият сайт.
ние от изохънт, арена. замунда не го харесвам, с тия рейтинги ни изритва сто пъти.
Виж целия пост
# 581
Ljoli пробвай mininova.org има доста италиански филми, аз от там свалям, някои са с доста добро качество. Лошото е, че е малко бавно и трябва от по-рано да планираш гледането. Като стана дума, препоръчайте ми някой ит. филм, че ми се гледа, ама вече не знам какво да сваля.
Тук параноята от свинския грип е пълна, днес на спирката кихнах и всички хора се отдръпнаха от мен, все едно съм чумава, а просто ме засърбя носа, дори не съм хремава.
Аз днес пък съм леко нещастна, защото май пак имам киста и ми закъснява със 7 дена  Sad На всичкото отгоре съм се подула и ме боли, а имам и мускулна треска от събота.

feiam сега прочетох, какво си писала, много съм разсеяна днес.. Бързо оздравяване пожелавам и дано да не е инфлуенца А.
Виж целия пост
# 582
ниЩо няма, дами, за момента, най_обикновена настинка  Laughing
но за всеки слу4ай, днес я спрях от басейн, нали е кекава с уШите, та малко предпазливост  Rolling Eyes

Феиамски, дано скоро да е ок детенце. Моята племенница изкара свинския грип преди 3 месеца, висока температура и гърлобол за 3/4 дена и толкоз. Сигурна съм, 4е при вас не е това Hug ... Да ти кажа, 4е от минала седмица мислих много по разисквания детскоградински въпрос и стигнах до твоето мнение, т.е съгласна съм... тежко е сега, но се примирявам. Еееех, жалко веднъж да поспорим малко, ама не_ то пак няма разногласия ве4е  Crazy:



тЮ, язък  Crossing Arms Laughing

(много успокоително зву4и опитът на племенницата ти, дай боже при вси4ки така леко да минава  Peace)


Свекър ми...

Свинският грип не може да се отличи от друг грип само по симптоми дори и от специалист. Правят 'гърлен тампон' (или как там се нарича) и се изследва. Това пак по данни от пронто соккорсо. Simple Smile



уф, съжалявам  Hug

да, тампон, ако желаят да направят, или ако реШиШ да си платиШ самостоятелно. аз всъЩност май нямам такова намерение  Rolling Eyes


Ljoli, преди 2 седмици, докато си търсех билет за Париж, видях за БудапеЩа оферти за по 50/70 евра, вкл. таксите  Rolling Eyes
от какъв зор да се мъ4ите с кола, стига малко по_рано да се реШите и един дълъг уикенд може да си го организирате. гарантирам, 4е при добра подготовка не е натоварваЩо икономи4ески, обЩо взето 3 излизания по_малко на ресторант и сте готови  Laughing

(за срамотите и аз не съм ходила, но не ми е сред приоритетните дестинации в момента, за догодина съм хвърлила око на Истанбул, Амстердам и Лисабон. между последните 2 трябва да избирам, де, не мога и трите да си ги позволя, освен ако кризата не свърШи отведнъж  Confused)
Виж целия пост
# 583
за догодина съм хвърлила око на Истанбул, Амстердам и Лисабон. между последните 2 трябва да избирам, де, не мога и трите да си ги позволя, освен ако кризата не свърШи отведнъж  Confused)
В Истанбул съм била и ми е много хубав спомен. Simple Smile
Амстердам отдавна ми е #1 в дестинациите за дълъг уикенд... Дано!
Виж целия пост
# 584
Искам да попитам виждали ли сте някога в Италия табелки "Vendonsi appartamenti" или абсолютно навсякъде пише "Vendesi appartamenti"? Laughing Аз до сега бях виждала единствено "Vendesi" и гледах малко с подозрение на този надпис, докато наскоро не бях озарена от швейцарците с табела "Vendonsi"! По моя лична логика швейцарците са прави, но пък те имат навика да говорят малко... хм, по-особен италиански Grinning, така че питам: вие как го виждате и кое е правилното? Белламоре, вас в университета какво ви учат?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия