Мамолози - гр. София

  • 1 815 726
  • 6 630
# 4 140
Добре, извинявай. Аз се включих към отделния въпрос.
Виж целия пост
# 4 141
Милев е много уважаван патолог, за цитонамазки знам, че е светило. За друго нямам представа. Но едва ли само той е добър в онкото, те там цял ден само това гледат и търсят...
Виж целия пост
# 4 142
Мили момичета, не исках да създавам конфликти! Не следя тази група и нямам сериозни проблеми. Исках да предпазя тези от вас, които са чувствителни към отношението от лекаря при прегледа.
И нека да ви кажа, че в класацията на хирургията, не е най-велик този, който екстирпира една  външна бучка.  Не е коремна хирургия или неврохирургия все пак! Майсторът е този, който определи какъв е материала... После колко да отрежеш, не е нужно да си велик. Не си създавайте идоли, защото някой ви е отрязал цялата бучка.И не  ги мерете според тези, които са неспособни и за това.
Виж целия пост
# 4 143
Светулка,
Ясно е че нямаш сериозни проблеми по това, което пишеш - рязане на бучки, пък майстори за определяне на материала...
Великият хирург е който и преди операция може да определи едно образувание доброкачествено ли е, злокачествено ли... И ако е злокачествено да го отстрани, назначи адекватно лечение и акуратно следене впоследствие. И в този момент ТОВА е най-важното, да ти спаси живота, а не колко мил или груб е.
И още нещо: има ОГРОМНА разлика между мамомог и хирург-онколог.
Виж целия пост
# 4 144
Момичета искам да споделя нещо, което не зная дали вече сте коментирали в темата, но за мен беше много полезно. На профилактичен гинекологичен преглед докторката ми даде направление да изследвам туморен маркер за рак на гърдата прифилактично и каза, че с това изследване може много по-бързо и прецицно да се прави профилактика, защото ехогравския преглед много по-късно засича проблема. Ето това е туморния маркер и стойността на изследването е 16 лева, ако не ползвате направление от гинеколог
СА 15-3 . Изследването на маркера има стойност при: карцином на млечната жлеза;
Виж целия пост
# 4 145
Не бих разчитала /само/ на туморен маркер. При 2 пъти рак на гърдата при мен изобщо не беше повишен. Принципно онколозите го следят за рецидиви повече, отколкото за първоначален рак.
Виж целия пост
# 4 146
Нисък туморен маркер преди операцията (инвазивен карцином) и много висок след нея. За мен определено не е ориентир.
Виж целия пост
# 4 147
Преди време пусках туморни маркери заради кисти на яйчниците, ревах по целия път до лабораторията и докато не излязоха резултатите. Щях да се побъркам. После четох колко объркващи може да са. В никакъв случай не бих разчитала само на това, но е ценна информация - благодаря Simple Smile
Виж целия пост
# 4 148
Момичета искам да споделя нещо, което не зная дали вече сте коментирали в темата, но за мен беше много полезно. На профилактичен гинекологичен преглед докторката ми даде направление да изследвам туморен маркер за рак на гърдата прифилактично и каза, че с това изследване може много по-бързо и прецицно да се прави профилактика, защото ехогравския преглед много по-късно засича проблема. Ето това е туморния маркер и стойността на изследването е 16 лева, ако не ползвате направление от гинеколог
СА 15-3 . Изследването на маркера има стойност при: карцином на млечната жлеза;
Това абсолютно не е вярно! FlushedНякой да не се подлъже да си пуска ТМ за гърда и да си мисли, че щом е в норма всичко е ок. ТМ на гърдата е с много ниска чувствителност /около 10 %/ при новообразования и с висока при прогресиране /не дай Боже!/ на заболяването. Това означава, че при не повече от 10 % от болните ТМ ще се повиши при наличие на първичен тумор. Оперирана съм преди почти 12 години и до сега съм срещнала само една жена, на която ТМ беше завишен преди операцията, а познавам доста. Не бих се доверила за нищо на тази докторка от тук нататък Sad
Виж целия пост
# 4 149
Подкрепям горното мнение.И моите познати са с ТМ в норма и рак,както и аз самата - 2 тумора в гърдата и маркер в норма.Ако чакате да в висок,за да отидете на преглед, вече ще сте с метастази.
Виж целия пост
# 4 150
Здравейте, при профилактичен преглед на гърди след 2 раждания и кърмене ми откриха три фиброаденома на едната гърда с размери-7 мл, 10 мм и 13 мм и кистозна мастопатия на двете гърди, която ехографистката твърди , че е от кърменето.Имам и проблем с естрогена, който скоро изследвах и се оказа че е 3 пъти над нормата .След ражданията имам и два премахнати полипа на матката.Предполагам, че всичко е свързано.Аз съм от Бургас и тук няма голям избор на мамолози.От изчетените теми за фиброаденоми се спрях на Младенов, Гаврилов, Василев , кой от тях ще ми препоръчате за най- адекватно мнение .Много съм притеснена и не знам от къде да започна , дали имам време за чакане, защото разбрах, че часовете при тях са с месеци ? Също бих искала да съчетая и мамолог с доръл ендокринолог в София , за да се спрат вече тези полипи и образования.При тези размери на фиброаденомите трябва ли да се оперират ? Ехографиската ми каза да не приемам, ако ми посъветват за операция и съм много объркана .
Виж целия пост
# 4 151
Mils,
Ехографката.. Да си гледа ехографа!
Не е рядкост фиброаденом да се изроди в злокачествено.
Избрала си тримата най-добри, запиши час за който си избереш и каквото ти каже, действай.
Ако си притеснителна не записвай при Гаврилов, златен хирург е, но по-груб, не е за нежни души. Grinning
Виж целия пост
# 4 152
Ако сте изследвали естеоген скоро след като сте спрели да кърмите (или по време) е нормално да е по-висок, според мен е добре да се правят хормонални изследвания поне няколко цикъла след като с кърменето е приключено окончателно.
Аз посещавам Василев. Добри думи мога да кажа за Байчев, оперира моя роднина.
Виж целия пост
# 4 153
Ако сте изследвали естеоген скоро след като сте спрели да кърмите (или по време) е нормално да е по-висок, според мен е добре да се правят хормонални изследвания поне няколко цикъла след като с кърменето е приключено окончателно.
Аз посещавам Василев. Добри думи мога да кажа за Байчев, оперира моя роднина.

Не кърмя от година и половина, не е скоро , но явно двете поредни бременности и кърменията след двете по 1, 5 години много са се разбъркали хормоните .( общо 5 години всичко)Не знам, така си го обяснявам и се моля да не съм закъсняла с прегледа.Другата седмица си записах час за д- р Ангелов , Бургас, до него най- рано мога да се добера и ще звъня да видя кой ще ме запише най- рано за София.Сега видях , че в супердок има часове за Младенов.На него мога ли да се доверя или да си чакам за другите двама?
Виж целия пост
# 4 154
Аз отидох при д-р Йорданов в Аджибадем и ми откри фиброаденом. Каза след 6 месеца да отида за наблюдение. Доволна съм, но не очаквах да ми открият нещо и малко се притесних.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия