Мамолози - гр. София

  • 1 815 865
  • 6 631
# 4 050
А знаете ли колко струва прегледа при д-Средкова? До колкото разбрах не работи по здравната каса.
Похвалиха ми и др. Иванов в Токуда, който работел и по ЗК.
Искам да направя профилактични преглед, какво трябва да е направлението издадено от личният, защото нямам 40г,а до колкото разбрах те издават такова за мамогаф ,но на жени над 40г
Виж целия пост
# 4 051
Средкова работи с каса в Сердика.
Виж целия пост
# 4 052
Защо направлението да обяснява всичко? Напротив! Като видят направление и веднага го "усвояват".
Прегледът им се изплаща от касата. Ако работят със Здравна каса, този избор са си го направили сами. Много ясно, че ще ги търсят пациенти, които се преглеждат по каса. Много ясно, че ако пациент може да се дореди до направление, ще ползва направление, вместо платен прием.
Виж целия пост
# 4 053
Направлението наистина е решаващо! От него вземат жълти стотинки, а при платен прием сумите са впечатляващи: 80, 100, 120, 200 лв...
Виж целия пост
# 4 054
Не взимат жълти стотинки. Ако взимаха, нямаше да работят с направления. Подписали са договори с касата и това, което пише в тях, ги е устройвало.
Виж целия пост
# 4 055
Не искам да спамя, но с лекар в семейството, е точно както писах: от направлението вземат минимум, основно от платените прегледи изкарват пари. А договор сключват защото иначе не е възможно да работят, такава  е системата.
Важни прегледи ВИНАГИ ходя платени, отношението и вниманието са ДРУГИ.
Виж целия пост
# 4 056
Не искам да спамя, но с лекар в семейството, е точно както писах: от направлението вземат минимум, основно от платените прегледи изкарват пари. А договор сключват защото иначе не е възможно да работят, такава  е системата.
Важни прегледи ВИНАГИ ходя платени, отношението и вниманието са ДРУГИ.
И после лекарите били корумпирани. Ние ги правим такива и няма защо да се сърдим.
Виж целия пост
# 4 057
И аз щях да попитам дали лекаря в семейството и той така се отнася по различен начин към пациенти с и без направление.
Виж целия пост
# 4 058
И аз щях да попитам дали лекаря в семейството и той така се отнася по различен начин към пациенти с и без направление.
Сигурно. Иначе Шели няма как да изразява категорично мнение .
Виж целия пост
# 4 059
И не е вярно, че някой ги насилва да сключват договор с НЗОК. Може просто да си работят само на частно.Ама нали се ламти за пари, трябва и от там да се точи.... и то не жълти стотинки... Абе друго си е да ти платят на ръка и да си ги мушнеш в джоба, неосчетоводени.
Виж целия пост
# 4 060
Лекарят е детето ми, и е на път да се занимава само с научна дейност, като вижда за какво става въпрос в системата. И не е взела и стотинка от пациентите.
Навършат ли 18 години пациентите,  рязко спира обгрижването и ги прехвърлят в отделението за възрастни. Няма костно мозъчни трансплантации, няма скъпи лекарства, умират им деца в ръцете... Много често им отказват лечение защото е страшно скъпо (онкохематология) и хора, които могат да бъдат спасени умират...защото ще натоварят болницата финансово!
Трагична история е, аз си плащам, за да получа адекватно отношение от лекарите, не мога да си позволя претупване с моята болест. Всеки сам си решава, но 100/200 лв предпочитам да дам на лекар, а не за дреха, парфюм или нещо подобно.
Много здраве на всички! Heart
Виж целия пост
# 4 061
Лекарят е детето ми, и е на път да се занимава само с научна дейност, като вижда за какво става въпрос в системата. И не е взела и стотинка от пациентите.
Навършат ли 18 години пациентите,  рязко спира обгрижването и ги прехвърлят в отделението за възрастни. Няма костно мозъчни трансплантации, няма скъпи лекарства, умират им деца в ръцете... Много често им отказват лечение защото е страшно скъпо (онкохематология) и хора, които могат да бъдат спасени умират...защото ще натоварят болницата финансово!
Трагична история е, аз си плащам, за да получа адекватно отношение от лекарите, не мога да си позволя претупване с моята болест. Всеки сам си решава, но 100/200 лв предпочитам да дам на лекар, а не за дреха, парфюм или нещо подобно.
Много здраве на всички! Heart

Аз въобще не ви разбирам потока на мисълта. И има хора, за които 200лв са 1/4 от заплатата, ако имат заплата. Профилактиката трябва да е достъпна, а не лукс.
Виж целия пост
# 4 062
Потокът на мисълта ми, ще се опитам да го канализирам: Blush
Здравната система е кошмар, хора умират, защото държавата е лоша мащеха. Всеки е оставен да се спасява поединично. И в тази ситуация аз плащам, за да получа най-доброто и най-бързо решение.
Няма хора без никакви пари, теглят се бързи и всякакви кредити за кола, телефон, почивка, празнуване на рожден ден и какви ли не простотии, а нямат пари за здраве? Несериозно е.
Виж целия пост
# 4 063
Всички си плащат, нарича се здравна осигуровка.
Виж целия пост
# 4 064
Внасям много високи здравни осигуровки, очаквам да мога да получа адекватни прегледи или лечение, ако ми се наложи.
За себе си често ползвам допълнително здравно осигуряване при преглед.
Имам родители в пенсионна възраст, които също цял живот са плащали, с обидно ниските си пенсии, как се очаква възрастните да се лекуват, ако за всеки преглед се плащат такси?
Брат ми живее в чужбина, не плащат за прегледи, преглеждали са се и при светила в областта им, които свикват комисия от лекари специалисти, но дават адекватно лечение, без такси под масата.
Ние всичко оправдаваме с родната действителност, ниските им заплати и т.н. Докато мислим така, нищо няма да се промени.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия