Кое да въведа първо - жълтък или глутен?

  • 6 196
  • 53
Здравейте!

Надявам се да ми помогнете със съвет. Синът ми е на 7месеца, яде плодови и месни пюрета. Категорично отказа да яде беэглутенови каши. Пробвах какви ли не варианти, с плод, без плод, но се цупи и спрях да го насилвам. Другата седмица ще въведа нова храна и се чудя кое да е първо - глутен или жълтък? Ако дам глутенова каша ще може скоро на закуска да папка попари и менюто да му стане по-разнообразно. Или пък да дам жълтък? Объркана съм..... Как сте постъпилли с вашите деца и кое ме съветвате да дам първо? Мерси  Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Аз първо съм въвела глутена а доста по-късно жълтък. Глутена от началото на 7-мия месец а жълтъка от 10-тия месец.
Виж целия пост
# 2
На възрастта на твоето бебе-глутен.  Peace
Виж целия пост
# 3
Аз жълтък дадох на 4 мес, а глутен на 7. То за жълтъка малко сте закъснели вече. Идеята на жълтъка да има източник на желязо докато не яде месо (въпреки, че доста се спори напоследък дали изобщо има ефект това). Щом ядете месни пюрета жълтъкът не е спешен, така че давай си глутен спокойно.
Виж целия пост
# 4
Мерси  Grinning
Виж целия пост
# 5
Глутен!
Виж целия пост
# 6
Глутен въведох на 7 месеца, за да може да правя попара и заради по-големия избор от глутенови каши. Жълтъкът го бях позабравила честно казано и го дадох на 11 месеца. Blush Mr. Green
Виж целия пост
# 7
Аз въведох първо глутена на 7м и 10 д. Жълтък давам от една седмица.
Виж целия пост
# 8
И аз мисля,че е по-добре глутена да е пръв.
В овесените ядки е в по-малко количество глутена.Съветвам те да започнеш с тях вместо с попара. Wink
Виж целия пост
# 9
Синът ми е на почти 6 мес. и в момента съм в същата дилема. newsm78 И месо още не съм му давала. Мисля да го захраня първо с местните пюрета (средата на другия месец), а средата на седмия месец да му дам глутен. Жълтъкът ще чака май.  newsm78
Някоя от по-опитните мами ако може да ми каже дали е правилно така?   bouquet
Виж целия пост
# 10
v_d,мисля,че е правилно.Аз захраних първо с месо и след това с глутен.
Аз започнах с плодови(отчитам го като грешка),после зеленчукови,каша,месо,глутен,жълтък.
Виж целия пост
# 11
Синът ми е на почти 6 мес. и в момента съм в същата дилема. newsm78 И месо още не съм му давала. Мисля да го захраня първо с местните пюрета (средата на другия месец), а средата на седмия месец да му дам глутен. Жълтъкът ще чака май.  newsm78
Някоя от по-опитните мами ако може да ми каже дали е правилно така?   bouquet

Не е правилно. Месо и глутен - след 8-ми месец. Навършен!
Виж целия пост
# 12
v_d,мисля,че е правилно.Аз захраних първо с месо и след това с глутен.
Аз започнах с плодови(отчитам го като грешка),после зеленчукови,каша,месо,глутен,жълтък.

Благодаря ти.   bouquet
btw не съжалявай за плодовите пюрета. Аз захраних първо с оризова каша, после плодови и след това зеленчукови пюрета. Така или иначе не е фен на плодовите пюрета - предпочита зеленчуковите. Оризова каша и плодово пюре пробутвам само в комбинация от двете заедно, поотделно нямам шанс. Така, че мисля че си е до дете и до вкус.  Peace
Виж целия пост
# 13
Синът ми е на почти 6 мес. и в момента съм в същата дилема. newsm78 И месо още не съм му давала. Мисля да го захраня първо с местните пюрета (средата на другия месец), а средата на седмия месец да му дам глутен. Жълтъкът ще чака май.  newsm78
Някоя от по-опитните мами ако може да ми каже дали е правилно така?   bouquet

Не е правилно. Месо и глутен - след 8-ми месец. Навършен!


Е да, но той отказва мляко. Има само три хранения с мляко на ден. Така или иначе го захраних по-рано (навършени 4 мес.), защото не иска мляко. При това положение не виждам как ще изкараме още два месеца, само на три пъти мляко + зеленчуково пюре на обяд и каша за преди сън  ooooh! Мисля, че има нужда от месо.  newsm78
Виж целия пост
# 14
Глутен дадох на 9 месеца, а жълтък още не съм.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия