Брекети- колко ви излязоха и къде ги поставяхте?

  • 286 942
  • 1 331
# 405
Пожелавам ти успех, изтърпяла си доста,радвай се на усмивката си! HugПиши какво е станало на контролния преглед!
П.С.Мисля,че е трябвало наистина да се извадят четвъртите горни зъби, основен момент от лечението,при несъответствие между горна и долна челюст,каквото е при теб!
Виж целия пост
# 406
Пожелавам ти успех, изтърпяла си доста,радвай се на усмивката си! HugПиши какво е станало на контролния преглед!
П.С.Мисля,че е трябвало наистина да се извадят четвъртите горни зъби, основен момент от лечението,при несъответствие между горна и долна челюст,каквото е при теб!

Ще ми обясниш ли това с каква цел се прави и как точно помага на захапката? На мен нищо не ми обяснява ОД, все аз и вадя думите.
Виж целия пост
# 407
за коригиране на дълбока захапка има кажи речи 3 начина при възрастни, чиито кости няма да растат повече:
1 - само с брекети, ако долната челюст е съвсем малко по-назад от горната
2 - с вадене на горни зъби - така прибират горната челюст навътре и я нагаждат към долната. Проблема тук е, че лицето може да хлътне и ти се променя физиономията според мен на към зле
3 - оперативно: правят се разрези на долната челюст и я преместват напред, за да се изравни с горната. Тук не се вадят зъби, а само се постига максимално подреждане, за да може след операцията да се срещнат както трябва. От това, че горните са над долните толкова много страдат само долните зъби, защото напрежението върху тях е огромно и постоянно. Аз лично избрах 3-ти вариант - ето и линк към това, какво представлява операцията: http://www.youtube.com/watch?v=gbzmcNspNiw&feature=related
Виж целия пост
# 408
Еее направо ме разби desideskata. Ти подложи ли се на тази операция или типърва ти предстои?
Много страшна ми изглежда, но пък и резултата е повече от огромен.

Алексче, какво да ти кажа - поподредили са ти се зъбите, особено отпред, но има за какво да се ядосваш. Като си представя колко мъки си изтърпяла. Имам идея - не можеш ли да се свържеш по е-майл и с друг ортодонт и да направиш запитване за компетентно становище?

Аз водя сина ми при Анна Джуркова в Пловдив, но тя си има и сайт - можеш да я попиташ ако искаш. /не знам до колко са склонни обаче ортодонтите да коментират работата на колегите си newsm78/ Нищо не пречи обаче да опиташ.
http://www.djurkova.com/info.html
Виж целия пост
# 409
Аз съм с този резултат, не Алексче.  Simple Smile
И мен ме заинтригува операцията.
Правила съм опит да сменя ОД, но тук в Бургас не искат да продължават чуждо лечение.
Виж целия пост
# 410
Аз съм с този резултат, не Алексче.  Simple Smile
Ами аз теб имах предвид  newsm78 на български обаче го изписах  Wink
Виж целия пост
# 411
Ще ми обясниш ли това с каква цел се прави и как точно помага на захапката? На мен нищо не ми обяснява ОД, все аз и вадя думите.

Точно това щях да питам и аз, защо трябва да се вадят? Какво ще стане на тяхно място, тези зъби не са един върху друг? А те дори не са били криви, каква е била целта на брекетите? Нищо не разбирам. Поне изглеждат перфектно след свалянето, няма никакви следи, полагаше ли някакви огромни грижи? Аз много се притеснявам да не увредим емайла, и да станат на петна
Виж целия пост
# 412
Да ви кажа честно, няма кой знае какво свършено при мен. Трябва да ви покажа снимка от преди, за да ме разберете,но сега съм на работа, по-късно.
Челюстите нали трябвало да са горен и долен ред в едно? Моите въпреки всичко горната покрива долната,което значи че не ми е добре захапката. Но важното е, че на вид е супер.

Не съм правила нищо особено, дори бях немърлива спрямо някои разкази кой как си чистел зъбките. Предвид, че имах 3 четки - една обикновена, една за търкане на брекетите, една с вид на клечка за зъби, аз ползвах само първата, 3 пъти втората и когато се налага прибягвах до третата. Но при мен е нормално понеже подчертавам , аз бях с много свободно разстояние понеже зъбките ми са дребни от кучешките назад. Ходих преди 2 месеца на почистване и то не при ОД, а при стоматолог, но то повече беше за зъбен камък и т.н. понеже аз съм податлива и така или иначе винаги си ходя на тази процедура.

Бях с Деймън Кю сложени на 07.09.2009 и ги свалих на 07.09.2010  точно 1 година.
Проблемът ми беше незначителен към днешна дата като се замисля - предните горни зъби ми бяха малко хвръкнали,но не грозно. И малко разредени отпред, това е всичко. Ако не ме хване срам ще си пусна модела, който ми взеха за отливка преди поставянето и там се вижда най-точно.

 Peace
Виж целия пост
# 413
Благодаря, че ми припомни, имаше едно момиче, което имаше какви ли не чудесии, че много ме беше притеснила....Моята мома има същите като твоите, миу сутрин и вечер, няма ме в къщи, не мога да я натисна и на обяд, сигурно бърза да учи   Mr. Green

Аз пак се чудя, защо ти говорят за вадене на зъби, казваш дори, че е имало разстояние....
Че те и моите горни покриват долните, аз мислех, че само предните ми два са криви.....
Виж целия пост
# 414
Чудесии чак  Crazy няма нужда.
Аз си ги миех регулярно- сутрин и вечер, през деня ако докопам четка и паста. Е, в офиса си бях взела всички принадлежности, защото там се хранех, там имах срещи с хора и т.н.  Но в колата, в която съм ако не съм в офиса, нямах. Но там имах дъвки в изобилие.  Grinning
Виж целия пост
# 415
И дъщеря ми непрекъснато дъвче, помня обаче, че казаха, че не трябва. Тя обаче няма проблем, някои тук писаха, че не могат.
Виж целия пост
# 416
Всички споменавате за някакви болки ThinkingПостоянни ли са?Ще трябва да слагам на дъщеря си,затова се интересувам.Тя като стисне зъби,от едната страна не допира редиците,и предните са доста напред newsm78.Слагахме преди години скоби,но не мисля,че това е нормално...Тогава искаха да вадят един зъб,но не се съгласих.
Виж целия пост
# 417
Еее направо ме разби desideskata. Ти подложи ли се на тази операция или типърва ти предстои?
Много страшна ми изглежда, но пък и резултата е повече от огромен.


тя ако е минала ше вдигна сватба ooooh! сега оправяме дъгата на горните, че ми бяха мн криви..след това малко долните и после...операцийка. Много ми е притеснено заради нея, но без нея щях да имам проблеми постоянно  и до 30 да нямам мои предни дони зъби....и сега чакам - до година трябва да са ме оперирали, може и доста по рано...когато и двете ми дъги са подредени, че след нея махат всичко и ooooh!
Виж целия пост
# 418
@alabalaxx, и аз като теб имам един изваден зъб (горе) и не искам да ми вадят други -- съответно ОД ще трябва да реши дали ще ми събира зъбите или напротив, ще ги разтяга и ще слага имплант -- при теб обсъждахте ли и двата варианта, или? Не знам дали днес ще ми каже или тепърва ще решава след отливката. Истината е че чакането най-много ме изнервя, веднъж като ги сложа ще съм спокойна, като знам, че вече се движим в правилната посока.

Не сме ги коментирали вариантите. Май единствения вариант беше да ми се извадят два горни зъба, което аз отказах и затова сега ми е несиметрична усмивката. Пък и с ластиците не бях постоянна . Но целта ме не е била холивудска усмивка , така че...
аХ`Не!, ти ластици носи ли? И една година ми се струва , че е кратък период. Може би ако беше за по-дълго време щеше да се оправи проблема с дълбоката захапка . А като цяло захапката на задните зъби как е? По важно е там да няма разминаване.
Всички споменавате за някакви болки ThinkingПостоянни ли са?Ще трябва да слагам на дъщеря си,затова се интересувам.Тя като стисне зъби,от едната страна не допира редиците,и предните са доста напред newsm78.Слагахме преди години скоби,но не мисля,че това е нормално...Тогава искаха да вадят един зъб,но не се съгласих.
Болки , не толкова . По-скоро дискомфорт. На мен много често ми се разраняват устните отвътре , защото Деймъните са по обемни и по-издадени над повърхността на зъбите в сравнение с другите брекети. Но пък докато ги носиш, повдигат и уголемяват устните  Wink Една позната се оплака , че много и хлътнала устната след свалянето на брекетите.
Виж целия пост
# 419
При дъщеря ми нямаше абсолютно никаква болка, аз бях много наплашена, но всичко мина много леко. Тук по- опитните момичета писаха, че това зависи от ортодонта, от силата, която се залагала, не знам, може би е така. Ние не сме с Деймънт
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия