Автоимунен тиреоидит на ХАШИМОТО (10)

  • 108 022
  • 753
# 105
Относно рибеното масло на Фортекс-пия трите капсули наведнъж.
Ако се добави и вит. Д към омега-3 било много добре за зимата и нямало да се разболяваме  Simple Smile
И аз така четох,купих си вчера вигантол/Д 3/,но не съм решила още кога и по колко ще го пия.
Само детското Ескимо няма внос,с това за възрастни няма проблем-дори има и нов вариант с добавен Q10.
Птица,аз тази маска я знам като маската с конските витамини  Grinning Така че е една и съща.
Правя я без допълнителни съставки,както е оригиналната рецепта-тривитаминол,ракия,оцет,газ,бадемово масло.
Виж целия пост
# 106
Абе, каквото и да си говорим, си е чисто бабешка рецепта за подхранване на косата - мас, газ и оцет, осъвременена и облагородена с някой друг витамин. А като няма домашна мас (защото предполагам трябва да е чиста, без сол, а купешката е солена) - рициново, бадемово или друго масло. Алкохолът предполагам е за по-лесното й отмиване.

Ирка, Тривитаминол не може да няма по ветеринарните кабинети при вас. Това са витамини А, Д и Е, за отглеждане на по-буйно руно на овцете. Само дето на тях им ги бият, а ние се цапотим с витаминките. Пък ти няма да казваш за какво го искаш. Или кажи: за кучето Wink

Междудругото, винаги когато съв слагала вит.А в маски или къна, съм се изприщвала newsm78
Виж целия пост
# 107
Да ви попитам за мнението ви за проф. Анна-Мария Борисова. Днес моя приятелка ми каза непременно да ида при нея на преглед.  Crazy Четох обаче мнения в гугъл, че бного набързо преглеждала и т.н.? Приятелката ми  е фармацефт и е чувала за нея, но няма преки наблюдения. Определено настоява, но аз искам да ви питам ако някой има лични впечатления. Отделно за понеделник друга приятелка ме е записала при ендокринолог, но не зная титлата - д-р Минева, преглежда на Люлякова Градина 13А - била изключително любезна, възрастна и с много голям опит.... Е, там съм записана и ще отида, но така или иначе исках да сверя диагнозата ми от д-р Начев, която така или иначе не мога да разчета  Simple Smile Всъщност имате впечатление за някоя от двете, но основно за проф. Анна-Мария Борисова, че се чудя дали да ходя при нея. Виждам, че е главен консултант, но ако претупва....
Още не мога да разбера това хашимото....
Виж целия пост
# 108

Ирка, Тривитаминол не може да няма по ветеринарните кабинети при вас. Това са витамини А, Д и Е, за отглеждане на по-буйно руно на овцете. Само дето на тях им ги бият, а ние се цапотим с витаминките. Пък ти няма да казваш за какво го искаш. Или кажи: за кучето Wink
[/quote

Ветеринарните доктори много добре знаят , че Тривитаминол (Виалитон) се купуват за маски за коса . Или поне моите наблюдения са такива. От две ветеринарни аптеки съм го купувала , и в двете знаеха за какво става въпрос . И аз също съм написала , че маската е силна и след като се ползва 1-2 месеца после 2 месеца трябва да се почива .
Виж целия пост
# 109
Ирка не е в България Peace
Виж целия пост
# 110
здравейте прекрасни ХАШИМОТКИ   bouquet
нали и аз си имам у дома хашимотка, поставих на няколко места питане:
Хашимото и профилактика/лечение на свински грип
http://bggp.net/viewpost.11083.html#11083

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=443387.0

Да се надяваме да измъдрят нещо докторите особено от бггп.нет, пък ако на вас лекуващите ви лекари нещо ви препоръчат също да споделите Simple Smile
дано не ни 'барне' свинската гад нас всякакви имунномедиирано болните, ама трябва да се мисли и за профилактика, щото джипките ни са млади и зелени ... да не им разчитаме на знанията за имунитет
Виж целия пост
# 111
Боже колко нещо сте изписали за ден два.

Благодаря на всички мацки за хубавите пожелания.
Надявам се синковеца да се роди началото на декември, че хич не ми се лежи по коледа по болници.

Виж целия пост
# 112
Моля за съвета ви.

Наскоро откриха на майка ми проблеми със щитовидната жлеза. Резултатите й от преди два дни са: ТСХ - 7.74; ТАТ - 498; МАТ - 10, инсулин - 7.44. Мисля, че й предстоят и още изследвания. Аз нямам въобще познания по въпроса. Опитвах се да намеря информация в Интернет (има много, разбира се), но само по тези стойности, които майка ми даде не мога нищо да си изясня. Не разбирам нейната жлеза с повишена или понижена функция е. Затова моля, ако има някой, който е наясно, или може да ме насочи към полезна информация, където ясно да са обяснени стойности и т.н., да ми разясни или даде линк. Майка каза, че докторът и обяснявал подробно, но с много медицински термини и в крайна сметка тя не е наясно. Да допълня, че тя има диабет тип 2, който докторът казал, че може да е вследствие на неоткрития навреме проблем с щитовидната жлеза. Има ли някой със подобен проблем и какво може да се предприеме в подобен случай - лекарства, диета. Знам, че лекарят е в състояние най-добре да разясни нещата, но не съм в България и за съжаление оттук не мога да помогна много на майка ми. Опитвам за себе си да намеря повече информация и да знам какво да очаквам.

Благодаря ви!  Hug
Виж целия пост
# 113
Здравей, Милада!
Хипофункция е това Peace ТСХ е хормон, който стимулира жлезата да произвежда щит. хормони. Когато е над нормата, значи жлезата не работи достатъчно и затова този хормон е завишен. Антителата също са завишени (едното). С Хашимото е със сигурност. Предполагам са й предписали прием на Тироксин - L-Thуroxin или Euthyrox. Това е терапията. Пие си всяка сутрин хапченцето и си живее живота. Кажи й да не се притеснява, ако е имала някакви оплаквания, след като понатрупа тироксин в организма, повечето ще отшумят. Да си слуша доктора, да си пие хормончето (ако е предписано) и това е.

За доказан диабет 2 се пият метформинови препарати. Как е доказан? Инсулинът й е много добре. Или вече пие нещо?

Почети в темата и я успокой! Няма място за особени притеснения.
Виж целия пост
# 114
птица, благодаря ти много за разяснението!  Hug Значи жлезата й е недостатъчно активна. А за диабета, откриха й го преди 6-7 години и оттогава пие лекарства (не зная какви точно  Embarassed) и се опитва да спазва диета. При всяко следващо завръщане в България установявам, че пие все повече и повече лекарсва, на аптека се е превърнало в къщи  Sad). Мъчно ми е, че не съм до нея, когато най-много има нужда, ама какво да се прави...
Виж целия пост
# 115
milada

Не се притеснявай толкова, Хашимото е нещо хронично, което се следи и поддържа  Mr. Green
Би трябвало на самите изследвания да има референтни стойности, по които да се ориентираш. Не знам в коя лаборатория са правени изследванията, но повечето използват еднакви реактиви и дават еднакви референтни стойности. В лабораторията, в която последно се изследвах дават следните референтни стойности: ТСХ от 0.35 до 5, ТАТ до 34, МАТ до 12. В последните години обаче сред ендокринолозите се е наложила практиката за нормална горна граница на ТСХ да се смята 3.5. Мисля, че когато ТСХ е завишено става въпрос за понижена функция на щитовидната жлеза. Обикновено се правят ФТ3 и ФТ4, защото те реално са хормоните произвеждани от жлезата. Да не те излъжа, но ТСХ май се секретира от хипофизата и регулира ФТ3 и ФТ4...  newsm78
Чела съм, че диабет тип 2 е в следствие на инсулинова резистентност и при него се спазва определена хранителна диета. И за него се смята, че е състояние на организма, което изисква честа профилактика.
Истината е, че лекарите се делят на няколко групи в подхода си към такива заболявания. Не знам на какъв лекар е попаднала майка ти  newsm78
Трябва си профилактика, изследваня, някакъв хранителен режим (заради диабета), евентуално хормон (за Хашимото) и спокойствие.

Надявам се да не съм те объркала допълнително, но наистина спокойствието е най-важно  Heart Eyes
Виж целия пост
# 116
че пие все повече и повече лекарсва, на аптека се е превърнало в къщи  Sad).

Е, с възрастта е така, нормално е. Важното е да не се притеснява излишно и да си следва терапията. Не са приятни заболявания, но не са и животозастрашаващи, ако се открият навреме и тя се отнася отговорно към собственото си здраве. Редовно наблюдение, пиене на лекарствата, достатъчно движение, разумен диетичен режим и най-важното - спокойствие и хубави емоции Peace
Виж целия пост
# 117
Благодаря ви за успокоителните думи, момичета.  Hug

Изследванията са правени в лаборатория в Пловдив. Мисля, че й предстоят изследвания на тези Ф-та, но не съм сигурна. Значи те за най-показателни, така ли? А на стрес, за съжаление, е подложена постоянно - работата й е доста отговорна и е все под напрежение. Все й казвам да понамали темпото, ама не ме слуша.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 118
Благодаря ви за успокоителните думи, момичета.  Hug

Изследванията са правени в лаборатория в Пловдив. Мисля, че й предстоят изследвания на тези Ф-та, но не съм сигурна. Значи те за най-показателни, така ли? А на стрес, за съжаление, е подложена постоянно - работата й е доста отговорна и е все под напрежение. Все й казвам да понамали темпото, ама не ме слуша.  Rolling Eyes

Това все едно аз съм го писала за моята майка  Crazy Аз също съм от Пловдив, майка ми е с Хашимото и с диабет тип 2, пие една шепа лекарства и е положена на голям стрес, защото работата й е много отговорна. Това с хапчетата е вече от години, май така ще я караме занапред. Най-радостното за мен е, че последните месеци, благодарение на Сиофора и подходяща диета, предписана от ендокринолога отслабна много и е доста раздвижена, пу, пу, да не я урочасам. Работата й , освен всичко друго я и обездвижда, а трябва всекидневни разходки. Майка беше много зле, преди да започне Л-тироксина, затова от личен опит ти казвам , това , кето ти казва и Птица, че като се натрупа хормона , след няколко седмици ще се почувства много по-добре!!! Успех и не се тревожи толкова, че стресът разболява   bouquet
Виж целия пост
# 119
Писанке, а каква е диетата? Споделяла ли си? Май Ерота беше пуснала някаква балансираща на док. Тодорова, друго не помня да съм чела тук.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия