Автоимунен тиреоидит на ХАШИМОТО (10)

  • 108 022
  • 753
# 495
Писах тук преди,но явно никой не е обърнал внимание.Интересува ме как ви се отразява л-тироксина-отслабвате ли,напълнявате ли,по отношение на косопада и цикъла?
Виж целия пост
# 496
Здравей,emmchi!На мен ми се отразява добре-отслабнах и ми намаля косопада.Не съм сигурна,че е от л-тироксина,но съм сигурна,че не ми се отразява зле ,поне за сега(чукам на дърво).Колкото до цикъла-няма промяна.
Виж целия пост
# 497
правилно дозиран еутироксът не причинява щети  Wink
Виж целия пост
# 498
правилно дозиран еутироксът не причинява щети  Wink

Да, така е! Да уточня, че не се пие, без лекарско предписание!!! Това е много важно да се знае, защото дочух за жени, които го пият без да са болни от Хашимото с цел отслабване  Shocked Това не го препоръчвам, защото последиците може да са пагубни! А и страничните ефекти са доста тежки , когате си го дозирате сами  Peace

Прасунчо, поздравявам те, беше абсолютно права за това, че не може за всичко да се оправдаваме с Хашимотото. Моят доктор , с когото споделих, че съм разсеяна и често забравям, ми заяви, че от това заболяване могат да ми се появят подобни оплаквания, ако ТСХ ми е над 10 и така било с почти всички неприятни усещания. Озадачи ме само с изказването си да си наблюдавам очите за парене и зачервяване, което при мен е постоянно. Докторът каза още, че мога да си пия противозачатъчни и че дозата на Л-тироксина се вдига, защото при студено време жлезата се затруднява още повече в своята функция.
Виж целия пост
# 499
Олеееееееее, срам и то голям Embarassed Прасунчо, пропуснах те! На патерици ти честитя юбилея ! Желая ти много здраве и пълна къща с щастие!!!
Виж целия пост
# 500
http://www.oberon-hashimoto-medication.com/about.htm
Момичета, днес си ровех из нета и попаднах на този сайт и въпроса ми е към вас дали имате някакви впечатления от този начин на лечение или и неговата слава  е като на импулсната терапия?
Скъпа, до тази страница можеше да стигнеш ако беше последвала първия линк на първа страница от темата. Птица го е използвала, защото има добро описание на заболяването, а и снимка на нашия приятел Хашимото. Иначе аз съм ходила точно при тези хора, пих техните продукти 6 месеца и, ако искаш на лични ще ти обясня, каквото зная. Най-общо - дистрибутори са на хранителни добавки на Coral club. Изписват само от тях и по много. На месец излиза към 200 лв. Резултат трябва да се очаква след дълго време, да речем 5-6 месеца...Аз не издържах.
Лелеее изобщо този линк първия не съм го погледнала, нали пък реших че всичко съм разбрала за Хашимотото Embarassed Embarassed Embarassed а до страницата стигнах от един сайт за здравословно хранене. Мисля че скъпичко ще ми излезе 5-6 месеца да давам по 200лв. , може и да греша но за момента давам заден ход. Благодаря ти  bouquet
Виж целия пост
# 501
Искам да ви попитам нещо,защото вече се обърках.Повечето Хашимотки пият л-тироксин,така ли?А на мен защо не ми го изписаха?Пия си цефасела,но той всъщност с какво ще ми помогне.Страх ме е да не надебелея от разни лекарства,защото приемам да съм дебела само ако съм бременна.Странно ми че имам Хашимото,защото почти нямам симптомите за тази болест,е ,вярно,знам че дори само един е достатъчен.Мен само много ме болят краката.Косопада,мисля си е нормален,нямам проблеми с цикъла(или проблем ли е че за да свърши минават няколко дена само със зацапване),не забравям,не се изпотявам...сърцебиенето е когато се притесня(но аз съм си доста притеснителна от всичко)
За сега ще си чакам да минат два месеца от както пия цефасел и така около 12 януари -пак на преглед,и при гинеколога,и при ендокриноложката.А акато знам как се бавят резултатите,не знам как ще издържа 10-15 дена за да разбера какво става,аз още от сега го мисля...
Забравих да питам,сега като е толкова студено,аз какво да правя,нали се вдига дозата,но аз като съм на цефасел...А тук е един от най-студените градове в цяла България през зимата!!!  cold
Виж целия пост
# 502
Искам да ви попитам нещо,защото вече се обърках.Повечето Хашимотки пият л-тироксин,така ли?А на мен защо не ми го изписаха?Пия си цефасела,но той всъщност с какво ще ми помогне.Страх ме е да не надебелея от разни лекарства,защото приемам да съм дебела само ако съм бременна.Странно ми че имам Хашимото,защото почти нямам симптомите за тази болест,е ,вярно,знам че дори само един е достатъчен.Мен само много ме болят краката.Косопада,мисля си е нормален,нямам проблеми с цикъла(или проблем ли е че за да свърши минават няколко дена само със зацапване),не забравям,не се изпотявам...сърцебиенето е когато се притесня(но аз съм си доста притеснителна от всичко)
За сега ще си чакам да минат два месеца от както пия цефасел и така около 12 януари -пак на преглед,и при гинеколога,и при ендокриноложката.А акато знам как се бавят резултатите,не знам как ще издържа 10-15 дена за да разбера какво става,аз още от сега го мисля...
Забравих да питам,сега като е толкова студено,аз какво да правя,нали се вдига дозата,но аз като съм на цефасел...А тук е един от най-студените градове в цяла България през зимата!!!  cold

Ти искаш да имаш симптоми ли, по-добре никога да не ги усетиш, не че не се свиква, но все пак. Само ще ти кажа, че като ми откриха Хашито ТСХ ми беше 2.7 и ми нямаше абсолютно нищо, но ТАТ и МАТ безумно високи над 1000. Доколкото Д-р К.Тодорова ми обясни веднъж, симтомите могат да се появат също и заради високите стойности на антителата, които се размножават  в лимфите и причиняват инфекция в организма като цяло и затова болните от Хаши понякога се чувстват като болни от грип - отпадналост, болки по ставите на крака и ръце / по-късно така се случи при мене / вялост, аз например на два пъти качих температура без никаква причина.  Но после всичко мина като с магическа пръчка и така още два месеца, когато вече ТСХ беше скочило до 3 и нещо, ФТ4 бе на долна граница и започнах да се чувствам като пребита, все едно съм орала и копала цял ден без почивка. Вечер си лягах в 8 30 и сутринта вместо да съм бодра едвам ставах от леглото. Но като ми назначиха Л-тироксина още на 3 ден бях нов човек, здрава и щастлива, изпълнена с енергия  Peace

Що се  отнася до цикъла, моят пък бе много обилен и с много големи съсиреци, но не беше по -прдължителен от обикновено.......

Твоите стойности не са много над нормата, най-вече антителата, така че не се притеснявай излишно. Какво може да стане и какво може да не стане- то Божа работа,но задължително консултация с ендокринолог и то не със случаен

Как сте момичета  Heart Eyes
Голям студ настана  cold  сега ще чета за ензимите .......  целувки  Hug
Виж целия пост
# 503
dunda_n1 , можеш само да се радваш, че са ти открили Хашимотото толкова рано и нямаш съществени симптоми. Сега само ще се следиш. Аз като се влачих по доктори 2-3 години и никой не знаеше какво ми е - оплаквах се от какво ли не, дори на психиатър щяха да ме пратят, мислеха, че си въобразявам. Накрая се откри Хашимотото, ама ТСХ трябваше да ми стане 40, докато го се сетят. Така при теб е по-добре. Поне си знаеш какво да следиш и ще си много по-информирана. Сега е момента да пробваш да подобриш положението с алтернативни методи, които не помагат много, ако вече си почнал Еутирокса, ама при теб в този начален етап, може да имат доста по-голям ефект. Тъй че, трябва да се радваш и да мислиш позитивно. Никой не знае как ще се развият нещата, може години наред да не се налага да пиеш Еутирокс, дай боже.
Виж целия пост
# 504
Дидинце6, благодаря че попита. В този студ се чувствам ужасно. Вечно трепереща с болки в ставите и постоянно усещане за умора, направо като пребита. Зимата ме смазва, моля се само да не стана по-зле. Tired А ти как си?  Heart Eyes  bouquet
pepvaneva така е. Колкото по-рано е хванато заболяването, толкова по-добре. При мен рано го откриха, но майка беше много зле като й го откриха, носила го е повече от 10 години и беше с много високи стойности на ТСХ, не помня вече колко, но определено не се чувстваше добре. Благодаря за статията за ензимите, още съм на началните страници, но продължавам да чета   bouquet
Виж целия пост
# 505
Дидинце6, благодаря че попита. В този студ се чувствам ужасно. Вечно трепереща с болки в ставите и постоянно усещане за умора, направо като пребита. Зимата ме смазва, моля се само да не стана по-зле. Tired А ти как си?  Heart Eyes  bouquet

 love001  добре съм Писанче, засега, на 25 Еутирокс съм, понякога не го вземам със седмици и ТСХ ми се е повишило естествено - в момента е 4 и малко. И на мене малко ми си спи през деня и то откакто дойдоха студовете тези дни, а и жлезата ме наболява от време на време от двете страни. Ти на каква доза си, защо се чувстваш така, ТСХ как ти е ????? Иначе миналата година по това време  мене ме въртяха много ставите, дори чувствах мускулна треска в бедрата и едвам изкачвах стълбите, боляха ме краката, и се чувствах така, както ти описваш себе си, но тогава още не бях започнала хормона. Аз стигнах до извода, че като не си пия хормона и се чувствам много по-добре психически, не се нервя от всичко и всички и съм по-спокойна сякаш...... newsm78

pepvaneva
прочетох това онова, но не всичко, май има логика, трябва го споделя с докторицата следващия път, тя обожава нетрадиционното лечение, /става въпрос за Катето Тодорова/.

 Hug  Heart Eyes  Hug
Виж целия пост
# 506
Щом ти е 4 и малко ТСХ може би трябва да ти се вдигне дозата на Еутирокса, особено сега, когато дойде студа. Какво казва твоя доктор?
Аз също съм на Л-тироксин 25 от понеделник до петък, без събота и неделя. Сега докторът ми каза да го пия и събота, а от 20 януари вече го пия без прекъсване седем дни в седмицата. Много постепенно ми го вдига хормона моя доктор, защото смята че така трябва. Иначе моето ТСХ е 3,521 с тенденция за покачване, но д-р Нончев казва, че това е заради зимния сезон, да не се тревожа.

П.П. Позволявам си да ти кажа, че не е хубаво да пропускаш да си пиеш хормончето, моля те бъди по-стриктна  Hug
Виж целия пост
# 507
pepvaneva[/b] прочетох това онова, но не всичко, май има логика, трябва го споделя с докторицата следващия път, тя обожава нетрадиционното лечение, /става въпрос за Катето Тодорова/.

 Hug  Heart Eyes  Hug
Само да не изкупите де що има ензими! Те сега почнаха да се зарибяват хората и са почнали да пазаруват продукти на Now Foods - имали магазин на Витошка. Ама аз смятам да си трая да видя как ще се отразят на другите, дано споделят де. За лечебен ефект може да се говори, обаче, ако се пие голямо количество. Кой лекар ще ни посъветва само не знам. Трябват опитни зайчета. Само дето няма и да е евтино. Но нищо, не пречи човек да се информира, нали така?

Аз сега съм на хомеопатия, но май-май няма да изкарам още дълго - много бавно стават нещата, а и резултата не е окуражаващ поне засега. Гледам да не си вдигам дозата на Еутирокса за зимата, ама ТСХ почна да пълзи нагоре и тази работа не ми харесва. Затова се оглеждам за алтернативни методи, които още не съм пробвала. Няма да мирясам, докато не пробвам всичко. И накрая май ще си седна на д-то и ще си пия Еутирокса редовно... Ще видим.
Виж целия пост
# 508
Много е дълга темата за ензимите. Може ли някой, който вече се е прежалил да я изчете да каже кой ензим е добре да пиеме ние конкретно?
Иначе аз си пия Омегата на Фортекс и мисля, че е много положителна. Изчиства се кожата най-малко.  Laughing И Прогестогела чат-пат ползвам, та съм от феновете на Розовата пантера, но ми идват вече в повече темите за четене. ooooh!
Виж целия пост
# 509
Аз четох доста и доколкото разбирам, за да има терапевтичен ефект, трябва да се пият големи дози и то комбинация от ензими. Което ще рече, че няма да е евтино, а и малко рисковано ми се струва. Малко е информацията. Препоръчват да се комбинира Бромелаин, Папаин, Панкреатин, Серапептаза.
Иначе рибеното масло на Фортекс си е много добро. И аз щях да го пия, ако не беше хомеопатията. Ама скоро пак ще почна - като ядосам хомеопатичката, че не спазвам всичко.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия