Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са препоръките за контрол на холестерола при хипотиреоидизъм?
Какви са препоръките за контрол на косопада при пациенти с Хашимото?
Какво е Хашимот?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са препоръките за контрол на холестерола при хипотиреоидизъм?
При хипотиреоидизъм е важно да се наблюдава нивото на холестерола, тъй като състоянието може да доведе до повишени нива. Здравословната диета, богата на плодове, зеленчуци и пълнозърнести храни, може да помогне за контролиране на холестерола. В някои случаи лекарите могат да препоръчат лекарства за намаляване на холестерола.
-
Какви са препоръките за контрол на косопада при пациенти с Хашимото?
Косопадът е често срещан симптом при пациенти с Хашимото. Освен лечението на основното заболяване, важно е да се поддържа здравословен начин на живот, включително балансирана диета, богата на витамини и минерали, както и управление на стреса. Допълнително се препоръчва консултация с лекар за възможни добавки с витамини или хранителни вещества, които могат да помогнат за намаляване на косопада.
-
Какво е Хашимот?
Хашимото е автоимунно заболяване, при което имунната система атакува щитовидната жлеза, което води до намаляване на нейната функция и производството на хормони. Това може да доведе до хипотиреоидизъм, проявяващ се със симптоми като умора, депресия, наддаване на тегло, студени тръпки и други проблеми.
-
Какви са препоръките за диета при Хашимото?
-
Какви са препоръчителните дозировки на селен при Хашимото?

А ти как си?
добре съм Писанче, засега, на 25 Еутирокс съм, понякога не го вземам със седмици и ТСХ ми се е повишило естествено - в момента е 4 и малко. И на мене малко ми си спи през деня и то откакто дойдоха студовете тези дни, а и жлезата ме наболява от време на време от двете страни. Ти на каква доза си, защо се чувстваш така, ТСХ как ти е ????? Иначе миналата година по това време мене ме въртяха много ставите, дори чувствах мускулна треска в бедрата и едвам изкачвах стълбите, боляха ме краката, и се чувствах така, както ти описваш себе си, но тогава още не бях започнала хормона. Аз стигнах до извода, че като не си пия хормона и се чувствам много по-добре психически, не се нервя от всичко и всички и съм по-спокойна сякаш......